Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-16, 02:36
Autor Wiadomość
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-03-25, 19:13   

Są efekty do których trudno samemu dojść. Mogłabys pokazac jakis fajny efekt ktory udało Ci sie zrobić ;>
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

izadora
[Usunięty]



Wysłany: 2006-03-25, 19:50   

Ja tutoriali nie odrzucam kompletnie, czasami coś podpatrze połączę z czymś innym i wychodzi coś nowego. W jednym stylu też nie lubię się zamykac. Eksperymentuje i jest dobrze ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-03-25, 21:46   

Artur, do kogo skierowany jest twój post :> ?
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-03-25, 23:02   

Do osoby nad postem, czyli Sylwi ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Sylwia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-03-26, 10:52   

Artur a o jaki konkretnie ci chodzi? ja nie robie czegoś w stylu twojego avatara , tylko fortomanipulacje , więc jaki jest sens uzywać w nich tutoriali? miałam na mysli efekt koncowy pracy , czyli gotową grafike :)
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-03-26, 17:55   

aha, to zmienia postać rzeczy ;)
 
  podziel si� tym postem na:
KamaJ.
[Usunięty]



Wysłany: 2006-04-09, 10:34   

mi sie wszytskie podobaja,ale ostatnio wogole nie ma nowych!!!! :zly:
 
  podziel si� tym postem na:
siN
[Usunięty]



Wysłany: 2006-04-09, 21:55   

Georgiana napisał/a:

Tata mi niedawno kupil photoshop cs Aleksandry Tomaszewskiej-Adamarek. Skończyło się na tym, że przeczytałam wstęp i przekartkowałam podręcznik. Tutoriale nie są dla mnie. Nie lubie gotowych rozwiązań, bo jak sam kiedyś mi pisałeś liczy się satysfakcja. Tutoriale są ok, ale nie dla ludzi, którzy chcą być prowadzeni za rączkę jak dzieci. Jakikolwiek artysta (nawet gafik) ma swoją wyobraźnie, swój styl, wizje i fantazje. Tutoriale je ograniczają.


Moim zdaniem trochę błedna interpretacja, to tak jakbyś stwierdziła, że Artur daje się ciągnąć za rączkę, bo korzystał z tutoriali... samo korzystanie nie znaczy wcale, że artysta staje się ograniczony. Moim zdaniem tutoriale mają za zadanie pokazać komuś, jak można zrobić daną rzecz, której samemu nie potrafi się zrobić. Tutoriale mają same zalety. Korzystając z nich poznajemy nowe funkcje programu, jesteśmy bardziej obcykani we wszystkim, szybciej do czegoś dochodzimy...

Tutoriale niczego nie ograniczają. Ich zadaniem jest pokazać, jak można coś osiągnąć, wykorzystując możliwości danego programu - i swoje zadanie realizują świetnie.
Tutoriale ograniczają tylko tych, którzy się ich bezsensownie trzymaj - nie próbują zrobić czegoś sami. Nie wiem czy dobrze myślę, Georgiana, ale skoro wysnułaś takie zdanie na ten temat, to pewnie było one poparte na własnych doświadczeniach? (chociaż osobiście nie uważam, żeby tak było...).

*HTSZ - nie bij, to mój pierwszy offtop ;)

A teraz do rzeczy.

Na blogowiczu, jak na większości tego typu serwisów da się zauważyć schematyczność. Tj., tak jak ktoś już powiedział, wklejanie zdjęcia i zajmowanie się jego obróbką, co w efekcie daje zdjęcie jako podstawę szablonu, a obróbkę designera jako dodatek... Nie mówię, że to jest złe, ale przeważnie tak to wygląda.

Co do rozwoju jakości szablonów, trzeba albo zacząć projektować, bądź profesjonalnie przerabiać szablony. Ogółem, trzeba złamać konwenanse na antenie z Tede i Kołczem... ekhm... [img]http://img37.imageshack.us/img37/843/retired9yp.gif[/img] taa... znaczy złamać tą schematyczność. Patrząc na szablon, w którym poraz kolejny widze czyjeś zdjęcie poddane obróbce, myśle sobie - no jest fajny, ale już to gdzieś widziałem...

Mam nadzieję, że większość mnie rozumie, tymbardziej że już to było omawiane.

Osobiście w każdą pracę staram się wkładać tyle serca, ile tylko mogę, dlatego jestem dumny ze swojej ostatniej grafiki na szablon (nie mówie z szablonu, bo kod nie jest dopracowany...), gdyż zrobiłem ją w całości sam, a głównie bez tego typowego motywu ze zdjęciem.

Uważam to po prostu za ładny, estetyczny lay...

Zobaczcie, jeśli chcecie < [ o ] >

//byloby fajnie jak bys do oceny swojego szablonu zalozyl nowy watek :) //-moron

moron - założyłem, ale prawie nikt się w tym temacie nie udziela... dlatego przy okazji pytam tutaj.
 
  podziel si� tym postem na:
czarzasta
[Usunięty]



Wysłany: 2006-04-14, 23:57   

mi się chyba najbardizej podobały szablony Pauli przez swoja prostotę maja po prostu najbardizej prejrzystą grafikę
 
  podziel si� tym postem na:
Sylwia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-04-15, 12:08   

Mi tez sie podobaja czasem proste szablony bez zbędnych pierdół , ale ja sie czesto łapie na tym , że jak juz zaczne sie bawić to mam skłonności do przesadyzmu... nawale wtedy brushy i tego wszystkiego :P i czasem jest za dużo :P
 
  podziel si� tym postem na:
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-04-15, 12:16   

Ja lubie i prostote i przepych. Nie mozna powiedzic ze wszystko co proste jest piekne. i to samo z przepychem - czasem pasuje a czasem nie. Nie liczy sie styl ani narzedzia, tylko nasz gust i umiejetnosci.
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:
Sylwia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-04-15, 12:18   

No tak , czasem proste szablony są ładne a czasem widac od razu , że są proste bo autorowi brak umiejętności lub wyobraźni .. ale ja lubie przepych :P przynajmniej w grafice :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz