Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Przesunięty przez: Htsz
2018-04-22, 15:10
Autor Wiadomość
bubakk 
Blogger.Klub

Wysłany:    Dlaczego darmowe szablony nie działają jak powinny?

Witajcie. Naszło mnie na zmianę szablonu.
Poprzednim razem zajęło mi bardzo dużo czasu aby testować darmowe szablony i znaleźć taki, który będzie synchronizowany z moim blogiem tak jak powinien i tak jak prezentowany jest w Live Demo.
Teraz nie chce mi się przez to przechodzić drugi raz. Ja rozumiem, że każdy szablon trzeba i tak edytować i dostosowywać - wiem jak to robić, uczę się html i radze sobie nieźle.
Nadal jednak uważam, że nie powinno być takiej sytuacji, że każdy darmowy szablon z sieci jest kuźwa pusty po tym jak go u siebie zainstaluję... Nie ma w nim żadnych elementów, które przedstawia podgląd. Irytuje mnie to. Bo aby taki szablon edytować, to jakby budować go na nowo.

Mam dwa znalezione, które mnie insteresuja:

Kod

http://den-themexpose.blogspot.co.uk/
http://gooyaabitemplates.com/livepreview/minima-colored-3-mag-style/

Problem w tym, że po załadowaniu nie ma ponad połowy elementów, tylko menu, wtyczki social mediów, ostatnie wpisy... Oba testowane na dwóch rożnych blogach bloggera i nic - ta sama pustka. Nie ma tych podziałów na kategorie jak to w przypadku szablonów w typie "magazine". A na tym mi właśnie zalezy, a nie że hurtem jeden pod drugim jak na zwykłym blogu.

Nie wiem, czy to ja robię coś źle, czy te szablony nie są pod blogger tak naprawdę i to ściema.
Jak zapytacie jak instaluję szablon, to: pobrany plik XML ładuję poprzez platformę bloga i opcję "importuj plik...". Nie robię tego ręcznie (otwieranie przez notatnik i kopij wklej).

I jeśli chcecie mi polecić płatne szablony, to mówię NIE, bo w obecnej chwili nie wiem jaki chcę mieć szablon na lata, więc testuję darmowe i uczę się html.

P.S.
I od razu teraz chcę PODZIĘKOWAĆ, bo ostatnio nie mogłam nawet odpisać na post...
W ogóle ostatnio nie mogłam nic nikomu odpisać, ani udzielić się w dyskusji.

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-04-18, 17:30   

Do zewnętrznych szablonów dołączane są zwykle instrukcje obsługi (folder lub plik o nazwie dokumentacja). Znajdziesz w nich informację o tym w jaki sposób uzupełnić sekcje, żeby wczytywały odpowiednie treści.

Podobna sytuacja jest z wordpressowymi. Dema wyglądają pięknie a po zainstalowaniu pustki lub bałagan. Trzeba doczytać dokumentację, przeanalizować dema lub zainstalować ich "wypełniacze treści", które zbudują demo na Twojej witrynie a potem ręcznie pozamieniasz elementy na swoje.

Jeżeli motyw prezentowany jest w podglądzie na blogu z adresem .blogspot.com, to raczej został pod niego przygotowany. Chociaż spotykałem się wielokrotnie z sytuacjami, że były to kalki wordpressowych skórek i nawet nie posprzątano CSS do końca.

bubakk napisał/a:

od razu teraz chcę PODZIĘKOWAĆ, bo ostatnio nie mogłąm nawet odpisać na post...
W ogóle ostatnio nie mogłam nic nikomu odpisać, ani udzielić się w dyskusji.
po aktualizacji się popsuło, więc tymczasowo jest z tym problem. Można tworzyć nowy wątek w formie odpowiedzi i ja połączę albo przejść na grupę fb / społeczność g+.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

bubakk 
Blogger.Klub

Wysłany: 2018-04-18, 19:34   Odpowiedź do: Dlaczego darmowe szablony....

Wiem, wiem, zawsze korzystam z instrukcji, ale niestety wiele blogów ich nie ma. Staram się wiec działać na podstawie podobnych schematów edycji. Ale czasami niestety nawet jest mi trudno odnaleźć dany element w html. Korzystam więc z opcji pod prawym przyciskiem myszy - Zbadaj - nie wiem, czy słusznie, ale wiele razy mi to pomogło. Zwłaszcza kiedy musiałam usunąć jakiś duperel a nie wiedziałam gdzie się znajduje w kodzie.

Mam jednak rozumieć, że jak nie dają w paczce instrukcji do szablonu to nie oznacza to, że będzie śmigał bez niczego jak ta lala (pomijając oczywiście podstawową edycję jak menu, linki etc)?

Hmm, przeceniłam darmowe szablony chyba :zdziwko:

No dobra, już wszystko wiem. Jakoś sobie chyba poradzę. Najwyżej zepsuję szablon i będe płakać. Nie pierwszy raz w życiu.
Dziekuję za poświęcony czas!

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2018-04-18, 20:07   

Jeżeli szablon nie ma instrukcji w paczce z plikiem .xml, to warto się zorientować czy może jest gdzieś na stronie autora. Zawsze rekomenduje pobieranie u źródła a nie z katalogów, które mają motywy z różnych witryn i przy okazji doklejają swoje linki.

Trzeba mieć również na uwadze, że te darmowe wersje są w większości przypadków takim DEMO, które ma Ci dać pogląd na działanie motywu i pozwolić na szybko przetestować u go siebie. Natomiast główną rolą jest reklama (chociaż z Twojej perspektywy może być nieskuteczna, skoro masz problemy z instalacją) pełnej wersji, płatnej.

Tworzenie darmowych motywów jest problematyczne z perspektywy autora. Jak dostajemy coś za darmo, to mniej szanujemy. Takie szablony zatem są zazwyczaj niedopracowane a ciekawsze rozwiązania zaszyfrowano, żeby zostawić argumenty do wykupienia płatnej wersji, która powinna być lepsza. Nie mają wsparcia technicznego, bo by się człowiek nie odpędził od pytań i nie mógł skupić na zarabianiu na chleb ;)

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

::
Odpowiedz do tematu