Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Przesuni臋ty przez: Htsz
2019-09-07, 14:26
Autor Wiadomo艣膰
zeropoint 

Do艂膮czy艂/a: 18 Mar 2017

Wys艂any: 2017-03-20, 23:34   

Witajcie, ja podobnie jak Elaine Blath z tematu mam domen臋 zakupion膮 na linuxpl.com.
Niestety podczas pr贸by dodania rekordu CNAME z adresem bloga:

Kod

www.sXXXXX.pl. CNAME ghs.google.com.

Wy艣wietla mi si臋:

Kod

Nie mo偶na doda膰 rekordu
Istnieje ju偶 rekord A o podanej nazwie

Czy to mo偶e mie膰 zwi膮zek z rekordem. Mam usuna膰 ten rekord?

Kod

www A 78.46.109.85

Prosz臋 o pomoc.
Pozdrawiam

PS Wrzucam ustawienia tabeli
PS2. W bloggerze po wygenerowaniu kodu dla CNAME, nie mam dodanej swojej domeny. Wol臋 najpierw poczeka膰 a偶 .PL podepnie si臋 pod bloggera a p贸藕niej w blogerze wskaza膰 adres domeny, tak, aby osoby wchodz膮ce na blogspota nie przechodzi艂y do niedzia艂aj膮cej domeny. Czy tak jest OK?

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2017-03-21, 09:55   

Tak, usu艅 ten rekord A i zamiast niego utw贸rz CNAME zgodnie z instrukcj膮.

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

zeropoint 

Wys艂any: 2017-03-22, 23:27   

Dzi臋kuj臋, Htsz za odpowied藕. Uda艂o si臋 doda膰 ten wpis CNAME, jednak dalej nie dzia艂a mi domena.
Wspomnia艂e艣 o tutorialu - prosz臋 o link? w Internecie znajduje sprzeczne informacje?

Przegl膮daj膮c posty innych rozumiem 偶e ma by膰 to w formie:

Cytat

hfds42wd4abn.mojadomena.pl. CNAME ghs.google.com.

Cytat

www.mojadomena.pl. CNAME gv-dsi43dsf3x4as.dv.googlehosted.com.

Czy dodanie adresu www.mojadomena.pl w bloggerze i nast臋pnie klikni臋cie Zapisz jest obowi膮zkowe(czy domena zadzia艂a bez dodania adresu w bloggerze)?
Chcia艂bym unikn膮膰 sytuacji gdzie kto艣 wchodz膮c na blogger.com zostaje przekierowany do niedzia艂aj膮cej domeny.pl

Pozdrawiam

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2017-03-23, 01:44   

zeropoint, popatrz na zrzuty ekranu z poprzednich stron. 殴le to zapisa艂e艣 w swoim po艣cie.

www jest dla ghs a kody wygenerowane - w celu weryfikacji w艂a艣ciciela - maj膮 by膰 razem, jako drugi wpis.

artyku艂y pomocy bloggera:
https://support.google.co...f_topic=6321959
https://support.google.co...f_topic=6321959

Poprawnie zapisane dane w strefie DNS zaczynaj膮 dzia艂a膰 do艣膰 szybko. Ja to zwykle ogarniam w p贸艂 godziny wraz z mailem, analytics i narz臋dziami dla webmaster贸w. Je偶eli co艣 by艂o mieszane, szczeg贸lnie z NS, to wtedy trzeba czeka膰 o wiele d艂u偶ej na od艣wie偶enie.

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰

zeropoint 

Wys艂any: 2017-03-24, 00:29   

Dzi臋ki jeszcze raz Htsz. Zadzia艂a艂o;)
Wpisy CNAME mia艂em dobre, tak jak przy pierwszym po艣cie. Okaza艂o si臋, 偶e musia艂em doda膰 moj膮domene do blogera i klikn膮膰 ZAPISZ. Zaskoczy艂o od razu. Pewnie jakbym od napisa艂, 偶e mam b艂膮d 404 od google to by sprawa si臋 wyja艣ni艂a szybciej ;P

Tak wi臋c w przypadku linuxpl.com kluczowym okaza艂o si臋 usuni臋cie rekordu:

Kod

www A 78.46.109.85

Dzi臋ki temu mo偶liwe by艂o dodanie jednego z dw贸ch wpis贸w CNAME.

W za艂膮czniku zostawiam ustawienia kt贸re dzia艂aj膮.
Pozdrawiam

Ps. Tylko favikonka nie dzia艂a. My艣licie, 偶e musz臋 poczeka膰?

threefoxes 

Do艂膮czy艂a: 10 Pa藕 2017

Wys艂any: 2017-10-10, 09:25   Skrzynka pocztowa po przeniesieniu domeny

Cze艣膰! Uda艂o mi si臋 (w du偶ej mierze dzi臋ki temu forum) przenie艣膰 bloga na domen臋 z ko艅c贸wk膮 .pl. Domen臋 mam wykupion膮 na nazwa.pl. Jednak po przeniesieniu nie mog臋 w og贸le zalogowa膰 si臋 do mojej poczty na nazwa pl (kt贸ra by艂a zrobiona dla tej samej domeny tj. hello@weddsday.pl). Wyskakuje komunikat o tym, 偶e albo nazwa e-maila albo has艂o s膮 b艂臋dne.

Czy przeniesienie automatycznie pozbawi艂o mnie dost臋pu do poczty czy problemu szuka膰 zupe艂nie gdzie indziej?

Za艂膮czam zrzut z moich ustawie艅 DNS (jest jeszcze ten ostatni A, ale go ucie艂o)

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2017-10-10, 16:33   

threefoxes, mimo, 偶e Twoja domena przypisana jest do serwer贸w DNS nazwypl, to kieruje na inne serwery - google. By膰 mo偶e to koliduje z wpisem MX, kt贸ry obecnie wskazuje na Twoj膮聽domen臋. Nie mam zbyt cz臋stego kontaktu z nazw膮 i home, bo uwa偶am, 偶e ceny odnowie艅 u nich s膮 kolosalne. Wol臋 ovh i w ich przypadku mam trzy wpisy MX, kt贸re kieruj膮 na serwery ovh (szyfrowane po艂膮czenie przy okazji). Wielokrotnie konfigurowa艂em tam domeny na bloggerze i nie by艂o problemu z uruchomieniem, i dzia艂aniem skrzynki mailowej z domeny.

Mo偶e warto dopyta膰 pomoc nazwypl w jaki spos贸b obs艂ugiwana jest poczta z domeny i czy mo偶esz/musisz wprowadzi膰 jakie艣 zmiany w rekordach MX by nadal obs艂ugiwana by艂a przez nazw臋pl?

Nie zapomnij klikn膮膰

annlea 

Do艂膮czy艂a: 26 Pa藕 2017

Wys艂any: 2017-10-26, 01:25   

Przekierowanie z blogspota na domen臋 w ovh.pl

Mam dwie subdomeny i na ka偶d膮 z nich przekierowany blog z blogspota - zadzia艂a艂o przez CNAME bez problemu. Jednak dzia艂a tylko w spos贸b blog1.domena.pl bez www i nie mog臋 tego przekierowania ustawi膰, 偶eby po wpisaniu www.blog1.domena.pl te偶 dzia艂a艂o.

Drugi problem, chc臋 przekierowa膰 trzeci blog na domen臋 g艂贸wn膮 domena.pl pozostawi膮j膮c przy tym blog1.domena.pl i blog2.domena.pl. Wpisa艂am CNAME jak przy subdomenach, ale w blogerze wywala mi b艂膮d 12.

Co robi臋 藕le?

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2017-10-26, 09:58   

annlea napisa艂/a:

dzia艂a tylko w spos贸b blog1.domena.pl bez www i nie mog臋 tego przekierowania ustawi膰
bo si臋聽tego nie ustawia, blog1 jest tak膮聽sam膮 subdomen膮 jak www a Ty pr贸bujesz ustawi膰 subdomen臋聽do subdomeny ;) W przypadku subdomen nie ma www na pocz膮tku.

annlea napisa艂/a:

Drugi problem, chc臋 przekierowa膰 trzeci blog na domen臋 g艂贸wn膮 domena.pl pozostawi膮j膮c przy tym blog1.domena.pl i blog2.domena.pl. Wpisa艂am CNAME jak przy subdomenach, ale w blogerze wywala mi b艂膮d 12.
sprawd藕聽czy wpisy s膮聽widoczne publicznie, mo偶esz te偶聽zajrze膰 np do narz臋dzi dla webmaster贸w i tam zweryfikowa膰 ten oraz inne swoje adresy.

Co艣聽wi臋cej mog臋 podpowiedzie膰 znaj膮c nazw臋聽domeny. Je偶eli nie chcesz tego ujawnia膰 publicznie, to zapraszam prywatnie ;-)

Nie zapomnij klikn膮膰

annlea 

Wys艂any: 2017-10-26, 21:37   

Htsz napisa艂/a:

annlea napisa艂/a:

dzia艂a tylko w spos贸b blog1.domena.pl bez www i nie mog臋 tego przekierowania ustawi膰
bo si臋聽tego nie ustawia, blog1 jest tak膮聽sam膮 subdomen膮 jak www a Ty pr贸bujesz ustawi膰 subdomen臋聽do subdomeny ;) W przypadku subdomen nie ma www na pocz膮tku.

Hmm... ale we藕my np. bloga mojej kole偶anki - u niej dzia艂a subdomena z www i bez www:
www.banita.travel.pl i banita.travel.pl > to przekierowuje na to z www. U mnie jak wpisz臋 nazw臋 z www google podaje, 偶e taka strona nie istnieje. Nie m贸wi臋 tu o dwukrotnym przekierowaniu z bloggera na subdomen臋 z i bez 'www', tylko o tym wewn臋trznym ju偶 w rekordach DNS.

Wys艂a艂am Ci nazwy na priv. Dzi臋ki wielkie!

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imi: 艁ukasz
Pom贸g艂: 89 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Kwi 2006
Miasto: Warszawa

Wys艂any: 2017-10-26, 22:15   

Travel.pl nie jest subdomen膮, lecz normaln膮 domen膮 (tak jak .com, .net czy .com.pl).

Tym niemniej, OVH ma opcj臋 ustawiania przekierowa艅 z subdomeny na dowolny adres WWW w panelu domeny. Zaloguj si臋 do panelu, wybierz swoj膮 domen臋, potem link 'Przekierowanie' i nast臋pnie "Dodaj przekierowanie", jako nazw臋 subdomeny wpisz www.blog1, wybierz 'na adres www', potem 'za pomoc膮 przekierowania widocznego', 'Sta艂e (301)' i wreszcie wprowad藕 adres swojego bloga bez www (http://blog1.domena.pl).

Podobny efekt mo偶emy osi膮gn膮膰 poprzez dodanie rekordu CNAME o nazwie www.blog1.domena.pl i z adresem docelowym blog1.domena.pl.

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

annlea 

Wys艂any: 2017-10-27, 01:26   

Lukem napisa艂/a:

Travel.pl nie jest subdomen膮, lecz normaln膮 domen膮 (tak jak .com, .net czy .com.pl).

Tym niemniej, OVH ma opcj臋 ustawiania przekierowa艅 z subdomeny na dowolny adres WWW w panelu domeny. Zaloguj si臋 do panelu, wybierz swoj膮 domen臋, potem link 'Przekierowanie' i nast臋pnie Dodaj przekierowanie, jako nazw臋 subdomeny wpisz www.blog1, wybierz 'na adres www', potem 'za pomoc膮 przekierowania widocznego', 'Sta艂e (301)' i wreszcie wprowad藕 adres swojego bloga bez www (http://blog1.domena.pl).

Podobny efekt mo偶emy osi膮gn膮膰 poprzez dodanie rekordu CNAME o nazwie www.blog1.domena.pl i z adresem docelowym blog1.domena.pl.

Wiem, 偶e travel.pl jest normaln膮 domen膮 g艂贸wn膮, chodzi mi o subdomeny i poda艂am konkretny przyk艂ad (dzia艂aj膮cy) dla zobrazowania sytuacji.

Je艣li ja si臋 niejasno wyrazi艂am, to jeszcze raz:
przyk艂ad dzia艂aj膮cy i to, do czego d膮偶臋 i co chc臋 zrobi膰 u siebie
po wpisaniu www.banita.travel.pl - dzia艂a
po wpisaniu banita.travel pl - dzia艂a i przekierowuje na www.banita.travel.pl

U mnie:
www.blog.domena.pl - nie dzia艂a
blog.domena.pl - dzia艂a i jest to przekierowanie z blogger.com na ovh. Oczywi艣cie nie mog臋 przekierowa膰 z bloggera dwa razy tego samego bloga raz bez ww i drugi raz na www.blog.domena.pl - musz臋 to zrobi膰 wewn膮trz na ovh i to nie dzia艂a. Nie dzia艂a wg sposobu podanego przez Ciebie ("Istniej膮 przekierowania dla domen, kt贸re chcesz przekierowa膰, kt贸re wchodz膮 w konflikt z przekierowaniami, kt贸re chcesz doda膰.), nie dzia艂a 偶adne przekierowanie, widoczne, niewidoczne, 偶adne. Dlatego prosz臋 o pomoc. To jest pierwszy problem.

A drugi jest taki, 偶e R贸wnie偶 nie dzia艂a przkierowanie kolejnego, trzeciego bloga na www.domena.pl, czyli na domen臋 g艂贸wn膮 - tutaj blogger wyrzuca b艂膮d 12, chocia偶 robi臋 to tak samo jak przy subdomenach, z t膮 r贸偶nic膮, 偶e wtedy wpisywa艂am blog.1domena.pl i blog2.domena.pl > w ovh CNAME ghs.google.com. Teraz dla domeny g艂贸wnej www.domena.pl tworz臋 ten sam CNAME, w bloggerze wpisuj臋 jedynie www i to nie dzia艂a. Wi臋c pytanie dlaczego dzia艂a w tamtych dw贸ch przypadkach, a w tym nie.

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Nie mo縠sz 禼i眊a za潮cznik體 na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: