Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
adieuszek 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 21 Lis 2014
Posty: 3

Wysłany:    Sklep na platformie blogger

Hej, czy znacie jakieś fajne szablony dzięki którym można stworzyć prosty i przejrzysty sklep internetowy na blogspocie ?

Zależy mi na tym, aby była w nim dostępna JEDYNIE opcja płatności poprzez przelew bankowy z możliwością wybrania konkretnego banku... żadnego pay pala - do którego nas przenosi czy coś w ten deseń...

Znalazłem np.

Kod

http://gooyaabitemplates.com/livepreview/betacommerce-shopping-blogger-template/
, ale tu właśnie jest beznadziejny pay pal :/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-20, 16:59   

Jeżeli nie potrzebujesz automatycznej opcji płatności, to możesz wykorzystać prawie każdy szablon, który Ci się spodoba.
Ostatnio miałem okazję robić nietypową skórkę na blogu Mesmerize fashion. Jedna ze stron etykiet została minimalnie zmodyfikowana i posłużyła nam za zakładkę dla sklepu + wykluczyłem te posty ze strony głównej: http://www.inmono.style/s...&max-results=18

Moje rozwiązanie jest lepsze, ale jak chcesz zrobić na własną rękę, to pokazywałem kiedyś => Jak zrobić obrazkowy spis postów na stronach etykiet
Mieliśmy również wątki o szablonach kafelkowych (1, 2), ale sugeruję skorzystać raczej z czegoś nowszego => skąd pobrać / gdzie kupić szablon na blogspota?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
adieuszek 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 21 Lis 2014
Posty: 3

Wysłany: 2016-02-20, 23:15   

Chyba znów do du@% wyjaśniłem to co chce uzyskać :) Dlatego zobrazowałem to :) (patrz załącznik).
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-02-20, 23:36   

Doprecyzujmy - czy ten szablon ma faktycznie _w pełni_ obsługiwać te płatności (tzn. przekazywać bankom informacje do przelewu, odbierać ich status, itd), czy po prostu linkować do systemów transakcyjnych poszczególnych banków i nic więcej?

Pierwsze jest zbyt poważną sprawą, by robić to bez udziału jakiegokolwiek zewnętrznego systemu płatności, bo chodzi o pieniądze.

Drugie można wyklikać samodzielnie nawet w edytorze na Bloggerze (nawet niekoniecznie dotykając HTML, po prostu wstawiasz obrazki, linkujesz i układasz je tak, żeby się układały w rzędy). Potrzebujesz jedynie logotypów banków i linki do ich systemów transakcyjnych.
 
  podziel si� tym postem na:
magwilk 
Blogger.Klub

Dołączyła: 21 Kwi 2015
Posty: 1

Wysłany: 2016-02-21, 00:12   

Najlepsza opcja przy sklepach i patrząc na obrazek chyba o to adieuszkowi chodzi:

Dodaj do koszyka / kup teraz > następnie pokazuje się kwota jaką należy zapłacić plus opcja dodawania lub usuwania konkretnej liczby produktów > następnie przejście do wyboru konta z którego chce się dokonać przelewu i tu powinno być tak, że jak sobie klikniesz na konkretną ikonkę to przechodzisz do płatności i tutaj kwota oraz kod zamówionego produktu pojawia się od razu po zalogowaniu do banku... - dokonujesz wpłaty wylogowujesz się i wpisujesz dane do przesyłki...

To co napisał Lukem "Drugie można wyklikać samodzielnie nawet w edytorze na Bloggerze (nawet niekoniecznie dotykając HTML, po prostu wstawiasz obrazki, linkujesz i układasz je tak, żeby się układały w rzędy). Potrzebujesz jedynie logotypów banków i linki do ich systemów transakcyjnych." - ok spoko tylko w obecnych czasach to trochę już bezsensu bo ludzie stali się wygodni... ;) :) :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-02-21, 00:50   

magwilk napisał/a:

następnie przejście do wyboru konta z którego chce się dokonać przelewu i tu powinno być tak, że jak sobie klikniesz na konkretną ikonkę to przechodzisz do płatności i tutaj kwota oraz kod zamówionego produktu pojawia się od razu po zalogowaniu do banku...

I właśnie tutaj pojawia się kwestia integracji ze wszystkimi bankami, które mają być obsługiwane i to nie jest temat, który można załatwić samemu szablonem/skryptem/wtyczką - a jednocześnie nie korzystać z żadnego z istniejących już operatorów płatności.

magwilk napisał/a:

ok spoko tylko w obecnych czasach to trochę już bezsensu bo ludzie stali się wygodni...

Też tak uważam, ale jednak poczekam na komentarz zainteresowanego.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-21, 06:45   

adieuszek, wyjaśniłeś dobrze, ale ja skupiłem się na kwestii wyglądu sklepowego, bo jeżeli chodzi o obsługę płatności, to w grę wchodzą jedynie rozwiązania zewnętrzne - tak jak napisał Łukasz. Na bloggerze nie obsłużysz ważnych rzeczy dotyczących funkcjonowania sklepów, ale czasem da się coś wygenerować gdzie indziej (systemy płatności) i tylko wkleić gotowy kod na podstronę. Użytkownik wchodząc na nią widzi treść pobraną z innego serwera.

W szablonie, który podałeś w pierwszym poście jest specjalnie przygotowany skrypt, który posiada funkcję dodawania do koszyka (dane trzymane są w ciasteczku). Potem przechodzisz na stronę statyczną, gdzie jest zmodyfikowany formularz kontaktowy bloggera. Po wciśnięciu przycisku "Proceed To Payment" następuje wysłanie wiadomości i jednocześnie skrypt generuje linka do płatności paypal - sądzę, że dałoby się zmienić miejsce docelowe, ale to raczej zadanie dla programisty, więc trzeba wyciągnąć zaskórniaki ;) zapytaj twórcę tej skórki ile by to kosztowało.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz