Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Pabiart 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 30

Wysłany: 2014-06-20, 15:52   

U mnie niestety warto przeczytać lekturę, bo ciężko dostać dobrą ocenę.
U nas testy z lektur polegają na tym, że mamy podane kilka cytatów i należy podać kto je mówi i do kogo. :(
______________________________________________________
http://pabiart.blogspot.com/ Zapraszam na mojego bloga o rysowaniu! :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kinaphotography 
Blogger.Klub

Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 3

Wysłany: 2014-10-09, 19:34   

Rzadko czytam lektury. Ostatnio spodobała mi się lektura "Przedwiośnie" i przeczytałam tylko połowę, bo na więcej nie nie miałam czasu. Niedługo "Granica", ale tutaj to chyba poprzestanę na streszczaniu, bo chyba to ciężka książka, a ja takich nie lubię.
 
  podziel si� tym postem na:
rqp 
Blogger.Klub


Dołączyła: 01 Lis 2014
Posty: 29

Wysłany: 2014-11-01, 10:57   

Lektury może nie są książkami, po które sięgnęlibyśmy w wolnym czasie gdybyśmy nie mieli ich przeczytać, ale mamy obowiązek się z nimi dokładnie zapoznać w jakimś konkretnym celu (wczoraj pisałam rozprawkę na ten temat :yay: ).
Najważniejsze jest chyba to, że poszerzają zasób leksykalny (słownictwo). Zwłaszcza, gdy musimy przeczytać Mickiewicza czy Sienkiewicza - zdaję sobie sprawę, że nie jest to najprzyjemniejsze doświadczenie, ale uczy nas chociażby archaizacji, której w streszczeniu nie wyłapiemy. Streszczenia owszem są przydatne i przyznaję, że sama ich nieraz używam, ale nic konkretnego nie wnoszą. Wystarczą nam na te kilka lekcji, podczas których będziemy omawiać książkę i o nich zapomnimy. Matura, egzamin gimnazjalny - co jeśli akurat ta lektura się pojawi? Osoba, która przeczytała streszczenie zamiast książki, prawdopodobnie nie będzie pamiętać, o co chodziło.
Ogólnie książki mają sens, istnieją po coś - po to, by poszerzać nasze słownictwo, po to, by czegoś nas nauczać i moralizować. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim chce je się czytać, ale streszczenia to tylko chwilowe wyjście, które nigdy nam nie da stuprocentowej satysfakcji.
 
  podziel si� tym postem na:
Tova 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2012
Posty: 61

Wysłany: 2014-11-30, 23:20   

Są co najmniej 2 lektury, które ja uwielbiam i czytałam je nie raz. Zwykle jednak czytałam tylko streszczenia.
 
  podziel si� tym postem na:
vetti 
WordPress.Klub

Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-01-04, 13:57   

Staram się czytać lektury szkolne, chodź nie zawsze mi to wychodzi. W większości przypadków udaje mi się przeczytać je całe, lecz, tak jak na przykład "Cierpienia Młodego Wertera" nie mogłem "zdzierżyć". Zazwyczaj po przeczytanej lekturze czytam jej streszczenie, aby usystematyzować tematykę lektury :)
______________________________________________________
http://kostrzewa.cba.pl <== mój fotoblog :)
 
  podziel si� tym postem na:
Pearl 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Lut 2015
Posty: 19

Wysłany: 2016-02-02, 12:12   

W czasach szkolnym nie przebrnęłam przez Lalkę, Krzyżaków i Nad Niemnem. Wszystkie te książki były dla mnie tak nudne, że nie dałam rady.
Za to pamiętam swoją pierwszą lekturę szkolną - "Dzieci z Bullerbym", które przeczytałam za jednym zamacham (podobnie jak "Chłopców z placu broni"). W nieco późniejszych czasach bardzo polubiłam Trylogię Sienkiewicza (do której wracam do dziś) i "Syzyfowe prace" (Żeromskiego lubię i basta :D )
 
  podziel si� tym postem na:
monashee 


Imię: Patrycja
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Maj 2016
Posty: 24

Wysłany: 2016-05-23, 13:20   

Polecam zorientowanie się czy dana pozycja książkowa nas interesuje czy też nie. Nie wszystkie szkolne lektury są nieprzyjemne. Istnieje też wiele takich, których pełne zrozumienie jest możliwe dopiero po przeczytaniu streszczenia i często nie warto się w nie zagłębiać, bo nie wnoszą zbyt wielu interesujących informacji.
 
  podziel si� tym postem na:
bananowyrogal 
WordPress.Klub


Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył/a: 06 Sty 2017
Posty: 36
Miasto: Radom

Wysłany: 2017-01-06, 14:45   

W szkole nigdy nie czytałem lektur. Wolałem te książki, które podrzucał mi tata. :)
______________________________________________________
LisiePismo - Uśmiech i intryga!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz