Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
adorable 
Blogger.Klub


Imię: Sylwia
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Gru 2012
Posty: 37

Wysłany: 2013-01-25, 22:52   

Przeczytałam całą sagę dawno temu. Nie wiem, jakie wrażenie wywarłaby na mnie teraz, ale wspominam ją miło. Co prawda, nie jest to literatura najwyższych lotów, ale lubię nieraz sięgać po lżejsze książki, przy których mogę odstresować się. ;)
______________________________________________________
Czasu coraz mniej, a książek coraz więcej.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

KasikO 
Blogger.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2013
Posty: 22

Wysłany: 2013-02-07, 20:34   

Podobnie przeczytałam już jakiś czas temu, wiem że zdania na jej temat są podzielone ale dla mnie ma coś w sobie, poświęciłam na rzecz jej czytania swój sen a to już coś.
 
  podziel si� tym postem na:
Lekko Subiektywna 
Blogger.Klub


Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 15

Wysłany: 2013-03-02, 22:28   

Nie lubię strasznie hejtowania "Zmierzchu". Przez znawców kultury wysokiej i dzieł "z głębią". Każda książka coś do życia wnosi. Ta też, bo nieraz człowiek coś sobie o tych bohaterach pomyśli, kogoś oceni.
Do ulubionych pozycji nie zaliczę, ale miło się czytało :)
______________________________________________________
Moje miejsce w sieci
 
  podziel si� tym postem na:
madart 
Blogger.Klub


Dołączyła: 23 Mar 2013
Posty: 19
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-03-23, 21:08   

Moja przyjaciółka jest wielką fanką i z mojej strony spotykała się dość często z hm, delikatnymi przytykami na ten temat, bo nigdy nie byłam w stanie zrozumieć fenomenu jakim stała się ta książka, której przeczytałam początek i odpadłam. Jednak jako że zostałam oskarżona, że krytykuję coś, czego nawet nie przeczytałam, to zebrałam się w sobie i przeczytałam, wszystkie cztery części, pod koniec już z bólem i naprawdę starałam się podejść do tego obiektywnie, nie nastawiając się na nie, ale niestety, nie było cudu. Nie przekonały mnie ani wampiry w wersji "troskliwe misie" ani bohaterka mająca zainteresowania ameby, niewykraczające poza zachwyt swoim błyskającym facetem. Ale po przeczytaniu jedną rzecz rozumiem lepiej - czemu ta książka jest taka popularna. Uderza w jakąś taką czułą nutę każdej nastolatki, jakąś taką część która by chciała być taką Bellą i nie wiem, czy na mnie też to by nie podziałało gdybym miała 13 lat. Ale nie mam i nie działa, przykro mi. Natomiast każda książka, nawet najbardziej denna zasługuje na szacunek jeśli dzięki niej ktoś sięgnie po inną, może bardziej ambitną, więc już nie narzekam (;
______________________________________________________
Niecodzienna biżuteria handmade
http://madartowo.blogspot.com
Zapraszam (;
 
  podziel si� tym postem na:
Panna Marchewka 
Blogger.Klub

Imię: Dominika
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 28
Miasto: Koszalin/Słupsk

Wysłany: 2013-04-23, 16:58   

przeczytałam całą sagę dawno, dawno temu... pamiętam że pierwszy tom bardzo mi się spodobał... potem jednak było coraz gorzej. Teraz zastanawiam się jak mogłam w ogóle podejść do tej książki ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Martoslawa 
Blogger.Klub

Wiek: 27
Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 4
Miasto: Jaworzno

Wysłany: 2013-07-26, 19:06   

Byłam zachwycona książką tak bardzo, że przeczytałam całą sagę 16 razy! Papierowa wersja jest cudowna, co do filmowej... to mam wiele zastrzeżeń. Film szczerze powiedziawszy jest koszmarny i fatalny. Począwszy od wyboru aktorów, skończywszy na dialogach i sposobie grania ;/ Jestem mocno zawiedziona.
 
  podziel si� tym postem na:
pipi86 
Blogger.Klub

Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 76
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-27, 17:45   

czytałam Zmierzch i dla mnie dobra książka ale nie jest w liście książek dla mnie najlepszych
______________________________________________________
Moje blogi zapraszam:
http://tajemnicalaury.blogspot.com/
http://mojezdjeciapolskiiswiata.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-07-29, 14:53   

Na pewno nie można o tej książce - o całej serii - powiedzieć, że jest ambitna i wnosi coś do życia na dłużej.
Jestem jednak zdania, że jeżeli ktoś lubi się oderwać od rzeczywistości i poczytać o pięknej, ale trudniej miłości między zwykłą śmiertelniczką a wampirem, to to jest pozycja w sam raz dla niego.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany: 2013-08-10, 20:44   

Niezależnie od tego, czy lubi się tę książkę, czy nie, nie można zakwestionować jej wpływu na współczesną literaturę. Dzięki niej powstał bum na na powieści o wampirach.
 
  podziel si� tym postem na:
Sophie_86 
Blogger.Klub


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sie 2013
Posty: 15

Wysłany: 2013-08-20, 09:15   

A co sądzicie na temat mody w czytelnictwie? Czy popularność "Zmierzchu" to tylko chwilowa moda? (Osobiście tak mi się wydaje)

Cytat

nie można zakwestionować jej wpływu na współczesną literaturę.
- nie zgodzę się do końca, bo o ile rzeczywiście podobne powieści powstają jak grzyby po deszczu, jadąc na fali popularności "Zmierzchu", to jednak ich wartość literacka, artystyczna często jest bliska zeru. Ot czytadła, jak opowiadania w "Takie jest życie" - one też są popularne i mają duże nakłady.
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
Mała Czarna 
Blogger.Klub


Imię: Justyna
Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 60

Wysłany: 2013-08-20, 11:34   

Przeczytałam tylko pierwszy tom, i to już dosyć dawno, długo zanim zaczął się ten cały "bum" na "Zmierzch". Pamiętam tyle, że książka mnie nie zachwyciła, ale też kompletnie nie odrzuciła. Ot, taka miła opowiastka dla młodzieży, nieco naiwna i daleka od bycia arcydziełem literackim. Dopóki jednak ma swój target, do którego trafia, niech młodzież czyta (ważne, że czyta cokolwiek). Trochę nawet rozumiem jej fenomen, choć do mnie nie trafiła, nie sięgnęłam w końcu po drugi tom.
Za to film... film był dla mnie obrazą dla kinematografii.
______________________________________________________
Zapraszam do spróbowania:

Koktajl kulturalny
 
  podziel si� tym postem na:
dinora189 
Blogger.Klub

Imię: Diana
Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lut 2013
Posty: 32
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-08-22, 20:17   

Ja uważam, że te książki są świetne! A tak po za tym, to film jest zawsze gorszy od książki! ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz