Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-06-19, 11:59   

Inez, najpierw HP, teraz Zmierzch... Pewnie już niedługo pojawi się coś innego, co podbije serca tysięcy, milionów ludzi :P
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-19, 12:02   

Krzysiek napisał/a:

Inez, najpierw HP, teraz Zmierzch... Pewnie już niedługo pojawi się coś innego, co podbije serca tysięcy, milionów ludzi :P

Co nie? :D Pewnie wymyślą Jakąś Tanję Grotter z Krainy Zmierzchu, która jedzie do Szkoły Magii i Czarodziejstwa i tam poznaje wampira o imieniu Edek :P .
 
  podziel si� tym postem na:
Coffee 


Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 8

Wysłany: 2009-07-11, 16:53   

Cytat

Pewnie wymyślą Jakąś Tanję Grotter z Krainy Zmierzchu, która jedzie do Szkoły Magii i Czarodziejstwa i tam poznaje wampira o imieniu Edek .

Tylko czekać na to, ale znając życie, ktoś prędko wpadnie na podobny pomysł połączenia HP i Zmierzchu. Przecież ostatnio rodzi się tylu młodych i jakże utalentowanych pisarzy fan Ficków. Może a nuż ktoś wychwyci wschodzącą gwiazdę.

Kiedyś, gdzieś na jakieś stronce (za siedmioma górami i lasami) czytałam opinię na temat filmu i przy okazji książki i najbardziej utkwiło mi w pamięci jedno sformułowanie: "Biblia dla Emo". Z początku nie wiedziałam, co mam myśleć na ten temat, ale teraz uważam to za mało istotny drobiazg. Nawet nie mam siły streszczać, o czym jest cała saga Zmierzchu, bo można by się ograniczyć do kilku słów - miłość Belli i Edzia. To wszystko. Nie, żeby nie lubiła opowieści S. Meyer, ale wszystko (według mnie) zaczęło się psuć po drugim tomie. Pierwszy, nie powiem, był porywający. Przeczytałam go w jeden dzień i naprawdę zrobiło na mnie duże wrażenia. Jednak później było gorzej. Przez pozostałe trzy tomy, Bella utkwiła mi w pamięci, jako rozhisteryzowana panienka, która naprawdę nie wie, czego chce. Najbardziej "z masakrował" mnie ostatni tom. Kiedy go czytałam, myślałam, że za chwilę umrę. Oczywiście całe ich szczęście musiała dopełnić dzieciątko, a wszystko zakończyło się happy endem. Gdyby nie księga Jacoba "Przed Świtem" byłoby porażką.
Gdybym miała ocenić całą sagę dałabym 6/10. Te sześć punktów za: Volturi, wilkołaki oraz ogólnie pierwszy tom.
 
  podziel si� tym postem na:
karola740 

Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłany: 2009-09-05, 17:55   

Mogła Byś mi wysłać tego PDFa na e-maila?????? Błagam!!!!! :padam:
 
  podziel si� tym postem na:
Karmelek 
Ownlog.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 17 Wrz 2009
Posty: 16

Wysłany: 2009-10-17, 12:46   

ja przeczytałam cały cykl w niecałe miesiąc(księżyc w nowiu mnie powalił, nudny był. tak jak przed świtem)
i porównując zmierzch z filmem, to zawiodłam sie strasznie. raz wycieli połowę tego co w książce a dwa tak to zjechali że sie oglądać nie dało.
podsumowując jestem stanowczo na nie filmowi i ciekawi mnie jak bardzo "rozwalili" kolejną część filmową.
 
  podziel si� tym postem na:
skyy_ 


Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 4

Wysłany: 2009-11-23, 20:59   

Nie podobała mi się ta książka. W ogóle cała seria.
Jeszcze pierwsza część nie była taka zła, ale im dalej tym gorzej.
Nie wiem na czym polega fenomen tej książki, ale jak dla mnie jest zbyt schematyczna.
Każda część jest o miłości, problemie i rozwiązaniu.
W dodatku, uważam, że cały ten wątek, niejako główny, miłosny jest przesadzony.
Może to wynika z mojej ogólnej niechęci do romansów, ale jak dla mnie to zbyt to wszystko przesłodzone.

Wydaje mi się również, że im dalej tym autorka pisała to bardziej na siłę. Każda kolejna część ma w sobie coś nieprzewidywalnego, ale nie pozytywnie. Ostatnia część jest już dla mnie czystym absurdem.

Ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje. Każdy ma inne zdanie, takie jest moje. x)
 
  podziel si� tym postem na:
Strelicja 
Blogger.Klub


Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 177
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-03-03, 16:22   

Nie podoba mi się pomysł wampirów biegających po słońcu... Ponieważ mam wyrobioną opinię, że wampiry to stworzenia nocy, które muszą pić krew, aby funkcjonować i nie mogą wyjść na słońce bo zginą - oto cena za nieśmiertelność i nadludzkie możliwości.
Jeśli chodzi o wampiry to polecam książki Anne Rice, to dopiero klimat, a nie jakieś tam romansidło ;)
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-03-03, 21:07   

Film mi się nie podobał to myślę że i książka by mi się nie spodobała więc nawet nie czytam :)
 
  podziel si� tym postem na:
Strelicja 
Blogger.Klub


Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 177
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-03-03, 22:40   

Pamiętaj, że filmy są zawsze gorsze od książek ;)
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-03-04, 15:46   

Tak wiem, ale ogólnie fabuła jest taka sama jak w książce, a ona szczególnie mi się w filmie nie podobała, nie moje klimaty. :)
 
  podziel si� tym postem na:
whisky bottle 


Imię: Julia
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Mar 2007
Posty: 83
Miasto: toruń

Wysłany: 2010-03-08, 14:49   

Strelicja napisał/a:

Pamiętaj, że filmy są zawsze gorsze od książek ;)

a to niby dlaczego?
______________________________________________________
to weird to live to rare to die
 
  podziel si� tym postem na:
Strelicja 
Blogger.Klub


Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 177
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-03-08, 15:04   

whisky bottle napisał/a:

Strelicja napisał/a:

Pamiętaj, że filmy są zawsze gorsze od książek ;)

a to niby dlaczego?

Dlatego, że nie są w stanie oddać całego sensu,przesłania, wielości wątków jakie występują w książce. Najczęściej także elementy fabuły sa pozmieniane itd.
Owszem, mogą być dobre, ale to już nie będzie to co książka :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz