Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2018-04-22, 14:10
Autor Wiadomość
bubakk 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 15 Lip 2017
Posty: 0

Wysłany:    Dlaczego darmowe szablony nie działają jak powinny?

Witajcie. Naszło mnie na zmianę szablonu.
Poprzednim razem zajęło mi bardzo dużo czasu aby testować darmowe szablony i znaleźć taki, który będzie synchronizowany z moim blogiem tak jak powinien i tak jak prezentowany jest w Live Demo.
Teraz nie chce mi się przez to przechodzić drugi raz. Ja rozumiem, że każdy szablon trzeba i tak edytować i dostosowywać - wiem jak to robić, uczę się html i radze sobie nieźle.
Nadal jednak uważam, że nie powinno być takiej sytuacji, że każdy darmowy szablon z sieci jest kuźwa pusty po tym jak go u siebie zainstaluję... Nie ma w nim żadnych elementów, które przedstawia podgląd. Irytuje mnie to. Bo aby taki szablon edytować, to jakby budować go na nowo.

Mam dwa znalezione, które mnie insteresuja:

Kod

http://den-themexpose.blogspot.co.uk/
http://gooyaabitemplates.com/livepreview/minima-colored-3-mag-style/


Problem w tym, że po załadowaniu nie ma ponad połowy elementów, tylko menu, wtyczki social mediów, ostatnie wpisy... Oba testowane na dwóch rożnych blogach bloggera i nic - ta sama pustka. Nie ma tych podziałów na kategorie jak to w przypadku szablonów w typie "magazine". A na tym mi właśnie zalezy, a nie że hurtem jeden pod drugim jak na zwykłym blogu.

Nie wiem, czy to ja robię coś źle, czy te szablony nie są pod blogger tak naprawdę i to ściema.
Jak zapytacie jak instaluję szablon, to: pobrany plik XML ładuję poprzez platformę bloga i opcję "importuj plik...". Nie robię tego ręcznie (otwieranie przez notatnik i kopij wklej).

I jeśli chcecie mi polecić płatne szablony, to mówię NIE, bo w obecnej chwili nie wiem jaki chcę mieć szablon na lata, więc testuję darmowe i uczę się html.

P.S.
I od razu teraz chcę PODZIĘKOWAĆ, bo ostatnio nie mogłam nawet odpisać na post...
W ogóle ostatnio nie mogłam nic nikomu odpisać, ani udzielić się w dyskusji.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-04-18, 16:30   

Do zewnętrznych szablonów dołączane są zwykle instrukcje obsługi (folder lub plik o nazwie dokumentacja). Znajdziesz w nich informację o tym w jaki sposób uzupełnić sekcje, żeby wczytywały odpowiednie treści.

Podobna sytuacja jest z wordpressowymi. Dema wyglądają pięknie a po zainstalowaniu pustki lub bałagan. Trzeba doczytać dokumentację, przeanalizować dema lub zainstalować ich "wypełniacze treści", które zbudują demo na Twojej witrynie a potem ręcznie pozamieniasz elementy na swoje.

Jeżeli motyw prezentowany jest w podglądzie na blogu z adresem .blogspot.com, to raczej został pod niego przygotowany. Chociaż spotykałem się wielokrotnie z sytuacjami, że były to kalki wordpressowych skórek i nawet nie posprzątano CSS do końca.

bubakk napisał/a:

od razu teraz chcę PODZIĘKOWAĆ, bo ostatnio nie mogłąm nawet odpisać na post...
W ogóle ostatnio nie mogłam nic nikomu odpisać, ani udzielić się w dyskusji.
po aktualizacji się popsuło, więc tymczasowo jest z tym problem. Można tworzyć nowy wątek w formie odpowiedzi i ja połączę albo przejść na grupę fb / społeczność g+.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
bubakk 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 15 Lip 2017
Posty: 0

Wysłany: 2018-04-18, 18:34   Odpowiedź do: Dlaczego darmowe szablony....

Wiem, wiem, zawsze korzystam z instrukcji, ale niestety wiele blogów ich nie ma. Staram się wiec działać na podstawie podobnych schematów edycji. Ale czasami niestety nawet jest mi trudno odnaleźć dany element w html. Korzystam więc z opcji pod prawym przyciskiem myszy - Zbadaj - nie wiem, czy słusznie, ale wiele razy mi to pomogło. Zwłaszcza kiedy musiałam usunąć jakiś duperel a nie wiedziałam gdzie się znajduje w kodzie.

Mam jednak rozumieć, że jak nie dają w paczce instrukcji do szablonu to nie oznacza to, że będzie śmigał bez niczego jak ta lala (pomijając oczywiście podstawową edycję jak menu, linki etc)?

Hmm, przeceniłam darmowe szablony chyba :zdziwko:

No dobra, już wszystko wiem. Jakoś sobie chyba poradzę. Najwyżej zepsuję szablon i będe płakać. Nie pierwszy raz w życiu.
Dziekuję za poświęcony czas!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-04-18, 19:07   

Jeżeli szablon nie ma instrukcji w paczce z plikiem .xml, to warto się zorientować czy może jest gdzieś na stronie autora. Zawsze rekomenduje pobieranie u źródła a nie z katalogów, które mają motywy z różnych witryn i przy okazji doklejają swoje linki.

Trzeba mieć również na uwadze, że te darmowe wersje są w większości przypadków takim DEMO, które ma Ci dać pogląd na działanie motywu i pozwolić na szybko przetestować u go siebie. Natomiast główną rolą jest reklama (chociaż z Twojej perspektywy może być nieskuteczna, skoro masz problemy z instalacją) pełnej wersji, płatnej.

Tworzenie darmowych motywów jest problematyczne z perspektywy autora. Jak dostajemy coś za darmo, to mniej szanujemy. Takie szablony zatem są zazwyczaj niedopracowane a ciekawsze rozwiązania zaszyfrowano, żeby zostawić argumenty do wykupienia płatnej wersji, która powinna być lepsza. Nie mają wsparcia technicznego, bo by się człowiek nie odpędził od pytań i nie mógł skupić na zarabianiu na chleb ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz