Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 16:17
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [dyskusja] prawidłowe dobieranie stanika

Pewna rozmowa skusiła mnie do poszukania czegoś w tym temacie i trafiłem na stronę "elektroniczny bra-fitter" gdzie zauważyłem nagłówek => "Czy wiesz, że tylko 5% Polek nosi dobrze dobrany stanik?" - trochę mnie to zaskoczyło, czy tak na prawdę jest, czy to tylko chwyt marketingowy ?

=> http://bra-fitter.prv.pl/

Ciekawi mnie skąd panie pozyskały wiedzę na tego w jaki sposób mają sobie dobrać swój biustonosz i jak to wygląda przy wyborze podczas zakupów ?
Wiadomo, że nie można też polegać na uniwersalizmie bo rozmiar to jest jedno a proporcje i niedoskonałości to druga sprawa.

Mieliśmy już kiedyś pewną dziewczynę, która nie wiedziała jaki ma mieć stanik i wytłumaczono jej, iż trzeba sobie zmierzyć obwód pod biustem i dobrać do tego miseczkę.
Wszystko gra, ale jak to się ma teraz do realiów ?
ile razy okazało się, że stanik jest jednak niewłaściwy albo dziwnie formuje biust ?
jak to co same zmierzyłyście, ma się do tego co oblicza ten kalkulator z w/w strony ?
korzystałyście kiedyś z podobnych poradników ? czy nie zastanawiałyście się nad tym jak idealny jest wasz wybór ?

Myślę, że opinie pań na ten temat będą przydatne także dla panów chcących kupić swojej kobiecie ładny prezent nie strzelając przy tym gafy ;) albo zapytani o rozmiar pokażą go rękami :rotfl: "o takie"
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-01-14, 23:49   

nie dałeś w końcu linka do tego bra fitter :/

ed: ok znalazłam sobie, mam 65B :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-15, 02:05   

rashell napisał/a:

nie dałeś w końcu linka do tego bra fitter :/
rzeczywiście, już poprawiłem.

rashell napisał/a:

mam 65B :D
czyli się zgadza wszystko, czy nie ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-01-15, 10:54   

teoretycznie się zgadza, choć ja podałam przybliżone wymiary (bo nie mam przy sobie centymetra).
jednakże nie ufałabym za bardzo temu przelicznikowi.
z doświadczenia wiem, że warto wybrać się do gorseciarki, która pomoże wybrać nie tylko rozmiar, ale także odpowiedni fason bielizny - jest on równie ważny, bo np. dobry rozmiar przy złym fasonie może tylko uszkodzić prawidłowe rozłożenie samych piersi.

Wspomnę tylko, że młodzież kupuje bieliznę głównie w sklepach typu H&M, gdzie rozmiar rozmiarowi nie równy (to pewnik, przetestowany nie tylko w tym sklepie młodzieżowym) a głównie zawyżają numerację, przez co nieprawidłowo wskazuje rozmiar i młodzież się tym właśnie kieruje przy następnym zakupie jednocześnie źle dobierając i rozmiar i krój.
Swoją drogą, że ww. sklepach około 60% może nawet więcej biustonoszy, jest typu push-up, a to nie każdej kobiecie pasuje, czy odpowiada, nie mówiąc już o walorach zdrowotnych dla biustu.

Ale problem dotyczy czegoś pośredniego - pieniędzy.
W sklepach młodzieżowych biustonosze są w dostępnych cenach i nikomu nie przychodzi do głowy, że ta bielizna nie jest do chodzenia na co dzień, a przeważnie dziewczyny noszą taką codziennie. Markowe i jednocześnie dosyć drogie, jak na skromne portfele młodzieży, biustonosze są zwyczajnie niedostępne dla nich, już nie wspominając o tym, że zapewne niechętnie by przystały na to, by sprzedawczyni/gorseciarka zaczęła im wmawiać, który fason i rozmiar będzie lepszy (bo tak zazwyczaj przy pierwszej wizycie jest).
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-15, 12:43   

Wiesz... Z rozmiarami staników jest tak samo jak z rozmiarami ubrań. Czasami XL wygląda jak S. Oprócz wielkości piersi są różne ich rodzaje. Jedne dziewczyny mają lekko wiszące (:P), drugie raczej uniesione, trzecie takie, czwarte siakie, itd... Pod tym kątem też trzeba dobierać rodzaj stanika.

Tak naprawdę kupowanie stanika to trudna sprawa i żeby mieć perfekcyjnie dobrany stanik należy udać się do gorseciarki (jak to już Teneniel napisała).

Rozmiar tak naprawdę lekko nas naprowadza i wskazuje drogę gdzie szukać...
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-01-15, 19:20   

teneniel napisał/a:

Swoją drogą, że ww. sklepach około 60% może nawet więcej biustonoszy, jest typu push-up, a to nie każdej kobiecie pasuje


zgadzam się, ostatnio szukałam stanika chyba w niu jorkerze, potem w podobnych sklepach, ledwo znalazłam miseczkę B bez pusz apa.

Htsz napisał/a:


rashell napisał/a:

mam 65B :D
czyli się zgadza wszystko, czy nie ?


noszę 75B, ale w sumie w sklepach nie spotkałam się z czymś takim jak 65 B
 
  podziel si� tym postem na:
McK8y69 


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Kwi 2009
Posty: 71
Miasto: J.G

Wysłany: 2009-04-02, 18:36   

ja mam 70C i należe do tych 5% poza tym kto by tam stanik nosił... młode kobiety nie muszą bo mają fajne jędrne piersi... dlatego ja jakoś z stanikiem w pełnej symbiozie nie żyje i tylko od czasu do czasu zakładam...
______________________________________________________
pi***ol kraj, myśl o wszechświecie...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-04-03, 01:53   

McK8y69 napisał/a:

ja mam 70C i należe do tych 5% poza tym kto by tam stanik nosił... młode kobiety nie muszą bo mają fajne jędrne piersi... dlatego ja jakoś z stanikiem w pełnej symbiozie nie żyje i tylko od czasu do czasu zakładam...
więcej takich pań z takimi poglądami poproszę :super:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
McK8y69 


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Kwi 2009
Posty: 71
Miasto: J.G

Wysłany: 2009-04-03, 09:45   

Htsz po prostu taka prawda po co młode kobiety mają więzić swoje piękne piersi?? rozumiem kobiety które urodziły dziecko i ich biust już nie jest jędrny albo kobiety których biusty opadają niemalże na uda... im staniki są potrzebne ;) i cieszę się że ktoś mnie w końcu poparł
______________________________________________________
pi***ol kraj, myśl o wszechświecie...
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-04-03, 09:57   

McK8y69, przy miseczce D i wyżej byś inaczej śpiewała.
Ja aktualnie mam E i szlag mnie trafia, bo samopas je puścić to tragedia będzie za już kilka lat - zwisy po przejechaniu walcem murowane - a w staniku ładnie się trzymają i wyglądają jak należy i co najważniejsze zero zwisa :)
 
  podziel si� tym postem na:
McK8y69 


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Kwi 2009
Posty: 71
Miasto: J.G

Wysłany: 2009-04-03, 10:57   

ale na szczęście mam C i nie mam problemu że kręgosłup mnie boli.. mogę spać na brzuchu nawet więc uważam że C jest idealne ;) większy biust może i ładnie wygląda dla facetów ale dla kobiet nie jest ani zdrowy ani "wygodny"
______________________________________________________
pi***ol kraj, myśl o wszechświecie...
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-04-03, 13:46   

McK8y69 napisał/a:

większy biust może i ładnie wygląda dla facetów ale dla kobiet nie jest ani zdrowy ani wygodny


dokładnie... wrrrrrrrr....
czasem chciałabym wrócić do czasów mojej C...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz