Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-04-10, 16:18
Autor Wiadomość
Neta
[Usunięty]



Wysłany:    [blog.pl] Edycja menu - archiwum nie działa

Witam serdecznie i od razu przechodzę do opisania problemu:
to jest mój blog: http://www.traceuse.blog.pl/
Nie znam się szczególnie na htmlu, ale zawsze sobie jakoś radziłam. Tym bardziej, że blog.pl jest mocno uproszczony (mam na myśli te wszystkie zmienne). Dzisiaj wprowadziłam sobie kilka zmian, jednak jednej nie mogę zrobić...
Na stronie główne, po prawej stronie w menu mam archiwum z wypisanymi wszystkimi miesiącami, w których ukazał się jakiś wpis. Po naciśnięciu na dany miesiąc albo konkretny wpis w menu po prawej zostaje już tylko księga gości i link do strony głównej, który dodałam dawno temu. Dzisiaj chciałam zrobić tak, by w tym menu było także archiwum, bo to męczące wracać za każdym razem na stronę główną. No i wzięłam z kodu ze strony głównej to:

Kod

<b>Archiwum:</b><br>{archiwum}<br>


i umieściłam w kodzie z "Archiwum" między księgą gości a linkiem do strony głównej. Efekt był taki, że po naciśnięciu na konkretny wpis dublował mi się on po prawej stronie ;\ był ten tytuł 'blog traceuse", pod tym księga gości, pod tym treść całego wpisu, i na dole link do strony głównej... ;\ Dokładny kod ze strony głównej wygląda tak:

Kod

<b>Archiwum:</b><br>{archiwum}<br /><br /><br />{tagi_chmura} <br>


nie wiem czemu mają służyć te ukośniki przy "br"...


Wie ktoś może co na to poradzić?

I tak przy okazji... Bo im dłużej prowadzę bloga i im bardziej mi się on rozrasta, tym ciężej mi się na tym pracuje. Być może w przyszłości chciałabym sobie po prostu wykupić jakiś serwer i przenieść się na normalną stronę... Czy jest możliwość przeniesienia wszystkich wpisów z ich datami i komentarzami do nich na nową stronę? Bo szablon to tam kij, ktoś by mi pewnie pomógł zrobić nowy... Ale nie wiem, czy jest możliwość przeniesienia tego wszystkiego na nową stronę. Nie chciałabym tracić tej rocznej pracy...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-12-28, 13:31   

Neta, zmienna {archiwum} w menu na innych podstronach nie będzie Ci działaś w tym sensie, że będzie lista miesięcy się wyświetlać, bo tak jest zaprogramowany blog.pl. Jeżeli chcesz mieć całe archiwum, to po prostu musisz je dodać ręczenie i później regularnie uzupełniać.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-12-28, 15:32   

na stronie głównej bloga zmienna od archiwum wyświetla listę miesięcy, na podstronie archiwum danego miesiąca ta zmienna wyświetla tylko wpisy. Jak wspomniał Krzysiek żeby mieć tam listę trzeba utworzyć ją ręcznie według schematu:

Kod

<a href="/archiwum/?rok=2009&miesiac=12">grudzień 2009</a>
rok zawsze cztery cyfry, miesiące bez zera z przodu, czyli 1,2,3 itd.

jeżeli chodzi o przenoszenie wpisów to nie ma na razie możliwości automatycznego wyeksportowania ich z blog.pl na inny system. Trzeba albo jakimś programem zapisać sobie całego bloga na dysku, albo zrobić to ręcznie a następnie również ręcznie przekopiowywać wpisy na nowego bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Neta
[Usunięty]



Wysłany: 2009-12-28, 18:25   

Dziękuję bardzo Wam obydwu. : ) W takim razie w wolnej chwili się w to pobawię... A jak zechcę się kiedyś przenieść na stronę, to już jakoś znajdę kogoś, kto mi z tym wszystkim pomoże. ; ) Jeszcze raz dzięki
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-12-28, 19:20   

Co przenoszenia wpisów, to ponoć jest możliwość ich importu z kanału RSS, ale nie wiem jak tego dokonać :niepewny:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-12-28, 19:57   

o właśnie, zapomniałem o RSS, w sumie blog.pl go posiada, więc opcja eksportu jednak jest jako tako możliwa, gorzej pewnie byłoby z komentarzami do wpisów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz