Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
redhead-kushina 
Blogger.Klub

Miasto: Kraków

Wysłany:    [Szablon Norma] Jak uzupełnić rotator polecanych wpisów?

Zaczynam ponownie moją przygodę z blogiem. Szperając w szablonach, znalazłam nareszcie taki, który najbardziej mi się podoba. Chciałabym zagospodarować te dynamiczne obrazki które przemieszczają mi się pod nagłówkiem, wiem, że mam zmienić coś w kodzie html ale jednak kompletnie nie mogę tego znaleźć...

Czy jest szansa, żeby ktoś mógł mnie nakierować jak to zrobić?

Podrzucam adres mojego bloga (jeszcze w pieluchach)

Canadian Dream

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-07-01, 01:37 ]
wątek z 2015 dotyczący szablonów zagranicznych (np. z themexpose) => Jak uruchomić rotator wpisów na górze bloga?

podziel się tym postem na:

Darmowa rejestracja - utwórz konto na forum --- Zaloguj się na swoje konto --- Polub Blogowicza na FB!

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wroclove City

Wysłany: 2013-04-05, 04:44   edycja pokaz slajdów - jak zmienić zdjęcia, tytuły i linki?

Kiedyś już robiłem przymiarkę do opisania tego jak edytować pokaz slajdów w tego typu szablonie (ale zabrakło mi wolnego czasu). Twoja skórka nazywa się Norma, ale schemat jej budowy jest taki jak w PrintDesign. Wszelkiego rodzaju instrukcje, które dotyczyły PD lub jemu podobnych powinny zadziałać także tutaj.

Wróćmy do rotatora. Zacznę od tego, że w jego skład wchodzą: skrypt, zdjęcia, kod HTML oraz CSS.

1) skrypt - tutaj interesuje nas prędkość rotowania i opóźnienie zmiany slajdów. Fragment kodu:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
z edycją nie powinno być chyba problemu? Jeżeli prędkość odpowiadają to najlepiej nic nie ruszać.
Oprócz tego do szablonu załączona jest także biblioteka jQuery:

Kod

<script src='https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.8.0/jquery.min.js' type='text/javascript'/>

2) zdjęcia - znajdują się w kodzie HTML, ich wymiary w przypadku tego szablonu to 930x300 pikseli - takie grafiki musisz przygotować na podmianę. Adresy grafik z dema różnią się w zależnośći od źródła pobierania, zatem podam tylko końcówki adresów:

3) kod HTML - w tym miejscu będziemy podmieniać tytuły, teksty oraz zdjęcia. Oryginalny kod wygląda tak:
Jak można zauważyć początek i koniec kodu każdego slajdu jest odpowiednio oznaczony. To dobre zabezpieczenie przed ewentualnym popsuciem.

Mimo wszystko przed przystąpieniem do zaawansowanej edycji kodu wykonaj kopię zapasową.

Poniżej wyciągnąłem kod pojedynczego slajdu:
Każdy blok jest identyczny. Skrypt sam generuje kropeczki na podstawie ilości bloków, więc nie ma problemu z tym by odjąć jeden z pięciu podstawowych lub dodać dodatkowe. Wystarczy za ostatnim dokleić ten fragment i oznaczyć sobie go kolejnym numerem.

Jak to edytować?
W tym kodzie:
zmieniamy adres obrazka (przypominam, standardowo 930x300) a zamiast # wstawiamy odnośnik do podstrony lub posta na blogu (pełny adres z http://).
Następnie tytuł:
tutaj podobnie, zamiast tekstu po angielsku wpisujemy własny a # zastępujemy tym samym odnośnikiem co wyżej.
Kolejny element to opis, jest tuż pod tytułem:
Wywalamy wszystko co jest wewnątrz <p> </p> i wstawiamy swoje wypisy, czyli teksty wstępu.

To samo powtarzamy w pozostałych czterech.
Zapisujemy zmiany i gotowe.

4) kod CSS - tutaj edytujemy wygląd tej sekcji, np. kolorystykę tła pod tytułem i opisem. Kod znajduje się w sekcji head:
to tutaj zostały określone rozmiary rotatora, zatem jak chcesz go poszerzyć lub zwęzić przyjrzyj się wartościom width (oraz height).

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

podziel się tym postem na:
::
Odpowiedz do tematu