Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::

kt贸ry z system贸w komentarzy jest najkorzystniejszy?
wbudowany (systemowy wordpress / blogspot itp.)
41%
 41%  [ 29 ]
disqus
48%
 48%  [ 34 ]
facebook
1%
 1%  [ 1 ]
google plus
5%
 5%  [ 4 ]
inny
0%
 0%  [ 0 ]
nie ma znaczenia / oboj臋tne
2%
 2%  [ 2 ]
G艂osowa膰: 70
Wszystkich G艂os贸w: 70

Autor Wiadomo艣膰
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2015-02-03, 22:22   

petiteolive napisa艂/a:

bo dla mnie google plus to parodia
a ja wol臋 komentowa膰 przez google plus bardziej od faceboka. Jak kto艣 komentuje pod Twoim wpisem i ma zaznaczon膮 odpowiedni膮 opcj臋, to t臋 wypowied藕 zobacz膮 r贸wnie偶 osoby obserwuj膮ce jego profil, bo informacja pojawi si臋 na jego profilu. Jak kto艣 w innym miejscu lub na swoim profilu wrzuci link do Twojego wpisu, to taki komentarz pojawi si臋 u Ciebie w boksie google plus. Jak kto艣 Ci臋 obserwuje w g+, to Twoje wypowiedzi mog膮 pojawia膰 si臋 do艣膰 wysoko w wynikach wyszukiwania (np. pisa艂a艣 o blogowiczu, kto艣 szuka co艣 na ten temat i znajdzie Twojego posta z g+ w wynikach).

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

pequeninha 
Blogger.Klub

Pomog锟絘: 2 razy
Do艂膮czy艂a: 12 Pa藕 2014

Wys艂any: 2015-02-09, 19:15   

Troch臋 nie rozumiem argument贸w w stylu: od Disqusa otrzymuje si臋 powiadomienia o odpowiedziach. To samo robi system wbudowany przy zaznaczeniu opcji "Powiadamiaj mnie".

I system wbudowany, i Disqus maj膮 opcj臋 komentowania anonimowego (w艂膮czaln膮 lub wy艂膮czaln膮), wi臋c te偶 wi臋kszej r贸偶nicy nie widz臋.

Widz臋 natomiast r贸偶nic臋 w 艂adowaniu si臋 strony: nawet na szybkim tablecie system Disqusa ma po艣lizg do jakich艣 czterech sekund. W pierwszej chwili mo偶e si臋 wydawa膰, 偶e sekcji komentarzy nie ma w og贸le.

Poza tym nierozwi膮zana kwestia potencjalnych reklam (?), kt贸re ma wprowadzi膰 w przysz艂o艣ci Disqus... cho膰 nie wiem, czy to zrobi膮, bo podejrzewam spory odp艂yw niezadowolonych u偶ytkownik贸w.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2015-02-09, 20:01   

pequeninha napisa艂/a:

od Disqusa otrzymuje si臋 powiadomienia o odpowiedziach. To samo robi system wbudowany przy zaznaczeniu opcji Powiadamiaj mnie.
R贸偶nica jest, bo powiadomienia w disqus dotycz膮 Twojej wypowiedzi a nie wszystkich dodanych po Twojej. W dodatku jak jeste艣 zalogowana, to masz dymek w nag艂贸wku komentarzy tak偶e na cudzej stronie. Mo偶esz szybko zajrze膰 czy kto艣 odpowiedzia艂, zag艂osowa艂, czy co tam od Ciebie chc膮. To akurat mi si臋 bardzo podoba. W podobnym stylu dzia艂aj膮 powiadomienia na fb i g+.

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰

pequeninha 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2015-02-09, 20:54   

Htsz napisa艂/a:

jak jeste艣 zalogowana, to masz dymek w nag艂贸wku komentarzy tak偶e na cudzej stronie. Mo偶esz szybko zajrze膰 czy kto艣 odpowiedzia艂, zag艂osowa艂, czy co tam od Ciebie chc膮. To akurat mi si臋 bardzo podoba. W podobnym stylu dzia艂aj膮 powiadomienia na fb i g+.

No faktycznie, system disqusa jest fajny. Nawet lepszy ni偶 na fb, bo w disqusie mo偶na da膰 "dislajka" (daszek w d贸艂), o kt贸rego d艂ugo ju偶 dobijaj膮 si臋 u偶ytkownicy fb, ale kt贸rego raczej nigdy nie b臋dzie (o przyczynach mo偶na sobie poczyta膰 w sieci). I masz racj臋, subskrybuj膮c na wbudowanym systemie do odpowiedzi, otrzymuje si臋 nie tylko odpowiedzi na w艂asny komentarz. Chodzi艂o mi o podobie艅stwo z grubsza, bo na g贸rze w w膮tku widz臋 argumenty typu: "bo w disqusie otrzymuj臋 emaila z powiadomieniem". To akurat robi膮 oba systemy, wi臋c kierowanie si臋 tylko t膮 kwestia jest raczej chybione...

Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub

Do艂膮czy艂/a: 03 Sie 2013
Miasto: Szczecin

Wys艂any: 2015-02-27, 13:16   

Ja tam, po niemal偶e dw贸ch latach dzia艂ania na Disqusie uciek艂em z niego i wr贸ci艂em do natywnych komentarzy Wordpressa.

W pewnym momencie Disqus zacz膮艂 si臋 艂adowa膰 nawet do 10 sekund, na dowolnym sprz臋cie. Takie akcje zdarza艂y si臋 bardzo cz臋sto, wi臋c rzuci艂em go w diab艂y. Dla w艂asnego dobra.

Przynajmniej nie mam potem w Piwiku wykresu z czasem 艂adowania strony, kt贸ry wygl膮da jak pasmo g贸rskie.

InesInes 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂a: 06 Mar 2015

Wys艂any: 2015-03-28, 19:41   

valerie1301 napisa艂/a:

(...)Natomiast niepokoi mnie, 偶e coraz cz臋艣ciej widuj臋 disqus, bo bardzo go nie lubi臋 i cz臋sto rezygnuj臋 ze skomentowania przez niego w艂a艣nie.
Ja tak samo. Nie lubi臋 tego systemu komentarzy.

Chcia艂am przy okazji spyta膰 czy mo偶na jako艣 "rozbudowa膰" komentarze na bloggerze? Np. 偶eby poza standardowymi opcjami mo偶na by艂o komentowa膰 z konta fb albo zrobi膰 subskrypcj臋, kt贸ra powiadomi czytelnik贸w o nowych komentarzach?

Bilingual Blog for English Learners

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2015-03-28, 21:56   

e.f.lunch napisa艂/a:

Chcia艂am przy okazji spyta膰 czy mo偶na jako艣 rozbudowa膰 komentarze na bloggerze? Np. 偶eby poza standardowymi opcjami mo偶na by艂o komentowa膰 z konta fb albo zrobi膰 subskrypcj臋, kt贸ra powiadomi czytelnik贸w o nowych komentarzach?
nie rozbudujesz o facebooka. O powiadomieniach ju偶 troch臋 pisali艣my w tym w膮tku. Mo偶esz otrzymywa膰 wszystkie komentarze opublikowane po Twojej wypowiedzi. Wybranych nie.

Nie zapomnij klikn膮膰

Pucha 
Blogger.Klub

Imi: Bartek
Do艂膮czy艂/a: 28 Gru 2014
Miasto: Polska

Wys艂any: 2015-03-29, 15:28   

Ja preferuj臋 G+, daje mi on bli偶szy kontakt z czytelnikami, wr臋cz namacalny jak na m贸j gust ( i pozwala delikatnie odstraszy膰 osoby, kt贸re nie s膮 zainteresowane blogiem a tylko i wy艂膮cznie krytyk膮 ;) )

pequeninha 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2015-03-30, 16:41   

Pucha napisa艂/a:

Ja preferuj臋 G+, daje mi on bli偶szy kontakt z czytelnikami, wr臋cz namacalny jak na m贸j gust

Ale to przecie偶 ogranicza Ci臋 tylko do czytelnik贸w z G+. Nie przeszkadza Ci to?

Og贸lnie lubi臋 spo艂eczno艣膰 G+, bo faktycznie s膮 tam bardzo ogarni臋ci, ciekawi ludzie. Na komentarze G+ jednak bym si臋 nie zdecydowa艂a.

InesInes 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂a: 06 Mar 2015

Wys艂any: 2015-03-31, 18:28   

Htsz napisa艂/a:

e.f.lunch napisa艂/a:

Chcia艂am przy okazji spyta膰 czy mo偶na jako艣 rozbudowa膰 komentarze na bloggerze? Np. 偶eby poza standardowymi opcjami mo偶na by艂o komentowa膰 z konta fb albo zrobi膰 subskrypcj臋, kt贸ra powiadomi czytelnik贸w o nowych komentarzach?
nie rozbudujesz o facebooka. O powiadomieniach ju偶 troch臋 pisali艣my w tym w膮tku. Mo偶esz otrzymywa膰 wszystkie komentarze opublikowane po Twojej wypowiedzi. Wybranych nie.

Szkoda :(

Bilingual Blog for English Learners

Lewandowicz 

Do艂膮czy艂/a: 14 Kwi 2015
Miasto: Ustka

Wys艂any: 2015-04-15, 13:54   

U mnie na blogu jest wbudowany system komentarzy. Blog mam postawiony na Wordpress. Jest dosy膰 wygodne i czytelne ale przychodzi mi wiele komentarzy po chi艅sku. Chc臋 偶eby spos贸b dodawania komentarzy by艂 prosty, poniewa偶 pisz臋 rzeczy dla ludzi r贸wnie偶 starszych. Podoba mi si臋 to jak 艂atwo mog臋 modernizowa膰 komentarze i jak 艂atwo si臋 je dodaje. Ale nie podoba mi si臋, 偶e co kilka dni przychodzi mi po 30 komentarzy po chi艅sku.
Czy mog臋 w jaki艣 spos贸b sprawi膰 by te chi艅skie komentarze nie przychodzi艂y? Zostaj膮c przy tej prostocie dodawania komentarzu jaki jest, poniewa偶 bardzo mi si臋 to podoba.
Pozdrawiam!

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2015-04-15, 14:00   

Lewandowicz, musisz zainstalowa膰 sobie wtyczk臋 do odsiewania spamu z bloga. Jedn膮 z nich jest akismet (wymaga konta na wordpress.com).

Nie zapomnij klikn膮膰

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Nie mo縠sz 禼i眊a za潮cznik體 na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: