Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-02-12, 22:38   

Meme, niewiele więcej da się powiedzieć na ten temat, co trzeba poprawić mogę powiedzieć po wglądzie w źródło - daj mi dostęp do tego bloga (kontakt w domenie weblove.pl).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-02-14, 20:57   

ok, po otrzymaniu dostępu mogę stwierdzić, że zrobiłaś podstawowe błędy.

1) różne wartości dla szerokości.
Twój blog ma szerokość 960px
wartość dla ramki rotatora ustawiłaś na 1200 a zdjęcia poprzez RSS pobierałaś 800
Fotografie powinny być raczej poziome, pionowe się do tego nie nadają, pobieraj je w rozmiarze szerokości bloga. Wysokość ramki rotatora dopasuj proporcjonalnie (wartości w opcjach gadżetu na zakładce Układ).

2) mając właściwie określone pobieranie wielkości zdjęcia można dopisać margin-left: -20px; do opcji ramki rotatora. wartość -20px może być różna w zależności od szablonu bloga.
Padding: -1000px możesz wywalić ;)

p.s. jak chcesz żeby to było ujednolicone to zamiast margin: 5px; wpisz margin: 5px 5px 5px -20px;
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
amdziata 
Blogger.Klub

Dołączyła: 11 Mar 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-03-11, 19:38   

Dzięki wielkie za pomoc, jesteś genialny!! :)
 
  podziel si� tym postem na:
mdudi 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 29 Wrz 2010
Posty: 0

Wysłany: 2012-03-15, 21:05   

zdjęcia do rotatora wrzuciłem do folderu bloga na picasie
ale jak dorzucam kolejne zdjęcia to one ładują się w rotatorze,
kiedy tworzę nowy folder w picasa gdzie wrzucam zdjęcia z
przeznaczeniem do rotatora, zdjęcia się nie wyświetlają
i pojawia się omawiany już wcześniej problem "feed could not be loaded."
zatem moje pytanie: gdzie wrzucić w picasa zdjęcia aby wyświetlały się
poprawnie w rotatorze?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-16, 00:14   

Problem został rozwiązany na poprzednich stronach. Przeczytaj uważnie i postępuj zgodnie ze wskazówkami. W skrócie: utwórz folder w Picasa Web Albums, wrzuć tam zdjęcia i potem skopiuj (tutaj istotny element!) link do RSS tego albumu - wklej w odpowiednie miejsce w skrypcie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
mdudi 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 29 Wrz 2010
Posty: 0

Wysłany: 2012-03-16, 15:47   

czytałem, zrozumiałem i nawet zbudowałem poprawnie rotator...

moje pytanie brzmiało inaczej...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-16, 21:25   

Twoje pytanie brzmiało

mdudi napisał/a:

gdzie wrzucić w picasa zdjęcia aby wyświetlały się
poprawnie w rotatorze?
a ja odpowiedziałem żebyś utworzył osobny folder będąc w albumach Picasa Web i potem do tego folderu musisz dorzucać kolejne fotki żeby były widoczne jedynie w rotatorze. Link RSS musi być odnośnikiem do tego nowego folderu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kariboj 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 21 Mar 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-03-21, 23:49   

Witam,
Jestem tu nowy, dużo skorzystałem z doświadczenia Htsz (dzięki !),
też miałem problem"feed couldnt be loaded" a niby skopiowałem odnośnik RSS do tego albumu. Rozwiązanie: Trzeba udostępnić folder ze zdjeciami na rotator - (tzn "Dostęp ograniczony, każda osoba mająca link") wtedy przy RSS pojawi się prawidłowy link i rotator zadziała na stronie.

Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
juzdosc 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 22 Mar 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-03-22, 22:05   

HURRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

Co ja się nagłówkowałem, żeby w ogóle ten problem poruszyć... A to było takie proste (jak się wie, to wszystko jest proste). :)

Przeszedłem wszystko, nie tylko wywaliłem znaczek pauzy, ale jeszcze dołożyłem sobie logo - to znaczy opis, ale zrobiony obrazkiem.

Piękne dzięki!!!


PS
acha - działa pod Foxem od 5 wzwyż, pod Operą 10 i pod IE 8





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



Mam też pytanie: czy jest w zmiennych jakiś parametr, żeby zdjęcia wyświetlały się w random - kolejności losowej?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-23, 02:29   

juzdosc napisał/a:

am też pytanie: czy jest w zmiennych jakiś parametr, żeby zdjęcia wyświetlały się w random - kolejności losowej?
niestety wśród opcji jakie są w kodzie skryptu nie widzę ustalania sposobu wyświetlania zdjęć (po kolei / losowo).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
juzdosc 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 22 Mar 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-03-23, 12:36   

Dzięki za odpowiedź, myślałem, że źle szukam...

W takim razie zgłaszam pretensje (tylko nie wiem do kogo), że to mi się nie podoba. Mam bowiem taką sytuację: na każdej stronie mam w nagłówku przepiękny, rotujący slideshow, z tym, że od każdego wczytania strony user widzi te same zdjęcia, co jest przepiękne, ale staje się śmiertelnie nudne... Znowu ten żółty domek, a potem znowu te niebieskie schodki, a potem znowu ten czerwony kwiatek...

Jedyne - i to dość prostackie - wyjście jakie widzę, to zrobić sobie parę katalogów na Picasie i ręczne powstawianei gdzie się da innych slideshow. Działa to tylko na tzw. stronach (nomeklatura bloggera), tzn. osobnych stronach jak 'O mnie', 'Kontalt', itd... Na strony z bieżącymi postami to nei działa, bo są generowane z jednego szablonu.





No i teraz myślę: czy jest jakieś obejście tego bolesnego problemu? Na przykład jakiś kod w javascripcie, ktory najpierw wczyta do tablicy wszystkie adresy obrazków (powiedzmy 10), a potem będzie je wyświetlał losowo?

Albo może zamiast skłądać obrazki na googlowej Picasie można wybrać jakiś inny serwer (Flickr, czy coś pdobnego), który oferuje randomizację?

Albo może zrobić sobie 10 headerów (każdy z innym slideshow) i jakis javascript, który nam wstawi do nagłówka losowo wybrany?

A może wziąć ten link Rss (prawdę mowiąc nei wiem, co to takiego w szczegółach) i ten link, w którym siedzą adresy wszystkich plików jakoś przerobić, aby za każdym wywołaniem ustawiły się w innej kolejności?





Przepraszam, że nudzę, ale sam slideshow jest piękny - tylko że z powodu wyświetlania tych samych obrazków w kółko zrobił się dla mnie nudny już podczas testowania, a co dopiero mówić o userze, który do mnie zajrzy... Porzyga się z nudów już przy trzecim takim samym pokazie. Czyli w rezultacie coś, co miało zadziałać jak uprzyjemniacz odnosi efekt odwrotny - staje się przynudzaczem.

Jeszcze raz powiadam - nie są to pretensje do Htsza, którego podziwiam za wiedzę i chęć, ale do inżynierów googla, że nei zaimplementowali czegoś tak prostego...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-23, 13:13   losowe wyświetlanie zdjęć w rotatorze / pokazie slajdów

Zacznę od tego, że to jest przerobiony gadżet. Standardowo wyświetla on malutkie fotki w bocznym menu bloga (lub tam gdzie go wstawimy). Oczywiście opcja losowego wyświetlania powinna być standardowo dostępna. Trzeba być raczej znawcą Javascript żeby nie mieć problemu z zawartością tego skryptu. Ja zrobiłem instrukcję na podstawie tego co wyszukałem w internecie + metoda prób i błędów.

Strony typu flickr, photobucket posiadają chyba własne pokazy slajdów, ten drugi we flash. Mi chodziło o proste rozwiązanie, bez flasha, które nie zmusza do zakładania profili na innych serwisach. Mając konto Google mamy dostęp do Bloggera i Picasa Web Albums.

Przeszukałem nieco internet, próbując znaleźć coś na temat "load random photos" i wygląda na to, że znalazłem sposób na losowanie. Na moim testowym blogu przy kilku odświeżeniach ładowało się inne zdjęcie jako pierwsze (i potem szło już chyba według kolejności w albumie).

Nasz skrypt ze strony pierwszej należy rozszerzyć o dwa wpisy. Przed dokonaniem zmian w działającym skrypcie należy zapisać sobie jego kopię (tymczasowo), jak popsujemy będzie do czego wracać ;)

Pierwszy dokonujemy tuż nad:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

robimy enter przed i wklejamy:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

Następnie w sekcji wywoływanych opcji rotatora, czyli:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
tuż przed }; mamy jedną pozycję bez przecinka, dodajemy jej przecinek i w następnej linijce wklejamy:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


p.s. liczę na lajki, linki zwrotne do forum itp. ;p zaoszczędziłem tu kilku osobom trochę pieniędzy :fakju: łaski nie robicie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz