Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 16:17
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-04-03, 14:49   

zależy, dla których, bo ja nie lubię zbyt okazałych biustów ;P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

McK8y69 


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Kwi 2009
Posty: 71
Miasto: J.G

Wysłany: 2009-04-03, 14:53   

wierze Ci... i szczerze współczuje Ci takiego dużego biustu ale widocznie taki miałaś mieć ;)
______________________________________________________
pi***ol kraj, myśl o wszechświecie...
 
  podziel si� tym postem na:
turzyca
[Usunięty]



Wysłany: 2009-04-12, 20:12   

Dzien dobry, ja tylko na goscinne wystepy spowodowane tym tematem.

Cytat


Ciekawi mnie skąd panie pozyskały wiedzę na tego w jaki sposób mają sobie dobrać swój biustonosz i jak to wygląda przy wyborze podczas zakupów ?


To bardzo proste. To efekt zebrania doswiadczen tysiecy kobiet. :) Na poczatku bylo forum dla kobiet z duzym biustem. Te kobiety z jednej strony czytaly obcojezyczne strony, mowiace o tym, jak powinien lezec dobrze dobrany stanik np. te czy te, a z drugiej strony szukaly stanikow, w ktorym im bedzie wygodnie. I na podstawie swoich doswiadczen zauwazyly, ze wszystkim im wprowadzenie pewnych zmian gwarantuje wieksza wygode. A o tym, ze to nie tylko ich bzdurne wymysly, swiadczyl fakt, ze te wygodniejsze staniki byly zgodne z opisami prawidlowo dobranego stanika z obcojezycznych stron. Z czasem forum sie rozrastalo i okazywalo sie, ze kobiety ze srednim i malym biustem tez czuja sie wygodniej w stanikach dobranych wg tych nietypowych zasad. Zaczelo sie wiec szukanie uzasadnienia, dlaczego tak jest. I okazalo sie, ze to jest zupelnie logiczne. Stanik to przeciez biustoNOSZ. Te dziwne zasady okazaly sie sluzyc temu, zeby stanik faktycznie ten biust nosil, a nie tylko zaslanial. Ogolne zasady sa szalenie proste:
1) stanik musi dobrze trzymac sie ciala, bo inaczej nie bedzie stabilny i nie bedzie podnosil biustu, a wiec musi miec odpowiednio ciasny pas stanika.
2) miseczki stanika musza byc na tyle duze, zeby pomiescic cale piersi, inaczej nie beda ich podnosic i ksztaltowac.

Jakie sa konsekwencje tych zasad?
1) Skoro staniki sie rozciagaja, a miarka nie, to trzeba brac pas stanika krotszy niz nasz obwod pod biustem, zeby po rozciagnieciu dobrze trzymal sie tulowia. Stad kobieta majaca np. 73 cm pod biustem powinna (zazwyczaj) siegac po stanik w rozmiarze 65, bo 70 prawdopodobnie bedzie niestabilne. 75 bedzie niestabilne na pewno. Niestabilnosc poznajemy po wygieciu pasa na plecach w luk w kierunku karku lub w przypadku osob o mniejszym biuscie po wjezdzaniu stanika na biust.
2) Rozmiar miseczki nie jest roznica miedzy obwodem w biuscie i pod biustem, a roznica miedzy obwodem w biuscie i rozmiarem pasa stanika.
3) Jesli stanik wg tabelki powinien pasowac, a nie pasuje, to trzeba olac tabelke i dobrac go do swoich potrzeb.

Wniosek uboczny: wiekszosc producentow nie przestrzega swoich deklaracji i szyje staniki nie trzymajace sie rozmiarow. Stanik w rozmiarze 70 powinien pasowac na kobiete o obwodzie pod biustem od 68 do 72 cm, tymczasem da sie je czesto rozciagnac do ponad 100 cm, ostatni ogladany przeze mnie egzemplarz osiagal 107 cm. I to byl wcale nietani Triumph.


Jak sie kupuje staniki? Troche trudniej niz wczesniej, ale za to mniej frustrujaco. Trudniej glownie dlatego, ze sklepow oferujacych pelna rozmiarowke stanikow jest jeszcze dosc malo. No i sam poczatek jest skomplikowany, bo trzeba ustalic swoj wlasciwy rozmiar (moze byc inny niz ten z kalkulatora, ten trzeba potraktowac jako punkt wyjscia) i jeszcze jakie kroje nam pasuja, ale po tym wstepie w zasadzie nie zdarzaja mi sie zakupy z ktorych wychodze myslac, ze mam nietypowy biust, taki zbyt szeroko rozstawiony.
Zaczynajac moja przygode ze stanikologia nosilam 75C i wydawalo mi sie, ze wszystko jest ok. Wyprobowalam 70F i okazalo sie, ze nie wiedzialam, jak wygodny moze byc stanik. A przy okazji zaczelam zbierac mnostwo komplementow, bo zaczelam wygladac na szczuplejsza, mimo ze waga nie drgnela. Tylko biust podniesiony do gory zaczal mi robic talie. :)
Jesli ktos nie chce, nie bede go na sile przekonywac. Ale moim zdaniem warto sprobowac. :)

Przystepnie napisane artykuly dla zupelnie poczatkujacych sa na pinezce: http://www.pinezka.pl/content/view/2926/203/
Jesli ktos chce sie dopytac, to zapraszam na lobby biusciastych i lobby malobiusciastych.
Dwa ciekawe blogi: stanikomania i balkonetka. Milego czytania. :)
 
  podziel si� tym postem na:
ofetowa 
Blogger.Klub


Dołączyła: 18 Cze 2012
Posty: 27
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-18, 04:54   

Patrząc po rozmiarach, które wypisałyście wszystkie prawdopodobnie macie źle dobrany stanik ;)
Z tego wynika że bardzo prawdopodobne jest że tylko 5% polek ma dobrze dobrany biustonosz. Najprostszym sposobem na dobranie stanika jest wybranie się do sklepu który oferuje marki takie jak freya, panache czy od biedy iść do esotiq. Tam pani was zmierzy (lub zmierzcie się same w domu, ciasno pod biustem, dość luźno w biuście) i zaproponuje odpowiedni rozmiar. Można się mocno zdziwić. Mi po latach noszenia miseczki C zaproponowano G i okazało się że żaden stanik jeszcze tak dobrze nie leżał.
______________________________________________________
Blog urodowy: kosmetyki, makijaże, akcesoria..
www.ofetowa.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-19, 23:00   jak nie powinien wyglądać dobrze dobrany stanik

coś w temacie => http://pokazywarka.pl/zbzkzh/
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
abigail 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 62

Wysłany: 2012-06-21, 08:02   

:D . Zdjęć co prawda nie widać, ale opisy pozwalają sobie wyobrazić ;) ...
______________________________________________________
Koty: http://kociki-abigail.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-21, 13:44   

nie widać wszystkich, niżej jest kilka, na których pokazane są błędy, co zabawne nawet na zdjęciach z sesji dla firm zajmujących się bielizną damską :D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
benasek 
Blogger.Klub


Imię: Krzysztof
Wiek: 57
Dołączył/a: 15 Cze 2012
Posty: 91
Miasto: Berlin

Wysłany: 2012-06-21, 15:34   

Widać, nie widać. Miło sie oglądało...
______________________________________________________
www.benasek.bikestats.pl
www.benasek-zagadki.blogspot.de
 
  podziel si� tym postem na:
ofetowa 
Blogger.Klub


Dołączyła: 18 Cze 2012
Posty: 27
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-21, 17:58   

Htsz napisał/a:

nie widać wszystkich, niżej jest kilka, na których pokazane są błędy, co zabawne nawet na zdjęciach z sesji dla firm zajmujących się bielizną damską :D

Mnie to wcale nie dziwi, wiodące marki bielizny promują źle dobrane staniki. Np. Triumph i ich rozmiarówka kończąca się najczęściej na D, które przy prawidłowo dobranej bieliźnie jest dość małym rozmiarem.
______________________________________________________
Blog urodowy: kosmetyki, makijaże, akcesoria..
www.ofetowa.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
abigail 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 62

Wysłany: 2012-06-21, 21:08   

ofetowa napisał/a:

Htsz napisał/a:

nie widać wszystkich, niżej jest kilka, na których pokazane są błędy, co zabawne nawet na zdjęciach z sesji dla firm zajmujących się bielizną damską :D

Mnie to wcale nie dziwi, wiodące marki bielizny promują źle dobrane staniki. Np. Triumph i ich rozmiarówka kończąca się najczęściej na D, które przy prawidłowo dobranej bieliźnie jest dość małym rozmiarem.


Zgadzam się. A wcale nie mam jakiegoś dużego rozmiaru... ;)
______________________________________________________
Koty: http://kociki-abigail.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2012-07-03, 22:49   

Tak sobie czytam i naprawde ciesze sie, że moje cycki dobrze czują sie bez stanika. Nie, żebym nie nosiła :P Jak przejrzałam swoje cyckonosze to chyba tylko 3 mam "jako tako dobrze dobrane".
Byc kobietą, byc kobietą.....
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-09-06, 14:39   

Taki malutki offtopik - dlaczego przeczytałem "prawidłowe ROZBIERANIE stanika"? :P
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz