Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
AdrianM 
Blogger.Klub

Imię: Adrian
Wiek: 31
Dołączył/a: 20 Lis 2012
Posty: 25
Miasto: Poznań

Wysłany:    Blogger Putih Pekat - polskie znaki, gadżety, długość tekstu

Witam !
Na swoim blogu właśnie zamontowałem nowy szablon po czym zauważyłem następujące problemy:

1) W tytułach postów czcionka nie pozwala na polskie znaki, muszę zmieniać czcionkę(jeśli tak to w jaki sposób), czy wystarczy coś poprawić w tej ?

2) Chciałbym, aby dłuższy był fragment tekstu pod obrazkiem na głównej i nie mam pojęcia jak to zrobić.

3) jak z lewej strony dodać do mojego fanpage na Facebook i Twitter.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
(http://panadrian.blogspot.com/)
AdrianM
______________________________________________________
http://panadrian.blogspot.com/ <-- Blog lifestylowy, o związkach i relacjach damsko męskich.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-31, 23:09   

Nie mam pojęcia jak zmieniać rzeczy na bloggerze więc się nie wypowiem, ale co do czcionki jaką używasz to jest to ta http://www.google.com/web...none+Kaffeesatz i ona nie ma polskich znaków niestety :( jedyne rozwiązanie - zmienić czcionkę albo nie używać polskich znaków w tytułach :P
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-01, 00:16   wydłużenie wstępu do tekstów na blogu i dodanie widżetów

1) Tak jak napisała Basia, czcionka Yanone Kaffeesatz nie posiada polskich znaków, niektóre fonty dostępne na stronie Google mają i jak w szablonie się nie pojawiają to wystarczy w linku dopisać &subset=latin-ext - tutaj jednak to nie zadziała, więc trzeba dobrać sobie inną.

Zamieniasz link a potem przeszukujesz kod i wszędzie gdzie jest "Yanone Kaffeesatz" zamieniasz na nazwę nowej.

2) Liczba znaków tego wypisu oscyluje w granicach 100 (97,98,100,96). Tutaj także tworzy go skrypt (jak chociażby w niedawno rozpatrywanym problemie). Jedynym miejscem gdzie znalazłem taką wartość był kod Javascript z takim fragmentem:

Kod

|navigatorEvent|4000|vertical|100|310|600|mainWidth

Spróbuj zmienić tę wartość na 150 czy 200 i sprawdź czy zadziała. Przy okazji wydaje mi się, że 310 i 600 to wymiary miniatury wpisu.
=> Putih Pekat - jak usunąć automatyczne skracanie postów

3) z tego co widzę w szablonie jest boczny pasek z gadżetami, więc przejdź do działu Układ i dodaj tam gadżety HTML, jeden z kodem z FB a drugi z Twittera.
http://developers.faceboo...ugins/like-box/
https://twitter.com/settings/widgets/new
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2013-02-01, 00:23   

1. jeśli chodzi o czcionkę - nie wszystkie czcionki obsługują polskie znaki - musisz ją zmienić np. na Verdanę czy inną, która obsługuje nasze znaki.
A zrobisz to w "szablon --> dostosuj ---> zaawansowane".

2. pisząc tekst w ustawieniach (kursywa czy grube litery itp) - u góry na pasku - masz taką ikonkę - coś a'la kartka rozerwana na pół. Piszesz wstęp, nastepnie klikasz na tą kartkę, pojawia Ci się krecha, oddzielająca wstęp od reszty tekstu, który będzie dostępny po kliknięciu przez czytelnika "czytaj więcej".

3. Jeśli chodzi o FB - za pomocą tej stronki : https://developers.facebo...ugins/like-box/
A następnie kopiujesz kod IFRAME (czy jakoś tak) i w panelu sterowania bloggera, w układzie, klikasz w pożądanym miejscu dodaj gadżet a następnie "Dodaj kod Html/javascript" i tam wklejasz. Co do Twittera to nie mam pojęcia.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-01, 00:36   

RayGarraty napisał/a:

1. jeśli chodzi o czcionkę - nie wszystkie czcionki obsługują polskie znaki - musisz ją zmienić np. na Verdanę czy inną, która obsługuje nasze znaki.
A zrobisz to w szablon --> dostosuj ---> zaawansowane.
To działa tylko w systemowych szablonach i takich, które mają przygotowane Variable w kodzie - a nie wszystkie to mają.

RayGarraty napisał/a:

2. pisząc tekst w ustawieniach (kursywa czy grube litery itp) - u góry na pasku - masz taką ikonkę - coś a'la kartka rozerwana na pół. Piszesz wstęp, nastepnie klikasz na tą kartkę, pojawia Ci się krecha, oddzielająca wstęp od reszty tekstu, który będzie dostępny po kliknięciu przez czytelnika czytaj więcej.
To również działa tylko wtedy kiedy posty pokazywane są w tradycyjny sposób a nie zmieniane przez różnego rodzaju skrypty (popularne w wielu zagranicznych szablonach).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
AdrianM 
Blogger.Klub

Imię: Adrian
Wiek: 31
Dołączył/a: 20 Lis 2012
Posty: 25
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-04-02, 14:53   

Przepraszam, że nie odpisywałem ale nie miałem ostatnio czasu i głowy, aby zajmować się blogiem. Odpowiem tylko, że wszystkie sposoby zadziałały. Dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się tematem i odpowiedzieli na post ;)
______________________________________________________
http://panadrian.blogspot.com/ <-- Blog lifestylowy, o związkach i relacjach damsko męskich.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz