Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2018-08-26, 06:38
Autor Wiadomość
Yakin 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 02 Sie 2018
Posty: 1

Wysłany:    [blogspot] Zmiana tytułu / adresu bloga bez utraty wpisów

Dzień dobry.
Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś będzie mógł mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu. W zeszłym roku udało mi się zrealizować podróż do Indii, którą mniej więcej na bieżąco relacjonowałem na FB. Były to jednak wpisy dość chaotyczne i namówiony przez znajomych po powrocie założyłem bloga w80dnidookolaindii.blogspot.com, na którym rzeczoną wyprawę zacząłem opisywać w szerszy sposób. W założeniu miał on służyć opisaniu tylko tego jednego wyjazdu i stąd się wzięła nazwa i domena. Teraz jednak z pewnych względów sytuacja się zmieniła i w przyszłości chciałbym dodawać tam relacje również z innych krajów w związku z czym jego tytuł i adres staną się nieadekwatne. Chciałbym więc je zmienić, ale tak, żeby nie stracić zawartości i żeby stare linki przekierowywały do nowej. Niestety mimo przejrzenia wielu stron w internecie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, czy da się to zrobić. Pytania są więc następujące:

1. Czy zmiana tytułu skutkuje automatycznie zmianą domeny?
2. Czy zmiana domeny poskutkuje dezaktywacją starych linków, a jeśli tak, to czy da się to obejść?
3. Po czym tak naprawdę blog jest wyszukiwany np. w Google? Po tytule, czy domenie?
4. Jak dodać sekcje dla poszczególnych krajów i jak przypisać im konkretne posty? Używa się do tego stron, etykiet, czy może czegoś innego? A może obu? Jeśli tak, to w jaki sposób?

To chyba tyle z najpilniejszych rzeczy.
Pozdrawiam
Marcin

P.S. Chciałem uściślić punkt 4. Chodzi mi o stworzenie czegoś takiego jak tutaj jabolowaballada.blogspot.com, gdzie po kliknięciu na kafelek z nazwą kraju/regiony rozwija się lista postów, które go dotyczą.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-08-02, 16:08   

Hej, nie jesteś pierwszą osobą, która zaczęła bloga od jednego tematu a potem rozszerzała go o kolejne. Wielu blogerów stawało już przed decyzją co z nazwą, co z adresem strony, który niekoniecznie pasuje do nowego projektu.

ad1) Zmiana tytułu bloga na Bloggerze nie jest tym samym co zmiana adresu URL. Tytuł wyświetla się w pasku tytułu przeglądarki i w nagłówku bloga a adres w pasku adresu przeglądarki i służy do zlokalizowania strony w sieci.
ad2) w przypadku darmowej subdomeny "blogspot.com" nie ma opcji zmiany adresu na inny "blogspot.com" z przekierowaniem starego URL na nowy tak, żeby roboty wyszukiwarek zastąpiły go w swoich zasobach automatycznie (tzw. przekierowanie 301). Wątek na ten temat => zmiana adresu blogspot na inny.

Jeżeli chcesz zmienić URL strony, na bardziej ogólny, typu podrozeYakina, to polecam skorzystanie z domeny płatnej .PL, której rejestracja w OVH to około 13zł a pozwala przekierować prawidłowo (301) stary, darmowy adres blogspota na nowy, "własny". Jedyny minus to, że trzeba potem za taką przyjemność płacić co roku około 50zł. W razie czego odezwij się na priw.

ad3) robot wyszukiwarki odwiedza witrynę, zapisuje znalezione na niej treści, kategoryzuje według zawartości a potem wyświetla w wynikach wyszukiwania jeżeli dana witryna spełnia warunki zapytania danego użytkownika (podróż do indii pokaże inne witryny niż maść na komary). Słowa kluczowe użyte w treści postów, tytułach są jak najbardziej pomocne. W adresie URL strony oczywiście też, ale nie jest to wymogiem ani gwarantem dobrej pozycji.
ad4) Strony służą statycznym treściom, typu "o mnie", "kontakt". Do kategoryzowania wykorzystujemy etykiety, więcej na temat podstron tu: rodzaje podstron bloggera.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz