Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::

Czy licznik na blogu jest potrzebny?
Tak (HOT)
23%
 23%  [ 35 ]
Nie (NOT)
57%
 57%  [ 86 ]
Nie mam zdania / Obojętnie
19%
 19%  [ 29 ]
Głosować: 150
Wszystkich Głosów: 150

Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [TAK/NIE] Czy umieszczać licznik odwiedzin/online na blogu?



Co sądzicie o licznikach na blogach? Zwracacie uwagę na to ile wyświetleń mają strony, które obserwujecie? W przypadku Bloggera mamy do dyspozycji gadżet pokazujący liczbę odsłon, nie jest on więc miarodajny (zliczane są wszystkie wejścia, nawet referer spam).

Są też osoby, które wrzucają bannery z zewnętrznych stron lub takiego czerwonego ludzika pokazującego ile osób aktualnie przegląda bloga. Dodatki tego typu bardzo często wyświetlają reklamy (np. wyskakujące okienka) i według mnie oszpecają stronę.

Uważam, że informacje o liczbie odwiedzin powinny być udostępniane na osobnej podstronie - dla zainteresowanych współpracą. Najlepiej umieścić tam wykres z ostatniego miesiąca i kilka informacji na temat dotychczasowych kampanii (o ile mieliśmy).

Ja osobiście korzystam z Google Analytics, nie namawiam i nie jest to post promujący ten dodatek, ale jest to usługa pozwalająca analizować ruch na naszym blogu bez zbędnych bannerów psujących wygląd.

W skrócie: NIE - dodawanie liczników uważam za niepotrzebne i odradzam ;-)
Zapraszam do dyskusji poniżej (proszę napisać swoje zdanie na TAK i/lub NIE). Osoby, które nie mają ochoty na wywody mogą zagłosować w ankiecie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-22, 00:45   

zbędny zaśmiecający gadżet, zwłaszcza, że właśnie licznik bloggera średnio ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

też korzystam z google analytics, chociaż nie udostępniłam jeszcze danych na stronie współpracy - po zmianie domeny zaczęło mi naliczać od nowa.
Na statystyki bloggera lubię sobie popatrzeć dla poprawy humoru, bo takie duże cyferki tam są ;)

a jeszcze, bo bym zapomniała - inna fajna opcja w ga - "na żywo". Widzimy ile osób jest na stronie w danym momencie (i jakie posty są czytane)
 
  podziel si� tym postem na:
suvennes 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 219
Miasto: Katowice

Wysłany: 2014-01-22, 00:54   

Ja jestem zdecydowanie na nie jeśli chodzi o umieszczanie takich liczników na blogach.

Pół biedy jeśli jest to gadżet Bloggera umieszczony gdzieś z boku albo na dole bloga, ale latających hipków albo wysuwających się z boku liczników nie potrafię znieść.
Komu to i na co potrzebne?
Dla przeciętnego czytelnika taka informacja wiele do życia nie wnosi, no może tyle, jak bardzo blog jest "popularny" i jaki ma staż, bo mimo wszystko inaczej się patrzy na blogi z trzema cyframi w liczniku, a inaczej z ośmioma. Ale jak treść jest spoko to i liczba będzie rosła, ale to już inny temat.

Zgadza się Htsz, jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą powinien stworzyć osobną podstronę.
Świetnie zrobił to Paweł Opydo z www.zombiesamurai.pl, pod czymś takim podpisuję się każdą kończyną :super:
______________________________________________________
1200d - próbuję swoich sił w fotografii :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2014-01-22, 01:38   

Mnie to ni ziębi ni chłodzi.

Sam, osobiście mam taki licznik. Wraz ze zmianami szablonów, portali, zmieniało się jego miejsce, jednakże zawsze się starałem by nigdy nikomu nie wadził - gdzieś z boku lub na dole. I na Bloggerze i na Bloxie.
Ale też, przyznam szczerze, jakoś specjalnie nie zwracam uwagi na takie liczniki na innych blogach. U mnie chyba jest z przyzwyczajenia.

Jednak zdecydowanie jestem na nie w przypadku wyskakujących okienek, emotek, ikonek i tego podobnych bzdur. Obrzydzające i zniechęcające.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Marian381 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Sty 2014
Posty: 47

Wysłany: 2014-01-22, 11:29   

Nie jestem zwolennikiem liczników. Taka informacja, powinna być dostępna dla właściciela i osób zainteresowanych współpracą. Osobiście korzystam z google analytics, i jestem zadowolony. Bardzo dobre narzędzie, daje wiele możliwości i chyba nie ma lepszej alternatywy.
 
  podziel si� tym postem na:
arcoiris 
WordPress.Klub


Imię: Agnieszka
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 70
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-01-22, 18:29   

Nie umieszczam licznika na stronie i uważam, że jest to zbędne. Jeśli ktoś chce współpracować z firmami to może we współpracy wpisać statystyki strony.
 
  podziel si� tym postem na:
GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-01-22, 21:30   

jestem na nie, drażni mnie to bardzo. To tak jakby autor bloga mówił:
Patrz jaki jestem sławny :/

Denerwujące, ale każdy ma swojego bloga i swoją na ten temat opinię. Nie można komuś czegoś narzucać. Jeśli mają ludzie ochotę i w czymś to pomaga to korzystać!
Ja mówię licznikom: Nie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-01-22, 21:39   

GoodByAccident napisał/a:

Denerwujące, ale każdy ma swojego bloga i swoją na ten temat opinię. Nie można komuś czegoś narzucać.
Nie chodzi o narzucanie. Ten dział ma być pomocy w podejmowaniu decyzji. Dyskutujemy, przedstawiamy swoją opinię za pomocą argumentów. Początkujący bloger zamiast podążać bezmyślnie za stadem ("tyle osób ma liczniki to może ja też muszę?") może przeczytać taki wątek i zobaczyć co uważają inni.

Dlatego bardzo bym chciał żeby wypowiadali się tutaj wszyscy aktywni użytkownicy forum.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-22, 21:40   

GoodByAccident napisał/a:

jestem na nie, drażni mnie to bardzo. To tak jakby autor bloga mówił:
Patrz jaki jestem sławny :/


Tylko, że z tego co zaobserwowałam, liczniki wstawiają blogi, które raczej nie mają się czym pochwalić :P

licznik kliknięć od początku istnienia bloga raczej dla osób zainteresowanych poważną współpracą nic nie znaczy. Właśnie statystyki ga z ostatniego miesiąca (albo nawet trzech) dają prawdziwy obraz tego, co się na blogu dzieje :)
 
  podziel si� tym postem na:
DobrakoFy 
Blogger.Klub

Imię: Karol
Wiek: 25
Dołączył/a: 30 Cze 2013
Posty: 19
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-01-23, 20:04   

Łeeeeee... Nigdy, mojej znajomej też to odradziłem, no dobra, zabroniłem. Nie mowa tu o szpeceniu, bo to swoją drogą, ale statystyki są rzeczą tak prywatną - przynajmniej w moim mniemaniu - jak choćby nawet to co lubisz robić w nocy :P Jedyną osobą, którą to powinno interesować, to firma która chcę podjąć z tobą współpracę :)
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-23, 20:08   

Czy ja wiem, czy prywatną? Musisz liczyć się z tym, że osoby zainteresowane współpracą nie napiszą do Ciebie często, jeśli nie ma statystyk już na blogu umieszczonych.

Inna sprawa, że nie potraktują poważnie licznika bloggera
 
  podziel si� tym postem na:
MlodyKuba 
Blogger.Klub


Imię: Kuba
Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 20
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-01-24, 08:39   

Ja jestem na NIE, ponieważ według mnie bardzo oszpecają stronę. Ogólnie sam licznik zaimplementowany w Bloggerze, nie bardzo ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Do takich rzeczy polecam Google Analytics

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 24-01-2014, 15:12 ]
to wygląda jakbyś przeczytał tylko temat (bez odpowiedzi innych użytkowników) i dodał swoją wypowiedź :D
______________________________________________________
Zapraszam na bloga:

www.jestempozytywny.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz