Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::

który z systemów komentarzy jest najkorzystniejszy?
wbudowany (systemowy wordpress / blogspot itp.)
41%
 41%  [ 29 ]
disqus
48%
 48%  [ 34 ]
facebook
1%
 1%  [ 1 ]
google plus
5%
 5%  [ 4 ]
inny
0%
 0%  [ 0 ]
nie ma znaczenia / obojętne
2%
 2%  [ 2 ]
Głosować: 70
Wszystkich Głosów: 70

Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-03, 22:22   

petiteolive napisał/a:

bo dla mnie google plus to parodia
a ja wolę komentować przez google plus bardziej od faceboka. Jak ktoś komentuje pod Twoim wpisem i ma zaznaczoną odpowiednią opcję, to tę wypowiedź zobaczą również osoby obserwujące jego profil, bo informacja pojawi się na jego profilu. Jak ktoś w innym miejscu lub na swoim profilu wrzuci link do Twojego wpisu, to taki komentarz pojawi się u Ciebie w boksie google plus. Jak ktoś Cię obserwuje w g+, to Twoje wypowiedzi mogą pojawiać się dość wysoko w wynikach wyszukiwania (np. pisałaś o blogowiczu, ktoś szuka coś na ten temat i znajdzie Twojego posta z g+ w wynikach).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-02-09, 19:15   

Trochę nie rozumiem argumentów w stylu: od Disqusa otrzymuje się powiadomienia o odpowiedziach. To samo robi system wbudowany przy zaznaczeniu opcji "Powiadamiaj mnie".

I system wbudowany, i Disqus mają opcję komentowania anonimowego (włączalną lub wyłączalną), więc też większej różnicy nie widzę.

Widzę natomiast różnicę w ładowaniu się strony: nawet na szybkim tablecie system Disqusa ma poślizg do jakichś czterech sekund. W pierwszej chwili może się wydawać, że sekcji komentarzy nie ma w ogóle.

Poza tym nierozwiązana kwestia potencjalnych reklam (?), które ma wprowadzić w przyszłości Disqus... choć nie wiem, czy to zrobią, bo podejrzewam spory odpływ niezadowolonych użytkowników.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-09, 20:01   

pequeninha napisał/a:

od Disqusa otrzymuje się powiadomienia o odpowiedziach. To samo robi system wbudowany przy zaznaczeniu opcji Powiadamiaj mnie.
Różnica jest, bo powiadomienia w disqus dotyczą Twojej wypowiedzi a nie wszystkich dodanych po Twojej. W dodatku jak jesteś zalogowana, to masz dymek w nagłówku komentarzy także na cudzej stronie. Możesz szybko zajrzeć czy ktoś odpowiedział, zagłosował, czy co tam od Ciebie chcą. To akurat mi się bardzo podoba. W podobnym stylu działają powiadomienia na fb i g+.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-02-09, 20:54   

Htsz napisał/a:

jak jesteś zalogowana, to masz dymek w nagłówku komentarzy także na cudzej stronie. Możesz szybko zajrzeć czy ktoś odpowiedział, zagłosował, czy co tam od Ciebie chcą. To akurat mi się bardzo podoba. W podobnym stylu działają powiadomienia na fb i g+.


No faktycznie, system disqusa jest fajny. Nawet lepszy niż na fb, bo w disqusie można dać "dislajka" (daszek w dół), o którego długo już dobijają się użytkownicy fb, ale którego raczej nigdy nie będzie (o przyczynach można sobie poczytać w sieci). I masz rację, subskrybując na wbudowanym systemie do odpowiedzi, otrzymuje się nie tylko odpowiedzi na własny komentarz. Chodziło mi o podobieństwo z grubsza, bo na górze w wątku widzę argumenty typu: "bo w disqusie otrzymuję emaila z powiadomieniem". To akurat robią oba systemy, więc kierowanie się tylko tą kwestia jest raczej chybione...
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2015-02-27, 13:16   

Ja tam, po niemalże dwóch latach działania na Disqusie uciekłem z niego i wróciłem do natywnych komentarzy Wordpressa.

W pewnym momencie Disqus zaczął się ładować nawet do 10 sekund, na dowolnym sprzęcie. Takie akcje zdarzały się bardzo często, więc rzuciłem go w diabły. Dla własnego dobra.

Przynajmniej nie mam potem w Piwiku wykresu z czasem ładowania strony, który wygląda jak pasmo górskie.
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-28, 19:41   

valerie1301 napisał/a:

(...)Natomiast niepokoi mnie, że coraz częściej widuję disqus, bo bardzo go nie lubię i często rezygnuję ze skomentowania przez niego właśnie.
Ja tak samo. Nie lubię tego systemu komentarzy.

Chciałam przy okazji spytać czy można jakoś "rozbudować" komentarze na bloggerze? Np. żeby poza standardowymi opcjami można było komentować z konta fb albo zrobić subskrypcję, która powiadomi czytelników o nowych komentarzach?
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-03-28, 21:56   

e.f.lunch napisał/a:

Chciałam przy okazji spytać czy można jakoś rozbudować komentarze na bloggerze? Np. żeby poza standardowymi opcjami można było komentować z konta fb albo zrobić subskrypcję, która powiadomi czytelników o nowych komentarzach?
nie rozbudujesz o facebooka. O powiadomieniach już trochę pisaliśmy w tym wątku. Możesz otrzymywać wszystkie komentarze opublikowane po Twojej wypowiedzi. Wybranych nie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-03-29, 16:28   

Ja preferuję G+, daje mi on bliższy kontakt z czytelnikami, wręcz namacalny jak na mój gust ( i pozwala delikatnie odstraszyć osoby, które nie są zainteresowane blogiem a tylko i wyłącznie krytyką ;) )
______________________________________________________
Szukasz podpowiedzi w wybraniu ciekawej książki - zajrzyj na mój blog ! http://wybieramfantasy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-03-30, 17:41   

Pucha napisał/a:

Ja preferuję G+, daje mi on bliższy kontakt z czytelnikami, wręcz namacalny jak na mój gust


Ale to przecież ogranicza Cię tylko do czytelników z G+. Nie przeszkadza Ci to?

Ogólnie lubię społeczność G+, bo faktycznie są tam bardzo ogarnięci, ciekawi ludzie. Na komentarze G+ jednak bym się nie zdecydowała.
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-31, 19:28   

Htsz napisał/a:

e.f.lunch napisał/a:

Chciałam przy okazji spytać czy można jakoś rozbudować komentarze na bloggerze? Np. żeby poza standardowymi opcjami można było komentować z konta fb albo zrobić subskrypcję, która powiadomi czytelników o nowych komentarzach?
nie rozbudujesz o facebooka. O powiadomieniach już trochę pisaliśmy w tym wątku. Możesz otrzymywać wszystkie komentarze opublikowane po Twojej wypowiedzi. Wybranych nie.


Szkoda :(
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Lewandowicz 


Dołączył/a: 14 Kwi 2015
Posty: 19
Miasto: Ustka

Wysłany: 2015-04-15, 14:54   

U mnie na blogu jest wbudowany system komentarzy. Blog mam postawiony na Wordpress. Jest dosyć wygodne i czytelne ale przychodzi mi wiele komentarzy po chińsku. Chcę żeby sposób dodawania komentarzy był prosty, ponieważ piszę rzeczy dla ludzi również starszych. Podoba mi się to jak łatwo mogę modernizować komentarze i jak łatwo się je dodaje. Ale nie podoba mi się, że co kilka dni przychodzi mi po 30 komentarzy po chińsku.
Czy mogę w jakiś sposób sprawić by te chińskie komentarze nie przychodziły? Zostając przy tej prostocie dodawania komentarzu jaki jest, ponieważ bardzo mi się to podoba.
Pozdrawiam!
______________________________________________________
http://klewandowicz.pl/blog/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-15, 15:00   

Lewandowicz, musisz zainstalować sobie wtyczkę do odsiewania spamu z bloga. Jedną z nich jest akismet (wymaga konta na wordpress.com).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz