Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2012-09-08, 21:37   

Cytat

I dobrze, bo działa mi to na nerwy odkąd pamiętam.

:) A u mnie wręcz przeciwnie - od dzieciństwa to kocham. Zawsze miałam (i mam) w domu mnóstwo książek, uwielbiam też chodzić po księgarniach (i antykwariatach pełnych staroci).
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

ZoZoL 
Blogger.Klub
2,5 l na G


Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył/a: 10 Lut 2011
Posty: 72
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-09-09, 19:13   

ja tam zdecydowanie jestem za pdf'ami.
Nie czytam innych książek. O ile lepiej jest kupić coś w internecie i chwile później już móc zacząć to czytać. Ponadto nie nosi się dodatkowego ciężaru.
Plus mam pewność, że nie poplamię/zaleję kartek. :)
______________________________________________________
Cache mi się zapchał, cookiesy mnie śledzą,
wszystko pootwierane, niezapisane ciągle, pofragmentowane,
w tle jakiś wymagający algorytm liczy za i przeciw.
Dwadzieścia dwa lata bez reinstalacji.
 
  podziel si� tym postem na:
Benzoman 
WordPress.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 38
Dołączył/a: 17 Paź 2012
Posty: 32

Wysłany: 2012-10-19, 02:59   

E-booków praktycznie nie czytałem, zasypiałem przy matrycy, nie mówiąc już o wrzucaniu tego do iP :D
Jeden dzień odmienił moje życie w sumie, może to za duże słowo, ale nudzę się przed laptopem... i sobie pomyślałem, a kupie sobie czytnik do e-booków. Dłużej niż 20 minut to nie trwało w sumie, po przyjściu paczki lekkie rozczarowanie, ale ma on wiele zalet.

Książki nadal preferuję, z Kinga mam praktycznie całą kolekcję, brakuje tylko tytułów, które właśnie dorwałem na docelowy format dla mojego czytnika.

Książki mają swój klimat, nie zamieni tego zwykły mini tablecik.. przynajmniej teraz. Patrząc jednak na rozwój technologiczny to obawiam się o przyszłość książek. Chociaż e-booki statystycznie rzecz biorąc bardzo słabo się obecnie sprzedają, u nas oczywiście, ale to przyjdzie z biegiem czasu.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-19, 03:08   

Benzoman napisał/a:

Chociaż e-booki statystycznie rzecz biorąc bardzo słabo się obecnie sprzedają, u nas oczywiście, ale to przyjdzie z biegiem czasu.
to chyba kwestia czytelnictwa w Polsce (bardzo mało osób czyta książki) i wysokich cen za wersje elektroniczne.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Abed Korero 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 20 Paź 2012
Posty: 8

Wysłany: 2012-10-24, 14:22   

Ze sprzedażą e-booków jest taki lekki kłopot, że są traktowane nie jako książki, ale jako multimedia, przez co obłożone są pełnym VATem, co ogromnie utrudnia kupującym odczucie różnicy w kosztach produkcji (ponoć nie tak znów wielkich jakby się mogło intuicyjnie wydawać).

Sam posiadam (właściwie to mój żywy odpowiednik posiada) mnóstwo książek papierowych i wciąż je kupuje, choć już pomału nie ma gdzie ich trzymać.
Odkąd jednak posiadamy Kindle'a lektura e-booków przestała być męczącym wgapianiem się w monitor, a stała się doznaniem zmysłowym.
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2012-10-27, 14:48   

Nie lubię czytać książek na ekranie komputera - jest mi niewygodnie, a przede wszystkim cierpią bardziej na tym oczy. Może przekonałabym się do ebooków, gdybym miała czytnik, poza tym kuszące są ich promocyjne ceny na stronach. Ale i tak wolę buszować w księgarniach i antykwariatach, także na allegro, aby później cieszyć się przewracaniem zwykłych kartek i zapełnianiem półek.
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-11-18, 13:04   

werka napisał/a:

jak dla mnie szybko męczą mi się oczy i ciężko mi się czyta w formie elektronicznej,źle się wraca do poprzednich stron...a jak już robić notatki z e-book...strata czasu i energii... :P

Na pewno nie na Kindle'u :P ten czytnik jest rewelacyjny do zaznaczania cytatów i robienia notatek - dlatego właśnie od kiedy go kupiłem, wolę e-booki od tradycyjnych książek (po prostu czyta się wygodniej i właśnie notuje się wygodniej).
Też kiedyś mówiłem że zawsze będę za tradycyjnymi książkami, ale jak widać jednak zmieniłem zdanie :)
 
  podziel si� tym postem na:
joobler
[Usunięty]



Wysłany: 2013-01-10, 14:32   

Uwielbiam ebooki przede wszystkim ze względu na ich cenę. Kiedyś często jeździłem po rożnych krajach i nie musiałem taszczyć ze sobą całej biblioteki. Wystarczyła jedna płyta z e-bookami.
 
  podziel si� tym postem na:
anwen 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Lis 2012
Posty: 7
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-01-13, 19:27   

Ja odkąd odkryłam, że mogę czytać e-booki na komórce wróciłam do nałogowego czytania :) Teraz mam książkę zawsze ze sobą. Jak dla mnie to największe i najlepsze odkrycie 2012 roku :D
 
  podziel si� tym postem na:
Tova 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2012
Posty: 61

Wysłany: 2013-01-13, 23:17   

Ja preferuję mbooki. Niestety mam stary telefon, który czyta tylko .jar, a na telefonie mi najwygodniej ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Yep 
Blogger.Klub

Imię: Damian
Dołączył/a: 14 Sty 2013
Posty: 50

Wysłany: 2013-01-14, 13:42   

Jeśli książka, to raczej ta papierowa. Wiadomo, nawet najlepsze technologie nie zastąpią przyjemnego ciężaru tomiszcza lub jego zapachu. Niemniej, ebooki i mbooki również nie są złe, ze względu na ich mobilność ;)
 
  podziel si� tym postem na:
inatena 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Gru 2012
Posty: 61
Miasto: Chełm

Wysłany: 2013-01-14, 21:14   

Ja czytam papierowe i e-booki, wcześniej na telefonie, teraz na tablecie i zauważyłam, że na tablecie oczy nie męczą się tak jak podczas czytania na telefonie. Jednak dla mnie papierowa książka nigdy nie zginie, choćby nie wiem jak dużo miejsca zajmowały :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz