Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::

Czy licznik na blogu jest potrzebny?
Tak (HOT)
23%
 23%  [ 35 ]
Nie (NOT)
57%
 57%  [ 86 ]
Nie mam zdania / Oboj臋tnie
19%
 19%  [ 29 ]
G艂osowa膰: 150
Wszystkich G艂os贸w: 150

Autor Wiadomo艣膰
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any:    [TAK/NIE] Czy umieszcza膰 licznik odwiedzin/online na blogu?

Co s膮dzicie o licznikach na blogach? Zwracacie uwag臋 na to ile wy艣wietle艅 maj膮 strony, kt贸re obserwujecie? W przypadku Bloggera mamy do dyspozycji gad偶et pokazuj膮cy liczb臋 ods艂on, nie jest on wi臋c miarodajny (zliczane s膮 wszystkie wej艣cia, nawet referer spam).

S膮 te偶 osoby, kt贸re wrzucaj膮 bannery z zewn臋trznych stron lub takiego czerwonego ludzika pokazuj膮cego ile os贸b aktualnie przegl膮da bloga. Dodatki tego typu bardzo cz臋sto wy艣wietlaj膮 reklamy (np. wyskakuj膮ce okienka) i wed艂ug mnie oszpecaj膮 stron臋.

Uwa偶am, 偶e informacje o liczbie odwiedzin powinny by膰 udost臋pniane na osobnej podstronie - dla zainteresowanych wsp贸艂prac膮. Najlepiej umie艣ci膰 tam wykres z ostatniego miesi膮ca i kilka informacji na temat dotychczasowych kampanii (o ile mieli艣my).

Ja osobi艣cie korzystam z Google Analytics, nie namawiam i nie jest to post promuj膮cy ten dodatek, ale jest to us艂uga pozwalaj膮ca analizowa膰 ruch na naszym blogu bez zb臋dnych banner贸w psuj膮cych wygl膮d.

W skr贸cie: NIE - dodawanie licznik贸w uwa偶am za niepotrzebne i odradzam ;-)
Zapraszam do dyskusji poni偶ej (prosz臋 napisa膰 swoje zdanie na TAK i/lub NIE). Osoby, kt贸re nie maj膮 ochoty na wywody mog膮 zag艂osowa膰 w ankiecie.

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

Peen 
WordPress.Klub

Imi: Paulina
Pomog锟絘: 10 razy
Do艂膮czy艂a: 19 Lis 2013
Miasto: Walencja

Wys艂any: 2014-01-22, 00:45   

zb臋dny za艣miecaj膮cy gad偶et, zw艂aszcza, 偶e w艂a艣nie licznik bloggera 艣rednio ma odzwierciedlenie w rzeczywisto艣ci.

te偶 korzystam z google analytics, chocia偶 nie udost臋pni艂am jeszcze danych na stronie wsp贸艂pracy - po zmianie domeny zacz臋艂o mi nalicza膰 od nowa.
Na statystyki bloggera lubi臋 sobie popatrze膰 dla poprawy humoru, bo takie du偶e cyferki tam s膮 ;)

a jeszcze, bo bym zapomnia艂a - inna fajna opcja w ga - "na 偶ywo". Widzimy ile os贸b jest na stronie w danym momencie (i jakie posty s膮 czytane)

suvennes 
Blogger.Klub

Imi: Kinga
Pomog锟絘: 2 razy
Do艂膮czy艂a: 04 Lis 2012
Miasto: Katowice

Wys艂any: 2014-01-22, 00:54   

Ja jestem zdecydowanie na nie je艣li chodzi o umieszczanie takich licznik贸w na blogach.

P贸艂 biedy je艣li jest to gad偶et Bloggera umieszczony gdzie艣 z boku albo na dole bloga, ale lataj膮cych hipk贸w albo wysuwaj膮cych si臋 z boku licznik贸w nie potrafi臋 znie艣膰.
Komu to i na co potrzebne?
Dla przeci臋tnego czytelnika taka informacja wiele do 偶ycia nie wnosi, no mo偶e tyle, jak bardzo blog jest "popularny" i jaki ma sta偶, bo mimo wszystko inaczej si臋 patrzy na blogi z trzema cyframi w liczniku, a inaczej z o艣mioma. Ale jak tre艣膰 jest spoko to i liczba b臋dzie ros艂a, ale to ju偶 inny temat.

Zgadza si臋 Htsz, je艣li kto艣 jest zainteresowany wsp贸艂prac膮 powinien stworzy膰 osobn膮 podstron臋.
艢wietnie zrobi艂 to Pawe艂 Opydo z www.zombiesamurai.pl, pod czym艣 takim podpisuj臋 si臋 ka偶d膮 ko艅czyn膮 :super:

RayGarraty 
WordPress.Klub

Pom贸g艂: 1 raz
Do艂膮czy艂/a: 04 Lip 2012

Wys艂any: 2014-01-22, 01:38   

Mnie to ni zi臋bi ni ch艂odzi.

Sam, osobi艣cie mam taki licznik. Wraz ze zmianami szablon贸w, portali, zmienia艂o si臋 jego miejsce, jednak偶e zawsze si臋 stara艂em by nigdy nikomu nie wadzi艂 - gdzie艣 z boku lub na dole. I na Bloggerze i na Bloxie.
Ale te偶, przyznam szczerze, jako艣 specjalnie nie zwracam uwagi na takie liczniki na innych blogach. U mnie chyba jest z przyzwyczajenia.

Jednak zdecydowanie jestem na nie w przypadku wyskakuj膮cych okienek, emotek, ikonek i tego podobnych bzdur. Obrzydzaj膮ce i zniech臋caj膮ce.

Marian381 
WordPress.Klub

Do艂膮czy艂/a: 04 Sty 2014

Wys艂any: 2014-01-22, 11:29   

Nie jestem zwolennikiem licznik贸w. Taka informacja, powinna by膰 dost臋pna dla w艂a艣ciciela i os贸b zainteresowanych wsp贸艂prac膮. Osobi艣cie korzystam z google analytics, i jestem zadowolony. Bardzo dobre narz臋dzie, daje wiele mo偶liwo艣ci i chyba nie ma lepszej alternatywy.

arcoiris 
WordPress.Klub

Imi: Agnieszka
Do艂膮czy艂a: 15 Lip 2011
Miasto: Krak贸w

Wys艂any: 2014-01-22, 18:29   

Nie umieszczam licznika na stronie i uwa偶am, 偶e jest to zb臋dne. Je艣li kto艣 chce wsp贸艂pracowa膰 z firmami to mo偶e we wsp贸艂pracy wpisa膰 statystyki strony.

GoodByAccident
[Usuni臋ty]

Wys艂any: 2014-01-22, 21:30   

jestem na nie, dra偶ni mnie to bardzo. To tak jakby autor bloga m贸wi艂:
Patrz jaki jestem s艂awny :/

Denerwuj膮ce, ale ka偶dy ma swojego bloga i swoj膮 na ten temat opini臋. Nie mo偶na komu艣 czego艣 narzuca膰. Je艣li maj膮 ludzie ochot臋 i w czym艣 to pomaga to korzysta膰!
Ja m贸wi臋 licznikom: Nie

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2014-01-22, 21:39   

GoodByAccident napisa艂/a:

Denerwuj膮ce, ale ka偶dy ma swojego bloga i swoj膮 na ten temat opini臋. Nie mo偶na komu艣 czego艣 narzuca膰.
Nie chodzi o narzucanie. Ten dzia艂 ma by膰 pomocy w podejmowaniu decyzji. Dyskutujemy, przedstawiamy swoj膮 opini臋 za pomoc膮 argument贸w. Pocz膮tkuj膮cy bloger zamiast pod膮偶a膰 bezmy艣lnie za stadem ("tyle os贸b ma liczniki to mo偶e ja te偶 musz臋?") mo偶e przeczyta膰 taki w膮tek i zobaczy膰 co uwa偶aj膮 inni.

Dlatego bardzo bym chcia艂 偶eby wypowiadali si臋 tutaj wszyscy aktywni u偶ytkownicy forum.

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

Peen 
WordPress.Klub

Wys艂any: 2014-01-22, 21:40   

GoodByAccident napisa艂/a:

jestem na nie, dra偶ni mnie to bardzo. To tak jakby autor bloga m贸wi艂:
Patrz jaki jestem s艂awny :/

Tylko, 偶e z tego co zaobserwowa艂am, liczniki wstawiaj膮 blogi, kt贸re raczej nie maj膮 si臋 czym pochwali膰 :P

licznik klikni臋膰 od pocz膮tku istnienia bloga raczej dla os贸b zainteresowanych powa偶n膮 wsp贸艂prac膮 nic nie znaczy. W艂a艣nie statystyki ga z ostatniego miesi膮ca (albo nawet trzech) daj膮 prawdziwy obraz tego, co si臋 na blogu dzieje :)

DobrakoFy 
Blogger.Klub

Imi: Karol
Do艂膮czy艂/a: 30 Cze 2013
Miasto: Cz臋stochowa

Wys艂any: 2014-01-23, 20:04   

艁eeeeee... Nigdy, mojej znajomej te偶 to odradzi艂em, no dobra, zabroni艂em. Nie mowa tu o szpeceniu, bo to swoj膮 drog膮, ale statystyki s膮 rzecz膮 tak prywatn膮 - przynajmniej w moim mniemaniu - jak cho膰by nawet to co lubisz robi膰 w nocy :P Jedyn膮 osob膮, kt贸r膮 to powinno interesowa膰, to firma kt贸ra chc臋 podj膮膰 z tob膮 wsp贸艂prac臋 :)

Peen 
WordPress.Klub

Wys艂any: 2014-01-23, 20:08   

Czy ja wiem, czy prywatn膮? Musisz liczy膰 si臋 z tym, 偶e osoby zainteresowane wsp贸艂prac膮 nie napisz膮 do Ciebie cz臋sto, je艣li nie ma statystyk ju偶 na blogu umieszczonych.

Inna sprawa, 偶e nie potraktuj膮 powa偶nie licznika bloggera

MlodyKuba 
Blogger.Klub

Imi: Kuba
Do艂膮czy艂/a: 30 Lip 2013
Miasto: Lublin

Wys艂any: 2014-01-24, 08:39   

Ja jestem na NIE, poniewa偶 wed艂ug mnie bardzo oszpecaj膮 stron臋. Og贸lnie sam licznik zaimplementowany w Bloggerze, nie bardzo ma odzwierciedlenie w rzeczywisto艣ci. Do takich rzeczy polecam Google Analytics

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 24-01-2014, 15:12 ]
to wygl膮da jakby艣 przeczyta艂 tylko temat (bez odpowiedzi innych u偶ytkownik贸w) i doda艂 swoj膮 wypowied藕 :D

www.jestempozytywny.blogspot.com

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Nie mo縠sz 禼i眊a za潮cznik體 na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: