Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany:    

Ja od samego początku korzystam z google analytics. Jestem bardzo zadowolona z danych jakie mi dostarczają, bo jest ich naprawdę sporo i dokładnie wiem z jakich miast, państw, typu urządzeń itp trafiają na mój blog czytelnicy;) zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego dane podawane przez google analytics są rozbieżne z tymi podawanymi przez bloggera. Gdzieś czytałam, że google czytaja pliki cookies, a blogger nie i stąd ta rozbieżność. To prawda;)? czy jakieś brednie? byłabym bardzo wdzięczna za pomoc;)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-05-01, 19:16 ]
zobacz koniecznie => jak dodać analytics na blogspota?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-06, 06:03   

Blogger też zostawia ciasteczka, z których potem korzysta, nie przyglądałem się jednak co dokładnie z nimi robi i jakie informacje w nich trzyma. Wygląda na to, że radzi sobie gorzej z odsiewaniem sztucznego ruchu, np. referer spam. Statystyki w kokpicie bloggera są niedokładne a to czyni je raczej poglądowymi.

dezaar napisał/a:

jest ich naprawdę sporo

Analytics dostarcza też informacje:
- o powracających
- o tym jak duże ekrany mają czytelnicy - to przydatna informacja dla tych, którzy lubią grzebać przy szablonie bloga.
- o aktualnie przebywających na stronie - wiemy skąd przybywają i co robią na stronie
- wiemy jakie treści są najczęściej przeglądane
- czy ludzie czytają coś poza stroną, na którą wejdą (odrzucenia, im niższe tym lepiej)

Wrzucamy jeden kod a dostajemy dużo danych, nie musimy wklejać zewnętrznych liczników do szablonu - te często wyświetlają reklamy, nie mają zbyt wielu wzorów przez co nie pasują do szablonu, dodatkowo każdy plugin spowalnia ładowanie strony.

//edit.

nowe kody (w tej chwili trzeba wstawić ręcznie) umożliwiają także zbieranie informacji na temat płci, wieku oraz zainteresowań (oczywiście na podstawie tego co użytkownicy sami podali np. przy zakładaniu konta google).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz