Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-19, 02:28
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-14, 19:57   

skanking napisał/a:

Sam tytuł Ogólnie o blogach nie zachęca do wchodzenia, bo brzmi jak zbiór regułek, bardziej zachęcająco może by brzmiało Rozmowy o blogach, Dyskusje o blogosferze, coś takiego...
jakich regułek? To dział dotyczący wszystkiego co związane z blogami. Wystarczy przeczytać opis, ale zauważyłem, że wiele osób w ogóle tego nie robi.

skanking napisał/a:

Wyciągnęłabym też w tym dziale niektóre tematy jako osobne (pod)fora, np. Jaką platformę blogową wybrać i rozbicie: blog, blogspot, wordpress, my-opera, cba i inne - tak jak masz w pomocy - tak, by wizualnie spuchło ;)
Nowe działy powstają kiedy liczba postów o podobnej tematyce jest już na tyle duża, że warto. Ostatnio sprzątam niektóre - założone kiedyś z myślą o tym, że będą popularne, bo od roku się nic w nich nie działo.

Poradnik początkującego blogera to nie jest zły pomysł na nowy dział. Pomyślę nad tym, chociaż przymierzałem się raczej do osobnej strony, bo mam kilka niewykorzystanych domen. Taki dział wymaga jednak profesjonalnych treści.
Myślałem też o czymś w rodzaju "spotkania i szkolenia dla blogerów" - bo jest tego sporo w całym kraju - jednak tutaj musicie pomagać, bo ja nie śledzę wszystkiego co się dookoła dzieje. Warto o takich imprezach informować nieco wcześniej i przy okazji trochę opisać, uzupełniać o kolejne informacje, potem zdać relację - a nie tylko wrzucać suche linki.

skanking napisał/a:

A może też jakieś podforum prawne - w końcu blogera obowiązuje prawo prasowe i można by zamieścić zbiorek informacji o możliwościach z tym związanych, a takze perypetiach z jakimi się blogerzy już spotkali :)
a masz tu jakiegoś prawnika, który będzie doradzał za darmo? czy będziemy pisać posty w rodzaju "wydaje mi się"? nie chcę wprowadzać nikogo w błąd. Jak na razie mamy tylko kilka wątków - dotyczą zdjęć i kradzieży treści.

skanking napisał/a:

Wiesz - jeśli to jest ten dział na którym najbardziej Ci zależy na tym forum - by go troszkę w tym własnie kierunku rozbudować, by nie rzucała się tak w oczy ta część pomocowa (dalej uważam, że warto ją wywalić na sam dół - niezależnie od rozbicia porządku). Niech to co ważne wali po oczach :D
do pomocy zaglądają także osoby, które nie mają własnych pytań a jedynie korzystają z gotowych rozwiązań by wkleić je na bloga. Nadal uważam, że rozbijanie działów nie jest dobrym pomysłem.

Idealne rozwiązanie to takie kiedy po X miesiącach nieobecności dostęp jest blokowany i najpierw trzeba się wykazać aktywnością. Do tego za pisanie postów na całym forum dostajesz nagrody w postaci - chociażby - punktów, które potem możesz wykorzystać na opłatę zapisanie w dziale pomocy. Np. założenie wątku +2pkt, odpowiedzi do postów +1pkt, zapytanie -10pkt, odpowiedzi do pytań -2pkt. Dodatkowe bonusy za aktywność (dużo postów w miesiącu, popularny wątek, zapraszanie użytkowników), kary za głupie nabijanie (posty nie wnoszące nic do dyskusji, spam). Nie widziałem jednak takiego dodatku, skrypt jest stary i nie wiem na ile da się go rozbudowywać o zaawansowane funkcje.
Na niektórych stronach widziałem też taki bajer, ze trzeba udostępnić linka na twitterze lub facebooku i dopiero wtedy można pobrać jakiś dokument lub przejść do artykułu.

Bardziej realna do wprowadzenia jest jednak wspomniana poczekalnia, w której nie ma limitu, posty znikają po pewnym czasie a te z dobrą poradą można przenosić do stałej pomocy dla potomnych. Tylko jak zatrzymać potem takich co dostali poradę bez wysiłku i całkowicie za darmo? a jeżeli nie ma sensu ich zatrzymywać, to po co się w ogóle nimi zajmować?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2013-02-14, 22:13   

Htsz napisał/a:

jakich regułek? To dział dotyczący wszystkiego co związane z blogami. Wystarczy przeczytać opis, ale zauważyłem, że wiele osób w ogóle tego nie robi.


Właśnie o to chodzi, że nie czytają :)
Wiesz, prowadziłam forum, na dużo mniejszą skalę, bo dotyczyło tylko pewnej grupki dwudziestu kilku osób w pewnej grze, a jednak przez dwa lata nabiło się tam 16870 postów, tematów 1389, a odwiedzin ok 40 tys. Przypomnę - dwadziescia osób z możliwością pisania, forum zamknięte, to chyba nie jest zły wynik.
Wiem, że nie jest łatwo rozbudzić i utrzymać zainteresowanie, zwłaszcza, że popularniejsze wtedy były różne irce, ale jakąś tam szkołę wtedy odebrałam.

I bardzo ciężko jest skupić osoby z różnymi zainteresowaniami, celami - stworzyć spójną społeczność, która zacznie przychodzić dla własnego towarzystwa.
Dobre forum powinno mieć wyraźny motyw przewodni - tutaj trochę się on rozmywa. Motywem przewodnim zdecydowanie jest ta część pomocowa, od której chciałbyś się trochę odsunąć.
Ona po prostu najbardziej się rzuca w oczy.

Jeśli są inne działy - dobrze by miały swych opiekunów - najlepiej tych najbardziej aktywnych właśnie w nich - wówczas oni będą się bardziej jeszcze angażowali, a razem z nimi ich sympatycy.


A co do pomocy... wprowadź po prostu opłaty dla tych jednorazowych - niech będą małe - ot sms, czy przelew za 2-5 zł, który da dostęp do odpowiedzi, czy jakiejś części forum z odpowiedzią... To nie jest duża kwota, a za szybką odpowiedź bez szukania po całym necie - jakiej najczęściej udzielasz - sporo ludzi da. Tak myślę. A dla stałych forumowiczów możesz ustalić limit postów od których te porady będą bezpłatne - acz z jakąś okresowością - np. ileś postów w ciągu miesiąca, czy dwóch. Acz może bez przesady - jakieś 5-7, byle systematycznie :) Albo jedna porada za określoną liczbę postów - prosty i stały przelicznik, wyraźnie określony.


Cytat

a masz tu jakiegoś prawnika, który będzie doradzał za darmo? czy będziemy pisać posty w rodzaju wydaje mi się? nie chcę wprowadzać nikogo w błąd. Jak na razie mamy tylko kilka wątków - dotyczą zdjęć i kradzieży treści.
nie chodzi o porady w odpowiedziach, a gotowe artykuły prawne, które juz są w sieci - można je zebrać do kupy, z linkami i szerzyć wiedzę, że bloger ma prawo domagać się informacji tak jak prawdziwy dziennikarz, na podstawie prawa prasowego :) )
Bo iluż to wie?
Albo takie prawne ciekawostki, jak np. fotografowanie obiektów kolejowych - różne baby nadal straszą sokistami, bo nie wyszły jeszcze z prlu i wydaje im się, że budynek dworca i drzewa przy nim są ściśle tajne ;) A nie znający aktualnych przepisów dają się przeganiać. A do tego - jeśli baba czy facet jest w mundurze, to można też jej pięknie facjatkę pstryknąć i wstawić bez pytania do sieci z opisem sytuacji ;)


P.S. Nie wydłużyłbyś trwałości sesji? Zanim skończe pisać, to mnie wylogowuje :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-14, 23:32   

skanking napisał/a:

Właśnie o to chodzi, że nie czytają :)
a potem mają pretensje do mnie o zasady jakie tutaj panują a sami je zaakceptowali rejestrując konto.

skanking napisał/a:

Wiesz, prowadziłam forum, na dużo mniejszą skalę, bo dotyczyło tylko pewnej grupki dwudziestu kilku osób w pewnej grze, a jednak przez dwa lata nabiło się tam 16870 postów, tematów 1389, a odwiedzin ok 40 tys. Przypomnę - dwadziescia osób z możliwością pisania, forum zamknięte, to chyba nie jest zły wynik.
w nagłówku forum masz statystyki, zobacz jak dużo postów pisali ludzie na forum przed "erą facebooka", w zeszłym roku przybyło prawie 2500 nowych kont, czyli praktycznie połowa wszystkich jakie są teraz. Kilka lat temu było ich dużo mniej a liczba postów podobna ;-)

skanking napisał/a:

I bardzo ciężko jest skupić osoby z różnymi zainteresowaniami, celami - stworzyć spójną społeczność, która zacznie przychodzić dla własnego towarzystwa.
ale jest wiele rzeczy, które są wspólne, dlatego powstał dział promocji blogów, w którym dyskutujemy na temat spopularyzowania naszych wypocin.

skanking napisał/a:

Dobre forum powinno mieć wyraźny motyw przewodni - tutaj trochę się on rozmywa. Motywem przewodnim zdecydowanie jest ta część pomocowa, od której chciałbyś się trochę odsunąć.
Ona po prostu najbardziej się rzuca w oczy.
No właśnie dla mnie motywem przewodnim jest rozmawianie o blogach a dla większości przybywających oczekiwanie pomocy z niedziałającym elementem szablonu lub panelu zarządzania blogiem.

skanking napisał/a:

Jeśli są inne działy - dobrze by miały swych opiekunów - najlepiej tych najbardziej aktywnych właśnie w nich - wówczas oni będą się bardziej jeszcze angażowali, a razem z nimi ich sympatycy.
W działach nie ma wyróżniających się osób, proponowałem zajmowanie się działami i na słomianym zapale się skończyło.
Nie widzę przeszkód by aktywnego użytkownika, który uzupełnia dział nowym postami, podtrzymuje dyskusje mianować moderatorem i zezwolić mu na promowanie w nim swojej strony.

skanking napisał/a:

A co do pomocy... wprowadź po prostu opłaty dla tych jednorazowych - niech będą małe - ot sms, czy przelew za 2-5 zł, który da dostęp do odpowiedzi, czy jakiejś części forum z odpowiedzią...
Nie chce wprowadzać opłat za czytanie forum. Wprowadziłem ukrywanie kodów, bo wcześniej ludzie się tu nawet nie rejestrowali mając podane wszystko na tacy. Zupełnie nie wiedziałem kto z tego korzysta i w jakim celu. Jak ktoś zakłada za konto to dostaje dostęp do ukrytych treści i przy okazji może się zacznie udzielać. To mi wystarczy.

Myślałem nad dodatkową, uprzywilejowaną grupą (VIP). Stała opłata co miesiąc za dostęp bez limitu do pomocy, ale nie wiem czy to nie wymusza działalności gospodarczej a tu się może okazać, że zyski będą mniejsze od kosztów utrzymania firmy.

skanking napisał/a:

A dla stałych forumowiczów możesz ustalić limit postów od których te porady będą bezpłatne - acz z jakąś okresowością - np. ileś postów w ciągu miesiąca, czy dwóch. Acz może bez przesady - jakieś 5-7, byle systematycznie :) Albo jedna porada za określoną liczbę postów - prosty i stały przelicznik, wyraźnie określony.
To by musiało się odbywać automatycznie a już napisałem, że nie trafiłem na dodatek rozszerzający forum o takie coś. Poza tym problem jest tylko z tymi co logują się rzadko a już limit nabili. Pozostali piszą posty, więc nie chcę od nich wymagać nic dodatkowo. Za dużo by tego było.

skanking napisał/a:

nie chodzi o porady w odpowiedziach, a gotowe artykuły prawne, które juz są w sieci - można je zebrać do kupy, z linkami i szerzyć wiedzę, że bloger ma prawo domagać się informacji tak jak prawdziwy dziennikarz, na podstawie prawa prasowego :) )
Bo iluż to wie?
Albo takie prawne ciekawostki, jak np. fotografowanie obiektów kolejowych - różne baby nadal straszą sokistami, bo nie wyszły jeszcze z prlu i wydaje im się, że budynek dworca i drzewa przy nim są ściśle tajne ;) A nie znający aktualnych przepisów dają się przeganiać. A do tego - jeśli baba czy facet jest w mundurze, to można też jej pięknie facjatkę pstryknąć i wstawić bez pytania do sieci z opisem sytuacji ;)
Jeżeli zostanie to przygotowane profesjonalnie i nie będą to suche przeklejki z innych stron (bo stawiam na unikalne treści na forum) to jestem skłonny utworzyć taki dział, ale nie zamierzam nad tym siedzieć sam.

skanking napisał/a:

P.S. Nie wydłużyłbyś trwałości sesji? Zanim skończe pisać, to mnie wylogowuje :D
przy logowaniu można ustawić zapamiętywanie, w panelu mam ustawianie jakiejś sesji, ale jest już wpisane 900, czyli 15 minut..
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz