Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Readaktor 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączył/a: 21 Lip 2013
Posty: 28
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-22, 18:42   

Przepadam za piwem smakowym tylko pod warunkiem, że smak ów pochodzi z naturalnego soku/miodu(a nie ulepkowatego, sztucznego aromatu). Mistrzem w warzeniu takowych piw są Belgowie - wiśniowy Kriek, malinowy Framboise czy brzoskwiniowy Pecheresse to mistrzowie w swojej klasie. Piłem na razie tylko w wersji Lindemansa, ale może kiedyś będzie mi dane degustować ten gatunek z innego browaru. Piwa te smakują również inaczej, bo są fermentowane spontanicznie co nadaje im delikatnej wytrawności i kwasowości.

Osobiście z lekkich alkoholi smakowych uwielbiam cydr(najbardziej smakował mi z maliny moroszki i gruszki) oraz piwo miodowe(chodzi mi tu o trunek bez udziału słodu, czyli sfermentowany miód o niskim woltażu).
______________________________________________________
http://readaktor.blogspot.com - książki niebanalne
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-07-22, 18:51   

Te naturalnie robione mają czasami za słaby smak. Piłem kiedyś jakieś czeskie jagodowe (nie pamiętam nazwy) i z tego co wyczytałem na etykiecie nie miało żadnych konserwantów, sztucznych aromatów czy ulepszaczy, ale przez to pijąc nie dało się wyczuć smaku jagód, o ich obecności świadczył jedynie zapach piwa.
 
  podziel si� tym postem na:
Readaktor 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączył/a: 21 Lip 2013
Posty: 28
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-22, 19:09   

Jafer napisał/a:

Te naturalnie robione mają czasami za słaby smak. Piłem kiedyś jakieś czeskie jagodowe (nie pamiętam nazwy) i z tego co wyczytałem na etykiecie nie miało żadnych konserwantów, sztucznych aromatów czy ulepszaczy, ale przez to pijąc nie dało się wyczuć smaku jagód, o ich obecności świadczył jedynie zapach piwa.


W głównej mierze zależy to od momentu dodania soku/owoców do piwa. Skoro nie było czuć smaku(a pozostał aromat) to prawdopodobnie został on dodany przed fermentacją i dzięki temu cukier z jagód został przerobiony na alkohol. Takiego samego manewru dokonują niektóre browary z miodem(np Saint no more z AleBrowaru :) ). Jeżeli sok zostanie dodany po fermentacji, a piwo nie jest refermentowane to będzie ono tak samo(a częściej nawet bardziej) słodkie :-).
______________________________________________________
http://readaktor.blogspot.com - książki niebanalne
 
  podziel si� tym postem na:
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-07-22, 19:17   

Dziękuję za informację. Widzę kolega specjalista :padam: Też kiedyś chciałem się zagłębić w wiedzę na temat browarnictwa, ale jakoś mnie nie porwało. Pozostałem tylko przy smakowaniu coraz to nowych piw :hyhy:

A co do soków, czasem lubię sobie dolać domowego soku malinowego do jasnego piwa. Nawet szczynowate koncerniaki na tym zyskują.
 
  podziel si� tym postem na:
Readaktor 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączył/a: 21 Lip 2013
Posty: 28
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-22, 20:31   

Jafer napisał/a:

Dziękuję za informację. Widzę kolega specjalista :padam: Też kiedyś chciałem się zagłębić w wiedzę na temat browarnictwa, ale jakoś mnie nie porwało. Pozostałem tylko przy smakowaniu coraz to nowych piw :hyhy:


Niestety, moja wiedza również jest mocno amatorska i jest raczej konsekwencją tego, że lubię dobre piwo i dobry alkohol(paradoksalnie go niestety nie pijam :) ).

A świetnym piwem smakowym, które jest tańsze od Reddsów i wszelkich innych wynalazków jest Lwówek Malinowy z browaru w Lwówku Śląskim. Na pierwszy rzut kubków smakowych czuć cierpkość pestek i kwaśną słodycz malin połączoną z lekką dziesiątką. Mój faworyt(obok Grodzisza i Wittbiera) w kategorii piwo wakacyjno-plażowe :-).
______________________________________________________
http://readaktor.blogspot.com - książki niebanalne
 
  podziel si� tym postem na:
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-07-22, 20:49   

Readaktor napisał/a:


Niestety, moja wiedza również jest mocno amatorska i jest raczej konsekwencją tego, że lubię dobre piwo i dobry alkohol(paradoksalnie go niestety nie pijam :) ).


Taaa... Mam to samo :wstyd: Cóż, nie na wszystko starcza pieniędzy.

Cytat

A świetnym piwem smakowym, które jest tańsze od Reddsów i wszelkich innych wynalazków jest Lwówek Malinowy z browaru w Lwówku Śląskim. Na pierwszy rzut kubków smakowych czuć cierpkość pestek i kwaśną słodycz malin połączoną z lekką dziesiątką. Mój faworyt(obok Grodzisza i Wittbiera) w kategorii piwo wakacyjno-plażowe :-).


Coś mi się kojarzy, że z wrocławskiego browaru. Na pewno spróbuję. Mam znakomicie zaopatrzony sklep z piwami regionalnymi pod domem :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
creativamente 
Blogger.Klub

Imię: Marta
Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 25

Wysłany: 2014-01-05, 16:09   

oj tak, cydry smakowe to mistrzostwo świata!
Jestem fanką gruszkowego i śliwkowego.
A jeśli chodzi o piwa to śliwka w piwie browaru Kormoran i cornelius grejfrutowy, mniam.
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-01-20, 09:57   

Cornelius grejpfrutowy - mój ulubiony, ponadto nie wzgardzę też piwem wiśniowym i jagodowym (jeśli się nie mylę to z Witnicy)
 
  podziel si� tym postem na:
zlotakasienka 
Blogger.Klub

Imię: Katarzyna
Wiek: 33
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 38

Wysłany: 2014-01-20, 14:04   

lech shandy, dobre jest tez piwo z lidla Argus miodowe, malinowe i cytrynowe
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-01-25, 11:45   

Piłam miodowe ale mi niestety nie smakowało. A cytrynowego jeszcze nigdy nie widziałam
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-25, 22:56   

w szczecinie jest pub petit paris, ktorego wlasciciel (mega sympatyczny francuz) podpisal umowe z browarem czarnkow i co jakis czas wprowadza rozne fajne piwa smakowe. Jest irlandzkie zielone o smaku dębu, ciemne miodowe, ciemne celtyckie, piwo jagodowe, cytrynowe (ważne jest to, że to są piwa o takim smaku, a nie zwykle doprawiane smakowym syropem) i milion innych. Nie wiem jakie obecnie, bo z racji ciąży mi zostaje raczenie się karmi :D
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-01-26, 08:15   

Fakt, degustację musisz na jakiś czas odłożyć ;) Zauważyłam, że ostatnio bary coraz częściej nawiązują kontakty z regionalnymi browarami - już zwykłe, 'markowe' piwa nie wystarczają
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz