Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany:    Podróże pociągami

Hej, chciałbym zapytać czy lubicie podróże pociągami? Często korzystacie z tego typu transportu? Jak oceniacie zmiany na kolei?

Sam jeżdżę dość sporo i regularnie ze względu na dojazdy na studia, ale przez kilka poprzednich lat także zdarzało mi się podróżować koleją i zmiany, które nastąpiły zrobiły na mnie naprawdę pozytywne wrażenie.

Zaczynając od remontów dworców, wagonów, przez zupełnie nowy tabor, a także podejście do klienta i wiele udogodnień. Na przykład możliwość zakupu biletu przez Internet.

Choć muszę przyznać, że dotyczy to pociągów Intercity i Kolei Dolnośląskich, moje pozytywne nastawienie troszeczkę blednie, gdy muszę korzystać z Przewozów Regionalnych, tam jazda starymi składami wciąż jest normalnością. A czasami przyprawia to o palpitacje serca. :P

Wciąż jednak nie rozumiem płatnych toalet na dworcach, jeśli mamy bilet na pociąg, chyba jednak powinny być darmowe. Okiem laika, PKP chyba powinno zależeć, abyśmy załatwiali swoje potrzeby na stacji, a nie w pociągach.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rademachera 

Wiek: 57
Dołączyła: 20 Mar 2017
Posty: 26
Miasto: Słupsk

Wysłany: 2017-04-10, 10:26   

Rzadko korzystam z tego typu transportu. Właściwie to unikam go jak ognia. Może to wina "mojej kolei" (Pomorskie), a może to z powodu specyfiki życia. Mam córkę na wózku inwalidzkim i jak dla mnie to nasi przewoźnicy kolejowi nie dorośli do potrzeb. Nie mogę bez pomocy dostać się do wagonu. Pomimo zgłoszenia potrzeby kilka dni przed podróżą, nie ma dostosowanego miejsca w składzie.
Internetowe zamawianie biletów i zgłaszanie potrzeb specjalnych fajne jest, ale nie działa :(
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2017-04-10, 11:35   

oscarro_11 napisał/a:

Wciąż jednak nie rozumiem płatnych toalet na dworcach, jeśli mamy bilet na pociąg, chyba jednak powinny być darmowe.


Masz bilet na pociąg, który sprzedała Ci firma A. Pociąg jeździ po torach utrzymywanych przez firmę B i czerpie prąd dostarczany przez firmę C. Wjeżdża na dworzec zarządzany przez firmę D, którego budynek jest własnością miasta lub jakiejś innej firmy E. Toaleta na dworcu funkcjonuje na takiej samej zasadzie jak McDonalds, KFC czy inny Rossmann - to po prostu jeszcze jedna firma, która za udostępnianie czystych, regularnie sprzątanych sedesów (a przynajmniej tak powinno być...) życzy sobie wynagrodzenie. Fakt, że można byłoby to wszystko zorganizować inaczej, ale taką mamy durną rzeczywistość i wytłumaczenie "mam bilet, to mi się należy" niestety nie ma tu zastosowania.

Jeśli o mnie chodzi, to przekonałem się do pociągów kilka lat temu i wolę je od busów, nawet kosztem nieco wyższej ceny. Jedyny ich problem to to, że wciąż bywają na bakier z punktualnością.
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-04-10, 11:52   

Lukem napisał/a:

oscarro_11 napisał/a:

Wciąż jednak nie rozumiem płatnych toalet na dworcach, jeśli mamy bilet na pociąg, chyba jednak powinny być darmowe.


Masz bilet na pociąg, który sprzedała Ci firma A. Pociąg jeździ po torach utrzymywanych przez firmę B i czerpie prąd dostarczany przez firmę C. Wjeżdża na dworzec zarządzany przez firmę D, którego budynek jest własnością miasta lub jakiejś innej firmy E. Toaleta na dworcu funkcjonuje na takiej samej zasadzie jak McDonalds, KFC czy inny Rossmann - to po prostu jeszcze jedna firma, która za udostępnianie czystych, regularnie sprzątanych sedesów (a przynajmniej tak powinno być...) życzy sobie wynagrodzenie.



Toaleta to część dworca i chyba jednak należy do zarządcy tego budynku. Muszą być sprzątane tak jak cała reszta obiektu, a pensję trzeba płacić "Pani klozetowej". Toaleta to nie miejsce na wynajem, czy przestrzeń biurowa...

Rozumiałbym dodatkową opłatę za prysznic, ale obecna jest dla mnie po prostu denerwująca.

I jednak prawie wszystkie spółki świadczące usługi przewozowe należą do państwa, więc gdyby to było problemem, powinny móc się porozumieć.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2017-04-10, 23:42   

oscarro_11 napisał/a:

Toaleta to część dworca i chyba jednak należy do zarządcy tego budynku. Muszą być sprzątane tak jak cała reszta obiektu, a pensję trzeba płacić Pani klozetowej. Toaleta to nie miejsce na wynajem, czy przestrzeń biurowa...


Racja, tu się trochę zapędziłem. Pomyliło mi się z PKSem, a tam toalety są często w rękach prywatnych firm (dworzec w Lublinie chociażby). Niemniej, cały czas kto inny sprzedaje bilety, a kto inny oferuje wstęp do dworcowych toalet.

Cytat

I jednak prawie wszystkie spółki świadczące usługi przewozowe należą do państwa, więc gdyby to było problemem, powinny móc się porozumieć.


A tu się w pełni zgadzam, no ale co zrobić. :(
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-07-02, 21:23   

Szczerze mówiąc niespecjalnie lubię jeździć pociągami - za każdym razem, gdy muszę gdzieś jechać pociągiem, zaczynam się przejmować tym, czy wsiadłem w dobry i czy wysiadłem na dobrej stacji, a taka jazda w stresie bardzo niekorzystnie na mnie wpływa. Chociaż może to być też spowodowane faktem, że ogólnie zbytnio nie lubię podróżować ;P Trzeba za to przyznać, że polskie koleje w ciągu ostatnich lat znacząco się poprawiły - np. jazda takim Intercity to sama przyjemność ;)
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-07-03, 00:04   

DavidDreamer napisał/a:

Szczerze mówiąc niespecjalnie lubię jeździć pociągami - za każdym razem, gdy muszę gdzieś jechać pociągiem, zaczynam się przejmować tym, czy wsiadłem w dobry i czy wysiadłem na dobrej stacji...


Szczerze mówiąc mam podobny problem, dlatego zawsze przed podróżą przygotowuję sobie karteczkę z godziną odjazdu, przyjazdu, nazwą pociągu - to jest bardzo pomocne. Ale w starszych składach zawsze obawiam się, czy nie zatną się drzwi i uda mi się wysiąść na czas. :P
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-07-03, 00:58   

oscarro_11 napisał/a:

(...)dlatego zawsze przed podróżą przygotowuję sobie karteczkę z godziną odjazdu, przyjazdu, nazwą pociągu - to jest bardzo pomocne.


To mogłoby zdać egzamin, ale problem w tym, że, nie wiedzieć czemu, na tablicach z godzinami przyjazdów i odjazdów często pojawiają się inne stacje "pośrednie" (czyli te, przez które przejeżdża pociąg), niż jest napisane na stronie np. InterCity. I mówię tu ogólnie, bazując na podstawie mojego ostatniego przejazdu z Częstochowy do Gdańska i z powrotem, a więc przez niemal całą Polskę :P
 
  podziel si� tym postem na:
anonimowe11
[Usunięty]



Wysłany: 2017-07-03, 20:33   

DavidDreamer napisał/a:

...na tablicach z godzinami przyjazdów i odjazdów często pojawiają się inne stacje pośrednie (czyli te, przez które przejeżdża pociąg), niż jest napisane na stronie np. InterCity.


Szczerze mówiąc jestem w lekkim szoku. :P
Nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Rozumiem, że chodzi tablice na dworcach? Zawsze jest tam podane tylko kilka stacji, więc na przykład tej naszej może brakować.

Ale jest jeszcze karteczka na drzwiach pociągu, a także często rozpiska z poszczególnymi stacjami i godzinami przyjazdu na wyświetlaczach w wagonach.

I tutaj znów kluczowa jest dla nas nazwa lub numer pociągu. Jeśli to mamy - nie sposób się pomylić. :D

Chyba, że chodzi Ci o coś innego? Możesz podać jakiś przykład, bo muszę przyznać, że mnie zaintrygowałeś. :P
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-07-09, 23:30   

Cytat

Rozumiem, że chodzi tablice na dworcach? (...) Możesz podać jakiś przykład, bo muszę przyznać, że mnie zaintrygowałeś. :P


Tak, właśnie o tych tablicach mowa :) A jeśli chodzi o przykład, to, dajmy na to, na bilecie Częstochowa -> Gdańsk miałem, zdaję się, jakąś miejscowość na "ż", podczas gdy na tablicy widniał napis "Bydgoszcz". Dziwna sprawa... Dlatego właśnie mówię, że z tymi stacjami pośrednimi bywa różnie. A co do karteczek, które wspomniałeś - akurat miałem to szczęście, że jechałem tym nowszym Intercity, więc miałem w wagonie tablicę elektroniczną, nie mniej wtedy już się nie przejmowałem stacjami pośrednimi, a celem podróży :P
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2017-07-10, 22:49   

DavidDreamer napisał/a:


Tak, właśnie o tych tablicach mowa :) A jeśli chodzi o przykład, to, dajmy na to, na bilecie Częstochowa -> Gdańsk miałem, zdaję się, jakąś miejscowość na ż, podczas gdy na tablicy widniał napis Bydgoszcz. Dziwna sprawa...
Pewnie dlatego pisało Bydgoszcz, bo przez Bydgoszcz ten pociąg jechał ;) Na bilecie rzadko kiedy masz wypisane wszystkie stacje, tak samo jak na tych tablicach kierunkowych w pociągach czy wyświetlaczach. Mowa o długich trasach. Po prostu wypisują tylko te główne/duże/istotne stacje.

Chociaż zawsze istnieje szansa, że to był błąd, jednak bardziej jestem skłonny uwierzyć, że na tablicy było dobrze, jeżeli godzina odjazdu się zgadzała.
 
  podziel si� tym postem na:
Córka Wojownika 
Blogger.Klub

Wiek: 31
Dołączyła: 17 Lip 2017
Posty: 8
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2017-07-17, 10:43   

Od zawsze lubiłam jeździć pociągami ;) Teraz jeżdżę mniej, ale zdarza mi się, że gdzieś pojadę. Niektóre są naprawdę świetne, wygodne, z dużą ilością miejsca. Nigdy nie miałam problemów :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz