Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [Integracja użytkowników] dział powitań - dyskusja

Chciałbym przedyskutować pewną kwestię. Mamy konflikt interesów pomiędzy działem powitań a limitem postów na pomocy.

Co powiecie na to by wypowiedzi w tym dziale nie były wliczane do puli postów? Wyłączę limit odpowiedzi od 1 posta. W ten sposób każdy będzie mógł napisać tam co mu się podoba, przywitać dowolną ilość osób - a przynajmniej nie będzie pretensji, że nabił sobie 15-25-35 postów wypowiedziami w stylu "hej".

Druga kwestia to restrykcje dotyczące pisania o blogu. Moglibyśmy przymykać oko na wypowiedzi, w których ktoś wspomina o blogu (o ile nie jest to 3/4 jego posta). Oczywiście linka do bloga uzupełnia w podpisie lub polu "mój blog".

Trzecia kwestia to posty widoczne tylko dla zalogowanych - to akurat nie jest najważniejsze, ale wspominam o tym, bo te wątki pojawiają się także w RSS a nie wiem czy są na tyle istotne i czy nie lepiej je pominąć?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-01-24, 15:34   

Zaczynając od końca - ile osób korzysta z RSS na forum i czy w ogóle jest sens zwracać na to uwagę?

Co do drugiego - jeśli dobrze zrozumiałem temat, to myślę, że można byłoby zaryzykować i zezwolić na pisanie o swoich blogach bezpośrednio (domyślam się, że o to chodzi?), o ile posty faktycznie dotyczą konkretnego tematu i pozostawiają jakieś pole do dyskusji.

Czyli

Cytat

Słuchajcie, rzućcie okiem na mojego bloga xxx.blog.com, co można zrobić, żeby czytało mnie więcej osób?


mogłoby być okej, ale

Cytat

zapraszam na mojego bloga xxx.blog.com, znajdziecie tam to, to i tamto


już niekoniecznie - w drugim przypadku intencja postującego jest dość oczywista.

Tylko żeby znowu nie przyszli pseudomarketerzy szeptani i nie prosili o pomoc w kwestii pierdół. :)

Co do pierwszego trudno mi się wypowiedzieć. Prawie odpuściłem sobie zaglądanie do działu powitalnego, no ale ja to ja i na liczniku postów już mi od dawna nie zależy. :)

Natomiast zwróciłbym uwagę na coś innego. Czy kryterium liczby postów jest najlepszym, na jakie nas stać?

Może jakiś system lajków/SOGów/jakkolwiek się to nazwie, coś jak na FB (niezależnie od "Pomógł/pomogła"), przydzielanych przez userów forum i stopniowe otwieranie podwojów przy ich odpowiedniej liczbie? Nie muszą to być koniecznie supermerytoryczne i mądre treści, ale ich jakość liczyłaby się bardziej, niż w przypadku zwykłego zliczania postów. Sam nie wiem, myślę głośno.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-24, 18:34   Re: [Integracja użytkowników] dział powitań - dyskusja

Htsz napisał/a:

Chciałbym przedyskutować pewną kwestię. Mamy konflikt interesów pomiędzy działem powitań a limitem postów na pomocy.

Co powiecie na to by wypowiedzi w tym dziale nie były wliczane do puli postów? Wyłączę limit odpowiedzi od 1 posta. W ten sposób każdy będzie mógł napisać tam co mu się podoba, przywitać dowolną ilość osób - a przynajmniej nie będzie pretensji, że nabił sobie 15-25-35 postów wypowiedziami w stylu hej.

Druga kwestia to restrykcje dotyczące pisania o blogu. Moglibyśmy przymykać oko na wypowiedzi, w których ktoś wspomina o blogu (o ile nie jest to 3/4 jego posta). Oczywiście linka do bloga uzupełnia w podpisie lub polu mój blog.

Trzecia kwestia to posty widoczne tylko dla zalogowanych - to akurat nie jest najważniejsze, ale wspominam o tym, bo te wątki pojawiają się także w RSS a nie wiem czy są na tyle istotne i czy nie lepiej je pominąć?


Zaczynam mieć wrażenie, że niedługo będzie więcej wymagań do pisania na forum niż korzyści. Moim zdaniem większym problemem jest brak aktywności na forum niż spam. Spam zawsze można zignorować / usunąć. Im więcej sztywnych zasad, reguł, limitów itp tym de facto będzie mniejsza aktywność na forum - nikt nie lubi być ograniczany ani jak mu się coś narzuca. Nie wiem gdzie nowy użytkownik miałby 'nabić' sobie posty jak nie w dziale integracja - ja sama rejestrowałam się kilka dni temu i tam nabiłam większość początkowych postów aby móc wypowiadać się tam gdzie chciałam (i nie widzę w tym nic złego, czy może czyni mnie to 'gorszym' użytkownikiem?). Przeglądając inne tematy na początku nic innego nie zachęciło mnie na tyle żeby się tam wypowiedzieć.

Albo chcemy mieć nowych użytkowników albo nie. A jak chcemy to chyba trzeba im start ułatwiać a nie utrudniać. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-24, 19:25   

Łukaszu, to mają być tematy powitalne, w sensie: "Cześć jestem XYZ, mieszkam sobie w przyczepie i w wolnych chwilach piszę bloga o motocyklach. Na co dzień jestem w trasie i zwiedzam stolice europejskie". Rzucaniem okiem na bloga zajmiemy się chociażby w dziale ocen blogowych albo jak to wyniknie z rozmowy ;)

Basia napisał/a:

Moim zdaniem większym problemem jest brak aktywności na forum
Ta aktywność przed kwietniem 2012 była jeszcze mniejsza niż teraz. Stanąłem przed wyborem: zmiany lub porzucenie/zamknięcie forum. Wybrałem zmiany jako ostatnią próbę ożywienia tego miejsca. Chcąc zachować tutaj jakiś poziom (np. poprzez rzetelne odpowiedzi na wszystkie pytania) musiałem wprowadzić takie a nie inne zasady. Nie zamierzam tego pogłębiać, zastanawiam się nad zmniejszeniem limitów, ale na 100% kosztem czegoś innego. Ja też chcę coś z tego mieć skoro na reklamach nie zarobię.

Lukem napisał/a:

Czy kryterium liczby postów jest najlepszym, na jakie nas stać?
Niestety techniczne rozwiązania i moja znajomość phpbb nie pozwalają na zbyt wiele. Jak ludzie nie musieli dokładać swojej cegiełki to tego nie robili i zadawali jedynie pytania - jakbym chciał Q&A to bym takie założył albo odsyłał na zapytaj.onet.pl

Basia napisał/a:

Zaczynam mieć wrażenie, że niedługo będzie więcej wymagań do pisania na forum niż korzyści.
To właśnie chcę, dzięki temu zabiegowi mniej wymagać od osób zakładających temat "dzień dobry"

Basia napisał/a:

Nie wiem gdzie nowy użytkownik miałby 'nabić' sobie posty jak nie w dziale integracja - ja sama rejestrowałam się kilka dni temu i tam nabiłam większość początkowych postów aby móc wypowiadać się tam gdzie chciałam (i nie widzę w tym nic złego, czy może czyni mnie to 'gorszym' użytkownikiem?).
ale tu chodzi o nabijanie postów w dziale "przywitaj się i napisz coś o sobie". Nie innych. Według mnie to niesprawiedliwe jak jeden napisze 15 postów witając wszystkich wokoło a drugi wysili się intelektualnie i napisze 10 w normalnych działach. Stąd moja chęć pomijania postów powitalnych w liczniku. Tak samo jak to jest w przypadku działów pomocy - te posty też nie są zliczane.

Basia napisał/a:

Przeglądając inne tematy na początku nic innego nie zachęciło mnie na tyle żeby się tam wypowiedzieć.
Ciągle zachęcam do zakładania nowych tematów, nie będzie problemów z ograniczoną liczbą miejsc gdzie jest sens pisać :) Nowy temat to też post, więc się liczy :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-01-24, 22:35   

Cytat

Łukaszu, to mają być tematy powitalne, w sensie: Cześć jestem XYZ, mieszkam sobie w przyczepie i w wolnych chwilach piszę bloga o motocyklach. Na co dzień jestem w trasie i zwiedzam stolice europejskie.


Rozumiem, nie do końca byłem pewien o co chodzi. Jak dla mnie spoko. ;)

Cytat

Niestety techniczne rozwiązania i moja znajomość phpbb nie pozwalają na zbyt wiele. Jak ludzie nie musieli dokładać swojej cegiełki to tego nie robili i zadawali jedynie pytania - jakbym chciał Q&A to bym takie założył albo odsyłał na zapytaj.onet.pl


Co do samej kwestii cegiełki pełna zgoda - natomiast szkoda, że nie da się tego technicznie ogarnąć jakoś inaczej.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-25, 00:13   

Gdyby forum na siebie zarabiało albo jakby tutaj było więcej osób, które pomagają innym to nam się wiele kwestii rozwiązuje samo. Za pieniądze z reklam inwestowałbym w dodatki lub lepszy skrypt forum a pomocnicy pozwoliliby zredukować limity do minimum np. 1-5 postów.

Wracając do RSS - w zeszłym roku (chyba? nie pamiętam) dodałem feedburnera w nagłówku i według jego licznika nie ma zbyt wielu osób, ale tematy pojawiają się także w różnych miejscach (blogi, strony). Z uwagi na to, że jestem przywiązany do tego miejsca wklejam gdzie tylko mogę. Wrzucam go nawet do plików functions.php w szablonach, które robię pod WP ;)

a dyskusję rozpocząłem by poznać Wasze zdanie, bo mi osobiście przeszkadza 10 postów pisanych pod rząd w dziale powitań, gdzie większość jest w stylu "no cześć". Nie mam natomiast nic do takich, gdzie ktoś czyta cudze wypowiedzi i nawiązuje do nich, zadaje pytania. Niestety to rzadkość wśród nowych (a i starym zdarzy się nie napisać nic poza "hej"). Jak znacie lepsze rozwiązanie to lub nie widzicie w tym problemu (że jeden nabija puste posty a drugi rzeczywiście próbuje coś wnieść) to dajcie znać ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-01-25, 03:14   

1. jestem za nie wliczaniem do ilości
2. za przymykaniem oka w takich przypadkach
3. nie mam zdania, z RSS nie korzystam
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-25, 10:18   

Htsz napisał/a:

ale tu chodzi o nabijanie postów w dziale przywitaj się i napisz coś o sobie. Nie innych. Według mnie to niesprawiedliwe jak jeden napisze 15 postów witając wszystkich wokoło a drugi wysili się intelektualnie i napisze 10 w normalnych działach. Stąd moja chęć pomijania postów powitalnych w liczniku. Tak samo jak to jest w przypadku działów pomocy - te posty też nie są zliczane.

OK, to w takim razie źle zrozumiałam. Jeśli chodzi o sam dział powitań to możesz mieć rację... A nie da się np. zrobić tak żeby do liczby postów wliczały się tylko te co np. mają min. 20 znaków?

Htsz napisał/a:

Wracając do RSS - w zeszłym roku (chyba? nie pamiętam) dodałem feedburnera w nagłówku i według jego licznika nie ma zbyt wielu osób, ale tematy pojawiają się także w różnych miejscach (blogi, strony). Z uwagi na to, że jestem przywiązany do tego miejsca wklejam gdzie tylko mogę. Wrzucam go nawet do plików functions.php w szablonach, które robię pod WP ;)


Tutaj zdecydowanie masz rację... I z RSS (ja osobiście) bym wywaliła cały dział integracja bo jeśli tak to wygląda, że na stronie masz 5 najnowszych odpowiedzi na forum i są to "gdzie mieszkasz, jak masz na imię, ile masz lat" itp. to nie ma to większego sensu a może wręcz zniechęcić do wejścia na takie forum ;)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-01-25, 11:05   

Wypowiem się tylko i wyłącznie w pierwszej kwestii, gdyż w dwóch pozostałych nie mam zdania.

Jeżeli o mnie chodzi, to wyłączenie "nabijacza" w dziale integracja nie jest zbytnio dobrym pomysłem. Nowych użytkowników może to odstraszyć, gdyż wchodząc na forum zobaczą rząd ograniczeń. Jak Arku wspomniałeś wyżej, to niesprawiedliwe, że inni na słowie "witaj" powiększają swój dorobek.

Czy jest możliwe, aby kilka postów zostało wliczone do licznika, a kolejne już nie?

Np. 5 postów zostanie naliczonych, ale kolejne już nie. Dzięki temu każdy będzie mógł się zintegrować i dostać za to "wypłatę", a jak ktoś chce harować po godzinach, to owszem, ale za darmo.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-25, 14:15   

chomik21m, nie dział integracja, tylko dział powitań, bo to dwa różne miejsca.

chomik21m napisał/a:

Czy jest możliwe, aby kilka postów zostało wliczone do licznika, a kolejne już nie?

Np. 5 postów zostanie naliczonych, ale kolejne już nie.

Basia napisał/a:

A nie da się np. zrobić tak żeby do liczby postów wliczały się tylko te co np. mają min. 20 znaków?
Da się ustawić w panelu zliczanie bądź nie w danym dziale.


Trochę nie chce mi się w to wierzyć, ale jak ktoś zupełnie nie ma nic do powiedzenia na temat grafiki, fotografii, motoryzacji, sportu, relacji damsko męskich, telewizji (filmy seriale), muzyki, komputerów, gier, to w dziale "integracja userów" jest 15 otwartych tematów, które otwierają drogę do "ogólnie o blogach" i "promocja bloga". Nie widzę powodów by posty nabijać na witaniu się z każdym ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-01-26, 13:21   

Htsz napisał/a:

chomik21m, nie dział integracja, tylko dział powitań, bo to dwa różne miejsca.


Tak to jest, jak odpowiada się na wątki o poranku, nie wypiwszy przedtem kawy.
Skoro nie jest możliwa opcja podana przez Basię i przeze mnie, to najlepiej będzie wyłączyć licznik w dziale Przywitaj się. Faktycznie często są to wypowiedzi typu:
"Witaj ZXC". Nie są to wypociny godne wynagrodzenia ;)

Jeszcze dorzucę kilka groszy do sprawy numer 2

Według mnie wspomnienie o blogu w przypadku wypowiedzi na jakiś temat jest jak najbardziej w porządku, pod warunkiem, że to się nie będzie powtarzać, tzn. wspominać o tym w każdym możliwym wątku.

Htsz napisał/a:

Cześć jestem XYZ, mieszkam sobie w przyczepie i w wolnych chwilach piszę bloga o motocyklach. Na co dzień jestem w trasie i zwiedzam stolice europejskie
. Taki tekst raz czy dwa razy ma prawo się pojawić w dziale Przywitaj.

Ale coś takiego nigdy nie powinno mieć miejsca:

"Widzę, że ASD interesujesz się piłką nożną. Moją pasją są gramofony i prowadzę bloga na ich temat".

Przecież każdy wie, że jest taka opcja na forum jak "Podpis". W nim można wpisać 355 znaków, co spokojnie wystarcza zarówno na link, jaki i solidy opis strony, więc nie widzę powodu ciągłego wspominania o swym blogu.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Lui M 
Blogger.Klub


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 59
Miasto: Ukraina

Wysłany: 2013-03-11, 15:06   

chomik21m napisał/a:


Widzę, że ASD interesujesz się piłką nożną. Moją pasją są gramofony i prowadzę bloga na ich temat.


dziekuje za ten tekst :) ) rozbawil mnie do lez :) ))
______________________________________________________
www.polkanakresach.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz