Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2009-01-20, 01:15
Autor Wiadomość
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany:    Komunikacja w klasie

Pisze właśnie pracę dyplomową [ehh] i chciałam się was zapytać o te rzeczy:
Pytania dotycza jezyka angielskiego, nie fizyki ani chemii ani zadnego innego przedmiotu, wiec prosze odpowiadac skupiajac sie tylko i wylacznie na swoich zajeciach z jezyka angielskiego!

1. Czy chętnie uczestniczycie w komunikacji na lekcjach jezyka angielskiego?

2. Czy boicie się czasami mówić i co to powoduje?

3. Czy boicie się popełniać błędy podczas mówienia?

4. Jak to ma się u innych ludzi w klasie, czy sa takie ciche myszki, ktore rzadko mowia, czym to mzoe byc spowodowane.

5 Czy unikacie kontaktu wzrokowego z nauczycielem jak sie o cos pyta

6. Kiedy sie wam latwiej rozmawia? W grupach, parach, na forum calej klasy, w kole, gdy nauczyciel nie patrzy itd

7. Czy nauczyciel wplywa na was denerwujaco

8. tutaj wszelkie inne komentarze i co chcecie jeszcze dodac.

Jest to dla mnie naprawde wazne, akurat wysilam sie nad wstepem do speaking barriers i pomyslalam, ze dobrze by znac opinie ludzi, ktorzy stoja niejako po drugiej stronie, bo ja juz zapomnialam co sie dzialo na moich zajeciach :P
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
Ostatnio zmieniony przez Frozen Lust 2007-01-08, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2007-01-07, 20:02   

1. Nie

2. Powodów jest kilka.
. pisze lepiej niż mówie, nauczyciel może pomyśleć, że moje prace nie zostaly wykonane samodzielnie; podczas pisania wypracowań klasowych - że byl tzw "przeciek" i oddalam gotowca, lub korzystalam z jakichs pomocy naukowych, lub innych form nielegalnego dopingu;
. podczas wypowiedzi nie mam czasu na zastanowienie nad poprawna forma gramatyczna, zdarza się, że ze zdenerowania zapominam slowa w srodku zdania, ktore po chwili namyslu okazuje sie strasznie banalne
. kiedy pokonam powyzsze bariery i wypowiedz przeksztalca sie w wiekszy dialog z nauczycielem, rekcja grupy jest okropna, zwlaszcza kiedy to co powiedzialam nie bylo zbyt tworcze, przy uzyciu prostego jezyka a oni patrza na mnie jak na Einsteina i domagaja się tlumaczenia na jezyku ojczystym

3. Tak, bardzo. Naturalnym jest to, że uczeń chce mowić jak najlepiej, wykorzystać zdobytą wiedze i zrobić dobre wrażenie na nauczycielu

4. To zależy. Kiedy są dobrze zorientowani w temacie i pewni że znają poprawne odpowiedzi na pytania nauczyciela, zwykle się przekrzykują, w odwrotnej sytuaci raczej uciekają od problemów zamiast się z nim mierzyć, milcza, staraja się ignorować nauczyciela, unikaja kontaktu wzrokowego

5. Hm, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale racze tak w stosunku 13:2 osob na grupe

6. Heh :P odpowiem za siebie - latwiej rozmawia sie z nauczycielem; w przypadku rozmow sterowanych miedzy uczniami, np negocjacjach, wyglada to tak, ze slabszy jezykowo uczen ustepuje racji temu silniejszemu juz po kilku minutach

7. Rozmowa a nauczycielem bywa stresujaca, kiedy uczen chce wywrzec na nauczycielu jak najlepsze wrazenie, jednak kiedy mu sie to udaje, odczowa wielka satysfakcje

8.
. Czasem uczniowie silniejsi z jezyka ignoruja te prostsze pytania, pozostawiajac je osobom slabczym
. Lepsi uczniowie nie zawsze lubia okazywac, ze wiedza wiecej niz inni, nie chca byc traktowani jak chodzace slowniki, lub translatory
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2007-01-07, 20:05   

1. Chętnie
2. Czasami, jak nie jestem pewien poprawnosci wypowiedzi.
3. NIe czaje pytania.
4. Duzo jest takich osob, spowodowane jest to albo ich brakiem zaangazowania w nauke jezyka lub brakiem odpowiednich wiadomosci do udzielania się.
5. Wole patrzec gdzi eindziej.
6. W parach i gdy nauczyciel nie patrzy.
7. To raczej my wplywamy na nauczyciela denertwujaco chociaz on tez czasami..
8. Moja nauczycielka n.p nie cierpi jak ktos popelnia proste bledy przez niezastanowienie w prostych rzeczach jak brak czasownika 'be' przy uzyciu present couninous(czy jak to sie pisze)

edit: czesto na przerwach z kolezanką 'rozmawiam' po angielsku, napewn robimy mase bledow ale jest to jakeis cwiczenie ale wole takie rozmowy na gg bo mozna dluzej si ezastanowic
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2007-01-07, 20:20   

8. w szkole jakos nie mialem za duzo konwersacji - dziadek kazal nam tlumaczyc zdania typu "pingwiny wygladaja smiesznie kiedy chodza" (bardzo przydatne jak sie gdziec pojedzie)
dopiero jak w 4. klasie przyszla mloda dziewczyna to zaczela z nami przerabiac rozne scenki (dawala jakas sytuacje i kazda kilkuosobowa grupka miala napisac scenke z dialogami) byla czasami fajna zabawa :D
chodzilem tez na prywatne lekcje do pewnej szkoly jezykowej ale sie w**** i zrezygnowalem, dlaczego?
zajecia byly 2 razy w tygodniu - raz gramatyka i raz dyskusje
kiedy po raz n-ty sam rozmawialem a nauczycielka nie mogla ani slowa wyciagnac z reszty i spytala sie jednej dziewczyny to po co tu przyszla i uslyszalem "mama mi kazala" odpuscilem sobie te lekcje...
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-01-07, 22:21   

1. Nie, nie uczestniczę chętnie. Nie z tą kobietą...
2. Tak, boję się mówić, gdyż cała atmosfera w mojej grupie z języka angielskiego wpływa na mnie stresująco.
3. Tak, boję się popełniać błędy, a raczej boję się, że mnie wyśmieje grupa lub sama nauczycielka, której nie trawię.
4. U mnie w grupie nikt dobrowolnie nie zgłasza się do mówienia.
5. Staram się nie unikać.
6. Zdecydowanie w parach.
7. O tak, cholernie. Choć to działa w obie strony.
8. Co studiujesz? Jeśli można wiedzieć ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2007-01-07, 22:36   

Zzielona napisał/a:

8. Co studiujesz? Jeśli można wiedzieć ^^

Filologię angielską, 3 rok :hyhy:
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2007-01-08, 05:26   Odpowiedzi

1. Czy chętnie uczestniczycie w komunikacji na lekcjach jezyka angielskiego?
Nieee .. Ja dobrze Polskiego nie Potrafie a mam sie brać z Anglika ?

2. Czy boicie się czasami mówić i co to powoduje?
Kablować nie polecam .. Widząc jak Niektórzy latają po ścianach

3. Czy boicie się popełniać błędy podczas mówienia?
Nie :)

4. Jak to ma się u innych ludzi w klasie, czy sa takie ciche myszki, ktore rzadko mowia, czym to może byc spowodowane.


Są .. U mnie akurat tzw. Killerzy , Przymuły ..
Nerwy ? Strach ?

5 Czy unikacie kontaktu wzrokowego z nauczycielem jak sie o cos pyta
Nie .. Mówie mu prosto w oczy to co myśle ( Dlatego niektórzy mówią że jestem Bezczelny )

6. Kiedy sie wam latwiej rozmawia? W grupach, parach, na forum calej klasy, w kole, gdy nauczyciel nie patrzy itd

Gdy nauczyciel nie patrzy :/
7. Czy nauczyciel wplywa na was denerwujaco
Kobieto .. I ty sie o to pytasz ??
Czasem jak pani od fizyki mówi sama coś do siebie .. Albo jak nauczyciel sie slini .. można K*****y dostać

8. tutaj wszelkie inne komentarze i co chcecie jeszcze dodac.

Precz z romanem

Może i odpowiedzi Potraktowane Śmiesznie .. Ale Mówmy Jaka Prawda

Artur napisał/a:

NIe czaje pytania.

Chodzi o to Że jeżeli Stoisz koło Tablicy i nie znasz pytanie na odpowiedź to czy np. ci się Ręka trzęsie Albo czy odczuwasz strach .. i bojisz sie tej ( Dobrej Oceny ) 1
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2007-01-08, 09:54   

Bartek napisał/a:

Nie .. Mówie mu prosto w oczy to co myśle ( Dlatego niektórzy mówią że jestem Bezczelny )

W tym pytaniu chodziło o kontekst angielski i pytania po angielsku.

Bartek napisał/a:

Kablować nie polecam .. Widząc jak Niektórzy latają po ścianach

A co to ma do rzeczy na lekcji jezyka angielskiego? O_o

Cytat

8. tutaj wszelkie inne komentarze i co chcecie jeszcze dodac.
Precz z romanem

Bartek, jak miales to sobie tak olac to podziekuje z twoj wysilek ;]

Bartek napisał/a:

Czasem jak pani od fizyki mówi sama coś do siebie .. Albo jak nauczyciel sie slini .. można K*****y dostać

Przeciez nie chodzi o nauczyciela fizyki!!!!!!!!!!!!!1 Chodzi o sytuacje w ktorych denerwujesz sie mowiac do nauczyciela angielskiego po angielsku.Czy glos ci drzy, czy czujesz sie spiety. Nie chodzi o gniew. Musze slownikowe definicje podawac, zeby wlasciwie ktos mogl zrozumiec swoj jezyk ojczysty? :/

Nie pomogles mi
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-01-08, 23:26   

Frozen Lust napisał/a:

Filologię angielską, 3 rok

omg... podziwiam :P
 
  podziel si� tym postem na:
bober 


Wiek: 32
Dołączyła: 24 Mar 2006
Posty: 30
Miasto: Toruń

Wysłany: 2007-01-10, 21:42   

1. Czy chętnie uczestniczycie w komunikacji na lekcjach jezyka angielskiego?
Tak.

2. Czy boicie się czasami mówić i co to powoduje?
Nie boję się, ponieważ:
- nie mam problemów z j. angielskim
- mam wspaniałą nauczycielkę j. angielskiego, nie ma się czego bać

3. Czy boicie się popełniać błędy podczas mówienia?
Nie.

4. Jak to ma się u innych ludzi w klasie, czy sa takie ciche myszki, ktore rzadko mowia, czym to moze byc spowodowane?
Są takie osoby.
Myślę, że jest to spowodowane tym, że boją się popełnić jakiś błąd... Albo dlatego, że pani nie jest z nimi tak "blisko" jak z innymi uczniami i po prostu wstydzą się.

5 Czy unikacie kontaktu wzrokowego z nauczycielem jak sie o cos pyta?
Nie tylko z nauczycielem.

6. Kiedy sie wam latwiej rozmawia? W grupach, parach, na forum calej klasy, w kole, gdy nauczyciel nie patrzy itd.
W grupach, na forum całej klasy i gdy nauczyciel nie patrzy xD


7. Czy nauczyciel wplywa na was denerwujaco ?
Hymm czasami, kiedy zaczyna mówić o czymś, co nie jest związane z lecją (ktoś rzuci jakieś hasło, albo zapyta się o coś nie związanego z lekcją i ona mówi o tym przez 10 minut ; ) ).


8. Tutaj wszelkie inne komentarze i co chcecie jeszcze dodac.
Uwielbiam lekcje języka angielskiego :)
Mam ocenę celującą ... : )
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2007-01-10, 22:42   

bober napisał/a:

Mam ocenę celującą ... : )
w postawowce to nie nauka... :rotfl:
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
darma_25
[Usunięty]



Wysłany: 2007-01-14, 15:57   

1. Czy chętnie uczestniczycie w komunikacji na lekcjach jezyka angielskiego?

Szcerze mówiąc nie, wynika to z tego, że zazwyczaj w grupie jest kilka osób, które wiodą prym na lekcach, więc "aby im nie przeszkadzać", a tym samym odpocząć, nie odzywałam się za często. Tak było w liceum, przed maturą chodziłam na prywatne "lekcję" polegające głównie na komunikacji werbalnej i musze powiedzieć, że to na mnie podziałało bo złamałam bariery i matura poszła jak z płatka :D

2. Czy boicie się czasami mówić i co to powoduje?

Nie będę się powtarzać, dodam tylko, że z moich obserwacji większość boi się jednak popełnić jakiś błąd. W wypowiedzi na luźne tematy łatwiej popełnić błąd niż np. na lekcji matematyki czy biologii

3. Czy boicie się popełniać błędy podczas mówienia?

Teraz już nie, tym bardziej że na lektoratach mam teraz taką nauczycielkę, że żadko kiedy zwraca uwagę na błędy i nieraz to my ją poprawiamy :hyhy:

4. Jak to ma się u innych ludzi w klasie, czy sa takie ciche myszki, ktore rzadko mowia, czym to mzoe byc spowodowane?

No założe się, że w każdej grupie są takie osoby, najczęściej wynika to z tego, że
- są słabe i boją się wyśmiania
- wolą nie zwracać na siebie uwagi
- maja olewający stosunek do przedmiotu
- nie lubią mówić, ale wolą pisać

5 Czy unikacie kontaktu wzrokowego z nauczycielem jak sie o cos pyta?


Ja nie, ale nayczyciel niekiedy tak :rotfl: Zacznijmy od tego, że z mojego doświadczenia nauczyciele nie wymagali abyśmy pytali się o coś w języku ang. więc jak ktoś coś chciał mówił wówczas po polsku.

6. Kiedy sie wam latwiej rozmawia? W grupach, parach, na forum calej klasy, w kole, gdy nauczyciel nie patrzy itd


Najlepiej w parach lub małej grupie, mozna złapać wtedy kontakt z rozmówcą, jak mówi się na forum klasy czy grupy, to tak naprawde zwraca się wtedy do nauczyciela.

7. Czy nauczyciel wplywa na was denerwujaco

W gimnazjum tak, w liceum na początku, obecnie wogule :hyhy:

8. Mój komentarz
Po pierwsze dobry pomysł z takim badaniem, chyba tez niedługo skorzystam z takiego patentu;)
Jeśli chodzi o język angielski i komunikacje to przyznaję, że tez miałam pewne opory przed mówieniem w tym języku. Wynika to chyba charakteru, gdyż do odważnych nie należę :hyhy: Może ma to też coś wspólnego z metodą prowadzenia zajęć przez nauczycieli. w gimnazjum skupialiśmy się głównie na gramatyce i pisowni. W liceum natomiast nastąpiło zupełne odwrócenie metody.
Osobiscie uważam, że nauka języka angielskiego w naszych szkołach pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Myslę, że języka najlepiej nauczyś się na life zagranicą np. w Irlandii :hyhy:
Życzę powodzenia w pisaniu pracy. Niech moc będzie z tobą :rotfl:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz