Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-04-09, 15:11   

Musiałbym go pewnie organizować co miesiąc (przez dłuższy czas) żeby przyniósł efekty a na to potrzeba sporego funduszu, którego nie mam...
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Baśka 
Blogger.Klub


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lut 2017
Posty: 44
Miasto: PL

Wysłany: 2017-04-12, 22:32   

Htsz napisał/a:

Musiałbym go pewnie organizować co miesiąc (przez dłuższy czas) żeby przyniósł efekty a na to potrzeba sporego funduszu, którego nie mam...


Zgadzam się, ale i to nie zagwarantowałoby sukcesu, bo prędzej czy później konkurs musiałby się skończyć (no chyba, że sponsorowałby go jakiś arabski szejk :D ), a podejrzewam że problem by powrócił. Z tego co widzę ludzie zakładają konta codziennie, ale większość się nie udziela chyba, że nie znaleźli tego czego szukali (albo nawet nie próbowali). Szkoda.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-04-13, 03:11   

Baśka, życie. Lata świetności mamy już niestety za sobą. Trzeba się z tym jakoś pogodzić.

Baśka napisał/a:

Z tego co widzę ludzie zakładają konta codziennie, ale większość się nie udziela chyba, że nie znaleźli tego czego szukali (albo nawet nie próbowali).
Już nawet kont nie powstaje tyle co kiedyś. W zeszłym miesiącu poniżej setki a w poprzednich latach przybywało i po 10 dziennie. Może to kwestia innych miejsc - jak grupy na fb lub blogi z instrukcjami - albo znikania z wyszukiwarki (ostatnio naprawiałem problem braku indeksowania nowych treści, generalnie ruch ogólny mocno spada na forum) - ewentualnie limit się wyczerpuje (bo jest tu około 14 tysięcy profili), ale wyludnianie zaczyna być mocno widoczne. Próbuję się ogarnąć z bieżącymi sprawami i chciałem podziałać trochę w kwestii poradników, ale wykorzystując inne miejsce i narzędzia niż fora.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
rademachera 

Wiek: 57
Dołączyła: 20 Mar 2017
Posty: 26
Miasto: Słupsk

Wysłany: 2017-04-13, 12:26   

Bo wszystkie fora powoli umierają. No owszem, rejestrują się nowi użytkownicy, ale nie po to by udzielać się, lecz po to by znaleźć rozwiązanie dla konkretnego problemu. Tematy społeczne znikają powoli. Od tego są portale społecznościowe.
Smuci mnie ten trend, ale takie jest życie.
Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem na większy ruch na forum byłaby publikacja treści niedostępnych w innych miejscach.
Albo też potężna dawka śmiechu. Może dział "dowcipy"?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-04-13, 14:34   

Cytat

Albo też potężna dawka śmiechu. Może dział dowcipy?
Taki dział był już na forum i umarł ;) Jak wiele innych. Zajrzyj sobie do wątku: http://forum.blogowicz.in...orum-vt5971.htm - jest tak jak napisałaś. Większość rejestruje się by uzyskać pomoc. Nie mam o to pretensji, przez wiele lat ją oferowałem licząc na rewanż z drugiej strony w postaci aktywności. Rzeczywistość była inna. Jak zachęca się ich do aktywności, to odbierają ją jako zmuszanie i piszą posty, z którymi często nie ma jak dyskutować, więc wątek niby żyje, ale w rzeczywistości jest martwy, bo są same wypowiedzi ja-ja - często bez nawiązania do rozwinięcia a jedynie zahaczają o to co przeczytali w tytule. Najbardziej wkurza jak ktoś myśli, że napisze 15 gównianych postów a ja tego nie zauważę i mu poświęcę kilka godzin na przeróbki.

rademachera napisał/a:

Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem na większy ruch na forum byłaby publikacja treści niedostępnych w innych miejscach.
Pomoc blogowa była czymś niedostępnym w innych miejscach. Trochę rozwiązań jest nawet ukrytych dla zalogowanych. Są blogi z instrukcjami, niektóre dość zaawansowane. Jednak wątków z taką ilością przeróbek szablonów zewnętrznych i bloggera nie spotkałem w Polsce. Wcześniej zajmowaliśmy się także blog.pl, mylogiem, ownlogiem, od czasu do czasu wordpressem. Ludzie średnio docenili moją pomoc, wiele osób nadużywa tej uprzejmości a nic nie oddaje, prawie nikt już nie poleca tego miejsca (ostatnio znalazłem info zaledwie na dwóch blogach, od święta ktoś na fb napisze żeby tutaj szukać pomocy), więc moja motywacja zmalała i ograniczyłem zakres darmowej pomocy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
rademachera 

Wiek: 57
Dołączyła: 20 Mar 2017
Posty: 26
Miasto: Słupsk

Wysłany: 2017-04-13, 14:54   

Hm.. No to po co Ci forum? Dla dowartościowania? Że potrafisz rozwiązać problemy mniej doświadczonych blogerów? To fakt, o którym wie kazdy, kto chce wiedzieć. Niezależnie od prowadzenia forum.
Póki co, próbujesz zmusić forumowiczów do większej aktywności, tylko po co? Forum zabiera Ci czas i energię, a w zamian nie dostajesz nic.
 
  podziel si� tym postem na:
Baśka 
Blogger.Klub


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lut 2017
Posty: 44
Miasto: PL

Wysłany: 2017-04-13, 19:02   

Htsz napisał/a:

Próbuję się ogarnąć z bieżącymi sprawami i chciałem podziałać trochę w kwestii poradników, ale wykorzystując inne miejsce i narzędzia niż fora.

A można zapytać jakie konkretnie?
Tak sobie ostatnio myślałam, że np blog poradnikowy nie byłby złym pomysłem gdyby przyszło do zamknięcia forum (czego nie życzę oczywiście).
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-04-13, 20:07   

rademachera napisał/a:

Hm.. No to po co Ci forum? Dla dowartościowania?
Forum założyłem do dyskusji, kiedyś prowadzone były praktycznie codziennie, ale osób online było znacznie więcej i grupa bardziej zżyta. Odkąd pamiętam interesowały mnie motywacje innych osób, czyli nie tylko co ktoś robi, ale dlaczego właśnie to i w ten sposób.

Techniczne działy powstawały przy okazji działalności blogowicza. Oferowaliśmy szablony, więc i pomoc do nich. Potem się to rozrosło. Ludzie bardzo często nie potrafią zdefiniować swojego problemu a ja po słowach kluczowych z pytania mogę im dostarczyć rozwiązanie. Forum jest obecnie ogromną bazą wiedzy, z której czasami sam korzystam, bo nie wszystko znam na pamięć. Mogę podrzucać linki do rozwiązanych problemów, zamiast pisać to samo po 10-20 razy na różnych grupach. Kiedyś zysk był wzajemny - ja się uczyłem nowych rzeczy i bloggera a oni dostawali gotowe kody do podmiany. Teraz motywacji dla mnie brak, dlatego skupiam się na prywatnych poradach.

rademachera napisał/a:

Póki co, próbujesz zmusić forumowiczów do większej aktywności, tylko po co?
No właśnie od 2014 (powstał wtedy dział zapytaj) już nikogo nie zmuszamy, to było wyciągnięcie wniosków z poprzednich lat i próba odsiania nabijaczy marnych postów. Rejestracja i aktywność jest od zawsze dobrowolna. W momencie kiedy chcesz mieć zagwarantowaną odpowiedź w 100% albo udzielać się w działach dla aktywnych, musisz spełnić kilka warunków.

Baśka napisał/a:

A można zapytać jakie konkretnie?
Konkurencja czyta czasem moje forum, więc chwilowo nie wyjawię pełnych planów ;)

Cytat

Tak sobie ostatnio myślałam, że np blog poradnikowy nie byłby złym pomysłem gdyby przyszło do zamknięcia forum (czego nie życzę oczywiście).
Myślałem już kiedyś o blogu poradnikowym, bo z jakiegoś powodu ludzie chętniej linkują w sieci blogi niż chociażby moje forum - nawet jeżeli moje rozwiązanie było lepsze. Może nie do końca jasno je tłumaczyłem i nie zawsze tworzyłem zrzuty ekranu ze strzałkami. Chciałem też żeby ludzie sami trochę myśleli i rozumieli co robią, zamiast bezmyślnie kopiować kody.
Minusy są jednak podobne jak w przypadku forum. Ludzie chcą więcej i więcej, najlepiej przerobić pół bloga za darmo. Bardzo często w komentarzach pojawiają się pytania dotyczące innych problemów. Widywałem już - na innych stronach - wyłączanie komentarzy pod poradnikami, komunikaty z zawieszaniem prywatnej pomocy. Czasami to przytłacza - podobnie jak celebrytów robienie zdjęć z fanami. Osoba w potrzebie prosi po raz pierwszy, ale z perspektywy proszonego jest to już 10 albo 20 prośba w miesiącu.
Takie porady nie klikają się też zbyt dobrze w społecznościach - przez lata zbierałem 2000 polubień a jak coś publikuję, to nawet licznik się zmniejsza, zamiast udostępnień ;)

Generalnie wszystko dąży do tego aby oferować pogotowie blogowe, ale nie za darmo - co już się odbywa i ludzie są zadowoleni. Do tego ciekawe rozwiązania, niedostępne w sieci, ale również na podstawie jakiegoś płatnego dostępu. W ten sposób można się rozwijać i nie siedzieć po 10h dziennie przy komputerze nie mając z tego zbyt wiele.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz