Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
potrax7 

Miasto: Krakow

Wysłany:    Pomysł na zwiększenie ilości aktywnych użytkowników

Wpadłem na ciekawy pomysł jakby tutaj ściągnąć starych i nieaktywnych już użytkowników, zachęcić do pisania na forum ;)

Blogowicz posiada zakładkę "Użytkownicy". Służy ona najczęściej pozycjonerom do zebrania darmowego linka wewnętrznego do profilu (kto wie ten wie ;) ) - zwiększa to często niechciany spam. Sama lista wyświetlana jest pod względem daty utworzenia konta.

Co jeśli zmienić to na "Najaktywniejsi w miesiącu", albo najaktywniejsi ogólnie. Wtedy osoby, które trochę świata blogów zjadły i wiedzą co to SEO, będą udzielać się, aby zdobyć dobry, podlinkowany ze wszystkich podstron link do swojej strony.

No i właśnie - wiedzą co to SEO to najczęściej mają coś do powiedzenia - więcej ciekawych postów i tematów.

Co Wy na to, jak i Administracja? :padam:

podziel się tym postem na:

Darmowa rejestracja - utwórz konto na forum --- Zaloguj się na swoje konto --- Polub Blogowicza na FB!

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 82
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wroclove City

Wysłany: 2017-02-22, 22:18   

Od 10 lat walczę na forum z seo-spamem a teraz mam na niego przyzwalać? Linków wychodzących z tego miejsca i tak jest wielokrotnie więcej niż przychodzących - ja mam ciągle dawać od siebie a inni nie ;) ? Nie potrzebuję tutaj osób, które piszą posty tylko po to by pozycjonować jakąś witrynę. Szczególnie, że linki zewnętrzne są obecnie nofollow właśnie z uwagi na rejestrujących się spamerów reklamowych dodających URLe komercyjne do profilu i postów. Janusze marketingu szemranego nadal od czasu do czasu próbują tutaj swoich sił, niestety bez efektów.

Już się rozpisywałem wielokrotnie na podobne tematy. Kiedyś nie było problemu z aktywnością, bo ludzie przychodzili tutaj z własnej woli, nudów, chęci podyskutowania na ambitne i luźne tematy ze znajomymi i obcymi. Dzisiaj to samo robi się na serwisach społecznościowych.
Ekipa się powoli wykruszyła a zaczęły pojawiać w większości osoby potrzebujące pomocy (nie ma się co dziwić, bo oferowana jest na bardzo dobrym poziomie). Na początku nie było źle, ale potem to przerosło osoby, które ją oferowały i zostałem prawie sam. Szczególnie, że wątki pomocy przewyższały w ilości te ogólnotematyczne, więc czasu trzeba było poświęcać coraz więcej. Wtedy pojawiły się limity oraz wielokrotne narzekania na nie przez nowych. Na chwilę obecną jestem już tym trochę zmęczony i przestałem pomagać za darmo w przypadku bardziej złożonych lub indywidualnych problemów.

Smutno trochę patrząc przez pryzmat tego, że poświęciłem tutaj ponad 5 tysięcy godzin na darmowe porady... a to nie jedyne miejsce gdzie się udzielam wolontarialnie. Oczywiście z tej darmowej pomocy wynikło też kilka ważnych pozytywów - jak chociażby współpraca z google w kwestii bloggera. Obecnie jednak więcej wsparcia mam od osób, które inwestują w mój czas, niż tych, którym pomogłem w wolnym czasie.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

potrax7 

Wysłany: 2017-02-23, 11:16   

Cytat

Od 10 lat walczę na forum z seo-spamem a teraz mam na niego przyzwalać?

Chodzi mi o to, aby możliwie ograniczyć możliwość pozycjonowania kont, które mają po 0-4 posty i zakładane są w celu pozyskania linka.

Przez usunięcie pełnej listy, profile, które mają kilka postów i tak zostaną zaindeksowane przez Google, forum nie straci. Za to te spamerskie konta, które rejestrowane są bez żadnych postów i wkładu własnego - bez linków przychodzących się nie będą indeksować = nie będzie się tutaj opłacało wchodzić spamerom.

Cytat

Kiedyś nie było problemu z aktywnością, bo ludzie przychodzili tutaj z własnej woli, nudów, chęci podyskutowania na ambitne i luźne tematy ze znajomymi i obcymi.

Zasugerowałem ten pomysł, bo wydaje mi się, że osoby, które kiedyś tu pisały, (patrząc chociaż na blogi w stopce), uczyniły z blogów swoją pracę.

Na przykład może być wyświetlany tylko top5 aktywnych miesięcznie. (z mojego doświadczenia wiem, że pozycjonerom nie opłaca się tworzyć kont powyżej 5-10 postów) To coś jakby dawać cukierka w zamian za aktywność, osobom, które z blogów dawno temu zrobiły sposób na życie.

Oczywiście to tylko mój pogląd i nie muszę mieć racji :cwaniak:

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Wysłany: 2017-02-23, 12:14   

potrax7 napisał/a:

Chodzi mi o to, aby możliwie ograniczyć możliwość pozycjonowania kont, które mają po 0-4 posty i zakładane są w celu pozyskania linka.
spamerzy są ograniczeni w inny sposób.

potrax7 napisał/a:

Przez usunięcie pełnej listy, profile, które mają kilka postów i tak zostaną zaindeksowane przez Google, forum nie straci. Za to te spamerskie konta, które rejestrowane są bez żadnych postów i wkładu własnego - bez linków przychodzących się nie będą indeksować = nie będzie się tutaj opłacało wchodzić spamerom.
takie konta są kasowane :) a to, że ktoś nie napisał żadnego posta, nie oznacza, że nie czyta forum. Linka też nie każdy może dodać w profilu, więc wszystko jest cacy. Przez lata powstało kilka zabezpieczeń i działają sprawnie.

potrax7 napisał/a:

Na przykład może być wyświetlany tylko top5 aktywnych miesięcznie. (z mojego doświadczenia wiem, że pozycjonerom nie opłaca się tworzyć kont powyżej 5-10 postów) To coś jakby dawać cukierka w zamian za aktywność, osobom, które z blogów dawno temu zrobiły sposób na życie.
Coś ty się tak uczepił spamerów i pozycjonowania? Problem był kiedyś i został prawie w 100% rozwiązany. Z uwagi na to, że 95% osób przychodzi tutaj głównie brać, zasady dotyczące linków się nie zmienią. Myślę jednak nad zmianą regulaminu i obniżeniem limitów w wielu działach.

Umiesz napisać modyfikację, która zmieni sposób sortowania? Bo ja nie umiem.

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć

anonimowe
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-02, 04:29   

Htsz napisał/a:

Od 10 lat walczę na forum z seo-spamem a teraz mam na niego przyzwalać? Linków wychodzących z tego miejsca i tak jest wielokrotnie więcej niż przychodzących - ja mam ciągle dawać od siebie a inni nie ;) ? Nie potrzebuję tutaj osób, które piszą posty tylko po to by pozycjonować jakąś witrynę. Szczególnie, że linki zewnętrzne są obecnie nofollow właśnie z uwagi na rejestrujących się spamerów reklamowych dodających URLe komercyjne do profilu i postów. Janusze marketingu szemranego nadal od czasu do czasu próbują tutaj swoich sił, niestety bez efektów.

Już się rozpisywałem wielokrotnie na podobne tematy. Kiedyś nie było problemu z aktywnością, bo ludzie przychodzili tutaj z własnej woli, nudów, chęci podyskutowania na ambitne i luźne tematy ze znajomymi i obcymi. Dzisiaj to samo robi się na serwisach społecznościowych.
Ekipa się powoli wykruszyła a zaczęły pojawiać w większości osoby potrzebujące pomocy (nie ma się co dziwić, bo oferowana jest na bardzo dobrym poziomie). Na początku nie było źle, ale potem to przerosło osoby, które ją oferowały i zostałem prawie sam. Szczególnie, że wątki pomocy przewyższały w ilości te ogólnotematyczne, więc czasu trzeba było poświęcać coraz więcej. Wtedy pojawiły się limity oraz wielokrotne narzekania na nie przez nowych. Na chwilę obecną jestem już tym trochę zmęczony i przestałem pomagać za darmo w przypadku bardziej złożonych lub indywidualnych problemów.

Smutno trochę patrząc przez pryzmat tego, że poświęciłem tutaj ponad 5 tysięcy godzin na darmowe porady... a to nie jedyne miejsce gdzie się udzielam wolontarialnie. Oczywiście z tej darmowej pomocy wynikło też kilka ważnych pozytywów - jak chociażby współpraca z google w kwestii bloggera. Obecnie jednak więcej wsparcia mam od osób, które inwestują w mój czas, niż tych, którym pomogłem w wolnym czasie.

Przecież to by zmieniło to miejsce w kompletne składowisko śmieci. Jeśli za bycie "najaktywniejszym" byłaby jakaś nagroda i to uwagi godna, to ludzie by o nią rywalizowali, a pod koniec miesiąca zrobiłby się kompletny cyrk. Już chyba z dwojga złego lepiej jak jest mało ludzi, którzy niewiele piszą, ale jak piszą to dlatego, że mają ochotę coś dodać czy o coś zapytać, niż jakby to miało być pac pac pac, byle więcej, byle więcej, byle więcej...

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Wysłany: 2017-03-02, 13:55   

Zacytowałaś całą wypowiedź, lepiej selektywnie, bo wtedy wiem do czego konkretnie się odnosisz ;) Jak osób było więcej, to zupełnie śmieciowe posty były kasowane przez moderatorów. Mała aktywność prowadzi do zbyt małej aktywności. Wielokrotnie było tak, że ludzie rezygnowali z pisania, bo nikt im nie odpisał w wątku. Wiele razy było też tak, że ktoś nie dyskutował a jedynie publikował posty ja ja ja, do których nawet jak się odnosili inni, to on już nie wracał i nie kontynuował rozmowy. Nie ma rozwiązania zadowalającego wszystkich. Od trzech lat nikt już nie musi nabijać postów żeby o coś zapytać, bo powstał dział o nazwie "Zapytaj" :-)

Nie zapomnij kliknąć

anonimowe
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-03, 02:22   

Odnosiłam się do pierwszego posta, ale kliknęłam nie to "cytuj" co trzeba. :wstyd:

Ja dziś popołudniu dwa razy zrezygnowałam z odpowiadania, bo za każdym razem żąda ode mnie logowania i uparcie odmawia zapamiętywania hasła - głupota, którą mogłabym przeskoczyć wysilając się trochę bardziej (co zrobiłam teraz), ale mi się nie chciało.
Nie żebym w tym widziała rozwiązanie problemu i stada użytkowników, powracających radośnie tylko dlatego, że hasło zostanie zapamiętane, ale to może być jeden z elementów.

Nie widzę nic złego w nie zadowalaniu wszystkich, w tej propozycji, która padła nie widzę czegoś, co zadowalałoby kogokolwiek.

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Wysłany: 2017-03-03, 03:04   

ardeeda napisał/a:

Ja dziś popołudniu dwa razy zrezygnowałam z odpowiadania, bo za każdym razem żąda ode mnie logowania i uparcie odmawia zapamiętywania hasła - głupota, którą mogłabym przeskoczyć wysilając się trochę bardziej (co zrobiłam teraz), ale mi się nie chciało.
Nie żebym w tym widziała rozwiązanie problemu i stada użytkowników, powracających radośnie tylko dlatego, że hasło zostanie zapamiętane, ale to może być jeden z elementów.
To było zgłaszane kilka razy w ostatnich latach, ale nie udawało mi się odtworzyć u siebie tego problemu (na moim koncie ani testowym). Sesja jest ustawiona obecnie na 900 sekund. Jak mam zaznaczone "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie", to do czasu skasowania danych z przeglądarki (min. ciasteczek) mogę wchodzić nawet co kilka dni i nadal jestem zalogowany.

Częściej spotkałem się z sytuacją w stylu: a podaj mi co tam jest napisane, bo trzeba się rejestrować ;)

Nie zapomnij kliknąć

potrax7 

Wysłany: 2017-03-09, 16:55   

Jak coś oczywiście ja tylko proponowałem. Nie upieram się przy mojej wersji. Po prostu rzuciłem pomysł :luka:

// Przy okazji piszę, bo jak sobie to przeczytałem jeszcze raz, to może wygląda jakbym coś narzucał. Pod żadnym pozorem ;)

anonimowe
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-10, 16:18   

Htsz napisał/a:

To było zgłaszane kilka razy w ostatnich latach, ale nie udawało mi się odtworzyć u siebie tego problemu (na moim koncie ani testowym). Sesja jest ustawiona obecnie na 900 sekund. Jak mam zaznaczone Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie, to do czasu skasowania danych z przeglądarki (min. ciasteczek) mogę wchodzić nawet co kilka dni i nadal jestem zalogowany.

Częściej spotkałem się z sytuacją w stylu: a podaj mi co tam jest napisane, bo trzeba się rejestrować ;)

Od kilku dni mnie podejrzanie zawzięcie trzymało zalogowaną, dopiero przy wydziwianiu z kontami i reinstalacji przeglądarek musiałam się dobijać, bo zapomniałam hasła.

A mały ruch faktycznie generuje jeszcze mniejszy ruch... kilka razy miałam ochotę coś zacząć, ale co weszłam, to nadal nikt nigdzie nic nowego nie napisał i nawet odpowiedzieć nie było na co.

Htsz 
Blogger Top Contributor
Blogowicz.Team

Wysłany: 2017-03-11, 03:02   

Wyludniało się przez lata, ciężko teraz przywrócić chociaż część tego ruchu w miesiąc. Potrzeba cierpliwości i zaangażowania wielu użytkowników ;)

Nie zapomnij kliknąć

Top Omnia 

Miasto: Internet

Wysłany: 2017-04-09, 15:06   Nagroda?

Może jakiś konkurs? Ludzie z reguły lubią rywalizować o coś wartościowego.

::
Odpowiedz do tematu