Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
LIGEIRO 
Blogger.Klub


Imię: Dorian
Wiek: 26
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Czy można przejąć zajęte domeny na blogspocie?

Internet jest stary. Blogger jak się okazało również. Pozajmowano zatem już najlepsze domeny, lecz mimo to pytam. Czy istnieje możliwość zdobycia takiego unikatu?

Przybliżając konkretny przykład.
Istnieje 'blog', który nie jest aktualizowany od 12 lat. Da się przejąć jego domenę?

--> Ze względów taktycznych nie podam adresu :D

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-06-23, 00:45 ]
zobacz również:
=> jak ominąć 90 dniową blokadę oczekiwania na zwolnienie adresu?
=> problem z przeniesieniem bloga na własną domenę - ovh
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-04-02, 23:59   

Wątpię że się da, gdyby były takie możliwości pewnie nie byłoby tylu nieaktywnych blogów. Musiałby być pewnie w regulaminie który akceptujemy, taki podpunkt że po danym okresie nieaktywności osoba trzecia może przejąć adres URL. Chyba blog onet teraz blog.pl po jakimś czasie zwalnia adresy na których nie ma sensownej treści.

Dlaczego tak bardzo zależy ci na tym blogspot.com jeżeli masz ambitne plany związane z blogowaniem lepiej przenieść go na własną domenę. Ja za pierwszy rok zapłaciłam 12,50 zł więc to nie są duże pieniądze. Masz do wyboru krótsze opcje niż ta którą oferuje blogger.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-03, 00:45   jak przejąć nazwę bloga opuszczonego / nieaktualizowanego?

Nie ma znaczenia od ilu lat blog jest nieaktualizowany. Zajętą nazwę da się przejąć tylko w jeden sposób. Właściciel bloga musi dodać Cię jako administratora. W tym celu potrzebujesz jakiegoś kontaktu do niego. Przeszukaj dokładnie danego blogspota, wpisy (archiwum), podstrony i sprawdź czy przypadkiem nie został tam podany adres e-mail lub komunikator.

Jak znajdziesz jakiekolwiek dane kontaktowe to masz dużą szansę na przejęcie. Wystarczy napisać ładnego maila i poczekać na odpowiedź, być może autor nadal korzysta z tej skrzynki czy loginu.

W przypadku braku maila niestety musisz poszukać sobie innej nazwy. Ekipa Bloggera nie kasuje nieaktualizowanych blogów czy profili, na które ktoś od dawna się nie logował. Nie podają także danych kontaktowych.

Potwierdzenie tego znajdziesz także w pomocy Bloggera:
Ten blog wygląda na opuszczony. Czy mogę dostać jego adres? => http://support.google.com...12478&ctx=topic
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
LIGEIRO 
Blogger.Klub


Imię: Dorian
Wiek: 26
Dołączył/a: 17 Mar 2013
Posty: 40
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-06, 15:22   

Mówisz o tanich domenach. Jakie moglibyście z nich polecić, zakładając, że:
a) chcę je na rok
b) będę przedłużał
Wszystkie z końcówką pl lub com (nawet nie wiem czy nie lepiej). Wydaje mi się, że inne nie wchodzą w pamięć.

Dodatkowo chciałbym zapytać, czy wykupienie takiej domeny odbije się na wyświetleniach, na których - jak każdemu - zależy. Czym więcej widzę wyświetleń, tym więcej piszę. Po prostu mi się bardziej chce.

A ponadto pytając czysto o własne gusta. Moglibyście mi powiedzieć, jak oceniacie mojego bloga? To dla mnie dość ważne ze względu na to, że nie lubię się pchać w coś czego nie umiem lub coś, co jakby jest już zapchane. Reasumując - czy to jest dobry blog?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-06, 15:56   zwolnienie domeny - zajety adres bloga

Mamy już temat o domenach. Ja swoje przenoszę do OVH. Pierwszy rok kosztuje 12,16PLN, ale każdy kolejny 49,99 a to dużo taniej niż u innych - to dość istotne jak planujemy utrzymywać domenę kilka lat.
.com są po 29,51PLN a odnowienia za 34,43PLN

jak zdecydujesz się na kupienie domeny przydadzą Ci się też te tematy: o DNS i podpinanie domeny z OVH do blogspota

ocenianiem blogów będziemy się zajmować w osobnym dziale.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz