Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2012-06-03, 00:22
Autor Wiadomość
Pan Sleszyński 

Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Sie 2009
Posty: 58

Wysłany:    Nawyki żywieniowe..

Jak wiadomo nawyki żywieniowe są pozytywne, oraz negatywne. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre choroby lub dolegliwości związane są właśnie z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi. Nadmierność lub niedosyt danych produktów spożywczych źle oddziałują na nasz organizm. Podam przykład, jeżeli często boli Cię głowa pomoże Ci się z nim uporać cytryna, czereśnie, aromatyczny koper, ale także smaczne nasiona dyni i słonecznika, orzechy włoskie, chrzan, imbir, zielone oliwki, zwykła pietruszka i liście kapusty. Jeżeli nie chcesz, aby ta dolegliwość Ci dokuczała nie pij dużych ilości kawy, ogranicz pokarmy ciężkostrawne i szczególnie uważaj na spożycie czekolady, alkoholu, a zwłaszcza szampana i czerwonego wina, niedojrzałych serów, mięsa konserwowanego saletrą, słodzików, lodów, zimnych napojów gazowanych, ale też kwaszonej kapusty, jajek i tłustego mleka.

Przemyślcie to co jecie i tak szczerze napiszcie których produktów w Waszym codziennym toku odżywiania się jest nadmiar lub niedosyt.
______________________________________________________
Phiii.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

emm 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2009-08-30, 14:54   

Ja nadmiernie jem słodycze, codziennie jedna paczka rodzynek w czekoladzie. Słodzę: herbata - 4 łyżeczki cukru, kawa - 5 łyżeczek. Więc cukrów mi chyba nie brakuje.
Jem za mało owoców, brakuje mi magnezu i czasami czuję się osłabiona, kręci mi się w głowie. Podejrzewano u mnie anemię, ale jednak to nie to. Ogólnie to jem co popadnie.

Chciałabym przytyć, ale nie wiem jak. Dużo jem i nadal nie tyję ;c
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-30, 15:03   

emm napisał/a:

Dużo jem i nadal nie tyję ;c

Rzeczywiście masz problem. :D

Ja słodzę 1,5 łyżeczki kawę i herbatę (której wypijam ok. 4-5 szklanek dziennie), jem za dużo sera żółtego, a za mało... chyba warzyw. :P Jestem ciekawy, któ w nadmiarze je warzywa. :P
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-08-30, 15:06   

miglu149 napisał/a:

Jestem ciekawy, któ w nadmiarze je warzywa


ja nie wiem czy w nadmiarze, ale jem dużo. W nadmiarze, to pomidory i sok pomidorowy (potrafię wypić litr od razu).

Raczej staram się jeść wszystkiego po trochu, herbatę słodzę 1 łyżeczkę, kawę 2. Jedyne czego nie jem, to mięsa ;)
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-30, 15:26   

Ja uwielbiam zupę pomidorową i lubię ketchup, ale soku i samego pomidora raczej nie lubię
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-30, 15:33   

w swoim życiu wypiłem może 2 łyki kawy, nie smakowała mi, nigdy do niej nie miałem chęci. Jednak dostarczam czasem pewne ilości kofeiny w postaci napoju energetycznego. Herbatę pijam bardzo rzadko a jeśli słodzę to 0-2 łyżeczki.

Słodycze także lubię, ale to są napady czasem potrafię zjeść tyle, że sam się sobie dziwię gdzie się to zmieściło, innym razem kupione wafelki leżą dość długo w szafce (chipsy niestety nie :D ).

Jem dużo chipsów, to niezdrowe, ale je uwielbiam, na szczęście nie tyję od nich i dużo chodzę (np. zamiast jechać autobusem do mamy w odwiedziny idę do niej ok. 40 minut), mam nadzieję, że mi się zbyt wiele nie odkłada tego dziadostwa w organizmie :D

Sporą część roku mieszkam sam, wtedy jem duże ilości gotowych produktów, np zamiast robić sos do ryżu czy makaronu na obiad kupuję gotowy produkt w słoiczku (np. sos do spaghetti) - mam nadzieję, że te napisy "bez konserwantów" mają jakąś wartość ;)

piję dużo wody mineralnej - to mój nawyk zapożyczony od siostry, średnio 1,5L dziennie, ale czasem o wiele więcej.

to tyle co mi się w tej chwili przypomniało. Jadam sporo rzeczy ale w takich ilościach i różnych odstępach czasu, że raczej nie podchodzą pod nawyk (o ile dobrze zrozumiałem sens tego słowa w zwrocie 'nawyk żywieniowy')
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-08-30, 15:35   

Ja kiedyś jadłam dużo chipsów, ale teraz na szczęście z tym skończyłam... i na dobre mi wyszło ;)

miglu149 napisał/a:

Ja uwielbiam zupę pomidorową i lubię ketchup, ale soku i samego pomidora raczej nie lubię

ja kocham wszystko, co pomidorowe: zupa, sok, ketchup, nawet przecier ;P
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2009-08-30, 17:11   

ja herbaty i kawy nie pije (w ogóle ciepłych napojów nie lubię pić), jak pije to tylko wodę mineralną i kranówkę i dużo soków, niestety tych kupionych, bo samej mi sie nie chce ich robić
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
Ostatnio zmieniony przez Sabinsien56 2009-08-30, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Pan Sleszyński 

Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Sie 2009
Posty: 58

Wysłany: 2009-08-30, 20:53   

Ja mogę jeść i jeść pomidory. Soku pomidorowego nie lubię ;d. Lubię to co słodkie, pijam kawę i herbatę (nie słodzę ;P). Owoce także mogę jeść i jeść. Używam dużo przyprawy "magii" do rosołu. Hmm to chyba wszystko ;) ).
______________________________________________________
Phiii.
 
  podziel si� tym postem na:
Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2009-08-30, 21:02   

A ja nie toleruję orzechów, szczególnie włoskich (wybacz Lapavlo :D ), po nich od razu brzuch mi skręca :/
uwielbiam wszystko co chrupkie :) herbatniki, pieczywo wasa itp.
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2009-09-04, 21:30   

miglu149 napisał/a:

emm napisał/a:
Dużo jem i nadal nie tyję ;c

Rzeczywiście masz problem. :D
miglu149, uwierz, to czasami jest problem :P

ogólnie to ilość mojego jedzenia zależy od mojego głodu, który zależy od samopoczucia. czasem jestem w stanie zjeść tyle, jakbym nie jadła przez miesiąc (to się zdarza szczególnie na wyjazdach wakacyjnych), a innym razem wystarczy mi mała kanapka na śniadanie i obiad.
jak na jakiekowiek święta dostaję furę słodyczy, to nie potrafię się powstrzymać i pochłaniam to całościowo (chyba, że z nadmiaru słodyczy zrobi mi się, krótko mówiąc: niedobrze).
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz