Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ja-goda 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 28
Miasto: Wrocław

Wysłany:    bez telewizora

hej, nie oglądam niczego w TV z tego prostego powodu, że go nie posiadam. Wszystko jest w necie, a ja mam o wiele więcej czasu dla swoich pasji. Czy ktoś jeszcze wywalił "gadające pudło" ze swojego domu? Czy zauważyliście jakieś zmiany w życiu bez niego?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2013-06-15, 23:40   

Ja swojego "pudła" po wyłączeniu TV analogowej nie włączam już prawie 2 miesiąc, tak jak piszesz wszystko teraz jest dostępne w internecie. Telewizora teraz jedynie czasami używam jako większego monitora do laptopa.
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-06-16, 02:34   

Ale ja nie wiem... jak przypuśćmy wstajecie, czy macie chwilkę czasu na wyszykowanie się przed wyjściem gdzieś (tak że kompa nie ma czasu włączyć), to włączacie radio, macie komputery non-stop włączone czy po prostu lubicie ciszę? Bo mnie takie momenty najbardziej frustrują :zly:
Radia nie lubię, włączanie muzyki z mp3 trwałoby za długo, poza tym wolę jak jednak coś gra i się porusza, gada itp ;) a nie będę też trzymać ciągle włączonego komputera, więc np. jak wstaję rano i po kilku minutach muszę wyjść, to jest niefajnie tak po cichu :(
Z resztą od czasu do czasu mam po prostu ochotę walnąć się na kanapie i powgapiać w coś mniej lub bardziej bezmyślnie i tu też telewizor byłby wygodniejszy ;)

Także to jest główna dla mnie wada braku telewizora (który włącza się szybko). Nie mam od kilku miesięcy ale to w sumie trochę wina mojego lenistwa, bo jeszcze mi się nie chciało ustawić satelity :P
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-16, 02:47   

Od 22 kwietnia mój telewizor stoi nieużywany. Wyłączyli w ten dzień telewizję analogową a ja nie miałem jeszcze potrzeby kupowania dekodera dvb-t (tunera). Nie posiadam także żadnych pakietów płatnej telewizji cyfrowej. Zastanawiam się nad nowym telewizorem, ale takim z WiFi - by korzystać na nim z multimediów dostępnych w internecie ;-)

Ja-goda napisał/a:

Wszystko jest w necie
Owszem i to coraz więcej całkiem legalnie. Dzięki takim stronom jak iplex.pl czy niedawno udostępnionym kanałom na Youtube ze starymi, polskimi filmami (min. "Brunet wieczorową porą", " Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?", "Seksmisja", "Popiół i diament", "Noce i dnie", "Rejs"):
Studio Filmowe KADR => http://www.youtube.com/us...moweKADR/videos
StudioFilmoweTOR => http://www.youtube.com/us...lmoweTOR/videos

wendigo napisał/a:

a nie będę też trzymać ciągle włączonego komputera
ja korzystam z uśpienia, to pozwala w kilka sekund ponownie uruchomić komputer.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ja-goda 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 28
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-18, 09:55   

wendigo- ja akurat lubię ciszę. Do tego stopnia, że odłączam kompa z gniazdka i wszystkie sprzęty, bo mi szumią za bardzo :-) a lodówka jak hałasuje! :) ją tez bym chętnie wyłączyła ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-06-18, 19:09   

Nie mam TV i ostatnio zaczynam myśleć, czy jednak nie zacząć go znów mieć - po pierwsze tęsknię za gadającym w tle TVN24 (szkoda mi czasu na czytanie niusów i oglądanie czegokolwiek na ekranie komputera, a czasem pewne sprawy mi umykają - ostatnio przez chwilę fotografowałem Paradę Równości w Warszawie i dopiero po fakcie sprawdziłem, co to była za śmieszna manifestacja z politykami i przebierańcami w centrum stolicy ;) ), po drugie często zwyczajnie czuję przesyt internetem i w roli zmiękczacza mózgu TV jest wciąż świetna. :D

Skończy się pewnie na tym, że kupię sobie zestaw DVB-T do netbooka, a w przyszłości dołączę jakiś stary używany monitor i podepnę do niego Raspberry Pi.

Argument, że "wszystko jest w internecie" średnio do mnie trafia, choć akurat pełne filmy na YouTube oglądam z przyjemnością. Ostatnio znów nauczyłem się włączać netbooka jako trzeci ekran (obok dwóch, na których pracuję) i puszczać na nim filmy, żeby leciały w tle. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-06-18, 22:54   

Ja-goda napisał/a:

Czy ktoś jeszcze wywalił gadające pudło ze swojego domu?

Ja telewizor mam, ale podłączona jest od niego gra telewizyjna Pegazus :D Tak tak, stary poczciwy sprzęcior ;)
Telewizję oglądam bardzo okazjonalnie, gdy jestem u rodziców i są to wyłącznie wiadomości na polsat news ;)
Co się zmieniło? nic bo nigdy nie oglądałam szklanego ekranu jakoś długo. Mam lapka, on jest moim oknem na świat i siedze przy nim niemal 24/dobę.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-06-19, 15:50   

Alabastrova napisał/a:

Ja telewizor mam, ale podłączona jest od niego gra telewizyjna Pegazus Tak tak, stary poczciwy sprzęcior


Oooooo, to jest myśl. :D
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-06-20, 22:29   

Htsz napisał/a:

ja korzystam z uśpienia, to pozwala w kilka sekund ponownie uruchomić komputer.

W ciągu dnia też tak robię, ale jak wieczorem idę spać, a rano do pracy, to bez sensu żeby nawet uśpiony był tyle godzin i tylko dlatego, że rano miałbym ochotę 10 minut czegoś posłuchać ;) A właśnie te kilka minut rano po przebudzeniu a przed wyjściem do pracy mnie najbardziej dobija :P
Ale wezmę się za satelitę w końcu ;) A jak mi się nie uda (mam turystyczną), to chyba dokupię sobie takie urządzenie podłączane do telewizora, które pozwala na nim wyświetlać internet - wtedy będę oglądał programy z internetu (bo u mnie trochę problem z tv jako że jestem za granicą).
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2013-07-03, 18:37   

Obecnie nie posiadam telewizora i nie odczuwam jego braku, chociaż jeszcze w poprzednim roku miałam go i w weekendy włączałam sobie zawsze coś do śniadania. Tak tradycyjnie, po domowemu, ale w tygodniu wiecznie stał wyłączony :P
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-04, 13:08   

na studiach przez ostatni rok nie miałem telewizora, zgadzam się w 100%, że prawie wszystko możemy znalejść w necie;) poza tym nie tracimy tyle czasu na reklamy, w internecie co prawda jest ich coraz więcej, jednak i tak nie ma ich tyle co w tv. Dodatkowym atutem nie posiadania telewizora jest fakt, iż nie ciągnie nas do niego, co sprawia, że oglądamy zdecydowanie mniej, mamy więcej czasu, no i jeszcze trochę oszczędności, gdy otrzymujemy rachunek za prąd;)
 
  podziel si� tym postem na:
kulten 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 45
Dołączył/a: 02 Lip 2013
Posty: 25
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-04, 17:52   

Mój tv (lcd) robi za monitor od kompa a samej tv po satelicie czy zwykłej antenie nie oglądam już od ok 10 lat. Więcej czasu dla rodziny i samego siebie to niemały zysk.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz