Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
jlis 
Blogger.Klub

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 2

Wysłany:    [Disqus, Blogger] przy wszystkich komentarzach wyświetla się

Cześć! Publikuję na justynalis.com i mam problem.

Używałam Disqusa i przy poprzednim szablonie wchodząc na bloga przez pc wyświetlały się poprawnie komentarze Disqus. Jednocześnie dostawałam komentarze przez bloggera/google+? i one wyświetlały się jedynie na telefonie w wersji na komórki, Disqus na telefonie natomiast znikał, chyba że włączałam wersję na komputer.

Zmieniłam szablon i przy zainstalowanym Disqusie na blogu widać ofc jedynie komentarze disqusowskie, cała reszta w ogóle się nie pokazuje, zniknęły. Nie jest to dla mnie jednak najistotniejsze, bo to była garstka komentarzy z g+. Standardowy post z komentarzami z Disqusa wygląda tak:



Docelowo chcę zlikwidować Disqusa i tutaj pojawia się największy problem. Kiedy usuwam gadżet i w ustawieniach bloggera włączona jest dodatkowo opcja "Używaj na tym blogu komentarzy z Google+" wszystkie komentarze znikają. Licznik działa normalnie i można komentować, ale nic się nie pojawia. Wygląda to tak:



W momencie gdy wyłączam tę funkcję, autorzy wszystkich dotychczasowych komentarzy na blogu zamieniają się, uwaga, we mnie. Nowe komentarze można dodawać normalnie, z nimi jest wszystko okej. Gorzej z całą resztą (a tylko takowe mam). Wygląda to tak:




Czy ktoś z obecnych jest w stanie mi pomóc? Dzięki!
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-01-06, 22:15   

Poprawnie skonfigurowany disqus wyświetla się także na komórkach, więc widocznie czegoś nie dopilnowałaś.

Systemowe komentarze bloggera widoczne są w kokpicie, w zakładce z komentarzami. W takim przypadku do czynienia mamy z formularzem, który ma pole na tekst i pod spodem można wybrać komentowanie "jako".

Karta komentarzy systemowych znika z panelu po włączeniu komentarzy google plus, ponieważ są one oddzielną usługą google i późniejsze zarządzanie treściami / moderacja odbywa się już w obrębie google plus. Stare komentarze bloggerowe zostaną przetransferowane do g+. W drugą stronę to nie działa. Czyli wypowiedzi osób piszących poprzez google plus będą widoczne tylko w tej platformie, nie zostaną przypisane do posta na blogu po wyłączeniu na nim tego systemu. Podoba sytuacja jest jak się zmieni adres URL danej podstrony (lub zacznie korzystać z domeny płatnej) - wypowiedzi znikną spod posta, ale nadal będą do znalezienia na platformie g+, przy wyszukiwaniu starej wersji URL.

Ten system ma inny formularz komentowania, w zasadzie cała sekcja ładuje się w specyficznej ramce i nie ma tam opcji anonimowych wypowiedzi. Po tym jak włączyłaś je u siebie nadal masz stary formularz. Prawdopodobnie nie odświeżyłaś pamięci podręcznej albo są jakieś błędy w szablonie.

Komentarze disqus są obsługiwane przez zewnętrzną platformę. Nie są usługą google. Disqus potrafi pobrać komentarze systemowe bloggera, ale nie pobiera tych z google plus. Przez ostatni czas były problemy także z synchronizacją, czyli to co ludzie napisali na disqusie, było dostępne tylko tam, nie przekopiowywało się do bloggera. Być może jakiś czas temu coś w tej kwestii zaczęli robić, ale nie do końca działa, albo może Ty nie dopilnowałaś wszystkich ustawień z tym związanych...

Kojarzysz co się działo w okolicach daty: 5 stycznia 2018 19:47 - bo taką mają wszystkie komentarze pod wpisem o lumpeksach a ich treść jest taka sama jak tych, które pokazujesz na zrzucie ekranu z platformy disqus. Wygląda zatem jakby dokonano w tym momencie przekopiowania komentarzy z disqusa do bloggera, ale zamiast podpisów anonimowych, wszystkie są opublikowane przez administratora bloga. Samo wyłączenie komentowania disqus nie doprowadziłoby do takiej sytuacji, musiała być wykonana jakaś dodatkowa czynność. Jeżeli jest to błąd po stronie ich systemu, to i tak pozostanie Ci pytanie obsługi Disqusa przez ich panel pomocy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
jlis 
Blogger.Klub

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 2

Wysłany: 2018-01-08, 17:52   

O części rzeczy w ogóle nie miałam pojęcia, dzięki wielkie za informacje!

Co do sedna sprawy - dokładnie to usiłowałam zrobić 5 stycznia wieczorem. Anulowanie takiego przeniesienia pewnie nie jest możliwe, prawda? Zależy mi żeby korzystać właśnie z systemowego formularza komentarzy. Na Disqusie jedyną pomocą jaką mogę otrzymać jest odpowiedź na forum, wątek utworzyłam, odzewu niestety brak.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-01-08, 23:11   

Te komentarze są dostępne w zakładce komentarze -> opublikowane, w kokpicie bloggera? Wspominałem, że pojawia się ona tylko jak komentowanie google plus jest wyłączone i są aktywne tradycyjne.

Jeżeli są dostępne i w panelu również wyświetlają się dodane jako TY, to pozostaje je skasować z bloggera.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz