Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Jasna8 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 56
Miasto: Elbląg

Wysłany:    

Htsz napisał/a:

Gdyby forum na siebie zarabiało albo jakby tutaj było więcej osób, które pomagają innym to nam się wiele kwestii rozwiązuje samo. Za pieniądze z reklam inwestowałbym w dodatki lub lepszy skrypt forum a pomocnicy pozwoliliby zredukować limity do minimum np. 1-5 postów.

Wracając do RSS - w zeszłym roku (chyba? nie pamiętam) dodałem feedburnera w nagłówku i według jego licznika nie ma zbyt wielu osób, ale tematy pojawiają się także w różnych miejscach (blogi, strony). Z uwagi na to, że jestem przywiązany do tego miejsca wklejam gdzie tylko mogę. Wrzucam go nawet do plików functions.php w szablonach, które robię pod WP ;)

a dyskusję rozpocząłem by poznać Wasze zdanie, bo mi osobiście przeszkadza 10 postów pisanych pod rząd w dziale powitań, gdzie większość jest w stylu no cześć. Nie mam natomiast nic do takich, gdzie ktoś czyta cudze wypowiedzi i nawiązuje do nich, zadaje pytania. Niestety to rzadkość wśród nowych (a i starym zdarzy się nie napisać nic poza hej). Jak znacie lepsze rozwiązanie to lub nie widzicie w tym problemu (że jeden nabija puste posty a drugi rzeczywiście próbuje coś wnieść) to dajcie znać ;)


Jestem zwolenniczką otwierania się a nie zamykania.
Im mniej zakazów i nakazów tym lepiej.
O mały włos nie zrezygnowałabym z wejścia tutaj jak zobaczyłam , że nic nie mogę :szok:
Uważam ,że forum jest bardzo wartościowe,
więc się zaparłam i jestem ;)
Ale nie jest to moje pierwsze forum, mam doświadczenie.
Nie wiem czy innych nie odstrasza jednak to ,że trzeba zaliczać posty ...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-12, 18:39   

Jasna8 napisał/a:

Nie wiem czy innych nie odstrasza jednak to ,że trzeba zaliczać posty ...
trudno, jak ktoś przychodzi tutaj by pogadać to żadne limity nie będą przeszkodą, bo przecież od pisania są uzależnione. Zarejestrowałaś się 6 dni temu a już masz 36 postów na koncie ;) Nie jest to zatem nic trudnego, więc płaczkom serdecznie dziękujemy - tego typu osoby piszą mi na innych stronach: "możesz wkleić kod tutaj, bo tam się trzeba zalogować" :]

Dział powitań ma się nieco lepiej, chociaż nadal nie brakuje wypowiedzi w stylu "witaj na forum" - po co to nabijać w ten sposób? nie lepiej o coś zapytać nowego użytkownika? a jak nas nie interesuje to po cholerę dodawać posta w jego temacie?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Radwojt 
WordPress.Klub


Imię: Radek
Wiek: 29
Dołączył/a: 05 Mar 2013
Posty: 19
Miasto: Leszno

Wysłany: 2013-03-12, 19:08   

W tematyce for dyskusyjnych siedzę od lat. Cóż, moim zdaniem forum mogłoby dużo lepiej się prezentować. Zacznę od tego, że forum dyskusyjne to miejsce w którym ludzie biorą aktywny udział w dyskusjach na różnego rodzaju tematy. Co za tym idzie, wielu z nich chce mieć pełny dostęp do wszystkich działów na forum. W końcu nikt nie lubi mieć czegoś narzucanego, czy też zabranianego.

Limity moim zdaniem to najgorsza rzecz jaka może być na forum. Bardzo łatwo idzie poradzić sobie ze spamem - moderatorzy forum oraz ustalone reguły. Żadne limity nie wchodzą w grę. Przez co jakość postów jest jaka jest - każdemu zależy na szybkim zdobyciu odpowiedniego post countu.

Rozumiem także, że administrator chcę czerpać korzyści z swojej działalności jako forum. Jednak z całym szacunkiem - forum nie jest za bardzo czytelne. Nawalone reklam, wyskakujące okienka. Przez to forum jest mniej estetyczne i nie za dobrze je się czyta. No i eh. Jak zobaczyłem regulamin forum to się przekręciłem.

Wybaczcie jeśli za bardzo się czepiam, lecz na tym znam się idealnie :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-12, 20:44   

zacznę od tego: co to ma wspólnego z tym tematem? to jest wątek o powitaniach. przeniosłem.

Radwojt napisał/a:

Zacznę od tego, że forum dyskusyjne to miejsce w którym ludzie biorą aktywny udział w dyskusjach na różnego rodzaju tematy.
a na tym nie brali udziału jak nie musieli :-)

Radwojt napisał/a:

Co za tym idzie, wielu z nich chce mieć pełny dostęp do wszystkich działów na forum. W końcu nikt nie lubi mieć czegoś narzucanego, czy też zabranianego.
były na ten temat już przynajmniej 3 wątki. Większość odwiedzających traktuje to miejsce jak ostry dyżur lub możliwość wrzucenia spamu.

Radwojt napisał/a:

Limity moim zdaniem to najgorsza rzecz jaka może być na forum. Bardzo łatwo idzie poradzić sobie ze spamem - moderatorzy forum oraz ustalone reguły.
Masz przykład użytkownika janekzgred on nie chciał dostępu do żadnego działu, jemu zależało by napisać 10 postów, bo wtedy pojawiła się jego stopka z linkiem pozycjonującym. Dzięki pewnym ograniczeniom mogę wyłapać takie osoby zanim zawalą całe forum sztucznym ruchem. Moderator ma za małe uprawnienia by sprawdzać ich tak jak ja mogę.

Radwojt napisał/a:

Rozumiem także, że administrator chcę czerpać korzyści z swojej działalności jako forum.
dowcip dnia :) ostatnio nawet złotówki dziennie nie ma a boksy adtaily pojawiają się nie tylko na forum, ale jeszcze na stronie szablonów i dodatków.

Radwojt napisał/a:

forum nie jest za bardzo czytelne.
konkrety panie, są wątki o rozwoju a jak nie ma to trza założyć i wylać swoje żale :-) (nie tutaj).

Radwojt napisał/a:

Nawalone reklam
a to ci nowość, gdzie te reklamy? mamy jeden boks adtaily w nagłówku i banner między postami dla niezalogowanych, jeden i ten sam w dodatku, na którym nie zarabiam.

Radwojt napisał/a:

wyskakujące okienka
jak znasz lepsze sposoby na to by ludzie przeglądali coś więcej niż 1-2 strony, na które weszli to dołącz to do wątku o rozwoju :-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-13, 00:14   

O ile prawie każdy punkt Radka pozostawia wiele miejsca na polemikę, o tyle w jednym się z nim zgadzam - regulamin forum faktycznie wymaga odświeżenia. Zresztą gdzieś tu kiedyś wisiał mój projekt nowego i mógłbym go dostosować do dzisiejszego stanu forum, ale przydałoby się go później wdrożyć w życie. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Radwojt 
WordPress.Klub


Imię: Radek
Wiek: 29
Dołączył/a: 05 Mar 2013
Posty: 19
Miasto: Leszno

Wysłany: 2013-03-13, 17:47   

Arku proszę nie traktuj mojego postu jako atak w Twoją stronę.

Forum nie jest dopracowane i po prostu będę się przy tym upierał. Prosisz o konkrety. Wskażę tylko ogólniki, gdyż to przecież zakres obowiązków Administracji.

Forum nie jest czytelne, gdyż przede wszystkim nie ma na nim zdefiniowanych zasad i reguł. Tak jak wspomniałem, regulamin to na prawdę porażka. Skrypt PHP By Przemo odpowiednio zmodyfikowany jest na prawdę piękny. Może jestem za bardzo na to wyczulony, jednak w firmie, której pracowałem jako support forum działałem na skrypcie IPB, a to już inna półka. Wyskakujące okienka przeszkadzają! Cholernie przeszkadzają i irytują. Panele nie powinny same wyskakiwać. Jeden box Facebook'a, który możemy sobie wysunąć klikając w ikonkę FB po lewej stronie monitora stanowczo by wystarczył.

Są systemy antyspamowe oraz wiele modyfikacji wspomagające panele moderatorów.

Jeśli czujesz się Webmasterem to logicznym jest, że chciałbyś by Twoja działalność i projekt przynosiły zyski. Nie dyskutujemy tutaj ILE, lecz tak jest.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-13, 20:09   

Cytat

Arku proszę nie traktuj mojego postu jako atak w Twoją stronę.
pisanie w kółko tych samych rzeczy bez podania argumentów (lub konkretnych sposobów na zastąpienie złych rozwiązań) uważam za bezcelowe i traktuję jak marudzenie, nie atak.

Radwojt napisał/a:

Forum nie jest dopracowane i po prostu będę się przy tym upierał. Prosisz o konkrety. Wskażę tylko ogólniki, gdyż to przecież zakres obowiązków Administracji.
robię co uważam za słuszne i tyle na ile mam czas, stąd prośba o konkrety skoro się nie podoba. Tak to możemy się wymieniać ogólnikami w nieskończoność.

Radwojt napisał/a:

Forum nie jest czytelne, gdyż przede wszystkim nie ma na nim zdefiniowanych zasad i reguł.
owszem, profesjonalnego regulaminu brak, zauważ jednak kiedy powstał tamten. Poza tym utworzyłem przewodnik po forum właśnie po to by ludzie mogli poczytać jakie zasady panują w tym miejscu. Ludzie z tego korzystają a regulaminy rzadko kto czyta przed rejestracją (co nie oznacza, że go nie musi być).

Radwojt napisał/a:

Skrypt PHP By Przemo odpowiednio zmodyfikowany jest na prawdę piękny.
czyli? chodzi o wygląd?

Radwojt napisał/a:

Może jestem za bardzo na to wyczulony, jednak w firmie, której pracowałem jako support forum działałem na skrypcie IPB, a to już inna półka.
nie zainwestuję +175 dolarów jednorazowo i potem dochodzą jeszcze inne opłaty (np 25$ co pół roku za aktualizacje i support) w momencie kiedy forum nie zarabia na siebie, nie ma na nim setek aktywnych użytkowników, to nawet ciężko hobby nazwać, raczej wolontariat. W dodatku nie znam tego skryptu i nie wiem czy od strony administratorskiej spełnia moje oczekiwania. Tu w razie kłopotów mam wsparcie kolegi.

Radwojt napisał/a:

Wyskakujące okienka przeszkadzają! Cholernie przeszkadzają i irytują. Panele nie powinny same wyskakiwać.
nie da się tego ustawić by nie wyskakiwało, skrypt zawsze odlicza jakiś czas, więc uzależniłem kody od tego kto ile ma postów. Jak już napisałem, jak znasz lepszy sposób na zachęcenie ludzi do przeglądania wielu podstron forum to wal śmiało. Napisałeś, że masz doświadczenie. Jak dla mnie 2 podstrony na osobę to jest tragedia.

Radwojt napisał/a:

eden box Facebook'a, który możemy sobie wysunąć klikając w ikonkę FB po lewej stronie monitora stanowczo by wystarczył.
ale to są zupełnie różne rzeczy. Ten po prawej wysuwa się z fanpejdżem a okienko wyskakuje z postami z forum "zobacz także". Brakuje Ci 7 postów i po problemie ;-)

Radwojt napisał/a:

Są systemy antyspamowe oraz wiele modyfikacji wspomagające panele moderatorów.
żadne nie działają na ręcznie zakładane konta. To nie roboty spamują tylko marne firmy pozycjonujące, które nie znają innego sposobu jak zakładanie setek kont na forach internetowych, bo na tych większych rzadko kto weryfikuje wszystkie konta i adresy wpisane w pola na WWW.

Radwojt napisał/a:

Jeśli czujesz się Webmasterem to logicznym jest, że chciałbyś by Twoja działalność i projekt przynosiły zyski. Nie dyskutujemy tutaj ILE, lecz tak jest.
ja już nie łudzę się, że będę zarabiać bezpośrednio na tym forum. Nie zarobiłem przez 7 lat, nie sądzę, że to się zmieni. Nie chcę jednak tylko dawać od siebie, poświęcać czasu dla przypadkowych osób. Chcę by ludzie tu przychodzili dyskutować na różne ciekawe tematy. By dodawali nowe wątki, szczególnie dotyczące blogosfery.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-04-30, 19:36   

Zgadzam się z hellbike - limity postów to głupota. Oczywiście rozumiem punkt widzenia administracji, ale przecież jestem użytkownikiem, więc interesuje mnie moja pozycja.

Jeśli założyłem konto po to, aby napisać coś w temacie XYZ, a tam jest limit, to... muszę pisać w miejscu ABC. Argument, że takich miejsc jest dużo do mnie nie przemawia - mnie interesuje wyłącznie XYZ i jeśli napisanie "niebieski" w temacie o kolorach przyspieszy mój wstęp tam, to właśnie tak uczynię! Albo w temacie z przywitaniami zacznę postować w tematach innych ludzi rzeczy typu "a co studiujesz?" - tak, jakby mnie to niby obchodziło, skoro dopiero co się zarejestrowałem...

Nie interesuje mnie dołączenie do społeczności, tylko zadanie konkretnego pytania w konkretnym dziale. Z czasem może zadam kolejne, jeszcze jedno i z własnej woli zainteresuje się "dołączeniem do społeczności". A tak - naspamuję w bzdurnych tematach w działach spamerskich i więcej do nich nie zajrzę, bo zostanie mi tylko gorzki posmak po nich.

Jeśli chodzi o wyskakiwanie facebookowego badziewia, to miałem już opuścić forum i znaleźć inne miejsce, kiedy z pomocą przyszedł adblock => ppm => zablokuj element (i to jest najlepszy sposób na pozbycie się tego ;) ). Wyskakuje to stanowczo za często i działa na szkodę forum! Nie wiedziałem, że zniknie po 16 postach (bo niby skąd?), ale i tak jest to ekstremalnie irytujące, w stylu reklam pop-up.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-30, 20:15   

Okienko co jakiś czas ma zwiększany licznik, niestety nie udało mi się tego ustawić tak by wyskakiwało na żądanie, zawsze musi odliczać (ten facebookowy gadżet).

------
matulo, który to już żal o te limity? Po co rozwalasz kolejny wątek, mogłeś udzielić się w jednym z tamtych... przeniosłem.

To jest system nagradzania za aktywność. Im więcej piszesz tym więcej możesz. W zamian za Twoją aktywność ja poświęcam wolny czas by rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane problemy.

1. Nie pasują zasady? nie zakładaj konta.
2. Nie masz czasu na pisanie na forum? zapłać za szybką poradę albo wyguglaj, podobno tam jest wszystko, w dodatku za darmo.
3. Nie masz ochoty na dołączanie do społeczności? nie zakładaj konta i nie zawracaj sobie głowy (ani mi).
4. Skoro Tobie się nie chce udzielać na forum to z jakiej racji ja mam mieć ochotę na odpowiadanie na pytania i poprawianie cudzych blogów? Nic z tego nie mam.
5. Nabijasz głupie posty? tracisz czas, zostaną skasowane.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-04-30, 22:58   

Htsz napisał/a:

Okienko co jakiś czas ma zwiększany licznik, niestety nie udało mi się tego ustawić tak by wyskakiwało na żądanie, zawsze musi odliczać (ten facebookowy gadżet).

Stanowczo zbyt mały ten czas, ale to już mnie nie dotyczy ;)

Cytat

matulo, który to już żal o te limity? Po co rozwalasz kolejny wątek, mogłeś udzielić się w jednym z tamtych... przeniosłem.

Akurat byłem zajęty nabijaniem postów, więc zamiast pisać o ulubionym kolorze postanowiłem pomarudzić na fakt, iż muszę to robić ;)
A czemu ten a nie tamten? A czemu tamten a nie ten? Skąd mam wiedzieć, którego mniej nie lubisz? ;)

Cytat

W zamian za Twoją aktywność ja poświęcam wolny czas by rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane problemy.

Zatem liczę na nią - dopełniłem swojej części i obyło się "prawie" bez głupich postów ;)

Cytat

1. Nie pasują zasady? nie zakładaj konta.

Idealna odpowiedź na każdy problem użytkownika :)
Po co w takim razie istnieje ten dział, jeśli nie po to, aby użytkownicy mogli dać znać, co im nie pasuje? Mnie nie pasuje zmuszanie do spamu, toteż daję o tym znać. Oczywiście, możesz się nie zgodzić, ale nie powinieneś przywoływać takiego argumentu, jakbyś miał pretensje do usera o to, że ma inną opinię, i że wyraził ją w dziale do tego przeznaczonym. To przecież hipokryzja.

Cytat

2. Nie masz czasu na pisanie na forum? zapłać za szybką poradę albo wyguglaj, podobno tam jest wszystko, w dodatku za darmo.

Naprawdę chcesz się mnie pozbyć, co? ;)
Żartuję. Ale podobnie jak wyżej - kiepski masz dział PR, gdybym się tym przejmował, to usłuchałbym rady ;)

Cytat

3. Nie masz ochoty na dołączanie do społeczności? nie zakładaj konta i nie zawracaj sobie głowy (ani mi).

Źle mnie zrozumiałeś, tudzież nie wyraziłem się do końca precyzyjnie. Nie podoba mi się fakt, iż jestem zmuszany do "dołączania do społeczności" w sposób, który z faktycznym zaangażowaniem się na forum nie ma wiele wspólnego i w momencie, kiedy akurat nie jest mi to po drodze - czyli tuż po zarejestrowaniu się.

Cytat

4. Skoro Tobie się nie chce udzielać na forum to z jakiej racji ja mam mieć ochotę na odpowiadanie na pytania i poprawianie cudzych blogów? Nic z tego nie mam.

A co masz z mojego udzielania się? ;)

Cytat

5. Nabijasz głupie posty? tracisz czas, zostaną skasowane.

Raczej ludzie zakładają głupie tematy, by tam szybko ponabijać posty. Zdołałem napisać 25 postów ciągle będąc łapanym na "nie możesz wysłać posta tak szybko po napisaniu poprzedniego", a skasowałeś tylko jeden, w którym ośmieliłem się podważyć ideę wątku który uznałem za wyjątkowo (nomen omen) żenujący, zamiast faktycznie nań odpowiedzieć ;)
Świadczy to o tym, że napisałem 25 postów bzdurnych, które jednak były dość dobre.
A ochotę podyskutować celem integracji, paradoksalnie, mam tylko tutaj - o tamtych 24 postach już zapomniałem ;)
Dlaczego? Bo tutaj napisałem z własnej woli i wiem, że ten wątek nie jest "zapchajdziurą" do której nikt nie zagląda. Plus Twoje zaangażowanie robi wrażenie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-30, 23:56   

Cytat

Stanowczo zbyt mały ten czas, ale to już mnie nie dotyczy ;)
jest dostosowywany do średniej czasów jaki ludzie spędzają na podstronach.

Zorann napisał/a:

Akurat byłem zajęty nabijaniem postów, więc zamiast pisać o ulubionym kolorze postanowiłem pomarudzić na fakt, iż muszę to robić ;)
A czemu ten a nie tamten? A czemu tamten a nie ten? Skąd mam wiedzieć, którego mniej nie lubisz? ;)
3 na 4 akapity Twojej wypowiedzi dotyczyły czegoś innego niż temat, w którym to dodałeś.

Zorann napisał/a:

Idealna odpowiedź na każdy problem użytkownika :)
to jest idealna odpowiedź dla każdej marudy.

Zorann napisał/a:

Po co w takim razie istnieje ten dział, jeśli nie po to, aby użytkownicy mogli dać znać, co im nie pasuje? Mnie nie pasuje zmuszanie do spamu, toteż daję o tym znać. Oczywiście, możesz się nie zgodzić, ale nie powinieneś przywoływać takiego argumentu, jakbyś miał pretensje do usera o to, że ma inną opinię, i że wyraził ją w dziale do tego przeznaczonym. To przecież hipokryzja.
ten dział zawiera już odpowiedzi na Twoje argumenty. Każdy nowy płaczek, którzy zrzędzi o limitach powtarza w kółko to samo i zmusza mnie do powtarzania tych samych odpowiedzi. Nie interesują mnie pretensje osób, które przychodzą na forum tylko po to by napisać jednego posta w dziale pomocy blogowej. kropka.

Zorann napisał/a:

Naprawdę chcesz się mnie pozbyć, co? ;)
Żartuję. Ale podobnie jak wyżej - kiepski masz dział PR, gdybym się tym przejmował, to usłuchałbym rady ;)
Nie, taką samą informację znajdziesz w przewodniku po forum. W dodatku zgadzałeś się na te zasady zakładając konto. Teraz masz pretensje do mnie ;-)

Zorann napisał/a:

Źle mnie zrozumiałeś, tudzież nie wyraziłem się do końca precyzyjnie. Nie podoba mi się fakt, iż jestem zmuszany do dołączania do społeczności w sposób, który z faktycznym zaangażowaniem się na forum nie ma wiele wspólnego i w momencie, kiedy akurat nie jest mi to po drodze - czyli tuż po zarejestrowaniu się.
ale kto Cię zmusza? ja kazałem zakładać konto?
Każdy nowy użytkownik powinien wykazać się odrobiną kultury i napisać coś o sobie zanim wejdzie z buciorami w inne miejsca :-) Najpierw pracujesz a potem otrzymujesz wynagrodzenie.

Zorann napisał/a:

A co masz z mojego udzielania się? ;)
to są punkty dotyczące limitów, nie wypowiadania się w dziale "rozmowy o forum". Wiele osób przychodzi tutaj tylko po to by zadać pytanie, nie interesuje ich reszta działów, więc z ciekawości pytam, dlaczego mnie ma ich interesować ich problem? Nie znam ich, nie mam udziałów w zyskach z działalności ich blogów, nie jestem także pracownikiem Google. Poświęcam swój czas na jasnych zasadach.

Zorann napisał/a:

Raczej ludzie zakładają głupie tematy, by tam szybko ponabijać posty.

Zorann napisał/a:

a skasowałeś tylko jeden, w którym ośmieliłem się podważyć ideę wątku który uznałem za wyjątkowo (nomen omen) żenujący, zamiast faktycznie nań odpowiedzieć ;)
nie udzielaj się w głupich wątkach, proste. Pisz mądre posty i zakładaj własne tematy. Udzielaj się tam, gdzie możesz wnieść od siebie wartościowe treści, każdy z nas na tym zyska. Blogerzy są tacy wygadani podobno :-)

Zorann napisał/a:

Świadczy to o tym, że napisałem 25 postów bzdurnych, które jednak były dość dobre.
wypowiedziałeś się w kilku wątkach o serialach, nie zauważyłeś , że te wypowiedzi nie są nabite? Dexter ma już 6 stron, dyskutujemy o tym co się dzieje w serialu.

Zorann napisał/a:

A co masz z mojego udzielania się? ;)

Przeglądnij działy Promocja bloga czy Ogólnie o blogach - wiele tematów powstało głównie z uwagi na to, że trzeba się było wykazać aktywnością na forum. Aktywność użytkowników motywuje mnie do pomagania i tworzenia kolejnych działów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Zorann 
Blogger.Klub

Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 44

Wysłany: 2013-05-01, 19:13   

Htsz napisał/a:

Cytat

Stanowczo zbyt mały ten czas, ale to już mnie nie dotyczy ;)
jest dostosowywany do średniej czasów jaki ludzie spędzają na podstronach.

Dokładnie to samo zauważyłem - co przeładowanie strony, wyskakuje jakiś badziew... Denerwujące i stanowczo zbyt częste.

Cytat

Zorann napisał/a:

Idealna odpowiedź na każdy problem użytkownika :)
to jest idealna odpowiedź dla każdej marudy.
(...)
ten dział zawiera już odpowiedzi na Twoje argumenty.

To że mam inny pogląd nie znaczy, że jestem marudą. Rozumiem Twoje argumenty, ale nie oznacza to, że mi się podoba stan rzeczy jaki zastałem na forum. Dopisując swoje "marudzenie" do reszty podobnych wskazuję, że jest więcej niż jeden użytkownik, któremu się coś nie podoba. W przeciwnym wypadku uznałbyś, że ludziom się podoba tak jak jest. To jak głosowanie - mogę zagłosować na tego samego polityka, na którego ktoś inny zagłosował. Gdyby nagle 90% userów zaczęło marudzić, to zgadnij co - zmieniłbyś politykę forum, ponieważ tworzysz forum dla nich! Ponieważ jestem w mniejszości, nie zrobisz tego - rozumiem i akceptuję. Ale mam prawo wyrazić opinię i uważam, że nazywanie mnie z tego powodu marudą jest nieuczciwe.
Nie traktuj tego jak marudzenia, tylko jako sugestie. Może zrób ankietę z pytaniem, czy znieść limity, podczep ją i będziesz miał jeden wątek z jasną sytuacją ;)

Cytat

Nie interesują mnie pretensje osób, które przychodzą na forum tylko po to by napisać jednego posta w dziale pomocy blogowej. kropka.

Fair enough. Ale nie za wcześnie mnie tam zaszufladkowałeś? Czy jeśli za pół roku okaże się, że jednak dołączyłem do społeczności (no bo fakt napisania 25 szybkich postów o tym NIE świadczy), to moje pretensje zaczną Cię interesować i weźmiesz je pod uwagę? Nie sądzę - zatem nie pogrubiaj takich wypowiedzi, bo jeszcze się okaże, ze jestem pamiętliwy ;)
nawisem mówiąc, czekam na odpowiedzi w moich postach w pomocy ;)

Cytat

Zorann napisał/a:

(...)Nie podoba mi się fakt, iż jestem zmuszany do dołączania do społeczności w sposób (...)
ale kto Cię zmusza? ja kazałem zakładać konto?

Założyłem konto i wypełniam warunki, nawet pisząc tego posta - raczej nie masz mi w tym kierunku wiele do zarzucenia. Niemniej jednak mam prawo zwrócić Ci uwagę, że mi się nie podobają warunki na które przystałem. Przecież nie powiem, że jest białe, jeśli widzę czarne. Moje uwagi mają na celu "przemalowanie" na kolor, który bardziej mi się podoba. Nie zrobisz tego - w porządku, ale nie miej pretensji o to, że próbowałem to zrobić ;)

Cytat

Blogerzy są tacy wygadani podobno :-)

Jestem blogerem od mniej niż tygodnia, a wygaduję się obecnie... w tym temacie ;)
Znalazłem już interesujące mnie działy i prawdopodobnie znajdą się w nim faktycznie wartościowe posty mojego autorstwa. Dlaczego od razu tam nie pisałem? Bo chciałem szybko nabić licznik, a robienie tego w rzetelny sposób (np. takimi postami jak ten) jest niemożliwe, więc nawet takich działów specjalnie nie szukałem. Może to i brzydko z mojej strony - ale to tylko skutek limitów.

Cytat

Zorann napisał/a:

Świadczy to o tym, że napisałem 25 postów bzdurnych, które jednak były dość dobre.
wypowiedziałeś się w kilku wątkach o serialach, nie zauważyłeś , że te wypowiedzi nie są nabite?

Nie czytałem wątków, ale fakt - wybierałem takie tematy, które miały choć odrobinę sensu i w zacytowanej wyżej wypowiedzi rzeczywiście nagiąłem nieco fakty. Mimo to posty które napisałem były krótkie, ogólne i niezbyt rzeczowe. Przecież można o Dexterze napisać tak wiele ;)

Cytat

Zorann napisał/a:

A co masz z mojego udzielania się? ;)

Przeglądnij działy Promocja bloga czy Ogólnie o blogach - wiele tematów powstało głównie z uwagi na to, że trzeba się było wykazać aktywnością na forum. Aktywność użytkowników motywuje mnie do pomagania i tworzenia kolejnych działów.

Tamte działy też mają limity ;)
Generalnie moje pytanie było retoryczne, przecież wiadomo, że aktywność użytkowników jest tylko drogą do celu. Podważam jedynie ideę tworzenia społeczności na siłę. Biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie - prawdopodobnie racja jest po Twojej stronie i ta metoda jest skuteczna. Ale nie zmieni to faktu, że mi sie nie podoba, o czym uznałem za celowe Cię poinformować ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz