Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

  Wysłany:    Alternatywny sposób wyostrzenia fotografii.

Tutejsze forum graficzne rozwija się baardzo wolno, więc postanowiłam napisać jakiegoś tutoriala. Mowa tu o alternatywnym sposobie wyostrzenia fotografii, ponieważ zwykle robiliśmy to przy pomocy filter -> sharpen -> sharpen. Spróbujmy teraz tego drugiego sposoby. Duplikujemy warstwę z obrazkiem i przechodzimy do filter -> other -> High Pass... tam ustawiamy Radius - 4 pixels i naciskamy ok. Potem szukamy opcji krycia duplikowanej warstwy i normal zmieniamy na soft light.

Moim zdaniem jest to lepszy sposób. No niby niczym się nie różni, ale jeżeli chcemy coś podkreślić, a nie drastycznie wyostrzyć jest to dobre rozwiązanie (bo można wyciąć kawałek warstwy). Co o tym sądzicie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-07-21, 00:43   

Ja używam do wyostrzania fotografii: Filter > Sharpen > Smart Sharpen, ale Twój sposób też jest dobry ;) .
 
  podziel si� tym postem na:
zbyszko666 
Ownlog.Klub


Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 14 Sty 2010
Posty: 29
Miasto: stąd...

Wysłany: 2010-01-14, 20:13   

Inez napisał/a:

Ja używam do wyostrzania fotografii: Filter > Sharpen > Smart Sharpen, ale Twój sposób też jest dobry ;) .
mam dokładnie ten sam sposób, jeżeli chodzi o PSucie fotografi:)
 
  podziel si� tym postem na:
morgoth666 
WordPress.Klub

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany: 2014-01-29, 21:15   

Jeden i drugi sposób dobry tylko wtedy jak zdjęcie nie ma dużo szumu, czyli zrobione z lampą albo w dzień. Jest prosty patent, żeby nie szumiało a wyglądało jak żyleta:
http://www.cherub.pl/inde...d=663&Itemid=65
 
  podziel si� tym postem na:
dagsoon 
Blogger.Klub

Dołączyła: 02 Lut 2014
Posty: 25

Wysłany: 2014-02-02, 13:51   

Nie mam pojęcia czy robicie tak samo, mam PSa po polsku, ja zawsze wyostrzam inteligentnym wyostrzeniem :)
 
  podziel si� tym postem na:
morgoth666 
WordPress.Klub

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany: 2014-02-09, 17:46   

Tak, jasne tak tez można. To idealna metoda na zdjęcia z lampą albo robione w dzień. A spróbuj jeszcze tak: zrób 2 warstwy, na górnej daj "Wyostrzenie" a dolną zostaw w spokoju.
Potem weź "gumke" i z górnej usuń tło a zostaw obiekt. Głębia ostrości powali Cie na kolana :) )
 
  podziel si� tym postem na:
EvCiA 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 10
Miasto: nieopodal Cieszyna

Wysłany: 2014-03-25, 18:01   Re: Alternatywny sposób wyostrzenia fotografii.

Cashee napisał/a:

Tutejsze forum graficzne rozwija się baardzo wolno, więc postanowiłam napisać jakiegoś tutoriala. Mowa tu o alternatywnym sposobie wyostrzenia fotografii, ponieważ zwykle robiliśmy to przy pomocy filter -> sharpen -> sharpen. Spróbujmy teraz tego drugiego sposoby. Duplikujemy warstwę z obrazkiem i przechodzimy do filter -> other -> High Pass... tam ustawiamy Radius - 4 pixels i naciskamy ok. Potem szukamy opcji krycia duplikowanej warstwy i normal zmieniamy na soft light.

Moim zdaniem jest to lepszy sposób. No niby niczym się nie różni, ale jeżeli chcemy coś podkreślić, a nie drastycznie wyostrzyć jest to dobre rozwiązanie (bo można wyciąć kawałek warstwy). Co o tym sądzicie?


sama nie raz już korzystałam z tego sposobu i nawet mi się podoba, ale najczęściej uzywam filter-sharpen-unsharp mask
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga Pawlikowska 
Blogger.Klub


Imię: Kinga
Wiek: 31
Dołączyła: 09 Kwi 2014
Posty: 7
Miasto: Łódź

Wysłany: 2014-04-09, 09:39   

Z nieba mi spadliście z tym tematem :D dzięki Cashee!
 
  podziel si� tym postem na:
herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-08-27, 14:01   

Oba sposoby są równie dobre i oba efekty wyglądają podobnie. Na pewno się przyda, dziękuję. :)
 
  podziel si� tym postem na:
mad eye mona 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 4

Wysłany: 2014-10-29, 14:49   

morgoth666 napisał/a:

Jeden i drugi sposób dobry tylko wtedy jak zdjęcie nie ma dużo szumu, czyli zrobione z lampą albo w dzień. Jest prosty patent, żeby nie szumiało a wyglądało jak żyleta:
http://www.cherub.pl/inde...d=663&Itemid=65


według mnie najlepszy sposób - najbardziej wygląda na zrobiony 'na poziomie' robienia zdjęcia, a nie przeróbki, a to bardzo ważne ;)
 
  podziel si� tym postem na:
EsteraO 

Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 1
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2015-02-16, 23:15   

Bardzo potrzebowałam odpowiedzi na to pytanie. Dzięki! Ja się męczyłam ustawianiem kontrastu, rozjaśnianiem i zmienianiem nasycenia barw i efekty były beznadziejne...
 
  podziel si� tym postem na:
kamillo270 

Dołączył/a: 06 Maj 2015
Posty: 15

Wysłany: 2015-05-06, 10:55   

Mogę dorzucić jeszcze jeden sposób, który przyda się w czasie pracy w programie Lightroom.
Wyostrzanie można poprawić oczywiście przy pomocy sekcji odpowiedzialnej za wyostrzanie.
Jednak duza część fotografów korzysta z suwaka o nazwie CLARITY. Wyostrza głównie krawędzie, a o to nam chodzi. Daje mega rezultaty. Byle nie przesadzać!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz