Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [szkoła] Owoce zamiast chipsów?

Właśnie przeglądając forum słuchałam sobie Radia Zet, z racji tej, że właśnie minęła północ w radiu posłuchałam trochę mimochodem wiadomości. Oprócz informacji na temat warunków na polskich drogach usłyszałam dość ciekawą rzecz...

Otóż w Polsce ma wejść ustawa, że w sklepikach szkolnych zamiast chipsów, Coca Coli i innej niezdrowej żywności mają wprowadzić owoce i zdrową żywność. Potwierdziła to moja siostra, która jest samą zainteresowaną bo uczy się w gimnazjum. Co o tym sądzicie?

Ja uważam, że to jest trochę bez sensu i wydaje mi się, że to i tak nic nie da, bo jeśli dziecko będzie miało ochotę na Chipsy czy Snickersa to kupi sobie go poza szkołą przed lub po rozpoczęciu lekcji... Ewentualnie wyskoczy na jakiejś przerwie. Po co otwierać w szkole warzywniaka? To dla mnie przegięcie.

Oczywiście jestem za wprowadzeniem zdrowej żywności, ale nie za zastąpieniem nią chipsów czy ciastek bo właściciel sklepiku szkolnego zbankrutuje, bo dzieci niestety wolą słodycze od owoców czy warzyw.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-10-05, 00:32   

Myślę, że to dobry ruch. W większości szkół jest zakaz wychodzenia poza teren szkoły (nadal jest, nie? za moich czasów był.). to powoduje, że głównym miejscem zdobywania pożywienia w tej dżungli, staje się sklepik.
niech po szkole dzieciak je, co chce. prawdą jest, że jeśli podczas wysiłku umysłowego jemy rzeczy zdrowe, to wydajność naszego mózgu się zwiększa. tłuszcze w czipsach i innych śmieciach żywieniowych powoduje spadek koncentracji. podczas przerw nie będzie żarcia jak z fast foodu i dzięki temu łatwiej dzieciaki przyswajać będą materiał.


a po szkole niech się dzieje co chce
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-05, 00:35   

Amira, ale chodzi o to, że dzieciak może się obkupić tymi chipsami i batonami tuż przed lekcjami i tak czy siak będzie je jadł między lekcjami lub w trakcie, co i tak nie zmieni jego koncentracji.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-05, 00:42   

ale jednak będzie to musiał robić poza zajęciami, więc albo wcześniejsze wychodzenie z domu, albo ukrywanie się przed rodzicami (o ile im także zależy na tym aby dziecko odżywiało się zdrowo) z zakupami po szkole ;) wycofanie tego ze sklepików znacznie utrudni zakup takich takich produktów ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-10-05, 00:46   

Zzielona, nie powiesz mi, że miałaś zawsze przed szkołą czas na zakupy :D nie próbuj mi nawet wmawiać takich idiotyzmów :P nikt normalny na tyle wcześnie nie wstaje! ;)
poza tym jak się rano nażresz tego śmiecia, to zwymiotujesz.

wierz mi, to naprawdę dobry pomysł i myślę, że skuteczny na dłuższą metę
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-05, 00:52   

Amira napisał/a:

wierz mi, to naprawdę dobry pomysł i myślę, że skuteczny na dłuższą metę

Pomysł sam w sobie dobry, ale nie wydaje mi się, żeby się sprawdził. Według mnie lepiej jakby w szkołach w ogóle polikwidowali jakiekolwiek bufety i byłby święty spokój :P . Zostawić tylko stołówki.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-05, 09:37   

Pomysl fajny i zejbisty, na pewno sie uda blah, blah blah...

Fail, polska szkola to najwiekszy FAIL o jakim kiedykolwiek slyszalem, najpierw mundurki(so kul jak w angli normalnie) teraz ta zywnosc, byly jeszcze zalosne i smieszne pomysly dla polskiej szkoly, ale juz nie bede rozpamietywal wszystkich idiotycznych wpadek.

Kolejna glupota, zamiast probowac upiekszyc/pleszyc ucznowi, zaczeli by od zapewienia odpowiednich warunkow do pracy, bezpoeczenstwa, jakiegos poziomu nauczania, niby jest, ale patrzac przez pryzmat wiekzsoci nauczycieli, nawet komentowac sie tego nue chce i najlepsze jest to ze nauczycielami nikt sobie glowy nie zawraca, a oni tylko by strajkowali(nie wiem kiedy, ale syszalem kiedys o ich lamentowaniu o podwyzki) nie dosc ze wiekzsoc tak malo pracuje, d tego tyle wolnych dni maja i wakacje, czago te cholery jeszcze chca?
Dzisiejsza szkola, rozni sie diametralnie od tej z przed np. 10-20 lat.
I nie mowie tu tylko o pyskatych i niewychowanych uczniach, ale takze o nauczycielach, kotrzy maja sie za niewiadomo co, kiedys to bylo nie do pomyslenie by nauczyciel jald podczas lekcji lub wszedl na do klasy na lekcje z fajka w mordzie, ze tak powiem.
Byles niegrzeczny na w-fie to skakanka w dupe i tyle, ale nauczyciel to nauczyciel, mial jakis szacunek i sam go okazywal, teraz nauczyciele oczekuja jakiegos uwielbienia, respektu, szacunku etc., ale sami go nigdy nie okazuje i maja jeszcze pretensje.

A z tymi sklepikami, to nie za dobrze mi sie widzi, sklepiki zostana pozamykane, uczniowie zdenerwuje sie i zrobia sie jeszcze gorsi i rodzice zaczna tez jeczec, ze ich biedne dzieci gloduja w szkolach.

Amira, u mnie np. tez szkola jest zamknieta i otwieraja ja tylko wozna albo dyzurny po wcisnieciu takiego wielkiego przycisku, ktory siedzi za zamknietymi drzwiami(dlatego nazywaja moja szkole alcatraz :P ).

Ale i tak zazwyczaj kilku moich znajomych z klasy wychodzi ze szkoly i idzie na rog, czasem nawet na kazdej przerwie, jak im sie uda, a juz nie raz zostali zlapani, zreszta nie trzeba ich lapac, wali od nich jak z kotlowni, to czuc, nawet z daleka.



Mialem co jeszcze napisac, poszedlem na inne forum, wrocilem i juz nie pamietalem co...
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2008-10-05, 12:06   

U mnie na razie można wychodzić do skleów na długiej przerwie, bo sklepik szkolny ruszy albo jutro, albo dopiero za tydzień. Myślę, jednak że to zły ruch, bo ja bym wolał wyjść z domu 3 minuty wcześniej po chipsy i colę, niż jeść zamiast tego banana. :P
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-10-05, 12:08   

a później się dziwią, że choroby ich łapią w młodym wieku :P
jeżeli nasza moździeż rzeczywiście znajdzie motywację do wcześniejszego wychodzenia z domu coby sobie śmieci nakupować, to ja się ewakuuję :P
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-10-05, 13:06   

a ja słyszałam że czekolada jest dobra na uczenie się :3.

i nie widzi mi się, żeby dzieci z własnej woli kupiły sobie warzywa w sklepiku szkolnym, prędzej wezmą z domu jakieś batony (za czasów mojej podstawówki moi rodzice zawsze kupowali pełno słodyczy). tak jak mówi m@tarci, polska edukacja chce się upodobnić do bliskiego (anglii) lub dalekiego zachodu (us&a) ale nie pomyśli nikt o tym, że polskie szkoły i polscy uczniowie nie są na takie coś przygotowani i nie wszystko można wprowadzić.

trójki giertychowskie pochłonęły na swoją nic nie dającą akcję kilkadziesiąt milionów złotych, mundurki pewnie jeszcze więcej, zastanawia mnie jakie straty będzie niosło wycofanie czipsów ze sklepików szkolnych.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-05, 13:15   

Niby kogo to obchodzi, ze tylko sklepikarze poczuja brak kasy, nie urzedasy, ani uczniowie, jednak nie moje takie rozumowanie.

Raczej watpie by z Polski dalo zrobic sie Niemcy, Anglie czy USA w kilka lat, w te kilka lat nie mamy nawet szans na strefe euro, a oni nam probuja zrobic tu eldoragdo jak na zachodzie(choc i tam juz sie konczy eldorado) nie tedy droga...
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2008-10-05, 21:13   

pomysl sam w sobie bardzo dobry i chetnie go bym poparła... ale jest jedno ALE.
musieliby uregulować sytuacje dzieci z cukrzycą.
wyobraźcie sobie przerażenie nie tylko dzieciaka, ale także pedagogów, jeśli dziecko zapomni od siebie z domu choćby jednego batonika, by uniknąć cukrzycowej zapaści a takową może dostać. wtedy natychmiast trzeba dziecku podać cokolwiek słodkiego - wezwanie karetki nawet bardzo szybkiej, może nie pomóc i spowodować bardzo groźne skutki zdrowotne.

"apteczka" z zapasem slodyczy byłaby złym pomyslem. juz teraz w szkołach nawet jak sa apteczki, to zazwyczaj leki przeterminowane, nie mówiąc o bandażach i jałowych gazikach oraz zwyklej wodzie utlenionej.

jakbyście ten problem rozwiązali? jakiś pomysł?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz