Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-03-24, 19:10
Autor Wiadomość
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-04-25, 00:09   

Na pewno to bardzo oryginalna opcja :) ale czy photoshopowe narzędzie... no jest takie co się marze po obszarze i się samo "naprawia" nie usunęłoby tego z łatwością?
Ja walę przeźroczysty napis po prostu na środku zdjęcia :P jest na tyle przeźroczysty że chyba nie oszpeca foty, a jednocześnie chyba nie byłoby tak łatwo go usunąć bez śladu.
Chociaż jak się chce, to zawsze się da ;) ale też zawsze zostanie ślad i o to chodzi.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-25, 00:27   

wendigo napisał/a:

ale czy photoshopowe narzędzie... no jest takie co się marze po obszarze i się samo naprawia nie usunęłoby tego z łatwością?
da się skasować taki prosty napis, nawet narzędziem online.

wendigo napisał/a:

Ja walę przeźroczysty napis po prostu na środku zdjęcia :P jest na tyle przeźroczysty że chyba nie oszpeca foty, a jednocześnie chyba nie byłoby tak łatwo go usunąć bez śladu.
wspominałem już o tym kiedyś. Jak ktoś się boi o zdjęcia lub ma problem z nagminnym "pożyczaniem bez pytania" to najlepiej umieszczać napisy w widocznych miejscach, na elementach, z których ciężko skasować. Pogarsza to trochę wygląd zdjęcia, no ale coś za coś.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Szybko i Łatwo 
Blogger.Klub

Wiek: 35
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 1
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-05-13, 22:06   

Ja też czasem na zdjęciach do postów umieszczam przeźroczysty napis w photoScape :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-13, 23:04   

Szybko i Łatwo napisał/a:

Ja też czasem na zdjęciach do postów umieszczam przeźroczysty napis w photoScape :)
ale hurtowo? jeżeli tak to fajnie jakbyś pokazała w jaki sposób ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
halldis 
Blogger.Klub

Dołączyła: 15 Maj 2013
Posty: 11
Miasto: Reykjavik

Wysłany: 2013-05-15, 16:45   

Ja swoje zdjecia watermarkuje w VSO Image Resizer.
Dodaje zank wodny w dowolnym miejscu na zdjeciu na nieograniczonej ilosci zdjec.
Manualnie ustawiasz przezroczystosc i polozenie. Proste jak dla malpki a dziala.

O tak:
 
  podziel si� tym postem na:
Michaelbania 
Blogger.Klub

Imię: Michał
Wiek: 30
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 15
Miasto: Leszno

  Wysłany: 2013-07-09, 22:39   

Chyba muszę zacząć chronic swoją twórczość i dodawać znak wodny na swoich zdjeciach
______________________________________________________
http://bankowski.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wiatrowski B. 
WordPress.Klub


Imię: Bogumił
Wiek: 35
Dołączył/a: 08 Lip 2013
Posty: 20
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-09, 23:30   

Jestem zaskoczony, że nikt nie wspomniał o Lightroomie, dedykowanym obróbce zdjęć zgranych prosto z aparatu. Dodanie znaku wodnego wstawili na etapie eksportu poprawionych RAW do docelowego formatu - na zasadzie: wybierz watermark, ustal jego pozycję, rozmiar, przezroczystość i czekaj, jak przy eksporcie zostanie dodany do każdego zdjęcia. Z tego, co pamiętam, stara Picasa (aplikacja) miała podobną funkcję; nie wiem jak jest teraz (od czasu połączenia albumów Picasy z G+ nie korzystałem).
 
  podziel si� tym postem na:
aurelia92 
Blogger.Klub

Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-07-15, 20:33   

Ja dodaję znak bezpośrednio przed wstawieniem zdjęcia na blog np. w photoscape :)
 
  podziel si� tym postem na:
morgoth666 
WordPress.Klub

Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 31

Wysłany: 2014-01-29, 21:08   

Program Mark It Now! do masowego podpisywania obrazów/zdjęć nakładania znaku wodnego przy wykorzystaniu przez siebie zdefiniowanego tekstu, obrazu lub obu tych rzeczy (z możliwością ustawienia koloru, czcionki, przezroczystości, położenia, wyrównania, marginesów i innych parametrów). Wstawisz wszystko, wszędzie i w każdym rozmiarze. Zrób sobie estetyczne logo w png, wgraj i potem już zawsze możesz je umieścić na focie.
 
  podziel si� tym postem na:
kuma 
Blogger.Klub


Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 30

Wysłany: 2014-04-30, 17:26   

Basia napisał/a:

Z tego typu prostych programów jest jeszcze IrfanView


Na polskiej stronie IrfanView napisali, że jest darmowy tylko do użytku niekomercyjnego, dla instytucji edukacyjnych oraz organizacji humanitarnych, a dla wszystkich innych użytkowników program ten jest płatny. Tak więc odpada pobranie go jako FREEWARE, jeśli ktoś zarabia lub ma zamiar zarabiać na blogu (wtedy trzeba wykupić licencję).

EDIT: Dziękuję moderatorowi. Link podałam, aby nie trzeba było wierzyć mi tylko na słowo, ale decyzję rozumiem i zapamiętam na przyszłość. Pozdrawiam.
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-07-09, 22:09   

Htsz napisał/a:

Szybko i Łatwo napisał/a:

Ja też czasem na zdjęciach do postów umieszczam przeźroczysty napis w photoScape :)
ale hurtowo? jeżeli tak to fajnie jakbyś pokazała w jaki sposób ;-)

to jest najfajniejsze bo da się hurtowo w Photocsape jest narzędzie batch Editor. Narzędziem Dodaj dodajemy wiele zdjęć, póżniej w okienku je zaznaczamy i w zakładce obiekt dodajemy to co ma być znakiem wodnym :) świetna sprawa
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz