Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2009-05-03, 17:18
Autor Wiadomość
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-10-09, 22:10   

tak a propo starych bajek a może baśni to nie wiem czy wiecie, ale baśnie Braci Grimm czyli np. Jaś i Małgosia na których niektórzy z nas się chowali a nasi rodzice na pewno mają być wycofywane ze szkół, ponieważ wzbudzają negatywne emocje jak lęk,smutek, złość z którymi dzieciaki nie są w stanie sobie poradzić....

a pamiętacie taką bajkę jak Troskliwe Misie... nigdzie jej nie spotykam już w TV :(
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-10-09, 23:12   

werka napisał/a:

Troskliwe Misie

no ba!

Grimm, Andersen... nawet wielką księgę Baśni Andersena miałam ;D

Ja z takich starszych bajek kocham Koralgola, Gumisie, Smerfy, Muminki, uwielbiałam Makową Panienkę, Czarnoksięznika z Krainy Oz, Pszczółkę Maję, Bulinek Buli, Pingwinka Pik Pok, Jetsonowie, Flinstonowie, Chipa i Dala (mam też na pegazusie ^^), Alladyna i Syrenkę Ariel, Pocahontas (mam też ksiązke), Wilka i Zająca oglądałam u kuzynów na video! a właśnie w kwestii video, do tej pory mam kasety i magnetowid, a w kolekcji mam Renifera Rudolfa, Piotrusia Pana, Piękną i Bestię, Zakochanego Kundla, 101 Dalmatyńczyków, Króla Lwa lubiłam bo zawsze płakałam jak Mustafa umierał ;p żal, jestem pewna że Dzwonnika z Notre Dame, mam tez Kubusia Puchatka i Hefalupy, Sąsiedzi zawsze mnie rozbawiali, Krecika kochałam nad życie ;D Plastusia oglądaliśmy w zerówce maniakalnie ;D Słoń Benjamin, i była też bajka o jakimś Psie który mówił :o ale do tej pory nie jestem w stanie sobie tytułu przypomnieć (Ferdynand Wspaniały?) bardzo bardzo stara bajka...
Mam też kilka takich jakby Ruskich bajek? sama nie wiem już jakie tytuły bo kaset na oczy nie widziałam już z 6lat, ale wiem że rodzice trzymają "dla wnukow" ;D

Htsz napisał/a:

Przygody Animków, Pinky i Mózg, Pies Huckleberry, Miś Yogi, Nowe przygody Scooby'ego 2, Sylwester i Tweety na tropie

te mnie ominęły i tych bajek z Cartoon nie znam (krowa i kurczak, ten blondyn żeluś...) - nie miałam kablówki :(
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Masquerade 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 47
Miasto: z Pokoju Życzeń

Wysłany: 2012-11-04, 19:00   

Stare bajki... Hm... My Little Pony z '85. Z lektorem. Kocham i teraz, kiedy je oglądam, zawsze sobie cicho popłakuję, bo te bajki przywołują mnóstwo wspomnień.
Dalej - Piękna i Bestia, też z lektorem. Niestety teraz wszędzie można znaleźć te z dubbingiem tylko i wyłącznie. Och, jak wrócę do domu, to odpalę tę zjechaną już taśmę VHS i pooglądam z lektorem :D
Opowieści o dinozaurach, z lektorem, a jakże. Teraz z lektorem już nie znajdę. Ale nadal kocham, mądra bajka.
Struś Pędziwiatr i Animki - pamiętam, że często, kiedy oglądaliśmy te bajki, tata robił nam górę frytek. Teraz już nikt mi nie robi frytek :D
Stare rosyjskie bajki i tu, przede wszystkim, Królowa Śniegu z 1957. Cudowna i pełna magii. Teraz już takich nie ma.

Poza tym, wiem, że to nie na temat, bo to nie bajki, ale jak sobie wspominam dzieciństwo, to przypominają mi się słuchowiska, takie na magnetofonowych kasetach. Były dwa takie, trzy w zasadzie, które pamiętam szczególnie. 1. Wiersze Brzechwy i Tuwima czytane przez aktorów, 2. Zuzanka i piraci, też czytane przez aktorów, świetna bajka, działająca na wyobraźnię. I ostatnie, moje ukochane "Dzikie łabędzie" przepiękna bajka, czytana była przez pana o bardzo miłym i łagodnym głosie (też nigdzie nie mogę tego znaleźć :mad: )
______________________________________________________
http://czytam-wiec-zyje.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-11-26, 21:49   

http://www.youtube.com/watch?v=5ZsYGGMq4FU PINOKIO <3 wielbię! dzisiaj z koleżnką spiewalysmy na zajeciach hahahaha ;D ćś!

http://www.youtube.com/wa...&feature=fvwrel Benjamin ;D

http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
a tutaj cała masa starych intro - warto przejrzec ;) ku przypomnieniu
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Masquerade 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 47
Miasto: z Pokoju Życzeń

Wysłany: 2012-11-26, 22:04   

Alabastrova napisał/a:


http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
a tutaj cała masa starych intro - warto przejrzec ;) ku przypomnieniu


Bouli i Animki <3 Aż się łezka w oku kręci, normalnie. Kocham te bajki. Chyba przeszperam kasety w celu przypomnienia :D
______________________________________________________
http://czytam-wiec-zyje.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-26, 23:19   

Masquerade napisał/a:

Chyba przeszperam kasety w celu przypomnienia :D
Wystarczy wstawać codziennie rano :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Masquerade 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 47
Miasto: z Pokoju Życzeń

Wysłany: 2012-11-27, 08:51   

Htsz napisał/a:

Masquerade napisał/a:

Chyba przeszperam kasety w celu przypomnienia :D
Wystarczy wstawać codziennie rano :P


Wstaję, ale czy ja mam na to czas? :D Zresztą wolę przejrzeć kasety wieczorem niż zrywać się rano na bajkę, zamiast pospać jeszcze pięć minut :D
______________________________________________________
http://czytam-wiec-zyje.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Tova 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2012
Posty: 61

Wysłany: 2012-12-08, 18:32   

Dużo tych bajek było, ale najbardziej zawsze lubiłam Yattamana, Sailor Moon i Baltazara Gąbkę.
 
  podziel si� tym postem na:
miro71 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 10 Sty 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-01-11, 12:14   


To jest dopiero bajka!
 
  podziel si� tym postem na:
cyro-graf 
Blogger.Klub

Dołączyła: 21 Gru 2011
Posty: 26
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-02-01, 22:18   

Jako dziecko najbardziej lubiłam Gumisie, Brygadę RR, Baltzara Gąbkę, Smerfy, Bouli , Kacze opowieści. Bardzo ciepło wspominam bajki emitowane na Polonii1 tj. Yattaman , Bia, Tygrysia Maska itd. Największy sentyment mam jednak do Czarodziejki z Księżyca i zapewne z tego powodu będąc już studentką postanowiłam ponownie zobaczyć wszystkie 200 odcinków wszystkich serii.
 
  podziel si� tym postem na:
blueberryever 
Blogger.Klub


Dołączyła: 05 Sty 2013
Posty: 36

Wysłany: 2013-02-04, 12:17   

Ja lubiałam Gumisie, Kacze opowieści, Kubuś puchatek, Pszczółka Maja, Smerfy, Miś uszatek, Myszka miki i donald :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-04, 16:02   

cyro-graf napisał/a:

Największy sentyment mam jednak do Czarodziejki z Księżyca i zapewne z tego powodu będąc już studentką postanowiłam ponownie zobaczyć wszystkie 200 odcinków wszystkich serii.
i jak wrażenia po latach? zupełnie inaczej odbiera się bajki z dzieciństwa co nie :D ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz