Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany:    Hobbit. Niezwykła podróż

czekacie? Bo ja już się nie mogę doczekać. :) jestem zakochana w twórczości Jacksona zwłaszcza w Tolkienie...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-12-20, 13:42   

Czekam, czekam :) jestem ciekaw jak taką krótką książkę jak Hobbit podzielono na 3 ekranizacje filmowe... - wiadomo kasiora :)

Co do samej książki - jedna z moich ulubionych. Super zabawna, super ciekawa, super interesująca :)

A jak ktoś mówi na Władcę Pierścieni - trylogia, to mi się nóż w kieszeni otwiera...
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-12-20, 14:58   

hmm...:) no niby masz racje z tą trylogią...
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-12-20, 17:17   

Cytat

A jak ktoś mówi na Władcę Pierścieni - trylogia, to mi się nóż w kieszeni otwiera...


Trylogia Władcy Pierścieni. Trzy książki, trzy filmy, każdy o innym podtytule i każdy zawiera człon "Władca Pierścieni" w nazwie.

Podobnie z Trylogią Millenium.

Przepraszam, w czym problem?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-20, 18:54   

wracając do Hobbita. Nie wiem czy w kinie, ale z chęcią obejrzę. Nie jestem fanem Cieni Piersi, znudziły mnie wszelkie próby oglądania tego :P ale w przypadku tego filmu podobają mi się zapowiedzi, więc może będzie inaczej.

______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-12-20, 18:58   

Lukem napisał/a:



Trylogia Władcy Pierścieni. Trzy książki, trzy filmy, każdy o innym podtytule i każdy zawiera człon Władca Pierścieni w nazwie.

Przepraszam, w czym problem?


Tolkien Władcę Pierścieni napisał jako jedną powieść. Jednak gdy wydawał ją, papier był strasznie drogi i nikt nie chciał tego wydrukować za jednym zamachem, więc wydawca podzielił JEDNĄ powieść na TRZY części, by zaoszczędzić na papierze.

Cytat za Wikipedią:

Cytat

Władca Pierścieni jest często mylnie nazywany trylogią, choć w rzeczywistości jest to powieściowa całość, podzielona na sześć ksiąg.Ze względu na swoją dużą objętość została wydana w trzech tomach z powodu nacisków wydawcy; nie było to jednak oryginalne zamierzenie Tolkiena.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-12-20, 21:35   

Cytat

Tolkien Władcę Pierścieni napisał jako jedną powieść. Jednak gdy wydawał ją, papier był strasznie drogi i nikt nie chciał tego wydrukować za jednym zamachem, więc wydawca podzielił JEDNĄ powieść na TRZY części, by zaoszczędzić na papierze.


Dzięki za wyjaśnienie. Nie miałem o tym pojęcia. :szok:
 
  podziel si� tym postem na:
StudioSekret 
WordPress.Klub
Suitcik

Imię: Robert
Wiek: 34
Dołączył/a: 15 Wrz 2012
Posty: 151
Miasto: Suwałki

Wysłany: 2012-12-20, 23:07   

Już niedługo premiera i z pewnością na ten (długo oczekiwany przeze mnie) film się do kina. Co raz bliżej i bliżej :) Władca pierścieni powalił mnie na kolana, mam nadzieję, że Hobbit również mnie urzeknie
 
  podziel si� tym postem na:
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-12-20, 23:29   

RayGarraty napisał/a:


Tolkien Władcę Pierścieni napisał jako jedną powieść. Jednak gdy wydawał ją, papier był strasznie drogi i nikt nie chciał tego wydrukować za jednym zamachem, więc wydawca podzielił JEDNĄ powieść na TRZY części, by zaoszczędzić na papierze.


i niestety z tego powodu jest mylnie nazywana trylogią...

[ Dodano: 20-12-2012, 23:31 ]

Htsz napisał/a:

wracając do Hobbita. Nie wiem czy w kinie, ale z chęcią obejrzę. Nie jestem fanem Cieni Piersi, znudziły mnie wszelkie próby oglądania tego


mogę po 15 razy to oglądać i zawsze fascynuje mnie coś innego :) ale każdy lubi co innego ;)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 20-12-2012, 23:32 ]
przecież o tym rozmawiali :wstyd: nie czytacie postów innych osób w temacie...
 
  podziel si� tym postem na:
Pi0trek 
Blogger.Klub


Imię: Piotrek
Wiek: 36
Dołączył/a: 05 Lis 2012
Posty: 43
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-30, 00:47   

Odświeżę temat, bo już po premierze i ci, co chcieli obejrzeć, już pewnie obejrzeli:)
No więc jak wrażenia?
Moim zdaniem trochę przydługawy, decyzja o wyprodukowaniu 3 części zalatuje mi komercją, chęcią zebrania tej samej widowni 3 razy.
Poza tym film jest przepiękny, wszystko jest tak zachwycające i zapierające dech w piersi, że ciężko to opisać. Znowu będzie Oscar za zdjęcia i drugi za kostiumy.
______________________________________________________
Zapraszam na bloga o różnych irytujących rzeczach;) http://jasnyszlag.blogspot.com
Ostatni post o hipsterach
 
  podziel si� tym postem na:
NastoBlogger 
Blogger.Klub


Imię: Oskar
Wiek: 28
Dołączył/a: 21 Sty 2013
Posty: 26
Miasto: Ełk

Wysłany: 2013-01-25, 14:46   

Specjalnie przeczytałem książkę przed pójściem do kina...film, jak film, w sumie to godny polecenia. Sporo faktów z książką się nie zgadzała, ale tak samo było zresztą z Władcą Pierścieni. Gra aktorska świetnia...porównując do Władcy Pierścieni to na pewno ten film jest lepszy od Drużyny Pierścienia, a jeśli chodzi o pozostałe części to raczej nie, tu już nie ma do czego porównywać bo Drużyna Pierścienia opierała się mniej więcej na tym samym co Hobbit.

Powiem tak, na kontynuację Hobbita w przyszłości na pewno do kina się wybiorę :)
______________________________________________________
Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się
_____________________________________________
A może by tak nastolatku postawić na samorozwój? Serdecznie zapraszam na mojego bloga o tej tematyce.
http://nastorozwoj.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Lekkochaotyczna 
Blogger.Klub

Imię: Aleks
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 34

Wysłany: 2013-01-31, 00:35   

Na początku filmu dostajemy obietnice pięknej bajki potem robi się nieco zbyt krwiście- biegną biją, uciekają, biją, znowu uciekają. No i zbrodnią jest dla mnie, że postanowili film podzielić na części, no ale cóż... pieniądze same się nie zarobią. A lepiej zwabić ludzi do kin 3 razy niż raz.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz