Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany: 2013-07-30, 14:05   

charlie napisał/a:

Uważam, że film jest świetny! Dla fanów Władcy Pierścieni powinien być to raj ;)


Zdecydowanie! Film jest na szczęście dużo lepszy niż książka. To coś w klimacie WP, a nie H, co mnie cieszy, bo zdecydowanie bardziej wolę LOTRA :) .
Zanurzyć się w Śródziemiu - bezcenne ^^
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

agniesha 
Blogger.Klub


Imię: Agnieszka
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 50
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-01, 07:03   

Ja tam się spodziewałam czegoś więcej, nie wiem czy to przez to że naczytałam się ochów i achów, czy przez to że pracując w kinie na film szły takie masy ludzi, że sądziłam że to jakiś fenomen.
A to taki od film jak władca pierścieni, nie powalający na łopatki chociaż nie mogę powiedzieć, że jest słaby ;P
______________________________________________________
http://coraz-mniej.blogspot.com czyli, zawsze warto spróbować! :)
 
  podziel si� tym postem na:
sensibless 
Blogger.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 31
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-02, 11:11   

Ubóstwiam ten film :ok:
______________________________________________________
xx
 
  podziel si� tym postem na:
Żelikowska 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 8
Miasto: Dąbrowa Górnicza

Wysłany: 2013-10-16, 23:47   

Jestem wielką fanką Władcy Pierścieni. Fanką książkowego Hobbita też jestem. Ale film zawiódł mnie na całej linii, oglądałam go na raty (dokładnie na pięć rat), bo najnormalniej w świecie usypiałam (a jedynym wcześniej filmem, który mnie uśpił był Zmierzch ^^). Boję się co się z tego zrobi w drugiej części (czy tylko ja mam obawy, że wciśnięty tam będzie jeszcze jakiś romans Legolasa z tą elfką?).
 
  podziel si� tym postem na:
Me From Mars 
Blogger.Klub


Imię: Patrycja
Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-10-17, 20:33   

Ja byłam zachwycona pierwszą częścią. Niestety, oglądałam ją na komputerze w dość słabej jakości, przez co wiele straciłam. Na drugą część na pewno pojadę do kina, nie odpuszczę ;)
 
  podziel si� tym postem na:
m_okry 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Pomógł: 3 razy
Wiek: 32
Dołączył/a: 18 Lis 2013
Posty: 137
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2013-11-18, 01:06   

Byłem w kinie, film bardzo mi się podobał. Wizualnie niesamowity, jeśli chodzi o fabułę to troszkę gorzej, ale z tego co widzę każdy kto czytał książkę uważa że film sporo wobec niej traci.
______________________________________________________
wiekdwudziesty.pl

naswiezympowietrzu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
ambi 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-01-14, 23:44   

Na każdą część "Władcy..." czekałam z utęsknieniem. Dosłownie odliczałam dni, byłam zakochana w tej produkcji. A "Hobbit"? Jest dla mnie przerostem formy nad treścią, za bardzo skomputeryzowane efekty, pozmieniania treść nie do przełknięcia. Nie jestem w stanie oglądnąć tego drugi raz.
______________________________________________________
http://podwojne-szycie-weroniki.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
matrix19 
Blogger.Klub

Imię: Mateusz
Dołączył/a: 26 Sty 2014
Posty: 19
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2014-01-26, 13:41   

Dla mnie druga część była sporo lepsza niż poprzednia. Więcej akcji. Jedynka miejscami naprawdę przynudzała.
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-07-28, 00:13   

Powiem tak - książka jest świetna. Naprawdę, czytało się ją mega przyjemnie i czas szybko przy niej upływał, przede wszystkim ze względu na charakterystyczny, nieco baśniowy styl, barwny i złożony świat, aż wreszcie na dość groteskową (a przynajmniej tak ją zapamiętałem) postać Bilba Bagginsa. A filmy?

Ok, trzeba Jacksonowi oddać to, że jest mistrzem w swoim fachu i potrafi zrobić dobry film. W dodatku, podobnie jak przy "Władcy Pierścieni", udało mu się oddać klimat książki, w tym przypadku, jak już zostało wspomniane, baśniowy. I dobór obsady, poziom aktorstwa, a także pewne aspekty techniczne (no postać Smauga to po prostu arcydzieło komputerowej animacji - nie wiem, czy nie jedno z najlepszych w historii kina, choć warto zwrócić uwagę, że Smaug nie został stworzony wyłącznie za pomocą komputera) są na naprawdę wysokim poziomie. Ale poza tym?

Poza tym to niepotrzebnie wydłużona, zbyt komputerowa (zwłaszcza w stosunku do "Władcy Pierścieni") i momentami zbyt wydumana treściowo seria. Jedynka, jak napisał przedmówca, była momentami nudnawa, trzecia część z kolei jest chyba jedynym z tych filmów, który mógłbym uznać za taki sobie. Druga część jest zdecydowanie najlepsza, m.in. ze względu na postać Smauga, ale jednocześnie jest najlepiej wyważonym z tych filmów. Nie zmienia to faktu, że niepotrzebnie robili z tego trylogię - prawdę mówiąc, mogliby to zmieścić w jednym, bardzo długim filmie, a już na pewno w dwóch. W sumie pierwotnie planowali to zrobić w dwóch filmach - nie wiem, co skłoniło ich do zmiany decyzji.

Ale z drugiej strony - my tak narzekamy i narzekamy, a prawda jest taka, że prawdopodobnie nikt tego filmu by od Jacksona lepiej nie zrobił ;) Gościu siedzi już w temacie Tolkiena, jest zaznajomiony z materiałem, więc myślę, że gdyby powierzyli projekt komuś innemu, to mógłby spartaczyć robotę całkowicie. A tak, to mamy ekranizację jaką mamy, ale przynajmniej jest ona w miarę przyzwoita i powinniśmy się z tego cieszyć ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Baśka 
Blogger.Klub


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lut 2017
Posty: 44
Miasto: PL

Wysłany: 2017-07-28, 16:37   

Cytat

Ale z drugiej strony - my tak narzekamy i narzekamy, a prawda jest taka, że prawdopodobnie nikt tego filmu by od Jacksona lepiej nie zrobił

Zgadzam się. Niech ludzie mówią co chcą, ale po Władcy Pierścieni po prostu nie było innego wyboru niż Jackson.
Ja na myśl o powrocie do Śródziemia cieszyłam się tak bardzo, że przez pierwszych kilkanaście minut pierwszą część oglądałam z bananem na twarzy, na szczęście później się opamiętałam :D
Też jestem zdania, że film został niepotrzebnie wydłużony, ale jak to mówią 'kasa musi się zgadzać'. Co prawda czytałam, że Jackson opierał się na notatkach Tolkiena, ale np. wątki Legolasa czy Tauriel uważam za niepotrzebne. A trzecią część to już w ogóle mogliby sobie darować jak dla mnie. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach króluje CGI, ale w Bitwie Pięciu Armii było tyle sztuczności, że aż biło po oczach.
Mimo tego z pewnością jeszcze parę razy w życiu obejrzę całą trylogię, ale nie z takim zachwytem jak Władcę Pierścieni.
 
  podziel si� tym postem na:
DavidDreamer 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 13 Mar 2017
Posty: 42

Wysłany: 2017-07-31, 13:36   

Baśka napisał/a:

Co prawda czytałam, że Jackson opierał się na notatkach Tolkiena, ale np. wątki Legolasa czy Tauriel uważam za niepotrzebne.

A no właśnie - też czytałem, że podobno ekipa filmowa po nagraniu zdjęć do dwóch części wróciła na plan, bo stwierdziła, że została mnóstwo materiału, którego nie zrealizowano. Ok, o ile jestem w stanie zrozumieć takie wątki, jak np. wygnanie Saurona z Dol Guldur przez Białą Radę lub odnalezienie Thraina przez Gandalfa, które przecież były kanoniczne i, jak dowiadujemy się z "Władcy Pierścieni", wydarzyły się właśnie w czasie "Hobbita", o tyle wątki wspomniane przez Ciebie były... totalnie bez sensu. To po to Jackson miał rzekomo wykorzystać ten materiał, żeby w gruncie rzeczy zrobić jeszcze jeden film, którego aż 3/4 jest całkowicie zmyślone i w ogóle nie pokrywa się z tym, co pisał Tolkien? Zresztą - sojusz Smauga z Sauronem? WTF? Postaci wymyślone na potrzeby filmu zaś pominę milczeniem...
______________________________________________________
daviddreamer10.blogspot.com / "David Dreamer - marzący pisarz" - serdecznie zapraszam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz