Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 16:19
Autor Wiadomość
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany:    studia graficzne

czy może ktoś mi polecić lub poinformować o studiach dziennych kończących się magistrem, gdzie kierunek to: grafika komputerowa (lub podobne)?
czy na terenie polski poza ASP istnieją uczelnie, które skupiają na tym program nauczania i są bezpłatne? (nie chodzi mi o np programowanie i dodatkowo parę zajęć jest z grafiki komputerowej, a tak wkuwasz jakieś logarytmy i inne sranie)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-04, 23:15   

Rashell, niestety oprócz ASP nie znajdziesz państwowej szkoły, która skupia się tylko i wyłącznie na samej grafice. Jak już to możesz zminimalizować ilość wkuwania tych wszystkich logarytmów i iść na informatykę na Uniwersytet Wrocławski... Choć tam ta informatyka z tego co słyszałam to jest trochę gówniana bo po niej nawet inżyniera nie masz . A co to za informatyk bez "inż." przed nazwiskiem? Z całym szacunkiem, ale... marny :D . W każdym razie tam uczysz się bardziej teorii aniżeli samych logarytmów. Tak przynajmniej słyszałam od zakochanego we mnie informatyka :D .

Została Ci jeszcze Politechnika Wrocławska. No ale jak się domyślasz... Przez pierwsze trzy (chyba) lata będziesz musiała ostro zakuwać fizykę, matmę, jakieś głupie druty... Przejdziesz przez to całe chrzanione programowanie i takie tam. M.in. przez to nie zdecydowałam się na ten kierunek. Zabiło mnie to programowanie w liceum :P .

Wiem, że nie chcesz płatnych uczelni, ale jest u nas we Wrocławiu taka jedna, która się nazywa Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej. Nie jest jakaś bardzo droga i jest tam taki kierunek, który się nazywa informatyka z grafiką komputerową czy coś takiego. Z tego co wiem to dość dobrze przygotowuje późniejszych grafików. Po tej uczelni masz inżyniera (po tym kierunku to nie jestem pewna, ale raczej tak), potem magistra. Co prawda musisz przejść przez to programowanie, ale jest ono na bardzo podstawowym poziomie i da się przez niego przejść...

Swoją drogą to zależy jeszcze o jakiej grafice komputerowej myślisz... Myślisz o takiej bardziej użytkowej jak jakieś badziewia do gazet czy plakaty? Bo jeśli tak to programowanie rzeczywiście nie będzie Ci potrzebne. Jeśli jednak mowa o webmasteringu to jednak polecam pouczyć się podstawowych języków programowania, bo potem są bardzo przydatne. Z pewnych względów... :)
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-10-04, 23:28   

to gdzie ja się wybierałam
info.wsinf.edu.pl/?54d

ale to płatne...


właśnie, w Polsce nie ma ogólnodostępnych studiów tego typu. każdy sobie musi radzić :/ nie fair.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-04, 23:39   

Trzeba przyznać, że szkoły prywatne mają znacznie więcej ciekawych kierunków niż państwowe. Państwowe uczelnie oczywiście też mają ciekawe, ale te są tak oblegane, że jest kilkanaście a czasami kilkadziesiąt kandydatów na jedno miejsce... :/
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-05, 07:51   

Warszawa, Wroclaw, do wyboru do koloru, ale wszystko platne, tyle ode mnie.
Moze przesadzilem z tym wyborem, ale jest kilka takich szkol, ale wszystko platne, a o panstwowych nawet nie ma co mowic.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-10-05, 10:39   

Zzielona napisał/a:

Swoją drogą to zależy jeszcze o jakiej grafice komputerowej myślisz... Myślisz o takiej bardziej użytkowej jak jakieś badziewia do gazet czy plakaty? Bo jeśli tak to programowanie rzeczywiście nie będzie Ci potrzebne. Jeśli jednak mowa o webmasteringu to jednak polecam pouczyć się podstawowych języków programowania, bo potem są bardzo przydatne. Z pewnych względów... :)


tak tak, myślę o grafice projektowej, typografi itd, znalazłam płatne studia w łodzi które mają ciekawy program i magistra, ale są płatne xD

jeśli już bym robiła grafiki na strony bardziej na poważnie, to mam wielu znajomych którzy chętnie zajmą się kodowaniem
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-05, 12:17   

Kasa, kasa i jeszcze raz kasa, zeby cos miec nie wystarczy tylko chciec.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-08, 14:24   

rashell napisał/a:

jeśli już bym robiła grafiki na strony bardziej na poważnie, to mam wielu znajomych którzy chętnie zajmą się kodowaniem

Zależy jeszcze czy chcesz zakładać własną działalność czy chcesz pracować u kogoś. Logicznym jest fakt, że lepiej najpierw popracować sobie przez jakiś czas... A jeśli chcesz, żeby ktoś Cię przyjął do pracy na wymarzone stanowisko musisz znać podstawy języków programowania, które mogłyby Ci być potrzebne. Nawet jeśli ktoś miałby kodować za Ciebie musisz mniej - więcej wiedzieć jaką grafikę zrobić, żeby potem ktoś był w stanie ją zakodować... Zresztą... Co ja Ci będę mówić, przecież wiesz :D .

[ Dodano: 08-10-2008, 15:26 ]

Cytat

Kasa, kasa i jeszcze raz kasa, zeby cos miec nie wystarczy tylko chciec.

Bez przesady, studia o tym kierunku akurat nie są tak bardzo drogie. Zależy jeszcze w jakim trybie. Jeśli ktoś studiowałby zaocznie to nie widziałabym większego problemu. Przecież w tygodniu można iść do pracy albo nawet... przyjmować projekty i zarabiać tym samym na opłacenie szkoły.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-08, 15:02   

Tak czy inaczej kase trzeba miec, moze nie sa to miliony, ale nie ma nic darmo.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-08, 17:51   

m@tarci napisał/a:

ale nie ma nic darmo

Oczywiście, że jest... Ale trudno się na to dostać (to znaczy wiadomo - zależy gdzie) i trzeba tyrać, żeby się utrzymać.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-08, 18:05   

Czyli tez w sumie nie do konca darmo :P
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-10-08, 18:23   

Zzielona napisał/a:


Bez przesady, studia o tym kierunku akurat nie są tak bardzo drogie. Zależy jeszcze w jakim trybie. Jeśli ktoś studiowałby zaocznie to nie widziałabym większego problemu. Przecież w tygodniu można iść do pracy albo nawet... przyjmować projekty i zarabiać tym samym na opłacenie szkoły.


moje kosztują 5 500 za rok a idę na dzienne.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz