Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
juzdosc 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 22 Mar 2012
Posty: 0

Wysłany:    czy można używać dwóch szablonów na raz (w jednyum blogu)?

Witam -

mam taki problem/pytanie; chciałbym, aby niektóre strony na blogu wyświetlały się według innego szablonu niż inne. Czy w blogerrze jest taka możliwość?

Już tłumaczę - jestem fotografem i zamierzam publikować m.in zdjęcia. Będą one umieszczane w postach, jako jpgi. Nad takimi stronami będzie w headerze slideshow, wolno rotujący zdjęcia. Taki jest szablon i jestem z tego zadowolony, bo poustawiałem wszystko jak chciałem.

Ale oprócz stron z postami (i nieruchomymi zdjęciami) będzie jeszcze parę innych stron pod zbiorczym tytułem 'portfolio' - gdzie będą podrozdziały typu architektura, krajobraz, itd... I tam będzie odpowiedni slideshow na stronie - więc chciałbym, żeby ten z headera został usunięty.

Pytanie - jak to zrobić? Domyślam się, że mozna napisać javascript, który po wczytaniu tej strony albo zlikwiduje mi headera, albo zastąpi go innym - np takim w którym nie będzie tego rotatora obrazków.

Ale jak to zrobić konkretnie, nie mam pojęcia... Jakieś pomysły jak w ogóle zacząć?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 17-05-2013, 19:27 ]
uwaga, do tego pytania pojawiła się podpowiedź w innym temacie => zmiana szablonu w zależności od pory dnia
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-24, 15:36   

Można skorzystać z funkcji dostępnych na Bloggerze do wyświetlania gadżetu na wybranych stronach. Służy do tego b:if oraz b:else

przykład wątku, w którym pisałem trochę na ten temat => gadżet tylko na stronie głównej
artykuł na ten temat => http://devilsworkshop.org/blogger-template-tricks/
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
juzdosc 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 22 Mar 2012
Posty: 0

Wysłany: 2012-03-24, 20:56   

Ekstra, jest lepiej niż myślałem. Za pomoca ifa zrobię sobie dwie rzeczy:

1. stronę home, gdzie będzie tylko menu z linkami i duży slideshow i nic więcej
2. strony z portfolio, gdzie wyrzucę z headera mniejszy slideshow, jaki pojawia się na pozostałych stronach


Wiem już, jak zrobić coś tylko na głównej stronie, mam nadzieję, że uda mi się wyrzucić z niej pozostałe elementy. Ale pytam jak mianowicei zaznaczyć, żeby czegoś na głównej stronei nie było? Jeśli jest coś takiego jak 'includable', to moźe jest 'excludable'?

No i drugi przypadek - jeśli mogę prosić o składnię czegoś takiego: jeśli strona ma w tytule część 'port' (jak portfolio1, portfolio2, lub portfolio_arch, portfolio_lanszaft) to niech czegos nei ma.

Słowem jak warunek jest taki: w tytule strony jest 'port' - gadzetu o ID1 tu nie ma.





kombinuję, kombinuję, i coś mi słabo idzie...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-03-24, 21:54   

Niestety nie znam się jeszcze na funkcjach Blogspota, zwykle pracuję na Wordpress ;)

Z tym tytułem to może być niewykonalne na Bloggerze. To raczej silnik pod typowe blogi, jak ktoś na siłę próbuje robić z tego stronę to się nieźle nagimnastykuje, lepiej pomyśleć o bardziej profesjonalnych rozwiązaniach ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz