Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2015-03-28, 21:46

Strona o autorze?
tak, mam
72%
 72%  [ 49 ]
nie mam, nie chcę mieć
7%
 7%  [ 5 ]
nie mam, ale planuję dodać
20%
 20%  [ 14 ]
Głosować: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany:    Strona 'O Mnie' / 'About'?

Chciałam spytać czy macie na swoich blogach stronę "o mnie"? Co macie na niej opublikowane? Umieszczacie tam zdjęcie?

Zabieram się do przygotowania strony "o mnie" na mojego bloga i zastanawiam się jak ugryźć temat.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-03-29, 17:29   

Oczywiście. Anonimowość nie sprzyja blogom. Nawet jakieś badania robili i okazuje się, że ludzie najchętniej czytali blogi z wędrującym okienkiem z twarzą autora z boku tekstu. Generalnie użytkownicy chcą wiedzieć z kim mają do czynienia - daje to pewną iluzję kontaktu co zachęca do czytania.

No i mam zdjęcie, daje personalne, krótki opisik i dane kontaktowe ;)
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
ThatAlexa 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 25 Sie 2013
Posty: 7
Miasto: Oslo, Norwegia

Wysłany: 2015-03-30, 10:26   

Ja na swojej stronie "o mnie" mam swoje zdjęcie, opis tego, kim jestem i co robię, zachętę do zapisu do newslettera i polubienia w social mediach oraz oczywiście adres e-mail :)
Myślę, że ta strona jest ważna, bo sprawia, że czytelnik może się zidentyfikować z autorem i go lepiej poznać, a wtedy na pewno poczuje się bardziej komfortowo i chętniej zostanie na dłużej :)
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-03-30, 16:51   

Alechanted napisał/a:

Generalnie użytkownicy chcą wiedzieć z kim mają do czynienia - daje to pewną iluzję kontaktu co zachęca do czytania.


Zgadzam się. "O mnie" to zakładka, której zawsze szukam na blogu, bo chcę wiedzieć, kto do mnie mówi. Natomiast to, co się tam ma znaleźć, zależy moim zdaniem od tematyki bloga.

Jeśli blog jest bardziej lifestylowy, to nie potrzeba mi jakichś wielkich konkretów. Ciekawi mnie bardziej sposób przedstawienia tematu.

Jeśli blog dotyczy konkretnej branży - to już inna sprawa. Uważam, że w takiej zakładce powinno się znaleźć jakieś dobre uzasadnienie tego, dlaczego np. od Ciebie mam się uczyć angielskiego, uczyć się jak dbać o włosy albo jak wydawać pieniądze. Nie znaczy to, że koniecznie trzeba się chwalić doktoratem albo ukończeniem trychologii stosowanej, wystarczy powiedzieć np. "pasjonuję się tym od X lat" albo coś podobnego. To sprawia, że czytelnik nabiera do Ciebie ufności i chętniej będzie czytał Twoje treści.
 
  podziel si� tym postem na:
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-03-31, 08:03   

Ja niestety jeszcze nie dodałam strony "o mnie". Chociaż myślę, że jest niezwykle ważna. Sama, gdy jakiś blog mnie zainteresuje, staram się znaleźć jakieś informacje o autorze. Niestety gdy próbuję napisać coś o sobie, zawsze wydaje mi się to głupie i infantylne. Liczę na to, że przy kolejnym podejściu będę miała lepszy pomysł na tekst o sobie samej... no i tak już kilka miesięcy na to liczenie minęło :wstyd:
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-03-31, 15:05   

Poproś kogoś, kto Cię podziwia, by napisał coś o Tobie. Banalna sprawa i problem masz z głowy ;)
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-03-31, 16:54   

Hahaha, kogoś kto mnie podziwia? :D obawiam się, że to nierealne :P
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-31, 19:00   

Alechanted napisał/a:

Oczywiście. Anonimowość nie sprzyja blogom. Nawet jakieś badania robili i okazuje się, że ludzie najchętniej czytali blogi z wędrującym okienkiem z twarzą autora z boku tekstu. Generalnie użytkownicy chcą wiedzieć z kim mają do czynienia - daje to pewną iluzję kontaktu co zachęca do czytania.

No i mam zdjęcie, daje personalne, krótki opisik i dane kontaktowe ;)


Bardzo fajny opis i ciekawe zdjęcie. Fajnie to zrobiłeś!

[ Dodano: 2015-03-31, 20:03 ]

Alechanted napisał/a:


Jeśli blog dotyczy konkretnej branży - to już inna sprawa. Uważam, że w takiej zakładce powinno się znaleźć jakieś dobre uzasadnienie tego, dlaczego np. od Ciebie mam się uczyć angielskiego, uczyć się jak dbać o włosy albo jak wydawać pieniądze. Nie znaczy to, że koniecznie trzeba się chwalić doktoratem albo ukończeniem trychologii stosowanej, wystarczy powiedzieć np. pasjonuję się tym od X lat albo coś podobnego. To sprawia, że czytelnik nabiera do Ciebie ufności i chętniej będzie czytał Twoje treści.


Zgadzam się, właśnie dlatego chcę coś o sobie napisać i umieścić na stronie. Ale o sobie pisze się najtrudniej :P
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2015-03-31, 20:16   

e.f.lunch napisał/a:

Chciałam spytać czy macie na swoich blogach stronę o mnie? Co macie na niej opublikowane? Umieszczacie tam zdjęcie?
Tak, bo uważam, że taka strona "o mnie" jest koniecznością. Wiem po sobie, że gdy znajdę jakiś nowy blog, który mnie zainteresuje, chcę zobaczyć kto jest autorem - chociaż kilka słów o nim.

Sam u siebie mam kilka słów o sobie - imię, nazwisko, skąd jestem i czym się zajmuję. A także co lubię najbardziej z tematyki, którą opisuję. Zdjęcie oczywiście też zapodałem, chociaż na ulicy mnie po nim nie rozpoznają :hyhy: Ale po przejrzeniu kilku wpisów, już owszem - co zresztą się kilka razy zdarzyło mi na trasie. ;)
Jest tam też kontakt mailowy do mnie, bo wiadomo, warto gdzieś go umieścić.
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-01, 17:06   

Fajnie masz zrobiony ten opis. Krótko i na temat, lekko się czyta. Co do zdjęcia się zgadzam, niby jest, ale ciężko byłoby Cię rozpoznać ;-) i nawiązuje tematycznie do bloga.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-04-02, 13:45   

Ja na przykład podszedłem do strony o mnie z jak największym dystansem :D Postanowiłem podzielić się informacjami, które przybliżą mnie czytelnikowi. Myślę, że taka strona stwarza psychologiczny odpowiednik kontaktu i poznawania osoby fizycznej.
______________________________________________________
Szukasz podpowiedzi w wybraniu ciekawej książki - zajrzyj na mój blog ! http://wybieramfantasy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-04, 13:53   

Pucha napisał/a:

Ja na przykład podszedłem do strony o mnie z jak największym dystansem :D Postanowiłem podzielić się informacjami, które przybliżą mnie czytelnikowi. Myślę, że taka strona stwarza psychologiczny odpowiednik kontaktu i poznawania osoby fizycznej.

Widziałam :-). Opis krótki i na temat. Ja od kilku dni myślę, które zdjęcie wybrać :/ , pewnie jeszcze dłużej zajmie mi napisanie tekstu. Strasznie trudno pisać o sobie :wstyd:

Chyba Twój link w stopce nie działa, bo łączy do strony ---> http://forum.blogowicz.in...sy.blogspot.com i jest błąd 404.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz