Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 17:00
Autor Wiadomość
emm 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2011-03-17, 16:42   

teneniel napisał/a:

poza tym metoda kalendarzykowa to metoda na poczęcie dziecka, a nie forma antykoncepcji - to tak gwoli ścisłości, bo niektórzy myślą, że jest anty.

racja, ale jeśli wiem kiedy mam owulację to mogłabym równie dobrze starać się o dziecko jak też unikać wtedy wszelkich kontaktów, więc wychodzi, że jest anty, tylko trochę hm, tak jakby to bardzo drastyczna metoda celowego 'omijania' zapłodnienia.
______________________________________________________
p o r t f o l i o
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-03-17, 18:16   

emm, nie wiem czy na biologii uczyli tego, że kalendarzyk nie jest skuteczny w momencie kiedy min. jesteś chora, masz wahania temperatury lub zwyczajniej w świecie zmieniasz środowisko w jakim przebywasz (np. jakikolwiek wyjazd, czy też zwykły stres mogą powodować obsówy np. od jednego dnia do kilku, kilkunastu), zatem jako metoda "anty" jest na tyle nieskuteczna co bardzo ryzykowna. Niestety (lub stety) nie można w 100% przewidzieć, czy cykl nie będzie zaburzony przez jakiś dystraktor a tym samym czy nie przesuną się dni płodne/niepłodne. Przecież wystarczy lekki nerw spowodowany np. klasówką czy czymś różnie uważanym jako "nic znaczącego" i już możesz podejrzewać, że cykl może się przedłużyć bądź przyspieszyć.
Więc zatem nie można tego nazwać antykoncepcją, skoro aż tyle czynników powoduje zaburzenie samego cyklu ;)
 
  podziel si� tym postem na:
emm 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2011-03-17, 18:38   

oczywiście, że uczyli. najczęściej mam zaburzenia po antybiotykach, a w sumie dość często choruję - wtedy zwracam szczególną uwagę, bo wiem że leki mają na to wpływ i wszystko opóźnia mi się o góra cztery dni. jednak kiedy nie choruję, wszystko zgadza się co do dnia. mimo wszystko najgorsze jest to, że moje miesiączki są strasznie bolesne. czasami nawet nie mogę się ruszyć. mama mi mówiła, że po urodzeniu dziecka to może się zmienić, no ale to się okaże.
______________________________________________________
p o r t f o l i o
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-03-17, 20:44   

emm napisał/a:

mimo wszystko najgorsze jest to, że moje miesiączki są strasznie bolesne. czasami nawet nie mogę się ruszyć. mama mi mówiła, że po urodzeniu dziecka to może się zmienić, no ale to się okaże.

może ale nie musi.
ja radziłam sobie różnymi sposobami, niestety zwykłe przeciwbólowe można o kant d*** obić, musiałam jechać na silnych przeciwbólowych + domowe sposoby typu termofor czy lampka czerwonego wina (ponoć pomaga, ale mnie nie za specjalnie wiec to akurat zarzuciłam).
Poza tym przeczytaj sobie o endometriozie, w ostatnich dniach była też wielka akcja związana z tą chorobą, warto wybrać się do lekarza z objawami.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz