Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Wiatrowski B. 
WordPress.Klub


Imię: Bogumił
Wiek: 35
Dołączył/a: 08 Lip 2013
Posty: 20
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-22, 23:32   

jask-olka napisał/a:

wiem, że tu zwykle chodzi o pewien styl życia, pokazanie, do jakiej subkultury się przynależy i dbanie o wygląd nie ma większego znaczenia dla tych gości


Jako że długie włosy miałem łącznie przez ponad 7 lat, ośmielę się nie zgodzić. Dbanie o wygląd jak najbardziej ma znaczenie dla (większości?) długowłosych facetów, problem leży w tym, że jest o wiele bardziej czasochłonne i kłopotliwe. Dokładne umycie całości i rozczesanie żeby wyglądało to jako-tako wymaga minimum godziny czasu. Z tego powodu sporo długowłosych osób ogranicza się do minimum - byle nie śmierdziało i tłuszcz nie kapał. ;)

Druga sprawa: lenistwo. W moim przypadku głównym winowajcą długich włosów było lenistwo - nie chciało mi się zorganizować godziny czasu i iść do fryzjera, żeby je przyciąć. W miarę wzrostu włosów czas rósł, a ja coraz bardziej przekonywałem samego siebie, że szkoda urlopu, że nie chce mi się wstawać itd. Zbyt często od znajomych słyszałem "po co?" w odpowiedzi na sugestię wycieczki do fryzjera czy użycia odżywki/lepszego szamponu, żebym mógł uznać się za przypadek jednostkowy. To mija z wiekiem, gdy zacznie się doceniać każdą minutę więcej na sen z rana ;)

Htsz napisał/a:

masz długie włosy i ubierasz się na czarno, na pewno jesteś szatanistą i pijesz krew :D :evil: :rock:

O, to, to! Albo programistą. :D
______________________________________________________
Wiatrowski.Be - The Blog.
Blog your life, live your blog.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Oleandrra 
Blogger.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 32
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-07-23, 10:28   

Wiatrowski B. napisał/a:

jest o wiele bardziej czasochłonne i kłopotliwe. Dokładne umycie całości i rozczesanie żeby wyglądało to jako-tako wymaga minimum godziny czasu. Z tego powodu sporo długowłosych osób ogranicza się do minimum - byle nie śmierdziało i tłuszcz nie kapał. ;)


o, to to! tłuszcz może z nich nie kapie, ale bardzo często już można na nich smażyć.
właśnie dlatego uważam, że skoro ktoś ogranicza się jedynie do minimum, które opisałeś - to w moim mniemaniu nie dba o siebie. po co nosić długie włosy, skoro się "nie ma czasu" żeby o nie dbać? sama mam długie włosy i naprawdę zaręczam, że wystarczy paręnaście minut, by doprowadzić je do ładu. czesanie może trwać godzinę chyba tylko, jak się nie czesało włosów od miesiąca... podobnie z myciem.

Wiatrowski B. napisał/a:

Druga sprawa: lenistwo. W moim przypadku głównym winowajcą długich włosów było lenistwo - nie chciało mi się zorganizować godziny czasu i iść do fryzjera, żeby je przyciąć.


nie czuję tego. lenistwo jest główną przyczyną nie dbania o siebie. i nie rozumiem, jak można nie znaleźć czasu na wizytę u fryzjera. to zwykła wymówka. jak ktoś chce to wygospodaruje w tygodniu chociaż chwilkę.

rzecz w tym, że to, co dla mnie jest zwykłym dbaniem o siebie, dla niektórych może być przesadną pielęgnacją. i dlatego właśnie z takimi osobami, przynajmniej w tej kwestii, nie dogadam się. nie mówię o robieniu balejażu czy stosowaniu maseczek na włosy, ale o to, żeby nie wyglądać jak Jezus po 40 dniach na pustyni. i niech sobie każdy nosi takie włosy, jak chce, ale ja nie muszę rozumieć, po co, jeśli ci faceci nie chcą (a nie nie potrafią) dbać o swoje włosie.

Htsz napisał/a:

masz długie włosy i ubierasz się na czarno, na pewno jesteś szatanistą i pijesz krew :D :evil: :rock:


nie zapominaj o jedzeniu kotów!
______________________________________________________
jestem specjalistką od spraw damsko-męskich. jestem perfekcjonistką - w życiu i w kuchni (gdzie odpoczywam). lubię pieprzyć. czytaj mnie więcej tutaj
 
  podziel si� tym postem na:
menklawa 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 16 Sie 2013
Posty: 26
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-08-16, 21:59   

Długie włosy przez lata były nieodzownym elementem prawdziwego mężczyzny.
Wszak wielu władców szczyciło się przydomkami określającymi ich stopień i rodzaj owłosienia. Harald Jasnowłosy, Bolesław Kędzierzawy dynastia Merowingów (reges criniti - długowłosi królowie). Przykłady można by mnożyć. Wszak w długich włosach zaklęta jest siła i moc o czym doskonale przypomina historia biblijnego Samsona.Wniosek jest jeden- ZAPUSZCZAĆ!
______________________________________________________
http://menklawa.blogspot.com/

Mężczyzna - nazwa osobnika płci męskiej z gatunku Homo sapiens.

Enklawa - miejsce dające komuś poczucie bezpieczeństwa.
 
  podziel si� tym postem na:
Sonia89
[Usunięty]



Wysłany: 2013-10-21, 23:44   

Długie włosy mogą wyglądać genialnie. Pod warunkiem, że ich posiadacz wykaże choć minimum starań o ich kondycję. Panowie odżywka to nie to samo co pójście do kosmetyczki, więc chyba tych kilka złotych można na nią wydać i nie być posądzonym o przesadny metroseksuzlizm
 
  podziel si� tym postem na:
Kuc_Filolog 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Wrz 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-10-22, 01:34   

Żeby nosić długie pióra będąc facetem trzeba:

a) Po pierwsze wyglądać w nich.
b) Po drugie mieć włosy w ogóle.
c) Po trzecie mieć testosteron.

Już tłumaczę:

1. Długie włosy niektórych szpecą. Po prostu. Wyobraźcie sobie takiego Craiga (ten od Bonda) z długimi piórami. Dowcip. Z drugiej strony - spójrzcie jak śmiesznie wygląda -ten - od - Maczety - z młodych lat, kiedy ma krótką fryzurę. Jak wielkie burito.
2. Nie ma nic gorszego niż faceci próbujący mieć długie włosy mimo, że ich zakola sięgają już potylicy, albo mający coś w rodzaju pajęczych nici na głowie. Niestety, długie włosy mają być gęste, grube i ogólnie barbarzyńskie. Inaczej jest komedia.
3. Dlaczego niektórzy wyglądają dobrze w długich włosach? Bo mają twarz jak drwal, wściekłe oczy i ogólnie..silną męskość wypisaną na ryju. Dlaczego niektórzy wyglądają głupio? Ponieważ mają jaśniutką, pozbawioną wszelkich skaz fizjonomię, okulary zrobione ze słojów po majonezie, wyglądają jak stereotypowy informatyk skrzyżowany z elfką. Wtedy długie pióra są..bez sensu.



Najbardziej zaś bawi mnie takie pitolenie o subkulturach. Subkultury to są w gimnazjum, jeszcze Wam nie przeszło takie postrzeganie rzeczywistości?
______________________________________________________
http://kucfilolog.blogspot.com
Pełen deathstyle. Inaczej mówiąc: Taki lifestyle, ale bez obcisłych spodni, koszulek z kryzą, kremów pod oczy i całej reszty ucinaczy penisa.
Tak, na blogu jest x postów. Sukcesywnie go zapełniam. Tak, blog jest szpetny. Muszę znaleźć kobietę, która potrafi się zajmować designem.
 
  podziel si� tym postem na:
Me From Mars 
Blogger.Klub


Imię: Patrycja
Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-10-22, 14:58   

Dla mnie mężczyzna w długich włosach wygląda bardziej męsko, niż ten w krótkiej, dokładnie przystrzyżonej fryzurce. Ale każdemu pasuje co innego. A to skojarzenie, że facet w długich włosach nie dba o siebie, bierze się chyba z takiego dziecinnego postrzegania subkultur: metal - brudas, itp. i jak dla mnie jest zdecydowanie nienormalne.
Wiele osób powiedziało, że mężczyzna z długimi włosami nie jest męski, a prawie nikt nie zwrócił uwagi, że kobieta w krótkich włosach może nie być kobieca ;)
 
  podziel si� tym postem na:
blondasek 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 28 Lis 2013
Posty: 64

Wysłany: 2013-11-28, 23:39   

ja tam zawsze wolę już krótkie włosy
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-11-29, 12:24   

Włosy powinny być takie, aby kobieta mogła je chwycić w czasie namiętnych igraszek :P
 
  podziel si� tym postem na:
Alchelor 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Gru 2013
Posty: 31
Miasto: Argonath

Wysłany: 2014-01-05, 18:41   

Są zajebiści. Już Słowianie to wiedzieli. Peace.
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-05, 18:57   

Nie, nie i jeszcze nie. Tym bardziej, że bardzo często te męskie długie włosy są tłuste i zaniedbane. Tylko kilku facetów widziałam, którym to pasuje i którzy jakoś sensownie o nie dbają
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-01-05, 19:18   

ale kto ma te tłuste i zaniedbane włosy? jakiś nerd co nigdy z dziewczyną nie był? stary lump? czy kto?
moja fryzjerka zazdrościła mi włosów ^.^
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-05, 19:25   

Nie zagłębiam się w ich historie, mówię o facetach których mijam na ulicy czy widzę w pubach. Pewnie, że nie każdy - bo mam kolegę z długimi włosami, któremu każda kobieta ich zazdrości.

Ale ogólnie szczecinianie kuleją jeśli chodzi o higienę długich włosów ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz