Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2014-08-25, 23:31

Umieszczać gadżet z obserwatorami na blogu?
TAK (HOT)
71%
 71%  [ 35 ]
NIE (NOT)
24%
 24%  [ 12 ]
Nie mam zdania / Obojętnie
4%
 4%  [ 2 ]
Głosować: 49
Wszystkich Głosów: 49

Autor Wiadomość
Komar 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 13 Kwi 2012
Posty: 35

Wysłany:    [TAK/NIE] Czy warto dodać gadżet 'Obserwatorzy' na bloga?

Witam, co myślicie na temat obserwatorów/ członków np. na blogspocie? Nie ukrywam, że zastanawiam się nad dodaniem tego na blog, jednak jako początkujący bloger nie jestem pewien słuszności mojego zdania. Co sądzicie na ten temat?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

zetel 

Wiek: 23
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 206

Wysłany: 2014-08-26, 17:21   

U mnie jest. Nikt z niego nie korzysta (przynajmniej nie publicznie), ale jest. Ułatwia obserwowanie tym, którzy tego będą chcieli.
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2014-08-28, 22:00   

zetel napisał/a:

U mnie jest. Nikt z niego nie korzysta (przynajmniej nie publicznie), ale jest. Ułatwia obserwowanie tym, którzy tego będą chcieli.

+1

Na blogu na bloggerze mam paru obserwatorów. Myślę, że warto wrzucić, google mocno inwestuje w swój portal społecznościowy i być może któregoś dnia popularność tej funkcji wzrośnie. Mam na swoich stronach, ale nawet na portalu, które generuje przyzwoity ruch nikt z funkcji związanych z google+ nie korzysta.
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
zetel 

Wiek: 23
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 206

Wysłany: 2014-08-28, 22:09   

Google to robi wszystko, żebyśmy musieli zacząć z tego portalu korzystać. To trzeba się powoli wdrażać.
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-09-03, 09:34   

Warto, o ile jest tam co pokazać. Zawsze może zadziałać efekt hajpu. "XXX osób lubi, to a co tam, też polubię". Ludzie, którzy mają to gdzieś po prostu zignorują... Chyba, że to główny element strony.
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2014-09-15, 15:00   

Trudno powiedzieć na ile wpływa to na jakość komentarzy i liczbę przeglądań. Na pewno obserwatorzy dostają informację o nowych wpisach, więc nawet jeśli temat niekoniecznie podpasuje, mogą zaglądać wywołując niewielki stały ruch. Z prawie 80 obserwatorów bloga najwyżej kilku udziela się w komentarzach i mam wrażenie że wielu pozostałych zapisało się pod wpływem impulsu bo im się jeden wpis spodobał, i w zasadzie nie chce im się specjalnie wypisywać, nawet jeśli już nie zaglądają. To właściwie tylko kolejny gadżet, w rodzaju okienka "lubią nas na Facebooku" który może przyciągnąć uwagę ale też jej w zasadzie nie rozproszy.
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-14, 04:17   

No ja się właśnie zastanawiam, czy by tego widgetu zupełnie nie wytrzebić. Ostatnio znowu się dowiedziałam, że ktoś mnie zawzięcie czyta, a śladu po nim nie ma nigdzie, ani na obserwatorach, ani na fejsie, ani w komentarzach. Sama zapisuję się do Obserwatorów innych blogów, po czym nigdy nie sprawdzam w ogóle tych updejtów, więc...

Ostatnio bardzo polubiłam zapisywanie się na updejty emailowe. Niestety jakoś niewiele blogów ma opcję feedu, a chętnie bym z tego korzystała częściej. Dla osoby, która żyje praktycznie w inboxie, to jest idealne rozwiązanie. Nie muszę pamiętać nazwy bloga, nie muszę sprawdzać, czy już jest coś nowego, czy jeszcze nie. A Wy co myślicie?
 
  podziel si� tym postem na:
herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-10-14, 15:16   

U mnie jest i będzie. Tak, zwracam na niego uwagę i cieszy mnie, kiedy liczna obserwatorów rośnie.
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2014-10-25, 13:10   

Ja na blogu mam wyświetlone ile mam "obserwacji", ale nie zwracam na to większej uwagi, bo większość osób i tak odwiedza mnie inaczej niż z tych linków. Ale jest, nie szkodzi.

pequeninha napisał/a:

Ostatnio bardzo polubiłam zapisywanie się na updejty emailowe. Niestety jakoś niewiele blogów ma opcję feedu, a chętnie bym z tego korzystała częściej. Dla osoby, która żyje praktycznie w inboxie, to jest idealne rozwiązanie. Nie muszę pamiętać nazwy bloga, nie muszę sprawdzać, czy już jest coś nowego, czy jeszcze nie. A Wy co myślicie?
Ja robię tak samo, tyle, że nie na powiadomienia mailowe, tylko RSS. Dużo wygodniejsze, a dodatkowo niemal każdy blog taki posiada, gdyż jest to standardowa "część" bloggera czy wordpressa. Co prawda duża część blogów nie ma pokazanego jawnego linku do tego kanału, ale łatwo można się samemu do niego zapisać, gdyż jest on standardowy.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-25, 18:01   Re: zbieranie obserwatorów na blogu - opinie.

Red-Angel, nie przywiązujesz uwagi do liczby subskrybentów, ale sam korzystasz z opcji obserwowania blogów przez RSS. Zabawne :D Osoby dopisane do obserwatorów otrzymują na swoich listach czytelniczych powiadomienia o nowych wpisach właśnie dzięki kanałowi RSS.
To ile mniej więcej osób przechodzi z obserwatorów na bloga można sprawdzić w Google Analytics, w zakładce Pozyskiwanie -> Kanały -> Social -> Blogger. Wielu blogerów ma tam wyższe liczby niż z fb.

Ja osobiście polecam. W formie ikony lub gadżetu. Starych obserwatorów (opartych o GFC) oraz nowych w Google plus. Popularne od jakiegoś czasu są również newslettery (automatyczne lub półautomatyczne powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail). Każde z tych narzędzi pozwoli dotrzeć do większej liczby czytelników, szczególnie, że darmowe zasięgi facebooka spadają większości.
Obserwatorzy Google plus są o tyle lepsi, że możemy podsyłać im nie tylko automatycznie fragmenty nowych postów, ale również dodawać inne treści, podobnie jak na fanpejdżach. Interakcja z czytelnikami i zaangażowanie fanów są bardzo ważne.

Oczywiście bezsensownej wymiany obserwacjami nie popieramy.

Jeżeli ktoś nie korzysta z bloggera lub się przenosił z niego np. na wordpress a chciałby nadal zbierać subskrybentów przez stary gadżet dostępny na blogspocie, to zapraszam do wątku => banner zamiast gadżetu obserwatorzy, gdzie można przeczytać jak wygenerować sobie specjalny link.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
JCDenton 
Blogger.Klub


Imię: Arek
Wiek: 45
Dołączył/a: 24 Sie 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-10-25, 23:54   

Ja mam (na bloggerze) chociaż istnieje wiele innych możliwości subskrybcji: RSS, FB i inne to trzeba zaoferować moim zdaniem odwiedzającym co najmniej kilka opcji, ale też nie za dużo z drugiej strony.
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2014-10-26, 00:53   

Htsz napisał/a:

Red-Angel, nie przywiązujesz uwagi do liczby subskrybentów, ale sam korzystasz z opcji obserwowania blogów przez RSS. Zabawne
Pewnie kwestia o czym dokładnie mówimy ;-)

Pisałem, że wyświetlam liczbę obserwacji tak jak na tym forum - na górze po prawej ikonka "Blogowicz Obserwuj +1 + 675". Ale zaznaczyłem jednocześnie, że nie przykładam do tego wielkiej wagi - dlatego też nie mam ikonek z obserwatorami pod tym - jest taka opcja w jednym z gadżetów, ani nie skupiam się na licznie jaka się w tym pojawia.

Bo jeśli mówimy o takim pasku z ostatnimi wpisami na obserwowanych blogach - to jest przydatne. Czasem można znaleźć coś interesującego i dzięki takiej informacji odwiedzić nowego bloga. Ale do tego nie trzeba klikać +1 na tym pasku.

Ale jakoś skupiłem się tylko na tym pasku z licznikiem, o którym wcześniej wspominałem, bo myślałem, że o tym jest mowa.

Różnego rodzaju powiadomienia, czy to RSS, czy to mail również są ważne i potrzebne, ale to nie jest związane z gadżetem, o jakim mowa w tym temacie.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz