Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany:    Ożywienie (?), zwiększenie atrakcyjności, popularności forum

Tak się ostatnio zastanawiam.
Jestem tu od początku lipca i napisałem 87 (razem z tym 88) postów. W wakacje prawie nie byłem aktywny, bo nie miałem możliwości.

Uważam, że forum jest bardzo ciekawe, bardzo fajne. Ba, wręcz można powiedzieć, że brakowało mi poniekąd takiej społeczności.
Aktualnie jest blisko 4.700 zarejestrowanych użytkowników (w dziale powitań - 676 tematów). Postów jest 67.820, a tematów 5.027.
Średnio na jednego użytkownika przypada w mocnym przybliżeniu 14,5 posta oraz 1,07 tematów.
10 najaktywniejszych użytkowników napisało łącznie 24.646 postów - a więc 36% wszystkich postów. A 2 użytkowników nie było od ponad roku, a w grudniu z tej dziesiątki aktywnych było tylko 2.
Sam Arek ma 6.999 - co daje 10% z całości.

Blog stał się małą wikipedią dla blogerów, często niewdzięcznych za zdobytą pomoc. Ja często zdobyłem tu pomoc i choć nie czuję się zobowiązany by tu być, to jednak chcę - ze względu na sympatycznych ludzi.

Teraz zajrzyjmy w tematy - większość z nich jest tak skonstruowana, że napiszę tylko raz i temat zupełnie mnie nie interesuje. Tematy jednorazowe. Bo przecież nie będę 10 razy tłumaczył, dlaczego taki nick, 3 razy wrzucał co mój nick oznacza, 5 razy jaki jest mój ulubiony kolor, czy 10 razy 10 faktów o mnie, które i tak nikogo nie interesują, bo każdy kolejny, nawet nie pociągnie ewentualnego tematu, tylko wrzuca swoje, no ewentualnie co rok mogę napisać ile mam lat... A więc nie oszukujmy się - są to tematy, które pozwalają nabić odpowiednią ilość postów, by móc dowiedzieć się tego co ich nurtuje i potem spieprzać stąd.

Trudno powiedzieć, kto jest aktualnie stałym użytkownikiem forum. Ja na forum wchodzę codziennie. Codziennie klikam nieprzeczytane posty. I zawsze widzę, że ktoś napisał o swoim drugim imieniu, o tym, że ma kota Azora, czy o tym, że lubi kolor zielony. Trudno znaleźć dyskusję w której się odezwać, w której dzieje się coś.

Nie twierdzę, że nie jestem bez winy. Ale myślę, że coś powinno ruszyć w tym temacie, bo użytkowników będzie coraz więcej, dowiemy się coraz więcej drugich imion, ale nic to wielkiego nie da do naszej społeczności, którą poniekąd tworzymy.
Dziś już nie będę miał raczej czasu nad dalszym zastanawianiem się, bo za chwilę wychodzę i pewnie wrócę w nocy. Ale myślę, że może uda się zrealizować jakieś pomysły, które wpadły mi już do głowy. Choć o tym jutro.

Mam nadzieję, że te osoby, które lubią te forum, lubią tu przebywać i chcą by tętniło ono życiem (merytorycznym) przynajmniej dadzą znać, że są :)
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-12-11, 15:24   

myslisz że seks to taki dobry temat "nie na jedna odpowiedź"? to że sam chorujesz na męską odmiane nimfomanii czy seksoholizm, jak zwał tak zwał nie znaczy że inni również (chociaz nie, jest tu jeszcze jedna seksmaniaczka, która się z tym nie kryje).

Może warto zakładać tematy, które nie łamią naszej prywatności i sfery baaaaaaardzo osobistej? Nie każdy prowadzi bloga kulinarnego czy szafiarkowego i nie każdy świeci swoją twarzą by opowiadać o prywatnych rzeczach. Niektórzy są anonimowi i tacy chcą pozostać.

Jak dla mnie powinno być więcej tematów kontrowersyjnych i społecznych jak kara śmierci, aborcja i eutanazja. O tym zawsze są mega długie dyskusje bo ile ludzi, tyle opinii.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-12-11, 15:53   

Alabastrova napisał/a:

Jak dla mnie powinno być więcej tematów kontrowersyjnych i społecznych jak kara śmierci, aborcja i eutanazja. O tym zawsze są mega długie dyskusje bo ile ludzi, tyle opinii.


Z kolei ja nie wchodzę w dyskusje na takie tematy, bo ich schemat od wieków jest zawsze ten sam: ciąg argumentów przerzucanych przez -dziesiąt stron, a w międzyczasie ktoś zaczyna się wkurzać, ktoś inny zaczyna wrzuty personalne, jeszcze inny ktoś stwierdza, że dalsza rozmowa nie ma sensu i po krótkim czasie temat siada. Z kolei na potyczki słowne, w których nie mam absolutnie nic do wygrania, szkoda mi czasu.

Oczywiście wygląda to inaczej, jeśli rozmówcy mają odrobinę oleju w głowie i dystans do rzeczywistości, ale rzadko trafiam na takie przypadki. :/

Z moją aktywnością na forum bywa różnie, ale nie robię norm dziennych i nie zwracam uwagi na liczby. Na konkretnych ludzi owszem i fajnie się z Wami (i dla Was) pisze, także nie psujcie tego za szybko. :D
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-12-11, 16:14   

to tematy seksualne Was bardziej interesują? włażenie komuś do wyra?
:przestraszony: gdzie ja jestem.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-12-11, 16:15   

Cytat

to tematy seksualne Was bardziej interesują? włażenie komuś do wyra?


Gdzie ja to napisałem? :P
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-12-11, 16:37   

Lukem napisał/a:

Gdzie ja to napisałem?

Ty nie, ale kolega zakładając temat własnie o naszych doświadczeniach ;)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-11, 23:30   

RayGarraty napisał/a:

Ba, wręcz można powiedzieć, że brakowało mi poniekąd takiej społeczności.
Najdziwniejsze jest to, że od lat integrują się ze sobą fotografowie, elektrycy, kibice itp. a blogerzy jakoś nie bardzo, każdy sobie. Czasem udają, że się lubią robiąc sobie wspólne fotki na spotkaniach typu blogforumgdańsk :D Nawet największy swego czasu blog.pl nigdy nie miał forum, dlatego min. postanowiłem założyć swoje. Masowej popularności nie udało się osiągnąć niestety. Być może to przez zasady, które tłumią spam w zarodku a bloger to zwykle taki narcyz ;-)

Cytat

Aktualnie jest blisko 4.700 zarejestrowanych użytkowników (w dziale powitań - 676 tematów). Postów jest 67.820, a tematów 5.027.
Średnio na jednego użytkownika przypada w mocnym przybliżeniu 14,5 posta oraz 1,07 tematów.
10 najaktywniejszych użytkowników napisało łącznie 24.646 postów - a więc 36% wszystkich postów. A 2 użytkowników nie było od ponad roku, a w grudniu z tej dziesiątki aktywnych było tylko 2.
Sam Arek ma 6.999 - co daje 10% z całości.
Tutaj trzeba zwrócić uwagę na ważną kwestię. Rejestracje zwiększyły się po tym jak większość najpotrzebniejszych treści została zablokowana dla niezalogowanych. Jak już ktoś ma konto to prędzej się odezwie w jakimś temacie niż miałby je celowo zakładać by to zrobić. Przynajmniej ja tak uważam. Przy okazji mamy pogląd na to jakich blogerów jest tu najwięcej.
Druga - nie mniej ważna - kwestia to generacje(?). Nie wiem jak to inaczej nazwać. Pierwsza generacja budowała to forum. To były osoby przychodzące tu by pogadać o wszystkim i niczym, nie dlatego by nabić limity potrzebne do zadania pytania. Postów tworzyliśmy wiele, było kameralnie i mało spamu. Potem nasze drogi się rozeszły z różnych powodów i nastała era Q&A - czyli pytań i odpowiedzi. Cała reszta została porzucona, nikt się nie udzielał poza działem pomocy. Zaczęło mnie to wkurzać i postanowiłem działać (12 kwietnia nastąpiły zmiany). Nie wiem, w którym momencie rozpoczęła się obecna generacja, ale wydaje mi się, że z początkiem tego roku. Ze starej ekipy nie ma tu już prawie nikogo. W pierwszej 40 najaktywniejszych z nowych są tylko Alabastrova i T-Virus oraz Kredka, która w sumie zarejestrowała się tak pomiędzy tymi okresami.
Poza nimi nikt z nowych użytkowników nie zdołał jeszcze przekroczyć bariery 150. Niedużo brakuje P4uli. Setkę przekroczyła PannaNienaganna. StudioSekret i Ty (RayGarraty) macie blisko.
Tylko około 100 osób ma powyżej 50 postów, 202 użytkowników nabiło sobie limit 25 postów - marny wynik co nie?

RayGarraty napisał/a:

większość z nich jest tak skonstruowana, że napiszę tylko raz i temat zupełnie mnie nie interesuje. Tematy jednorazowe. Bo przecież nie będę 10 razy tłumaczył, dlaczego taki nick, 3 razy wrzucał co mój nick oznacza, 5 razy jaki jest mój ulubiony kolor, czy 10 razy 10 faktów o mnie, które i tak nikogo nie interesują, bo każdy kolejny, nawet nie pociągnie ewentualnego tematu, tylko wrzuca swoje, no ewentualnie co rok mogę napisać ile mam lat... A więc nie oszukujmy się - są to tematy, które pozwalają nabić odpowiednią ilość postów, by móc dowiedzieć się tego co ich nurtuje i potem spieprzać stąd.

Trudno powiedzieć, kto jest aktualnie stałym użytkownikiem forum. Ja na forum wchodzę codziennie. Codziennie klikam nieprzeczytane posty. I zawsze widzę, że ktoś napisał o swoim drugim imieniu, o tym, że ma kota Azora, czy o tym, że lubi kolor zielony. Trudno znaleźć dyskusję w której się odezwać, w której dzieje się coś.
ale to jest wasza wina. Uczepiliście się tego działu integracyjnego jak rzep psiego ogona. To miał być taki dodatek, sposób na przełamanie nieśmiałości. Forum ma natomiast 20 innych działów, w których spokojnie można coś napisać, podyskutować lub tę dyskusję rozpocząć własnym wątkiem. Jesteście blogerami a jakoś niewiele macie do powiedzenia :P

Między tymi nabijanymi postami pojawiają się także inne. Kiedyś pisano mi, że kolorowanie forum jest złym pomysłem, ale ja uważam, że przy większej ilości postów łatwiej oddzielić sobie te, które nas kompletnie nie interesują - jak ktoś ma w nosie powitania to nie zwraca uwagi na nowe posty w czerwonym dziale na liście nieprzeczytanych :-)

Wiele osób przegląda tematy a nie udziela się w nich, chociażby w tym, napisałeś by dać o sobie znać a zrobiły to na razie tylko cztery z 7 osób, które zaglądały w ten wątek ;-) Wiele razy tak miałem, prosiłem ludzi o wypowiedź w jakiejś kwestii i tylko widziałem, że zaglądają. Nic poza tym. Społeczność musimy budować wspólnie, dbanie o nowe wątki nie może być tylko moim zadaniem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-12-12, 13:39   

@Alabastrova - temat seksu jest zawsze interesujący i ludzie lubią o nim mówić, czytać, tym bardziej w internecie gdzie panuje, chociaż pozorna anonimowość i nie muszą się krępować. Nikt nie zmuszał Cię do odpowiadania w tamtym temacie. Skoro nie chcesz wchodzić do strefy bardzo osobistej, możesz po prostu te tematy ominąć, olać.



Może zróbmy jakąś akcję na WOŚP? My, jako użytkownicy forum.blogowicz, ale też ogólnie jako społeczność blogowa. Co Wy na to?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-12-12, 16:52   

RayGarraty napisał/a:

temat seksu jest zawsze interesujący

raczej żałosny bo świadczy o poziomie mentalnym autora zapytania.

RayGarraty napisał/a:

ludzie lubią o nim mówić, czytać, tym bardziej w internecie gdzie panuje, chociaż pozorna anonimowość i nie muszą się krępować.

to pokazuje jakim jesteśmy przykrym i płytkim narodem.

RayGarraty napisał/a:

Nikt nie zmuszał Cię do odpowiadania w tamtym temacie. Skoro nie chcesz wchodzić do strefy bardzo osobistej, możesz po prostu te tematy ominąć, olać.

Mogę.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-12, 16:56   

to temat o ożywianiu forum czy o seksie? bo nie wiem o czym mam się dalej wypowiadać ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-12-12, 19:40   

Htsz napisał/a:

Jesteście blogerami a jakoś niewiele macie do powiedzenia :P

Tak szczerze? To od kiedy zacząłem czytać to forum, to dopiero widzę jak niewiele nas łączy :P Blogowanie blogowaniu jednak nierówne ;) Ale myślę o takim temacie tylko jeszcze nie wiem jak go ująć ;)
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-12-12, 21:14   

Ja już o seksie nie wspomnę słowem.

Dla mnie też niektóre tematy są żałosne, ale po prostu w nich nie udzielam się i nie narzekam ;)


Ponawiam pytanie -
co sądzicie o jakiejś wspólnej akcji na WOŚP?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz