Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
anas 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 5

Wysłany:    Trzecie spojrzenie na Holmesa.

Sherlock to serial z 2010 roku, produkcji BBC.
Sherlock na Filmwebie

Wpier dostaliśmy obraz Holmesa jako męskiego, szorstkiego i nieprzystępnego, jednak bardzo kojarzącego się nam z doyleowskim opisem. Dalej film z Downey'em Jr., który dla mnie było, za przeproszeniem, delikatnym zidioceniem, ponieważ po mimo wielkiej sympatii do tego aktora oraz świetnego grania sherlockowego szaleństwa nie pasuje mi on do tej roli. I na koniec BBC serwuj nam Holmesa w zupełnie nowej odsłonie - ułagodzonego delikatnie i równie deliktanie skomercjalizowanego, opakowanego w XXI wiek, nietypową urodę i genialny głos, w który słuchiwać można się godzinami. Nie jest to to, co spodoba się konserwatystom pod tym względem, ale mi jak najbardziej.

Uważam, że serial jest świetny - zabawny, z naprawdę dobrą muzyką i obsadą, świetnymi ujęciami (Już same intro jest genialne - Londyn wygląda jak zabawkowy, a to nakręcone odpowiednio i przyśpieszone prawdziwe miasto), w swej nowoczesności i inności wiernie nawiązujący do opowiadań. Daje zupełne inne spojrzenie na niektóre z postaci, a niektóre dla mnie są identyczne z wyobrażeniem, w przeciwieństwie do wcześniejszych ekranizacji - pani Hudson jest idealna, a Moriraty, mimo zupełnego odbiegnięcia od książkowych wyobrażeń, jest genialny w całej swej okazałości (Pokłony dla aktora).
Narzekać możemy na zbyt długi okres oczekiwania pomiędzy sezonami, jednak i to można im wybaczyć - każdy odcinek niczym odrębny film, a do tego wspólna praca nad "Hobbitem" oraz Benedict w "Szpiegu" oraz na planie aktualnie powstającego, nowego filmu Spielberga.

Oglądał ktoś może? I jakie są wasze opinie na ten temat? : )

I dla zainteresowanych trailer
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

smykusmyk 
Blogger.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 28 Kwi 2012
Posty: 31

Wysłany: 2012-05-20, 18:58   

Kawał świetnej serii. Zresztą brytole, jeśli chodzi o produkcje telewizyjne, są naprawdę genialni. Ja bawiłam się świetnie, cudowny Freeman w roli Watsona i bardzo zgrabne przenosiny klasyka do współczesności (Pies Baskerville'ów!).
 
  podziel si� tym postem na:
Her0 
Blogger.Klub

Wiek: 26
Dołączyła: 18 Lut 2013
Posty: 16
Miasto: Choszczno

Wysłany: 2013-05-26, 15:42   

Uu... widzę, że temat lekko umarł! Ale jak już mówimy o Sherlocku, to dodam coś od siebie! Oczywiście zgadzam się w opinią, że serial jest genialny! Zakochałam się w Cumberbatch'u od pierwszego wejrzenia i dotąd serce i mocniej bije, jak na niego patrzę bądź go słucham! Co tu dużo mówić...
Słyszeliście jakieś nowinki na temat trzeciego sezonu? Podobno skończyli kręcić drugi odcinek, nic tylko czekać! :D
 
  podziel si� tym postem na:
kaatson 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 33

Wysłany: 2013-05-30, 20:10   

Jeden z moich ulubionych seriali! Niezmiernie żałuję, że wyszedł tylko jako miniseria, z chęcią obejrzałabym Sherlocka w "pełnowymiarowym" wydaniu (najlepiej z 22 odcinków na sezon! :rotfl: ), ale BBC najwyraźniej lubi zaostrzać apetyt. Cumberbatch to dla mnie Holmes idealny, tak właśnie go sobie wyobrażałam - oczarował mnie od razu, spojrzeniem i nieziemskim głosem. Koniec drugiego sezonu był tak intrygujący, że już nie mogę się doczekać, co będzie dalej!
 
  podziel si� tym postem na:
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany: 2013-07-30, 20:27   

Holmes coraz mniej przypomina prawdziwego Holmesa z powieści sir Arthura Conan Doyle'a. Polecam wszystkim oglądającym, aby najpierw zapoznali się ze wspaniałymi opowiadaniami o detektywie wszech czasów.
 
  podziel si� tym postem na:
agniesha 
Blogger.Klub


Imię: Agnieszka
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 50
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-01, 08:32   

Jak zaczęłam oglądać ten serial byłam bardzo sceptyczna, ale wciągnęłam się! Uwielbiam i każdy odcinek oglądałam z wielkim zafascynowaniem. Ciekawa jestem czy wyjdzie nowa seria?
______________________________________________________
http://coraz-mniej.blogspot.com czyli, zawsze warto spróbować! :)
 
  podziel si� tym postem na:
wilczi91 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Sie 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-08-28, 13:03   

Dla mnie najlepszy serial ! Obejrzałam dwa sezony i nie mogę doczekać się trzeciego . W sumie to zaczęłam nawet od początku oglądać te dwa wcześniejsze sezony ... jak dla mnie GENIALNY. kto nie oglądał to zachęcam , warto :)
 
  podziel si� tym postem na:
Mała Czarna 
Blogger.Klub


Imię: Justyna
Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 60

Wysłany: 2013-08-28, 15:24   

Naprawdę świetny serial. To ogromne odejście od kanonu, ale nie ma się co dziwić, kiedy akcja toczy się w XXI wieku. Zresztą ja lubię nowe spojrzenie i powiew świeżości, a pod niektórymi względami ta wersja jest bardziej kanoniczna niż wersja filmowa - albo po prostu ja mam do niej większą sympatię. Czekam niecierpliwie na kolejne sezony i wymyślam coraz to nowe teorie odnośnie zakończenia.

Jakby ktoś był zainteresowany to na moim blogu może znaleźć recenzję tego serialu mojego autorstwa ;)
______________________________________________________
Zapraszam do spróbowania:

Koktajl kulturalny
 
  podziel si� tym postem na:
AnnaKa 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 14

Wysłany: 2013-10-30, 16:44   

Mi się podobał ten mini serial. Na początku mnie wkurzało, że odcinki trwają po 1,5 h, ale obejrzałam w weekend dwie serie. Ponoć w styczniu ma być kolejna.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-24, 20:01   

AnnaKa napisał/a:

Ponoć w styczniu ma być kolejna.
tak, będzie kolejna seria:

#SherlockLives

Własnej opinii jeszcze nie mam, ale na podstawie waszych postanowiłem przysiąść i obejrzeć :-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lenalee 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Lis 2013
Posty: 53

Wysłany: 2013-11-29, 19:58   

Bardzo lubię ten serial, to jeden z moich 3 ulubieńców. Nie mogę się doczekać 3 sezonu, zdążyłam nieźle stęsknić się za bohaterami.
Co w nim podoba mi się najbardziej to zdecydowanie pokazywanie procesu myślowego Sherlocka, te wszystkie słowa, liczby pojawiające się na ekranie - magia. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-01-04, 12:27   

Jak wrażenia po premierze nowej serii :-D?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz