Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    ile waży twój szkolny plecak ?

zainspirowany dzisiejszym newsem w wydarzeniach polsatu założyłem ten oto temat ;)

W wiadomościach mówiono, że plecaki dzieci chodzących do podstawówek ważą średnio 8kg ! jest to dla mnie szok chociażby z uwagi na to, ze dalej wspomniano, iż maksymalne obciążenie w tym wieku powinno być na poziomie 3kg... czyli prawie 3krotnie mniejsze...

jeżeli dzieci w podstawówce nadal uczą się tak jak moja siostra to sie nie dziwię, u mojej siostry dość sporo lat temu dzieci nosiły prawie wszystkie książki do szkoły ponieważ planu lekcyjnego jako takiego nie było i dzieci zazwyczaj dowiadywały się co będą za lekcje dopiero w szkole... dla mnie to trochę chore..

w materiale pokazano przykład rozwiązania tego problemu w jakiejś szkole, gdzie dzieci zostawiają sobie podręczniki w szkole a zadania do domu dostają jedynie w zeszytach - według mnie to niefajne rozwiązanie bo warto mieć książkę w domu i sobie powtórzyć przy okazji odrabiania lekcji. Inna pani powiedziała, ze ilustracje mogłyby nie być kolorowe wykluczy to używanie cięższego papieru.... ten pomysł wydał mi się co najmniej głupi ;) - no chyba, że to ma rozwijać wyobraźnię :yay: - polska młodzież ucząca się zniesie zajęcia praktyczne na kartkach (nie na kompach, maszynach) to i czarno-białe ilustracje nie będą problemem... ach ten rozwój :D

moim zdaniem normalny plan lekcji oraz szafki (które pojawiają się w szkołach) to najlepsze wyjście, plecaki są lżejsze, do domu zabierasz tylko to co potrzebne na najbliższy dzień/dwa aby przygotować się do zajęć. mniej obciąża to plecaki i nie powoduje zniekształcenia kręgosłupa... no ale pewnie poczekamy, aż ktoś zmądrzeje, albo coś się zacznie dzieciom dziać ;)

a ile ważą zwykle wasze plecaki ? jak sobie radzicie z ich odciążaniem ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-10-09, 18:44   

moja siostra ma osiem lat i jej plecak - JEST CIężKI. to sytuacja patologiczna, skolioza i inne skrzywienia kręgosłupa murowane, a oprócz książek dzieci biorą ze sobą drugie śniadanie - soczki które też ważą, i czasem dodatkowe rzeczy, które pani kazała przynieść.
 
  podziel si� tym postem na:
djmila 


Imię: Małgorzata
Wiek: 28
Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 263
Miasto: bieszczady

Wysłany: 2007-10-09, 19:50   

Mój plecak jest strasznie ciężki. A jak mam 7 lekcji to jest szok. Np. Juto mam

Plastyka ( no teczka i blok piórnik)
Religia ( katechizm zeszyt)
Wf( spodenki i koszulka)
Muzyka( ćwiczenia podręcznik zeszyt)
Polski (podręcznik zeszyt 2 ćwiczenia)
Zaj wyr. matma ( ćwiczenia do matmy)
Godz. Wych ( zeszyt)
______________________________________________________
"...Fałszywi przyjaciele są i byli i zawsze będą żyli lecz nigdy w zgodzie ze mną..."
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-10-09, 20:56   

Moja torba nie jest ciężka :P
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-10-09, 21:12   

@Zzielona
Blogowicz.Team
vel. Inez


Pomogła: 2 razy
Wiek: 19
Posty: 666
Skąd: Wrocław <<< patrz ile masz postów!!!!



a tak w ogóle to mnie natchnęłaś, bo przypomniało mi się, że na początku liceum nosiłam wszystko co trzeba, a pod koniec szkoły tylko jeden zeszyt o wszystkiego i tyle...

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 10-10-2007, 17:46 ]
proszę offy pisać czcionką size=9 ;) czyli małą
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-10-09, 21:17   

nevada menthol,

Aaaaaa! SATAN! :D Tak się zastanawiałam, kiedy ta magiczna liczba tu stuknie :P

A co do ciężkości torby... Powinni tak rozłożyć tym dzieciakom zajęcia, żeby się nie przedźwigały, a nie... Wszystko na raz muszą nosić :/ Ale z tego co pamiętam, to ja nie miałam, aż tak ciężkiego plecaka. Kiedyś byłe lepiej i tyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2007-10-09, 23:01   

ja zawsze miałam to szczęście, że miałam szafki w szkołach. zawsze trafiałam do tych z szafkami ;) dlatego też nie pamiętam ciężkich plecaków. i właśnie takie coś powinni wprowadzić we wszystkich szkołam (wyjdzie tyle samo kasy na to, co na mundurki a dzieciakom bardziej się przyda).

nevada menthol, ja już w 2 klasie miałam książki z wybranych przedmiotów a zeszytu to w ogóle się nie uświadczyło. w 3 klasie było jeszcze gorzej, bo miałam w torbie tylko długopis, kartkę i coś muzycznego :rotfl: jak była jakaś awaria i nauczyciel o dziwo wymagał jakiegoś zeszytu, to leciało się do sklepiku szkolnego (niby na siusiu) :P
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

Wysłany: 2007-10-11, 19:11   

na wadze lazienkowej 6kg ;D
______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:
Aduś 
Ownlog.Klub


Wiek: 30
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 38
Miasto: Wieluń

Wysłany: 2007-10-14, 10:43   

mój plecak waży 3 kg, ze wszystkimi rzeczami, nawet z butami :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lizzie Swann
[Usunięty]



Wysłany: 2007-10-14, 11:30   

Moj w 5 klasie wazyl okolo 9kg, eraz w Anglii moze pol kilo, bo nie mam ksiazek, tylko zeszyty i wszystko w szafce ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-10-14, 12:12   

Lizzie Swann napisał/a:

bo nie mam ksiazek, tylko zeszyty i wszystko w szafce


I to jest najlepsze rozwiązanie, jak to już ktoś tam wyżej napisał. Dzieci nie muszą targać tych wszystkich plecaków. A potem zdziwienie, że wszyscy mają jakieś skrzywienia kręgosłupa... :/
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2007-10-14, 15:31   

Heh, pamiętam czasy, kiedy byłam w podstawówce, ale nie o tym mowa. W wieku siedmiu lat jakoś tak nie byłam obciążona. Wtedy panowały ZAJĘCIA ZINTEGROWANE! Czyli przynosiliśmy jeden podręcznik (co miesiąć się zmieniały, łączny koszt podręczników do tych zajęć wynowił 200 zł). Co prawda, była jeszcze religia (podręcznik + ćwiczenia) i angielski (podręcznik + ćwiczenia + zeszyt), ale nie było co nosić...specjalnie nam zrobili tak, żeby nie te trzy "przedmioty" nie napotkały się w jednym dniu.
W czwartej, piątek i szóstej klasie, natomiast nosiliśmy "troszeczkę" więcej. Pamiętam nawet jak zrobiłam fikołka w tył, bo próbowałam się wyprostować z torbą na plecach :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz