Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
raphael-eu 
Blogger.Klub


Imię: Rafał
Wiek: 47
Dołączył/a: 13 Maj 2012
Posty: 56
Miasto: Europa

Wysłany:    [komedie] co Was śmieszy, co Was drażni?

Nie zachwycam się komediami, niewiele mnie tak naprawdę śmieszy i może dlatego taki temat. Czy lubicie komedie? Jeśli tak, to jakie? Jeśli nie, dlaczego? I najważniejsze... jakie?
Ja zacznę od końca i powiem, że generalnie najbardziej drażnią mnie komedie amerykańskie. Po prostu w 90-ciu ponad procentach ich nie trawię. Oczywiście są jednak wyjątki (ale o nich może później, jeśli temat się przyjmie). Komedie które lubię pochodzą z trzech krajów: Polska, Francja i Czechy. Nie wszystkie ma się rozumieć, jednak większość tych produkcji ma szansę wywołać grymas śmiechu na mej twarzy. A Wy?
______________________________________________________
...i tak nie zrozumiesz...
(...tu ne comprendras jamais...)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

MikeFM 
Blogger.Klub


Imię: Michał
Dołączył/a: 21 Cze 2012
Posty: 63

Wysłany: 2012-06-23, 17:13   

Hmm... podobnie jak u Ciebie, mnie również irytuje większość głupkowatych komedii z USA.

Od czasu do czasu można sięgnąć po takie kino, ale bez przesady.
Ostatnio zobaczyłem "A Thousand Words" i nie było tak źle - końcówka nawet mnie trochę wzruszyła. W zeszłym tygodniu otarłem się jeszcze o "21 Jump Street" i tutaj już mam mieszane odczucia - trochę się pośmiałem, ale w niektórych momentach chciałem odpuścić dalsze oglądanie ;)

Jeżeli o sam humor chodzi to w filmach przede wszystkim lubię humor sytuacyjny i inteligenty. Chcąc się pośmiać to chętniej sięgnę po kino, które nie jest typowo komediowym. W niektórych filmach przygodowych (Indiana Jones, Piraci z Karaibów), a także filmach akcji i sensacyjnych, można "boki zrywać" ze śmiechu ;)

PS o dziwo całkiem dobre okazują się czasami też komedie romantyczne. Np "Crazy, Stupid, Love" przypadło mi do gustu. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2012-06-23, 18:15   

Przyznam, że to nie jest mój gatunek - wolę dramaty, SF albo thrillery. Oczywiście raz na jakiś czas, dla poprawy nastroju chętnie obejrzę jakąś komedię, często mogą to być przecież naprawdę dobre filmy. Tylko właśnie - dobre, inteligentne. Nie tam żadne głupie komedyjki typu American Pie, których nie trawię. Najbardziej chyba lubię jak wątki komediowe nie są dominujące, tylko raczej współgrają z poważniejszymi tematami (więc tu były różne tragikomedie). Takie wiecie, ciepłe, podnoszące na duchu, a nie idiotyczne z "gagami".
Lubię też czarne komedie albo takie totalnie zwariowane, absurdalne (jak np. Powrót zabójczych pomidorów :D ).
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
benasek 
Blogger.Klub


Imię: Krzysztof
Wiek: 57
Dołączył/a: 15 Cze 2012
Posty: 91
Miasto: Berlin

Wysłany: 2012-06-23, 21:23   

Komedia, to podobno jeden z trudniejszych gatunków filmowych. Lubie czasem obejrzeć tego typu film. "Boski Żigolo w Europie" mi sie spodobał...
______________________________________________________
www.benasek.bikestats.pl
www.benasek-zagadki.blogspot.de
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-23, 22:13   

Dobrych komedii rzeczywiście jest bardzo mało. Filmów z zabawnymi scenami natomiast trochę się już nazbiera. Oglądałem ostatnio kilka produkcji Woody Allena: Drobne Cwaniaczki, Przejrzeć Harry'ego i Koniec z Hollywood.

Czeską komedię Wycieczkowicze, kilka zabawnych scenek, chyba pierwszy raz widziałem film o ludziach jadących autokarem na wycieczkę do ciepłego kraju. Jak to oglądałem to mi się przypomniały dawne czasy (podróż do Hiszpanii) i ogólnie ludzie z turnusów, na których bywałem za granicą.

Większość polskich i angielskich (usa/uk) filmów komediowych (lub ocierających się o komedie), które mi się podobają - i chętnie do nich wracam - wyprodukowano dawno temu.

(poniżej idę według listy z filmweb

Forrest Gump 1994 - jeden z moich ulubionych filmów.
Seksmisja 1983 - chyba najlepsza polska komedia
Żywot Briana 1979 - oglądałem to jakiś czas temu. Lubię abstrakcyjne żarty, humor angielski mnie bawi (wybrane)
Dzień Świra 2002 - też bardzo fajna komedia polska
Miś 1980 - druga mega komedia
Killer 1997
Chłopaki nie płaczą 2000
Las Vegas Parano 1998

Oprócz tego Kac Vegas 2009, Powrót do przyszłości I-III (85,89,90), Rozmowy kontrolowane, bajki typu Shrek (ale tutaj zamiata głównie nasz dubbing).

Drażnią mnie w kółko angażowani ci sami aktorzy, którym każe się grać wymuszane żarty, to ostatnio norma w aktualnych komediach.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ofetowa 
Blogger.Klub


Dołączyła: 18 Cze 2012
Posty: 27
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-23, 23:32   

Nie jestem wielką fanką komedii, a już zwłaszcza tych stereotypowych amerykańskich ale miałam przez moment "fazę" na komedie romantyczne i parę niezłych się jednak znalazło. Ostatnio spodobało mi się właśnie wymienione Crazy stupid love i Easy A. Poza tym z komedii do gustu przypadły mi szczególnie Stare wygi.
Za to seriale komediowe lubię - Big bang theory, Scrubs i Supernatural (które podobno komedią nie jest ale dla mnie humor w tym serialu jest fantastyczny)
______________________________________________________
Blog urodowy: kosmetyki, makijaże, akcesoria..
www.ofetowa.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
MikeFM 
Blogger.Klub


Imię: Michał
Dołączył/a: 21 Cze 2012
Posty: 63

Wysłany: 2012-06-23, 23:48   

ofetowa napisał/a:

Za to seriale komediowe lubię - Big bang theory, Scrubs i Supernatural (które podobno komedią nie jest ale dla mnie humor w tym serialu jest fantastyczny)

Big Bang Theory i Scrubs to jedne z najlepszych seriali komediowych ;)
Supernatural, kojarzę tytuł ale nie widziałem żadnego odcinka. I właśnie taki humor jest najlepszy, nie wymuszony rodzajem filmu, tylko taki trafiający do inteligentnej części widowni :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-23, 23:53   

MikeFM napisał/a:

Big Bang Theory i Scrubs
seriale to swoją drogą. Pierwszy bardzo lubię, drugi średnio przypadł mi do gustu. Oglądałem natomiast wszystkie odcinki Dwóch i pół oraz Friends. To chyba przykłady, które się jednak amerykanom udały?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
MikeFM 
Blogger.Klub


Imię: Michał
Dołączył/a: 21 Cze 2012
Posty: 63

Wysłany: 2012-06-23, 23:57   

Htsz napisał/a:

Oglądałem natomiast wszystkie odcinki Dwóch i pół

Genialny serial! :) Friendsów może z dwa odcinki widziałem, więc się nie wypowiem ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-23, 23:59   

MikeFM napisał/a:

Friendsów może z dwa odcinki widziałem, więc się nie wypowiem ;)
Ja pamiętałem go z czasów kiedy emitowany był na polsacie i wtedy oglądałem tylko pojedyncze epizody. Jak znalazłem listę wszystkich odcinków to pochłaniałem jeden za drugim. Według mnie trzyma poziom od początku do końca.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ofetowa 
Blogger.Klub


Dołączyła: 18 Cze 2012
Posty: 27
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-24, 02:25   

W big bang wkurza tylko śmiech z puszki. Za to postać Sheldona jest jedną z najlepszych serialowych i jak dla mnie pomysł jest lepszy nawet niż na Housa.
Supernatural polecam do oglądania tylko nie zrażać się po pierwszym sezonie który jest nudnawy - potem jest co raz lepiej.
Z komediowych pamiętam że oglądałam jeszcze How I met yout mother ale znudziło mi się w pewnym momencie i Awkward, który uważam za całkiem udany, mimo że to produkcja MTV i czekam na kolejny sezon.
______________________________________________________
Blog urodowy: kosmetyki, makijaże, akcesoria..
www.ofetowa.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
raphael-eu 
Blogger.Klub


Imię: Rafał
Wiek: 47
Dołączył/a: 13 Maj 2012
Posty: 56
Miasto: Europa

Wysłany: 2012-06-24, 21:00   

Dla mnie, z polskiej klasyki ciągle żywe są filmy stare typu "Rejs" oraz seriale jak "Czterdziestolatek"... Z nowszymi komediami jest już gorzej ale uwielbiam przykładowo "Chłopaki nie płaczą"
______________________________________________________
...i tak nie zrozumiesz...
(...tu ne comprendras jamais...)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz