Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [forum] mała liczba odsłon vs. odwiedzający

Na różne sposoby próbuję informować ludzi o naszym forum, prawie na każdej stronie mam wklejki z ostatnimi tematami z forum co zwiększa nieco ruch jednak nadal głównym dostawcą odwiedzających jest wyszukiwarka i dobre miejsca na dane zapytania.

Problem z nimi jest taki, że przez to forum mamy strasznie mało odsłon, średnio 1.6-2.0 na osobę. Fora internetowe zazwyczaj mają od 5 nawet do 11 odsłon na osobę - wtedy widać, że ludzie wchodząc na nie przeglądają także treść pozostałych działów.

Zastanawiam się jak możemy poprawić ten wynik, chciałbym pominąć tutaj kwestię skórki bo do wakacji powinna się zmienić. Zastanawiam się czy na tematach nie zacząć stosować częściej opcji ukrywania części tekstu dla zalogowanych.

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?


Może pomogą nieco te nowe działy blogowe. Sam próbuję także przy dodawaniu jakiegoś tematu wspominać (linkować) także o innych, pokrewnych pisanych wcześniej. Moglibyście robić podobnie dodając swój ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Soulo 
WordPress.Klub

Wiek: 35
Dołączył/a: 04 Maj 2009
Posty: 257
Miasto: Bielsko-Biała

Wysłany: 2010-04-27, 09:18   

Wiesz, linkowanie innych tematów jest tylko i wyłącznie wtedy gdy tematy są pokrewne, dotyczą podobnych zagadnień i można znaleźć informacje które są związane z danym tematem. W innych przypadkach linkowanie jest bez sensu bo ktoś to odbierze jako :

A skoro on linkuje se posty to ja se też zrobie, tu dam linka do mojej galerii tu dam do czego, a ostatnio mi sie ta nuta podobała to ją też zlinkuje.

Linkowanie tematów by sie przydało jakoś określić konkretnie bo tak to sie burdel zrobi i nie mówie tu o starych wyjadaczach lecz o nowych osobach które mogą źle zrozumieć przekaz.

A co do blokowania postów dla niezalogowanych, może to działać a może nie, ja powiem na swoim przykładzie, szukam informacji i trafiam na forum na którym muszę się logować bo wyczytałem z posta interesującą mnie rzecz i się rejestruję, czytam posta i odpowiedzi po czym jeśli mi sie to przydaje to pamiętam to forum jeśli nie przydaje zapominam i dostaje tylko raz za czas info na maila że "tęsknią" za mną. Inni też mogą tak robić i wcale nie muszą potem zostać na forum, przybędzie użytkowników ale postów nadal będzie mało.

Może to zadziałaś, może nie zadziałać, a pomysłu na urozmaicenie forum nie mam.. rzekomo wyszukiwarka jest najlepszym sposobem na sukces ale widać nie do końca :)
______________________________________________________
Czy trzeba być głupcem aby dostrzec pragnienia innych ?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-04-27, 12:42   

a o czym jeżeli nie o pokrewnych tematach tu może być mowa ;) zobacz na ten tema, kilka elementów, o których wspominałem zostało podlikowanych w konkretne miejsca, gdzie o tym się pisze. O to mi właśnie chodzi. Jak np. wspominam o blipie to linkuję do tematu o nim ;) - w ten sposób jak ktoś nie wie co to jest lub nie widział rozmowy na dany temat za pomocą jednego kliknięcia może szybko prześledzić tamtą dyskusję.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Soulo 
WordPress.Klub

Wiek: 35
Dołączył/a: 04 Maj 2009
Posty: 257
Miasto: Bielsko-Biała

Wysłany: 2010-04-27, 14:16   

Owszem ale wiesz, niektórzy to mogą opacznie zrozumieć. A ja widzę te elementy panie hYtYsH :) Spokojna Twoja rozczochrana, czasem wole pomyśleć jak niektórzy idioci na tym świecie i uprzedzić fakty jak potem sie denerwować niepotrzebnie :P
______________________________________________________
Czy trzeba być głupcem aby dostrzec pragnienia innych ?
 
  podziel si� tym postem na:
Maggi 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 24

Wysłany: 2010-04-29, 08:51   

Jeśli mogę coś zasugerować, to fakt, że sama pomijam wiele tematów przeglądając forum. Wiecie dlaczego? Dla mojego oka forum jest rozwleczone i niepoukładane. Jako wzrokowiec lubię mieć wszystko uporządkowane, jasne i takie, żeby na pierwszy rzut oka wiedzieć, gdzie co jest. Stali użytkownicy forum pewnie już do obecnego stanu przywykli, ale ja jako nowy jeszcze całego forum nie ogarniam. Tym bardziej osoba, która np. szuka pomocy, nie sądzę, żeby została na dłużej, skoro nie będzie się mogła w forum rozeznać.

Proponowałabym uporządkowanie całego forum, lepsze wyodrębnienie działów (również lepsze wizualnie) i zastanowienie się co jest priorytetem forum, bo nie wiem czy np. dział "Forum młodzieżowe" jest równie ważny jak "Forum blogowe". W końcu jest to forum blogowo-graficzne, czy może równie ogólnotematyczne jak cały inny szajs w necie? Może postawić na główne działy, a resztę zminimalizować, oczywiście zachowując tematy, ale chowając je do środka?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-04-29, 10:18   

a jak wyobrażasz sobie to poukładanie skoro teraz tak nie jest? co według ciebie należałoby wrzucić do jednego wora?

Wiele kategorii powstało bo wątki na jeden temat dominowały inne działy. Jak widzisz dział graficzny czy blogowy jest o wiele mniej okupowany niż pozostałe. W tym celu powstawały także działy ogólne, nie każdy lubi rozmawiać w kółko o pracy po pracy a blogerzy mają przecież różne zainteresowania. Kolejna sprawa to odwiedzający - oni w dużym stopniu zaglądają z Google do działów ogólnych.

Staram się układać kategorie według hierarchii no i obecnie powoli rozwijamy te ważniejsze o nowe opcje tak, aby było widać co tu jest ważniejsze.

Rozglądam się za pewnym rozwiązaniem ułatwiającym skakanie między działami. Na razie jedyne co można zrobić, by forum się nie ciągnęło to kliknąć na nazwę działów (całe kategorie), które nas nie interesują i one się zwiną. Pomyślę też nad jakąś dodatkową nawigacją hmm.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Maggi 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 24

Wysłany: 2010-04-29, 21:50   

Ja będę przede wszystkim ciągle wspominała o wyglądzie graficznym forum, bo to u mnie decydująca rzecz - dzięki zmianie wyglądu można sporo ułożyć, wyeksponować.
Póki co... hmm... musiałabym bardziej się przyjrzeć działom. Dam znać jak bardziej się z tym zaznajomię.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz