Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Buster 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 20 Kwi 2015
Posty: 35
Miasto: Silesia

Wysłany:    [Gry] Mikropłatności w grach

Ostatnio w ramach researchu do nowego posta znalazłem wiele ciekawych informacji dotyczących mikropłatności w grach i tego jak producenci gier zarabiają na graczach. Na swoim blogu przytoczyłem kilka przykładów o tutaj, ale ciekawi mnie tez wasza opinia na ten temat. Czy to jest znak czasów, że wszystko będzie płatne nie tylko przy zakupie, ale i przy samej grze, czy to po prostu pazerność gigantów typu EA i Ubisoft która zniknie za jakiś czas. A może wina samych graczy, że zgadzają się na takie warunki.
______________________________________________________
https://busteralke.wordpress.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-05-07, 20:58   Re: Mikropłatności w grach

Buster napisał/a:

Ostatnio w ramach researchu do nowego posta znalazłem wiele ciekawych informacji dotyczących mikropłatności w grach i tego jak producenci gier zarabiają na graczach. Na swoim blogu przytoczyłem kilka przykładów o tutaj, ale ciekawi mnie tez wasza opinia na ten temat. Czy to jest znak czasów, że wszystko będzie płatne nie tylko przy zakupie, ale i przy samej grze, czy to po prostu pazerność gigantów typu EA i Ubisoft która zniknie za jakiś czas. A może wina samych graczy, że zgadzają się na takie warunki.


Takie czasy... wydawcy wyczuli że mogą sporo zarobić na graczach i zaczęli ciąć gry na kawałki i sprzedawać je osobno, a co ciekawe... graczom tylko się to podoba! Wiele razy widziałem w wielu newsach o wydaniu (płatnego) DLC prawdziwy wybuch euforii, bo przecież dodatkowa zawartość, więcej zabawy itp. itd.

A przecież gracze są na tyle liczebną i potężną społecznością że mogliby śmiało się zbuntować i wymusić zmianę zachowania wydawnictw. Już kilka razy historia gier udowodniła że "głos gracza, głosem Boga", tak jak było to przy przytaczanym przez Ciebie na blogu przykładzie płatnych modów do Skyrima (pomysł naprawdę poroniony...) czy choćby w przypadku gry Hatred, która była już stracona, odrzucono ją na Steam Greenlight, po czym - po fali oburzenia ze strony graczy - Galbe przywrócił ją (wcześniej wysyłając list z przeprosinami do studia tworzącego grę)
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
missasumay 
WordPress.Klub


Imię: Dorota
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2015
Posty: 47
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-09-05, 17:59   

Ja osobiście nie mam nic przeciwko mikrotransakcjom O ILE nie powodują, że gra zamienia się w pay2win. Historia Dungeon Keepera na platformy mobilne, że bardzo łatwo jest przekroczyć granicę grywalności w tytule darmowym. Jeżeli jednak za realne pieniądze oferowane są tylko i wyłącznie przedmioty, które nie dają żadnej przewagi - chociażby różne skiny - to wtedy może być jak dla mnie. Szczególnie gdy sam tytuł jest udostępniony za darmo. Wydawcy też z czegoś się muszą utrzymać. Moim zdaniem dobry przykład w tym zakresie dała Bethesda - Fallout Shelter jest całkowicie grywalny bez wydania ani grosza, ale jeżeli ktoś bardzo chce sobie kupić lunchboxów to proszę bardzo. Jak nie - za zadania i tak je można zdobyć.
 
  podziel si� tym postem na:
Hunciak 
WordPress.Klub


Imię: Paweł
Dołączył/a: 28 Wrz 2015
Posty: 14
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2015-10-16, 21:19   

Ludzie, którzy mają wielkie pretensje do gier gdzie nie trzeba płacić za grę a są tam opcje takie jak item mail :) Gra musi na siebie zarabiać bo właśnie po to zostają tworzone. Praca zespołów programistów nie jest charytatywna więc trzeba się z tym pogodzić. Osobiście nie mam nic przeciwko mikropłatnoscią.
______________________________________________________
bez-aluzj.pl - coś o życiu
dogrosza.pl - coś o pieniądzu
iluzjazmyslow.pl - coś o wszystkim
poranny-trening.pl - coś o sporcie
technologia-jutra.pl - coś o technologii
 
  podziel si� tym postem na:
missasumay 
WordPress.Klub


Imię: Dorota
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2015
Posty: 47
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-10-17, 14:03   

Hunciak napisał/a:

Ludzie, którzy mają wielkie pretensje do gier gdzie nie trzeba płacić za grę a są tam opcje takie jak item mail :) Gra musi na siebie zarabiać bo właśnie po to zostają tworzone. Praca zespołów programistów nie jest charytatywna więc trzeba się z tym pogodzić. Osobiście nie mam nic przeciwko mikropłatnoscią.


Ja ogólnie zauważyłam w niektórych przypadkach pretensje, że w ogóle trzeba za coś płacić - za grę, za abonament, za mikropłatności. Tak jakby team developerski miał się utrzymać za reklamy wyświetlane na ich stronie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
pawianfilmuje 
Youtuber


Wiek: 32
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 33

Wysłany: 2016-02-28, 10:25   

W mikro płatnościach nie ma nic złego... do czasu. Jeśli mikro płatności opierają się jedynie na skórkach, szybszym wbijaniem poziomów itd to czemu nie. Kończą się niestety na pay2win. Na szubienicę z nimi! :mad: Z innych bardzo denerwujących mikropłatności (z którą się jakiś czas temu spotkałem w darmowym tekkenie na ps3) ograniczona liczba walk, czy przegranych po czym musisz odczekać x minut by znów walczyć, ewentualnie płać, płać, płać.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-29, 09:20   

pawianfilmuje napisał/a:

musisz odczekać x minut by znów walczyć, ewentualnie płać, płać, płać.
To jest biznes. Od dłuższego czasu widzę wprowadzanie takiego modelu w grach. Kup monety i zbuduj teraz albo poczekaj X minut/godzin. Część z nich porzuciłem, bo czasy oczekiwania były coraz dłuższe, ale mam na telefonie: Family Guy oraz od niedawna Futuramę i mimo, że prawie na każdym kroku podrzucają coś co jest za pieniądze, to jednak da się pograć z przyjemnością (przynajmniej według mnie - fana obu serii). Te ograniczenia pozwalają też na odpoczynek od gry ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
finitionek 


Imię: Witold
Wiek: 30
Dołączył/a: 16 Lip 2017
Posty: 16
Miasto: Włocławek

Wysłany: 2017-07-27, 00:29   

Te mikropłatności to ogromny biznes. Wydawcy zarabiają więcej niż na sprzedaży typu buy-to-play i jest to normalne ponieważ docelowo i tak trafiają do większej liczy odbiorców, a za stosunkowo małe sumy gracz może zyskać "przewagę" dlatego wiele osób się skusi.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2018-01-04, 16:58   

Zastanawiam się, czy ktoś ma coś do powiedzenia na temat EA i Star Wars Battlefront II. Mikropłatności w darmowych grach mobilnych to pikuś przy tytule, za który płaci się przy zakupie, a potem drugi/trzeci/piąty w celu odblokowania komponentów wpływających na rozgrywkę. ;)

Sprawa trochę okrzepła po interwencji Disneya, ale wcale nie zdziwię się, jeśli w 2018 ktoś spróbuje przećwiczyć ten schemat jeszcze raz, tylko z nieco niższą ceną produktu na wstępie.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz