Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2019-09-07, 14:26
Autor Wiadomość
r.lollipop 
Blogger.Klub


Imię: Monika
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Lut 2016
Posty: 12
Miasto: Oxford, UK

Wysłany: 2016-02-25, 22:17   

Htsz napisał/a:

Te 4 wpisy A nie są wymagane, ale warto je dodać. U mnie wersja z www już wskazuje na bloga, bez nie.


Nie uwierzysz.... Te wpisy tam były! Mam screeny z tego bo sobie przygotowałam pod posta, żeby mieć w razie w!!!

Ok, biorę się do roboty. Jakiś chochlik mi chodzi i psoci...

EDIT: Po wpisaniu 4 brakujących danych typu A (i usunięciu jednego lipnego) wszystko gra i buczy. Ale jakim cudem one znikły? Niepoznane są zawiłości sieci :P

Arek - :padam: ponownie :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

kasiaf 
Blogger.Klub

Dołączyła: 02 Mar 2016
Posty: 2

Wysłany: 2016-03-02, 00:42   Problem z pobraniem cname przy przeniesieniu bloga na ovh.

Witam.
Próbowałam swojego bloga przenieść do ovh i po drodze coś zrobiłam zle i mialam zamiar wszystko zrobic od nowa. Robilam wszystko z tutorialami i nie za bardzo zadzialalo.
Problem mam teraz taki, ze nie moge nic zrobic bo chce zrobic krok 1, czyli w blogerze, kiedy wpisuje nazwe nowej strony w ustawieniach podstawowych w "ustaw dla swojego bloga URL uzyskany od innej firmy – Przypisz własny, zarejestrowany URL do swojego bloga" wpisuje nazwe strony i zeby wprowadzic dane do ovh w blogerze powinien mi wyskoczyc blad 13 i dwa magiczne kody (www i ghs.google.com) a problem polega na tym, ze mi sie podpina witryna jak wciskam ok i nie wyskakuja mi te kody, to jak ja mam skonfigurowac te dns w ofv jak nie mam tych dwoch parametrow?? W ovh tak odpowiedzieli, ze mnie olali. szukalam na wielu stronach podpowiedzi ale nikt nie mial chyba tego problemu? zresetowalam 2 dni temu ovh wszystko i nic, a oni nie odpisuja, prosze o pomoc!!!

w zalczeniu 2 print screeny z bloggera i z ovh, zeby bylo wiadomo o co mi chodzi a takze pront screen z tutorialu, zeby bylo wiadomo ktorych parametrow potrzebuje. mam nadzieje, ze znajde tu osobe ktora mi pomoze rozwiazac ten problem, btw macie jakies aktualne tutoriale bo to jest masakra w tym necie tyle nieaktualnych. sorry za bledy ale sie spiesze;) pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-02, 09:37   

tego szukasz => jak ponownie zweryfikować domenę bloga
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kasiaf 
Blogger.Klub

Dołączyła: 02 Mar 2016
Posty: 2

Wysłany: 2016-03-02, 12:17   

dziekuje!!!!!!!! jestes nieoceniony
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2016-03-06, 17:08   

Podłączę się pod temat.

Wykupiłam domenę w linux.pl i dostalam e-mail, że domena została zarejestrowana. Niestety, nie mam żadnych danych do zalogowania się u rejestratora, aby zmienić dns.

Jest weekend, domenę ogarnęłam wczoraj, przelew poszedł, więc pewnie powinnam jeszcze poczekać na dane do logowania tak?
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-06, 18:56   

Elaine Blath, ja polecam ovh, bo ceny mają jedne z najniższych no i znam dobrze ich panel zarządzania. Jak wygląda proces rejestrowania domeny i zakładania konta w linkuxpl nie wiem. Sugeruję kontakt z ich działem pomocy - z tego co widziałem niektóre ze słoneczek GG wyświetlają się jako dostępne, więc ktoś Ci dzisiaj powinien odpisać na maila lub odebrać telefon.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2016-03-11, 11:50   

Dzieki Htsz.

Odpuściłam ich w weekend stawiając na cierpliwość. W poniedziałek/wtorek dostałam odpowiednie dane do logowania. Dopiero dzisiaj się zabieram za podpinanie, więc jest szansa, że wrócę z pytaniami:))

Mnie polecono linuxa, ceny są przystępne. za pierwszy rok teraz zapłaciłam 8,99. Moja mama ma stronę, ale na wordpressie już od roku na domenie linuxa i nie ma problemów. Tyle, że jej ktoś to ogarniał, a ja stwierdziłam, że dam radę sama.

[ Dodano: 2016-03-11, 12:41 ]
To wracam. Wywala mi bład 14.
Nie mogliśmy zweryfikować Twoich uprawnień do tej domeny. Błąd 14.
W witrynie rejestratora domen znajdź ustawienia systemu nazw domen (DNS) i wpisz następujące dwa rekordy CNAME:
Pole Name (Nazwa), Label (Etykieta) lub Host (Nazwa hosta) Pole Destination (Miejsce docelowe), Target (Cel) lub Points To (Wskazuje na)
www ghs.google.com
i4frs35i6nee gv-ypuonhppil2ebd.dv.googlehosted.com

(nie mogę dodać załacznika, więc wklejam wprost)

I gdzie to powinnam wstawić w ustawieniach linuxa?
Strefa DNS

Strefa DNS Wpisy

Aktywny Typ Nazwa Data Priorytet TTL


A mail 144.76.55.230 0 86400
A www.rudymspojrzeniem.pl. 144.76.55.230 0 86400
CNAME autoconfig www.ghs.google.com 0 86400
CNAME ftp www.rudymspojrzeniem.pl. 0 86400
CNAME www www.rudymspojrzeniem.pl. 0 86400
MX www.rudymspojrzeniem.pl. mail.www.rudymspojrzeniem.pl. 10 86400
NS www.rudymspojrzeniem.pl. dns3.linux.pl. 0 86400
NS www.rudymspojrzeniem.pl. dns2.linux.pl. 0 86400
NS www.rudymspojrzeniem.pl. dns1.linux.pl. 0 86400
SRV _autodiscover._tcp.www.rudymspojrzeniem.pl. 1 80 discover.isp.linux.pl. 10 86400
TXT www.rudymspojrzeniem.pl. v=spf1 a mx ip4:78.47.18.99 include:mail2.linux.pl -all 0 86400
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Malwina 
Blogger.Klub

Dołączyła: 19 Mar 2016
Posty: 4

Wysłany: 2016-03-19, 09:38   PROBLEM Z PRZENIESIENIEM BLOGA NA DOMENĘ

Mam podobny problem, dlatego nie zakładam nowego wątku... :-/

Od kilku dni przenoszę blog z blogspot na własną domenę, przeczytałam problemy z jakimi borykali się moi poprzednicy i próbowałam się zastosować do wskazówek... ale mimo tego coś zrobiłam nie tak i nic mi nie działa jak powinno.

Bardzo proszę o pomoc co namieszałam
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-19, 13:53   

Malwina, cztery wpisy A powinny być różne .32. .34 .36. .38. a u ciebie są jednakowe. W przypadku serwerów NS anycast (czyli tej dodatkowej usługi) zmiany w strefie DNS odświeżały mi się nieco dłużej, ale potem wszystko zaskoczyło. Spróbuj ponownie wpisać domenę w ustawieniach.

Elaine Blath, problem nadal nie został rozwiązany? Podpatrz zrzuty ekranu z pierwszych stron tego wątku. Znajdziesz tam podobne kody, do tego jaki musisz dodać (czyli nowy wpis CNAME).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2016-03-24, 16:15   

HTSz: ja to mało ogarnięta jestem i jak pisałam, miałam banalny problem. Zgłosiłam się bezpośrednio do linux.pl i już działa;)

Widziałam gdzieś tutaj wpis, jak zrobić, aby działała opcja https (póki co na bloggerze wywala mi, że przy niestandardowym adresie nie będzie działać), bo wydawało mi się, że jednak może działać..:P ale może się mylę. Muszę poszperać.
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-24, 17:21   

Jak masz domenę niestandardową, to obecnie nie ustawisz dla niej https na bloggerze. Na własnym serwerze się da, ale certyfikaty ssl są dodatkowo płatne (kilkadziesiąt zł. rocznie).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-03-24, 22:28   

Da się włączyć SSL w swojej domenie za darmo po przeniesieniu całej strefy DNS do Cloudflare.com, zrobiłem tak ze swoją stroną domową. Nie jest to co prawda pełnoprawne szyfrowanie z wiarygodnym potwierdzeniem tożsamości (jak ma to miejsce np. w systemach bankowych), lecz tylko darmowy certyfikat przypisany do domeny (widać samą zieloną kłódkę). Ale działa i na ten moment nie potrzebuję wiele więcej.

Jeśli będzie na to więcej chętnych, to w wolnej chwili mogę napisać tutorial jak to zrobić.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz